Doğuma Hazırlık Son Haftama Girdim ama Bebeğimin Gelmeye Niyeti Yok

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

cmr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2009
378
4
kızlar bana bi akıl verin.

son haftama girdim, dün muayenemiz vardı.

bi kaç gündür de sancılarım olduğu için dr. um bir de çatı muayenesi yapalım dedi

ama malesef çatımda hiç bi açılma yok, :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

şu anda doğmaya niyeti yok dedi

eğer haftaya salıya kadar gelmezse minik kızım, tekrar muayene yapıcak ve açılma yoksa çarşamba sezeryana alıcak. :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

off offf!!!!

hiç istemiyorum kızlar sezeryanı, :1no2::1no2:

doktor bol bol yürü açılman için dedi, sizin bildiğiniz başka yöntemler var mı kolay açılma için?

lütfen yardım kızlar :sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif:

canım hepimizi bekleyen bir sonuç bu, nedense son zamanlarda etrafımdaki bebekler miyadını dolduruyor ve gelmek istemiyor sonuçsa kordon yaşlanması sezeryan, suyun azalmış sezeryan, açılma yok sezeryan :1no2: bizdemi bir sorun var diye düşünmeye başladım..
inşallah açılman olur ve istediğin gibi normal doğum yaparsın canım..tabi öncelikle ikiniz içinde hayırlısını dilemek lazım.herşeyde vardır bir hayır üzülme..

orası öyle tabi canım,

haklısın gerçekten, ablamda hamile, o da son haftasında,

az önce doktordan gelmiş ve o da aynı şeyi sölüyo.

merak ettiğim acaba açılmayı kolaylaştırmak için yapabileceğim bi şey var mı?

hiç duymadımki, yürüyüş yapın derler hep doktorda söylediğine göre demekki cidden açılmayı sağlıyor.bende 8 ay çalıştım şimdi izindeyim hiç yürümüyorum.
ama birde şu var doktorun sana suni sancı deneriz dememiş neden acaba??

tecrübeli arkadaşlar yardımcı olun başka ne olabilir açılma için??

cmr canım ya bnde seni merak ediyordum bugünlerde sancım çok diyordun ayın 15nde felan hayırlısı olsun canım ya bellimi olur bakarsın her an açılır nasip kısmet işi o dünyayı güneşi görecğin gün dakika gelsin 1dk durmaz sağlıklı olsunda olur inşallah acele etme son günlerin diye sıkılmış olabilirsn hımm birde hurma duydum hurmadaki bi madde çok iyi geliyormuş son 10 gün hurma yeyin diyorlar bol bol hurma ye canım .allahım kolaylık versin senden haber beklyorum canım dua edicem sana

hayırlısı olsun canım benim hiç telaşlanma son ana kadar beklenir zaten sezaryan için ama öyle daha sağlıklı olucaksa bebeğin sezaryan olsun ne olucak biraz daha geç iyileşirsin sadece ama önemli olan bebişlerimizin sağlığı annenin kendini toparlaması daha kolay diye düşünüyorum ama Allah korusun bebişler daha zor atlatırlar genede inşaallah Rabbim bu mübarek günlerde gönlüne göre verir hayırlı doğumlar canım

arkadasim Allah kurtarsin ins. hayirli dogumlar dilerim burda bi topikte bu yaziyi okudum belki sana faydasi olur:
bir maddede ise doğumdan 10 gün önce halis zeytinyağlı pamuk tutulması(rahimde) gerektiği yazıyordu, rahimi yumuşatıp açılmayı kolaylaştırması için... evde doğum yapanların anlattığına göre ebeler önceden rahim ağızını zeytinyağı ile esnetirmiş çok da rahat olurmuş doğumlar...

ah canım çok iyi anlıyorum seni, benim cadımda doğmaya niyetli değildi, hiç açıklığım olmadı benim. hanımefendi gününü doldurup üstüne 10 gün daha yattı yerinde hala gelmeye niyeti olmayınca sezeryana girdik.
olurda sezeryana girersen spinal anestezinin daha rahat olduğunu söylüyolar, ben genel anestezi olmuştum ayılmam biraz zor olmuştu. inşallah doktorun dediği işe yarar, Allah sağlıcakla kucağına versin yavrunu.hiç korkma, zaten bebeğini kucağına alınca hiçbişeyin kalmıycak.Allah ikinizede sağlık versin canım, şimdiden hayırlı olsun....

ay orası ne rahattır şimdi.. ben olsam ben de gelmem.:teselli: gelmesin de biraz daha tadını çıkarsın kalsın orda..opuyorumnanaktan 10 aylık doğan çocuklar duymuştum.. sizin sağlık probleminiz varsa başka tabi..

ha bu arada hurma iyi geliyo diolardı açılma için, burda bi yerlerde okumuştum.. hazır ramazan bol bol yiyin belki işe yarar :)

canlarım hepinize çok teşekkürler,

yürüyüşe çıkmıştım yeni geldim eve :)))

kızlar bende duydum hurmayı ama sevmiyorum ki, bakalım yemeye çalışıcam artık sevmesem de.

nurefsanncım zeytinyağını az önce görümcemde söledi, onu da deneyecem.

shadowflower, dr. um suni sancıyı bu şekilde olursan veremem, bi işe yaramaz dedi, ama azıcık da olsa açılman olursa deneriz suni sancıyı dedi.

bakalım artık, tabiki en önemlisi kızımın sağlığı, o sağlıklı olsunda ben biraz geç iyileşim ne olacak.

opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

rahim ağzının açılması için doğuma karar verilen hastlarda suni sancı ile birlikte rahim ağzı açılması için iğne yapılıyo yani hemen sezeryan diyolrlar gerçektende bu nasıl iş ya annenin durumu normal doğuma elverişliyse bebekte bişe yoksa nie hemen sezeryan diyolar anlamyorum.bir sürü yöntem var suni sancı rahim ağzı iğne gibi allah herkese kolay doğumlar nasip etsin

aa bak ben bu iğneyi hiç duymamıştım, rahim açılmadığı için suni sancı verirsem sana işkence olur demişti.

gerçekten de asıl canımı sıkan bu, güvenemiyorum açıkçası, hemen sezeryan diyolar.

cmr canım ya bnde seni merak ediyordum bugünlerde sancım çok diyordun ayın 15nde felan hayırlısı olsun canım ya bellimi olur bakarsın her an açılır nasip kısmet işi o dünyayı güneşi görecğin gün dakika gelsin 1dk durmaz sağlıklı olsunda olur inşallah acele etme son günlerin diye sıkılmış olabilirsn hımm birde hurma duydum hurmadaki bi madde çok iyi geliyormuş son 10 gün hurma yeyin diyorlar bol bol hurma ye canım .allahım kolaylık versin senden haber beklyorum canım dua edicem sana

feyzae'cim, canım çok teşekkür ederim, bekliyorum bakalım şimdilik, inşallah bir an evvel gelir minik meleğim.

sende hallettin sanıyorum ayrıntılı usg'yi, bende senin bu güzel deneyimin detaylarını bekliyorum canım.

hepimiz için hakkımızda hayırlısı

Biri su zeytinyagi meselesini aciklarmi nasil yapildigini lutfen..Masajmi yapiliyor ben hiç anlayamadim...? Bayada mantikli geldi ve ilgimi cekti dogrusu...

canım bende aynı senin gibiydim son haftama girmiştim genede açılmam yoktu ama sancıyla o açılma oluyo emin ol zaten sancı açıyo rahmini dr da çok biliyo ki senin son haftansa gelir merak etme ben normal doğumu çok istiyodum dr um beni hep erken çağırdı doğum için ama ben beklicem dedim 40hafta 5. günde doğdu bebişim sancımda oldu korkma bişey olmaz sağlıklı gelsinde dünyaya sen dert etme

Biri su zeytinyagi meselesini aciklarmi nasil yapildigini lutfen..Masajmi yapiliyor ben hiç anlayamadim...? Bayada mantikli geldi ve ilgimi cekti dogrusu...

canım pamuğa saf zeytinyağı sürüp, rahim ağzına yerleştiriyomuşsun ve gün içinde sık sık değiştiricekmişsin onu. bu şekilde açılma yapıyomuş. bende yarından itibaren hemen denemeye başlicam, inşallah işe yarar...

Allah'ım hepimize kolay doğumlar nasip etsin...

canım bende aynı senin gibiydim son haftama girmiştim genede açılmam yoktu ama sancıyla o açılma oluyo emin ol zaten sancı açıyo rahmini dr da çok biliyo ki senin son haftansa gelir merak etme ben normal doğumu çok istiyodum dr um beni hep erken çağırdı doğum için ama ben beklicem dedim 40hafta 5. günde doğdu bebişim sancımda oldu korkma bişey olmaz sağlıklı gelsinde dünyaya sen dert etme

zaten önemli olan sağlığı benim içinde, normal veya sezeryan, onun için en sağlıklısı neyse onu yapıcam. bende beklemek istediğimi söylicem doktoruma.

Biz bugün 41 haftalık olduk. Ama hala tık yok. Yarın suni sancı verilecek. Olmazsa sezaryenle alınacak. ınşallah hiçbirine gerek kalmaz kendi gelir. Dua etmekten başka çare yok...Allah hepimize bebişlerimizi sağlıcakla kucağımıza almak nasip etsin inşallah.

Biz bugün 41 haftalık olduk. Ama hala tık yok. Yarın suni sancı verilecek. Olmazsa sezaryenle alınacak. İnşallah hiçbirine gerek kalmaz kendi gelir. Dua etmekten başka çare yok...Allah hepimize bebişlerimizi sağlıcakla kucağımıza almak nasip etsin inşallah.

inşallah canım igerek kalmaz hiç birine de bebeğini alırsın normal bi şekilde kucağına.

bu ara bütün bebeklerde bi miad geçmesi var, şimdiki bebekler çok sabırlı anlaşılar :)))

suni sancı konusunda benim biraz kafam karışık açıkçası, kimisi diyo suni sancı vereceklerine sezeryan yaptır daha iyi.

neyse, hepimiz için hakkımızda hayırlısı :bbo::bbo::bbo:

X