Isıtma, Soğutma, Havalandırma Sistemleri Şofben mı termosifon mu?

Denizcndn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2019
49
4
29
Merhaba hanımlar evimize 1 seneye kalmadan dogalgaz bağlanacak fakat öncesinde şofben mı termosifon mu sizce ? Hangisi ekonomik olur? Birde öyle bişey var mı bilmiyorum ama elektirikle kullanıp doğalgaz geldiğinde aynı şekilde kullabilecegimiz bişey var mı ? Ekonomik olması çok önemli . Marka isim vs. Belirtirseniz çok yardımcı olursunuz şimdiden teşekkürler

termosifon çok elektrik tüketir konforlu olur tüm eve sıcak su dağılır. şofbende küçük olanlarından banyoya takılandan diyorsunuz sanırım o daha az elektrik tüketeceği kesin ayrıca fiyat olarak sizde görmüşsünüzdür da termosifon pahalı olur şofben ucuz olur. ben sizin yerinizde olsam kesinlikle rahat bir şekilde idare edeceğim hatta sürekli de kullanılabilir şofben alırdım.

Termosifon kullaniyoruz lojmandayiz.. mecbur aldik baymak kullaniyoruz ama elektrik faturalari şisiyor tabiki. Mutfaga banyoya sicak su veriyor.. 130 140 civari.. oda kapatiyoruz luzum olmadikca acmiyoruz.

Kiraci olarak 0 ev tutmustuk hicbirsey yoktu. Ev sahibine termosifon alalim dedik kabul etmedi dogalgaz gelecek diye. Bizde elektrikli sofbenlerden aldik. Yine de elektirigimiz cok geliyor. Ama termosifon kullananlarin faturalari daha yuksek. Eger evinizde tüplü sofben icjn musaitlik varsa kesinlikle tuplu sofben.

Termosifon kullanıyorum elektrik çok geliyor gece açıp sabah kapatırsanız sıcak su hemen hemen bütün gün yetiyor banyo yapılmazsa biraz tasarruf edebilirsiniz böylelikle

Bende termosifon kullaniyorum mutfagima ve banyoma sicak su geliyor.. biraz elektrigi de sisiriyor tabi ama surekli acmassaniz gider bi sekilde.

X