Slm

Umudum34

Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
32
3
37
Kızlar merhaba Bi sey soracağım bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi. Çikolata kistim var bebek sahibi olamıyorum.kadinlar için sap varmış. Vajinaya koyuluyormus bi kaç tane kisti yakıyormuş hiç deneyen oldumukızlar ondan sonra çocuk sahibi olan var mi. Çok kararsızım yapıp yapmakta yardımcı olurmusunuz

Ne sapıymış o? Ayrıca vajinaya koyulacak şey yumurtalıktaki kisti nasıl yakalayacak ki? Pek mantıklı gelmedi bana ama pek bilgim yok

Kızlar merhaba Bi sey soracağım bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi. Çikolata kistim var bebek sahibi olamıyorum.kadinlar için sap varmış. Vajinaya koyuluyormus bi kaç tane kisti yakıyormuş hiç deneyen oldumukızlar ondan sonra çocuk sahibi olan var mi. Çok kararsızım yapıp yapmakta yardımcı olurmusunuz
Onlari bilmem ama 1 bucuk sene cikolata kistinden cocuk sahibi olamyan arkadasim vardi bi ara sogan kuru yapti iyice umudu kalmamisti birakti ve sonra cocuk sahibi oldu bilemiyorum kurden mi ama once onu yapti birakincada bebegi oldu

Onu ben çok yaptım yapmadığım şey kalmadı en son bu kaldı ama bunda kararsız kaldım :KK43:

bence böyle bir şeyi denemeyin. başka bir zararı olur bilemezsiniz. şaptan bahsediyorsunuz sonuçta. işinin ehli bir doktora gidin ya ameliyat eder ya da tedaviyle o kistten kurtulursunuz. ama tabiri caizse koca karı yöntemlerini denemeyin :KK66:

Benim ablamda da vardı doktor doğum kontrol ilacı kullan dedi tedavi için. Onu kullandı bi süre ve sonra hamile kalmıştı. Tabi tıpta hastalık değil hasta vardır mantığı olduğu için kişiye göre değişir sanırım tedavi süreci. Doktorunuzun tedavisi olmadı mı?

Onu ben çok yaptım yapmadığım şey kalmadı en son bu kaldı ama bunda kararsız kaldım :KK43:
Zaten oda kurtulmadi her ay atilmiyor mu bu kist sonra tekrar olusuyor hala vardi belki o a oluşmadı bilmiyorum ama bebegi dogdu 2 yasinda simdi o da hic ihtimal vermiyordu dua edin diyordu sadece Allah nasip etti zamani gelince seninde olur insallah cok uzme bunun icin kendini cozumsuz degil ya Allah dermansiz dert vermesin

Anladım baya araştırdım ama şapla ilgili hiç bir yazı yok kararsız kaldım burda sadece bi tanıdığım yapmış onda da kist varmış yapmış bütün kist dökülmüş ertesi ay hamile kalmış ama ben korkuyorum yapmaya

Canım benim de sağ yumurtalığımda 6 cm çikolata kisti vardı. 1 yıl doğum kontrol hapı kullandım. 3 cm e düşmüştü en son. Sonra korunurken hamile kaldım. Ama doktor diğer yumurtalığımın çok sağlıklı olduğunu söylüyordu. Senin iki yumurtalığında da sorun yoksa diğeri sağlıklıysa çocuğun olur inşallah

canım böyle bişi denemeni hiç önermem Allah korusun belkide çok zararlı birşey.Ayrıca çikolata kisti olupta çocuk sahibi olan insanlar var bu sorun tam olarak engel değil iyi bir doktor ile halledebilirsin benim arkadaşım doğumda öğrendi çikolata kisti olduğunu bebek doğduğuna göre engel olamamış.sende bol dua et ve sadece kendine yüklenme eşinin kontrollerini yaptırdın mı oda etkili.

Evet onda sıkıntı yok tahlilleri iyi çıktı. Benim sol tupumde kapalı sağ tupum açık kist de sağda ne olacak bilmiyorum

Evet onda sıkıntı yok tahlilleri iyi çıktı. Benim sol tupumde kapalı sağ tupum açık kist de sağda ne olacak bilmiyorum
bence böyle şeyler deneme iyi bir doktor araştır derim rabbim şifa versin inşallah tez zamanda da gönlündekini nasip etsin :)

Amin inşallah şimdi üniversite hastanesine gidiyorum bi kaç kez tahlil verdim onlara göre belli olacak aşılama yada tüp bebek olacagi

• Beğen
Reactions: mnt
X