Sohbet edememe?

agresifkiz

Güzelbirşeylerolsun
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
3.112
1.752
Hanımlar şöyle ki ben insanlarla sohbet ederken biraz sessiz kalıyorum. Yani aslında karşımdaki soru sorsa bana o an sabaha kadar anlatırım susmam ama ben konu açamıyorum. Bir an sessizlik oluyor. Mesela biriyle flört ediyoruz şu an bazen ne sorsam diye düşünüyorum sessizlik olunca bulamıyorum. Genelde o soru soruyor ya da konu açıyor. Ben öncesinde düşünüyorum ne sorsam diye. Çok saçma gelebilir belki ama rahatsız hissediyorum kendimi böyle sıkıcı biri gibi. Aslında samimi olduğum insanlara göre öyle değilim ama ilk başta böyle biraz pasif kalıyorum. Mesela ne sorulabilir ki flört ederken birine? Birini iyi tanımak için ne hakkında konuşmak lazım ya da? Nerden konuyu açmak gerek neleri merak etmek gerek? Ciddi ciddi kendimi ezik hissediyorum bir akıl verin allah aşkına özellikle şu flört mevzusuna :KK43:

Açıkçası ben flört olaylarında hadi konu ac konuşalım diyen ya da arka arkaya soru sorarak "tanimaya" çalışan erkeklerden soguyorum.
Genelde dinlemeyi severim, cok soru sormam, hatta belki birisi on soru soruyorsa ben bir soru sorarak kalan dokuz olasi sorunun cevabını sohbet esnasinda alırım.
Bazı erkekler hadi tanisalim der sonra da hadi kendini anlat diye topu atarlar ya da nerelisin, ne is yapıyorsun gibi bana göre sacma sapan sorular sorarlar.
Bir insani tanimak için karsilikli sohbet etmek, biraz da gözlemlemek gerek.
Yani bunun tek bir formülü var mi bilmiyorum ama öncelik kendinizi tanimak olmali bence. Çünkü siz kendinizi nasil rahat hissediyorsaniz o kadar akici konuşur, sohbeti ilerletebilirsiniz.

Açıkçası ben flört olaylarında hadi konu ac konuşalım diyen ya da arka arkaya soru sorarak "tanimaya" çalışan erkeklerden soguyorum.
Genelde dinlemeyi severim, cok soru sormam, hatta belki birisi on soru soruyorsa ben bir soru sorarak kalan dokuz olasi sorunun cevabını sohbet esnasinda alırım.
Bazı erkekler hadi tanisalim der sonra da hadi kendini anlat diye topu atarlar ya da nerelisin, ne is yapıyorsun gibi bana göre sacma sapan sorular sorarlar.
Bir insani tanimak için karsilikli sohbet etmek, biraz da gözlemlemek gerek.
Yani bunun tek bir formülü var mi bilmiyorum ama öncelik kendinizi tanimak olmali bence. Çünkü siz kendinizi nasil rahat hissediyorsaniz o kadar akici konuşur, sohbeti ilerletebilirsiniz.
Aslında biraz öyle oluyor. Bir yerden konu açılıyor mesela bir saat onu konuşuyoruz konu konuyu açıyor dediğim gibi konuşulacak bir şey olduğunda severim kendimi anlatmayı da dinlemeyi de ama o konu bittiğinde genelde o yeni konu açıyor ya da soruyor biraz bende aktif olmak istiyorum.

10 yıllık evliyim hamile kalınca eşimle sohbet etmeye başladım.. Bende İnsanları dinlerim soru sorunca cevap veririm, beğenmediğim insan olursa kısa cevap verir geçerim hatta muhataap olmam eşimde bana sen insan sevmiyorsun der insan seçiyorsun diye kızar.. İnsan seçmiyorum aslında 🙄 sohbet e muhabbet e dalabilen aklıma geleni dilime vurabilen düşünmeden konuşabilen biri değilim kendimi serbest bırakamıyorum...

10 yıllık evliyim hamile kalınca eşimle sohbet etmeye başladım.. Bende İnsanları dinlerim soru sorunca cevap veririm, beğenmediğim insan olursa kısa cevap verir geçerim hatta muhataap olmam eşimde bana sen insan sevmiyorsun der insan seçiyorsun diye kızar.. İnsan seçmiyorum aslında 🙄 sohbet e muhabbet e dalabilen aklıma geleni dilime vurabilen düşünmeden konuşabilen biri değilim kendimi serbest bırakamıyorum...
Evet tam olarak bu aslında. Evet sorulan sorulara düşünüp taşınıp cevap veriyorum öyle susan biri değilim ama aklıma geleni de söylemiyorum iki kere düşünür konuşurum ya da ben sormam muhabbet açmam hep karşı taraf. Ama kendimi şu an pasif hissediyorum. Bende bir şeyler sormak istiyorum ama aklıma gelmiyor o an sanki düşüncelerim bir anda uçuyor :KK43:

Aslında biraz öyle oluyor. Bir yerden konu açılıyor mesela bir saat onu konuşuyoruz konu konuyu açıyor dediğim gibi konuşulacak bir şey olduğunda severim kendimi anlatmayı da dinlemeyi de ama o konu bittiğinde genelde o yeni konu açıyor ya da soruyor biraz bende aktif olmak istiyorum.
1 saat gayet iyi :)
Yani belli bir yerden sonra konusmanin azalmasi ya da tikanmak normal
Mesela benim en son gorustugum adam hos sohbet biriydi hakkini yemeyeyim ama kisa tutmaya calisirdi, konu acmayi benden beklerdi ben de hemen hadi konu ac diye topu ona atardim :) yani bence kendinize güvenin, bir seylere şartlandirmayin kendinizi
Akista olunca hersey kendiliğinden gelişiyor 😉

Evet tam olarak bu aslında. Evet sorulan sorulara düşünüp taşınıp cevap veriyorum öyle susan biri değilim ama aklıma geleni de söylemiyorum iki kere düşünür konuşurum ya da ben sormam muhabbet açmam hep karşı taraf. Ama kendimi şu an pasif hissediyorum. Bende bir şeyler sormak istiyorum ama aklıma gelmiyor o an sanki düşüncelerim bir anda uçuyor :KK43:
Ben kendinimi hiç pasif hissetmedim nedense aslında bende mi bir sorun var acaba 🙄

Canım isterse en abuk insanla bile konuşabilirim. Ve bu konuda maharetli olduğumu düşünen biri olarak en büyük tüyoyu vereyim. İnsanlar kendilerinden bahsetmeye bayılır, merak edilmeye bayılır, önemsediğini hissetmeye bayılır. Sallıyorum, neler yapmaktan hoşlanırsın ? Gibi arabesk sorular değil. Cümle arasında yakalayacaksın sevdiği şeyleri. Sonra sen çekeceksin o gelecek sen çekeceksin o gelecek. Nereden yakalandığını bile farketmeden :süslü: ayrıntı veremedim kağıt üzerinde de anlatılmıyor ki:KK51:

Canım isterse en abuk insanla bile konuşabilirim. Ve bu konuda maharetli olduğumu düşünen biri olarak en büyük tüyoyu vereyim. İnsanlar kendilerinden bahsetmeye bayılır, merak edilmeye bayılır, önemsediğini hissetmeye bayılır. Sallıyorum, neler yapmaktan hoşlanırsın ? Gibi arabesk sorular değil. Cümle arasında yakalayacaksın sevdiği şeyleri. Sonra sen çekeceksin o gelecek sen çekeceksin o gelecek. Nereden yakalandığını bile farketmeden :süslü: ayrıntı veremedim kağıt üzerinde de anlatılmıyor ki:KK51:
Ben buna "insanların soyledikleri kadar söylemedikleri satir aralarini da okuyabilmek" diyorum :) zaten kullanılan kelimelerden bile kişinin hayata bakisi anlaşılıyor ya da psikolojisi.

Aslında ne demek istediğinizi gayet iyi anladım. Hatta düşünüyorum da genelde onun hakkında sevdikleri hakkında konuşunca hiç susmuyor ve sohbet akıyor. Dikkat ederek yaptığım bir şey değildi şu saatten sonra buna daha çok dikkat edeceğim sanırım :KK70:

Aslında ne demek istediğinizi gayet iyi anladım. Hatta düşünüyorum da genelde onun hakkında sevdikleri hakkında konuşunca hiç susmuyor ve sohbet akıyor. Dikkat ederek yaptığım bir şey değildi şu saatten sonra buna daha çok dikkat edeceğim sanırım :KK70:
Tek tarafli ona odakli olmayin
Ilişki iki tarafin birbirini tanımasıyla yurur yoksa tek taraflı olursa o anlatır siz dinlersiniz ama o sizi tanımadığı icin hassasiyetlerinizi anlayamaz

Konu konuyu çok fazla açıyor aslında. Direk ayrıca bir soru sormak yerine siz kendi anınızı anlatırken ona da sorun mesela o da kendisinin ki anlatsın, bir konu ya da aklınıza takılan şeylerde "senin bi fikrin var mı bu konuda" olabilir. İki tarafta flört istiyorsa ve kafalar uyuyorsa aslında sular seller gibi akar sohbet genelde. Konuyu kimin açtığına çok da takılmayın. Pek de önemli bir detay değil.

Hanımlar şöyle ki ben insanlarla sohbet ederken biraz sessiz kalıyorum. Yani aslında karşımdaki soru sorsa bana o an sabaha kadar anlatırım susmam ama ben konu açamıyorum. Bir an sessizlik oluyor. Mesela biriyle flört ediyoruz şu an bazen ne sorsam diye düşünüyorum sessizlik olunca bulamıyorum. Genelde o soru soruyor ya da konu açıyor. Ben öncesinde düşünüyorum ne sorsam diye. Çok saçma gelebilir belki ama rahatsız hissediyorum kendimi böyle sıkıcı biri gibi. Aslında samimi olduğum insanlara göre öyle değilim ama ilk başta böyle biraz pasif kalıyorum. Mesela ne sorulabilir ki flört ederken birine? Birini iyi tanımak için ne hakkında konuşmak lazım ya da? Nerden konuyu açmak gerek neleri merak etmek gerek? Ciddi ciddi kendimi ezik hissediyorum bir akıl verin allah aşkına özellikle şu flört mevzusuna :KK43:
Konu konuyu açar sohbet edwmiyosaniz tek senin değil onun da meselesi

Genelde yapım soğuktur ama canım istediğinde hoş sohbet olurum. Konuşturamayacağım, sohbet edemeyeceğim pek kimse yok diyebilirim. abet abet te yazmış, formülü bu; konuşan kişiyi iyi takip edeceksin. Ses tonu, mimikleri vs nerede değişiyorsa işte orası onun yumuşak karnıdır. Orayı bulursan sohbet kendiliğinden akar zaten.

Birde övülmeyi sever insan oğlu, her ne kadar bunu inkar etsede. Sen şunu ne güzel yapmışsın nasıl yaptın, aa senin kilon, boyun, şuran buran gayet iyi, şu konuda zorlanıyorum sen nasıl böyle muntazam yaptın vs

Dert yanan insana boş ver ya takma kafana, denmez. Bırak istediği kadar konuşsun, kısa bir ara verirse, senin gözüne bakarsa, kendini suçlamaya başlarsa şimdi senin sıran gelmiş demektir. Teselli edip, gerekirse karşı tarafa atıp tutmak lazım 😂

Sevgilinlede her şeyden konuşabilirsin aslında. Aklına komik bir anın gelir anlatırsın, sonra ona sorarsın seninde var mı diye. Yada tam tersi çok üzüldüğün bir şey olabilir. Mesleğiyle, ailesiyle, arkadaşlarıyla ilgili yada gündelik hayatla ilgili basit şeyleri sorabilirsin. Çok kasmamak, rahat olmak, akışına bırakmak lazım.

Bunun bir formülü yok. Bazen farkında olmadan akar gider bazen çok zorlanır insan karşının da tavrı çok önemli. Sizin karakterinizi erken anlayıp ona göre davranabiliyorsa sessiz ya da çekingenliğinizi dert etmeyecektir sıkıcı bulmayacaktır. Kaldı ki flört diye insan her saniye de konuşmak zorunda değil. Ne hakkında konuşmak lazım geldiği beklentilerinizle ilgili biraz. Karşınızdaki insanda neyi bilmek sizin için önemli. Bu konularda sorular sorabilirsiniz. Film dizi müzik zevki siyasi görüş yani ekonomi bile tartışabilirsiniz. Tamamen geyik yapmak üzerine de olabilir. İki taraflı bir süreç bu

Bence hiç kasma aktif olacam diye
Erkekler çabayı sever

X