sizinle burada dertleşmiştik...

kahvekokusu32

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2014
513
230
bi süre önce burada bir derdimi paylaşmış sizden yardım istemiştim, kayınvalidemlerle görümcemin beni umursamadıklarını, oğlumla beni dışladıklarını söylemiştim. görümcemin nikahı var gitmeli miyim die sormuştum. yarın nikah günü ve bi çoğunuz gitmem gerektiğini söylemiştiniz bana, 2 gün önce eşimin dayısı ve çok sevdiğim yengesi benimle yaşıt olan kızları ile birlikte geldiler. kına için. o gece bizde kaldılar, konuştuk konuştuk... yapılan haksızlıkları yaşanılan hemen herşeyi anlattım. yengesi ile kızı, benim için gelip bizde kaldıklarını benimde kınada onları yalnız bırakmamam gerektiğini söylediler. sabah 4 e kadar ikna için uğraştılar ben çünkü yemin etmiştim gitmicem die. en sonunda yine kıramadım tamam dedim. elbisem falanda yoktu durumda sıkışıktı buna rağmen eşim gitmem için bi şekilde para ayarlamış. yengenin kızı ben seninle gelicem elbise alıcaz dedi. bu kadar uğraş sonucu dün gidip gün içinde koştur koştur elbise aldık. akşam üzeri gelip hazırlandık ama içinden gitmek hiç gelmedi, olanları biliyor gibi...
kayınvalidemlere benim de kınaya gideceğimi söylemişler ama oralı olmadılar. altkatımdalar ya, giderlerken sadece yengeme gelmiyormusun die sordular. bizde hazırlanıyorduk. onlar gittler. peşlerinden de biz. biz oraya gidince herkesi sırayla öptü kayınvalidem hoşgeldiniz dedi hepsine, beni görmemezlikten geldi suratını çevirdi. o kadar kötü hissettimki kendimi. yengeye dedim ben gidiyim olmazsa die göndermedi. orada yabancı gibi kalakaldım. onlarda üzüldüler, sen insanlık yaptın dediler. sonra yengenin kızı, kayınvalideme demiş,o kız annemi kıramadı geldi buraya, ayıp ettin en azından bi hoşgeldin deseydin die, kayınvalidemde bişey der die korktum demiş. hayatımda onun kadar iyi oyuncu görmedim. 7 yıllık evliyim bikez ses çıkarmadım ona. anlayacağınız oynamış kıza.
bitmeye yakın eve geldim. çok ağladım dün gece, eşim sordu nasıl geçti die bir tanesi suratıma bakmadı dedim. sonra eşim annesini göremeyince ananesine o kız oraya geldi, yüz çevirmişler ne kadar terbiyesizlik, şu düğün geçsin ben onlara gösteririrm demiş:
şimdii; yarın nikah var ve ben yine eşimi yalnız bırakmamak adına gideceğim.. o kadar kötü hissediyorum ki, resmen yüzsüzlük yaptığımı düşünüyorum.

gitmeyin.. eşiniz bu konuda sıkıntı çıkarmıyorsa gitmeyin yani. mecbur değilsiniz sonuçta ve hem ne kadar kalbinizi kırmışlar, kötü insanlar :/

Yüzsüzlük değil insanlık yaptınız siz.Eşinizi yalnız bırakmayın bence.Büyüklük sizde kalsın.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

hayatınız boyunca yüz yüze bakacaksınız bence en doğrusunu yaptınız.En azından ipler kopacaksa da sebebi siz olmayın derim,vicdanınız rahat olur böylece.Ne kadar zor gelse de bence nikaha katılmalısın.

yarın yine hiçbirşeyin kıymeti olmayacak, yine yok sayacaklar, yine önemsemeyecekler... dün gittiğim için pişman oldum, keşke sadece nikahta görünseydim de tekrar aynı şeyi yaşamak zorunda kalmasaydım.

Bu tavırdan sonra asla gitmem
Sonucu ne olursa olsun , onurumu çiğnetmem:KK19:

eğer eşimin tepkisi daha önceden yaptığı gibi ailesini savunmak olsaydı bende asla gitmeyecektim ama ilk defa beni bu kadar net savundu, üzüldüğümü görünce çok üzüldü, şimdi onu yarın oraya tek başına gönderirsem, benim kadar mutsuz olacak. onun ailesi için yapıp yapabileceğim son fedakarlık olacak artık bu.

Bence git.Sen vazifeni yerine getir.En azında ağızlarına laf vermemiş olursun.Çok da takma onları ve yaptıklarını.

Nikahta en yakın arkadaşın veya kardeşin yanında olursa diğerleriyle daha az muhatap olursun.Yalnız gitmemeye çalış bence.

Sen insanlık yapmışsın, sanki onun has yüzüne hayran olduğundan mı gidiyorsun?
Kocanın hatrına ve yenge dediğin insana saygından, onu kıramadığından gitmişsin..
Gelinlerisin, göz arar. Kimsenin ağzına laf vermeye gelmez. Eşin için yaptın, ona değer verdiğini gösterdin.
Yüzsüzlükse yüzsüzlük. Kocan istiyorsa bi gün daha git, sen de onlara soğuk davran, kötü hissettir.. İnsan yerine koyma.
Bu kadar alınacak bir şey yok, kim sana ne yapıyorsa 2 misli karşılık ver canım benim..
Kötü hissetmene gerek yok, onlar çok affedersin insanlıklarını yitirmişler.

bi süre önce burada bir derdimi paylaşmış sizden yardım istemiştim, kayınvalidemlerle görümcemin beni umursamadıklarını, oğlumla beni dışladıklarını söylemiştim. görümcemin nikahı var gitmeli miyim die sormuştum. yarın nikah günü ve bi çoğunuz gitmem gerektiğini söylemiştiniz bana, 2 gün önce eşimin dayısı ve çok sevdiğim yengesi benimle yaşıt olan kızları ile birlikte geldiler. kına için. o gece bizde kaldılar, konuştuk konuştuk... yapılan haksızlıkları yaşanılan hemen herşeyi anlattım. yengesi ile kızı, benim için gelip bizde kaldıklarını benimde kınada onları yalnız bırakmamam gerektiğini söylediler. sabah 4 e kadar ikna için uğraştılar ben çünkü yemin etmiştim gitmicem die. en sonunda yine kıramadım tamam dedim. elbisem falanda yoktu durumda sıkışıktı buna rağmen eşim gitmem için bi şekilde para ayarlamış. yengenin kızı ben seninle gelicem elbise alıcaz dedi. bu kadar uğraş sonucu dün gidip gün içinde koştur koştur elbise aldık. akşam üzeri gelip hazırlandık ama içinden gitmek hiç gelmedi, olanları biliyor gibi...
kayınvalidemlere benim de kınaya gideceğimi söylemişler ama oralı olmadılar. altkatımdalar ya, giderlerken sadece yengeme gelmiyormusun die sordular. bizde hazırlanıyorduk. onlar gittler. peşlerinden de biz. biz oraya gidince herkesi sırayla öptü kayınvalidem hoşgeldiniz dedi hepsine, beni görmemezlikten geldi suratını çevirdi. o kadar kötü hissettimki kendimi. yengeye dedim ben gidiyim olmazsa die göndermedi. orada yabancı gibi kalakaldım. onlarda üzüldüler, sen insanlık yaptın dediler. sonra yengenin kızı, kayınvalideme demiş,o kız annemi kıramadı geldi buraya, ayıp ettin en azından bi hoşgeldin deseydin die, kayınvalidemde bişey der die korktum demiş. hayatımda onun kadar iyi oyuncu görmedim. 7 yıllık evliyim bikez ses çıkarmadım ona. anlayacağınız oynamış kıza.
bitmeye yakın eve geldim. çok ağladım dün gece, eşim sordu nasıl geçti die bir tanesi suratıma bakmadı dedim. sonra eşim annesini göremeyince ananesine o kız oraya geldi, yüz çevirmişler ne kadar terbiyesizlik, şu düğün geçsin ben onlara gösteririrm demiş:
şimdii; yarın nikah var ve ben yine eşimi yalnız bırakmamak adına gideceğim.. o kadar kötü hissediyorum ki, resmen yüzsüzlük yaptığımı düşünüyorum.

Eşinin yanında dimdik yanında dur ve git bence...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben var ya hayatta gitmezdim.
Terbiyesizler!
İşte böyle durumda anasını arayıp da saydırmayan kocaya erkek diyemiyorum ben.
Şimdi kimse bana ama ana ama anneye saygı demesin..

eğer kınaya gittin diye pişmansan
nikaha da gitme..
bu arada sen gittin yüzsüzlük yapmadın insan gibi davrandın ama
onlar yüzlerini çevirdiler madem yüz çevirdiler nikahada gitme..eğer yine nikahta
yüz çevirirlerse yine pişman olursun....:KK19:

ömrüm eşimle ailesi yüzünden kavga ile geçti hep. o kadar çok haklıyken bile görmediki beni, şimdi tam herşeyi görmeye başlamışken, inat edip gitmezsem yine bi değerim kalmayacak gözünde. inanın hiç istemiyorum gitmeyi, ama orda insanlar beni kayınvalideme değl eşime soracaklar nerede die onun mahçup olmasını hiç istemiyorum. döndükten sonra tavrının da değişeceğini biliyorum o zaman bana karşı.

Niye gidecek mişim? Kimin hatrı için? Siz orda olmadığınız için elalemden çekineceğinize kaynananlar çekinsin. Rezil olacaksa onlar oluyor zaten insanlar anlamış zaten ne mal olduklarını. Hayır insanın düşmanı gelse onların cemiyetine kalkıp gelmiş bu ne kabalık!

Niye gidecek mişim? Kimin hatrı için? Siz orda olmadığınız için elalemden çekineceğinize kaynananlar çekinsin. Rezil olacaksa onlar oluyor zaten insanlar anlamış zaten ne mal olduklarını. Hayır insanın düşmanı gelse onların cemiyetine kalkıp gelmiş bu ne kabalık!

haklısın, normalde bende öleceğimi bilsem gitmem diyorum,ben onların böyle yapacağını azçok tahmin edip 5 para etmez insanlar için değmez diyordum. dün gittiğim için bütün geceyi nasıl ağlayarak geçirdiğimi Allah biliyor. ama insanlara beni kötüleyip, çağırmadıklarında gitmeyeceğimi düşündüler, ben kötü olacaktım. şimdi ben üstüme düşeni yaptım onlar nasıl insanlar olduklarını gösterdiler. buradaki yorumları okuyunca eşime dedim ki, ben senin yerinde olsam, yapılan saygısızlığa karşı ikimizde gitmiyoruz derdim dedim. ama demedin dedim.

X