Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar solgar biotin 5000 mcg kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
canım zaten yeterli su miktarı bünyeye göre değişiyor benim cüssemde bir insan zaten 2,5 litreden fazla su içerse afedersin ama tuvaletten çıkamaz :KK48::KK48::KK48: o yüzden zaten ben diyette olduğum icin gerekli su miktarını hesaplıyorum merak etme :KK15:
:KK70::KK70:
canım işte bu vlogerlar demiş ki normalde alınması gerekenden çok daha fazla miktarda biotin alındığı için yine normalde alınması gerekenden çok daha fazla su içilmesi gerekiyormuş.. ciltte bozulma yan etkisi de ''break out'' tabiriyle geçiyor.. benim fazla bir bilgim yok bu konuda biotin kullanmadım da sadece araştırırken rastladım ama mantıklı bence bir araştır.. ha bir de hemen başlamayabilirmiş break outlar o yüzden ben senin yerinde olsam önlemimi alır 3 lt ye çıkarırdım içtiğim su miktarını.. sonuçta su..

:KK70::KK70:
canım işte bu vlogerlar demiş ki normalde alınması gerekenden çok daha fazla miktarda biotin alındığı için yine normalde alınması gerekenden çok daha fazla su içilmesi gerekiyormuş.. ciltte bozulma yan etkisi de ''break out'' tabiriyle geçiyor.. benim fazla bir bilgim yok bu konuda biotin kullanmadım da sadece araştırırken rastladım ama mantıklı bence bir araştır.. ha bir de hemen başlamayabilirmiş break outlar o yüzden ben senin yerinde olsam önlemimi alır 3 lt ye çıkarırdım içtiğim su miktarını.. sonuçta su..
Su da bir süre sonra midemi bulandırıyor cok fazla yemek yemediğim icin :KK43: 3 lt içmeye calışrım bugün canım sağol:KK15:

Ben uzun süredir arada düzenli arada düzensiz kullanıyorum bir sıkıntı yok cilt bozukluğu zaten vardı bende ama güneşle alakali biliyorum biotin nw vücutta fazla kıllanma yapıyor nede ciltte sorun 1 seneyi geçti kullanıyorum kızlar allaha bin şükür saçlarım xok işlem görmesine rağmen çok sağlıklı ve suan belden biraz aşağı boyu evet ince ama sağlıklı inceliği de wski boyalarn işlemlerin etkisi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz

Ben uzun süredir arada düzenli arada düzensiz kullanıyorum bir sıkıntı yok cilt bozukluğu zaten vardı bende ama güneşle alakali biliyorum biotin nw vücutta fazla kıllanma yapıyor nede ciltte sorun 1 seneyi geçti kullanıyorum kızlar allaha bin şükür saçlarım xok işlem görmesine rağmen çok sağlıklı ve suan belden biraz aşağı boyu evet ince ama sağlıklı inceliği de wski boyalarn işlemlerin etkisi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz
Alınan doz normal çalışan bir insan metabolizması için oldukça fazla bir miktar, belki bazı insanların metabolizması kaldırabilir ama biliyoruz ki her bünye farklı, tıbbi ilaçlar bile her kişide farklı yan etkiler gösterebiliyor.. özellikle bu tarz besin-gıda takviyeleri konusunda ''ben kullandım yan etkisini görmedim, siz de gönül rahatlığıyla kullanın'' gibi ibareleri doğru bulmuyorum, keşke sadece ''ben böyle bir yan etkisini görmedim'' deyip bıraksaymışsın.. amacım seni yargılamak değil yanlış anlamanı istemem sadece burayı okuyan birçok insan var ve onlar adına kendimi bu bilgilendirmeyi yapmak durumunda hissettim..

Biotin i hamilelikte kullanan var mı acaba.gecenlerde ki bir makalede faydali olduğu yaziyordu
Daha yeni gebesin sen bilirsin ama bence gebeligin sonuna kadar bakma böyle şeylere bebegini kucagına aldiktan sonra bakarsn canm hiç gerek yok o zamana kadar..

Medobiotin kullandım çok da memnun kaldım tırnaklarımı çok kesiyordum kullandığım zaman kuaförümde çok çabuk uzayan saçlarıma şaşırmıştı :)

Selam kızlar..Biotin hapını yıllarca kullanıp hiçbir sorun yaşamayan arkadaşlara ne kadar özeniyorum anlatamam..Bazı bünyeler o kadar şanslı olmuyor ( örnek: ben ) Biotin hapını yaklaşık 3,5 ay kullandım (son 15 gün yüzümde omuzumda sırtımda oluşan yeni tüylenmeler.. hatta yüzümdeki ayva tüylerinin renginin koyulaşmasını farkettim ama inat ettim dr un dediği süreyi tamamlayacağım diye ) ama daha fazla direnemedim tabii..

Bu sorunu yaşayan arkadaşlara sorum şu..Biotini bıraktıktan ne kadar sonra normale döndü yada döndü mü ? Duyduğuma göre dökülüyormuş ama ne kadar zamanda onu sormak istedim canlar

X