Sonum iyi değil😔

Lütfen yardım alın. Bu psikoloji ile çocuk büyütmeniz hem sizin için hem çocuğunuz için tehlikeli. Online terapiler vb mevcut, iyi bir psikolog hatta psikiyatr araştırın lütfen kendiniz için.

Şükür bir sıkıntı yok gayet iyi dedi ayrıntılıyı yapan doktor.Şimdi nasıl çocuğunuz?Ben her şeyden çok etkileniyorum sanırım sma lı çocukları görünce ağlıyorum sürekli 😔
Çok şukur o anlamda birsey olmadi kromozom bozuklugu yok yani biraz gunu dolmadan dogum yaptim cok kucuktu ona bagli sikintilarimiz oldu 1 yasina kadar farkli yerlerden saglik sorunlarimiz oldu onlar duzeldi gec oturduk gec emekledik gec yuruduk ama hepsini atlattik şuan sukur cok sukur hatta suan bende hamileyim 3 ay sonra kardesimiz geliyor

Nereden başlasam bilmiyorum Kendimi çok kötü bir anne olarak görüyorum nefret ediyorum.ama bilinki sizin yazdığınız her şey benim için çok önemli.Bir bebeğim var 18 aylık olduk doğumumdan beri depresyondayım ve düzenlemiyorum.İlk önce Bebeğimin bir şeyi yokken alerjisi var diye takmıştım kuzenimin oğlunda alerji vardı ondan etkilenmiştim doktor doktor gezmiştim hiç bir şey yokken Alerji diyeti yapmıştım.Oğlumun doğumundan beri yalnızdım ve korkuyordum.Onu atlattım derken oğlum 5.ayında dönmüyordu elinden çekince kendini ileri atmıyordu bir sayfa gördüm instagramda doktor kesinlikle normal olmadığını yazıyordu.Yine doktor doktor gezdim nörülojiye git dedi bulunduğum yerde yoktu neyseki doktorum izinden döndü ve gerek yok gayet normal dedi.Bu kez başka emeklemiyor diye kafama taktım bir şeyler yolunda değil dedim sürekli bunalımla yaşadım oğlumun ayındakiler emekliyor hatta yürüyordu.Oğlım 1 yaşında emekledi 14 aylık yürüdü bunu atlattım derken bu kez boyu ayına göre kısaydı onu da kendimde buldum hep suçladım kendimi.Kola içtim abur cunur yedim sütün mü vitaminsiz o yüzden mi uzamadı diye.Şimdi 18 aylık anne mama meme diyor parmakla gösteriyor.Her şey aktivite sayfasına yazmamla başladı oğlum tencere tava seviyor oyuncaklarla oynamıyor diye bir kaç kişi benimkide öyle demiş bir kaç kişi pedagog görsün normal değil yazmış ondan sonra kafaya taktım çünkü kuzenimin oğlu otizmli.İnternete baktığımda çoğu şey uyuyordu. Oğlımda herşeyi ona yordum adıyla sesleniyorum bakmıyor tencere tavayla oynuyor vs vs uyku yok ve üstüne hamileyim plansız ve istemeden hamile kaldım ikili testim de down sendromu riski çıktı bu da beni depresyona soktu.Önce kreşe götürmek istedim oğlumu kreş hocası 27 yıldır özel çocuklarla çalışıyorum dedi oğluma seslendi oğlum geldi elinden telefon almaya çalıştı gayet iyi dedi kafanıza takmayın ama içiniz rahat değilse psikolog önerdi çocuklarla çalışan.Psikologa gittim kendini suçlama ne anneler var dedi bir sürü vaka anlattı.Oplumu kontrol etti gayet iyi dedi o gün iyiydim iki gün sonra yine internete bakınca otizm vs diyibce kafayı yedim eşim bana kızdı sabırlı bir insandır aslında .Ben hep kendimi suçladım Oğlumla oyun oynamadım pek konuşmadım müzik açtım ama 24 saatim oğlumda geçiyor aktivite yapmadım ama muhakkak her gün dışarı çıkardım yemeğine dikkat ettim abur cubur vermedim.Kimseye emanet etmedim aylık 2000 Euro kazanan ben işimi bıraktım çalışma saatlerim uzun ve izin ayda bir kez olduğu İçin.En iyi şeyleri aldım asla bağırıp şideet göstermedim.Ablam oğlumdan İçin çok zor sende çok sabır var ben bağırırdım diyor.Bir dakika yerinde durmuyor krem kapları mayonez ketçap şişeleri su şişeleriyle oynuyor sürekli değişik şeyler istiyor kahvaltı yemek yedirmiyor sürekli memede aşırı mız mız ağlıyor sürekli kucak istiyor.Akşama kadar iş yapmıyorum artık daha fazla ilgileniyorum biraz ilerleme var anni meme mama al ver İsmine söyleyince bakıyor gel deyince geliyor. Tv tamamen kapattım bunları yapıyoruz göz kontağımız var kovalama oynuyoruz.İkinci çocuk içinde kendimi suçluyorum oğlumu ihmal edeceğim diye.bir ay sonraya psikolog randevu verdi yine gideceğim.Vırdum duymaz bir anne olmak istiyorum bazen.kendime çok zarar veriyorum 😔psikolojide ne olarak geçiyor bilmiyorum.
Valla bencede sonunuz iyi değil. Allah yardımcınız olsun ama böyle devam ederse delirmeniz işten bile değil. Rahatlayın çocuklarınızı da rahatlatın takıntılı çocuklar olmasınlar.

Evet sorun yok ama instagram da bir doktor var muhakkak doktora gidin yazınca bende telaşa kapıldım.Sizin çocuğunuz kaç aylık ?
17 aylık oğlum.

Aman bırak şu Instagram doktorlarını ya, herşey herşey sorun problem.
Bilinçli yapıyorlar sebebi de para para para.
Bı anne babanın en yumuşak karnı evladı.
Bunlar da biliyor, herşey için yok şöyle olur yok böyle olur.

Benim oğlumun doktoru bana dedi ki annen gibi bak çocuğuna ve öyle besle dedi. Hiç kendini gereksiz kasma germe dedi.

cocugu bir rahat bırakında önce kendiniz görünün doktora vallahi ben bundan daraldım çocuk nasil dayandı bunlara bırakın çocuk kendi kendine oynamayı öğrensin sende evinin işini yap kendine vakit ayır kendini yıpratmak için yapmadığın şey kalmamış iyi bi psikolog sart size normal değil yaptıklarınız

Oglun degil ama sen hastasin inan..kendin doktora gorun cocuguda boyle zirt birt doktorlara tasiyip hasta etme kafasini karistirma.benimde 2.cocugum 1,5 yasindan sonra yurudu abisi 1 yasina girmeden yurumustu hatta kucuk cocugum 3 yadinda anca konusmaya baslayinca artik korkmustum abisi 1 yas dolmadan tane tane konusuyordu ama seninki baska sen acayip kafana takiyosun cocuga yazik etme biseyi yok onun internetede inanma bende nete bakinca neler buluyorum kendimde neler.

Anksiyete kaygı bozukluğu var tedavi olun düzelirsiniz Allahın izniyle bende de var biraz kızım en ufak bir yerim ağrıyor dese keisn kötü bişey var diyorum Allah korusun

Sizde kaygi hastaligi var ankisiyete arastin iste4seniz
Alt kökeni bu.... Kendiniz niye böyle olduğunuza cevap verseniz.... Malum buraya herşeyi ayrıntılı yazamıyoruz..... Belli Bi yaşanmışlık olmalı yada kökeni çok eskiye dayanan.....yanılıyor olabilirim bilemem.... Ben yazıda çocukla ilgili değil sadece sizle ilgili endişelendim.....

Ha
Anne olanın halini anne anlar sanırım teşekkür ederim pozitif yorumunuz için.Ben zaten üzülüyorum birde bana kötü yorum yapıyorlar.İnsan yakınında yaşayıp görünce daha bir evham yapıyor sanırım.İkisi de benim kuzenimdi birinde alerji var hala devam ediyor 3 yaşında diğeri 7 yaşında otizm var en yakın arkadaşımın çocuğunun kolunda bir sorun var oynatamıyor.Anne olunca fazla evhamlı oluyor insan kendime çektiyorum bu acıyı malesef.
Hanımefendi herkes evhamlı titiz size kötü annesiniz demiyoruz takıntılarınız var diyoruz... Bir kişi demiyor çok kişi diyor... Bende anneyim bende vardı komplesif bozukluk ben doktora gittim sizdede illa var demiyorum.... Bu şekilde hayat geçermi sizce bu normalmi.... Bi sizmi annesiniz. Herşeyin fazlası zarar... Kimse size kötü birşey demiyor.... Her kötü şey sizin çocukdada olacak diye düşünmeniz normalmi.... Hoşçakalın

ben olsam kendim için bir doktora yada terapiste giderim. anlattığınız her davranışınız anormal.
bu şekilde de 2. çocuk..?
gerçekten ikisi için de hayatı zorlaştırmamak adına kendinizi tedavi edin bir şekilde.

Anne olanın halini anne anlar sanırım teşekkür ederim pozitif yorumunuz için.Ben zaten üzülüyorum birde bana kötü yorum yapıyorlar.İnsan yakınında yaşayıp görünce daha bir evham yapıyor sanırım.İkisi de benim kuzenimdi birinde alerji var hala devam ediyor 3 yaşında diğeri 7 yaşında otizm var en yakın arkadaşımın çocuğunun kolunda bir sorun var oynatamıyor.Anne olunca fazla evhamlı oluyor insan kendime çektiyorum bu acıyı malesef.

sizinki fazla evham değil. gerçekten psikolojik sağlığınız yerinde değil. buna çözüm aramak yerine de burada bana kötü yorumlar yapılıyor diyorsunuz.
gerçekten çocuğunuza faydalı olmak için önce kendi psikolojinizi toparlamanız lazım.

Nereden başlasam bilmiyorum Kendimi çok kötü bir anne olarak görüyorum nefret ediyorum.ama bilinki sizin yazdığınız her şey benim için çok önemli.Bir bebeğim var 18 aylık olduk doğumumdan beri depresyondayım ve düzenlemiyorum.İlk önce Bebeğimin bir şeyi yokken alerjisi var diye takmıştım kuzenimin oğlunda alerji vardı ondan etkilenmiştim doktor doktor gezmiştim hiç bir şey yokken Alerji diyeti yapmıştım.Oğlumun doğumundan beri yalnızdım ve korkuyordum.Onu atlattım derken oğlum 5.ayında dönmüyordu elinden çekince kendini ileri atmıyordu bir sayfa gördüm instagramda doktor kesinlikle normal olmadığını yazıyordu.Yine doktor doktor gezdim nörülojiye git dedi bulunduğum yerde yoktu neyseki doktorum izinden döndü ve gerek yok gayet normal dedi.Bu kez başka emeklemiyor diye kafama taktım bir şeyler yolunda değil dedim sürekli bunalımla yaşadım oğlumun ayındakiler emekliyor hatta yürüyordu.Oğlım 1 yaşında emekledi 14 aylık yürüdü bunu atlattım derken bu kez boyu ayına göre kısaydı onu da kendimde buldum hep suçladım kendimi.Kola içtim abur cunur yedim sütün mü vitaminsiz o yüzden mi uzamadı diye.Şimdi 18 aylık anne mama meme diyor parmakla gösteriyor.Her şey aktivite sayfasına yazmamla başladı oğlum tencere tava seviyor oyuncaklarla oynamıyor diye bir kaç kişi benimkide öyle demiş bir kaç kişi pedagog görsün normal değil yazmış ondan sonra kafaya taktım çünkü kuzenimin oğlu otizmli.İnternete baktığımda çoğu şey uyuyordu. Oğlımda herşeyi ona yordum adıyla sesleniyorum bakmıyor tencere tavayla oynuyor vs vs uyku yok ve üstüne hamileyim plansız ve istemeden hamile kaldım ikili testim de down sendromu riski çıktı bu da beni depresyona soktu.Önce kreşe götürmek istedim oğlumu kreş hocası 27 yıldır özel çocuklarla çalışıyorum dedi oğluma seslendi oğlum geldi elinden telefon almaya çalıştı gayet iyi dedi kafanıza takmayın ama içiniz rahat değilse psikolog önerdi çocuklarla çalışan.Psikologa gittim kendini suçlama ne anneler var dedi bir sürü vaka anlattı.Oplumu kontrol etti gayet iyi dedi o gün iyiydim iki gün sonra yine internete bakınca otizm vs diyibce kafayı yedim eşim bana kızdı sabırlı bir insandır aslında .Ben hep kendimi suçladım Oğlumla oyun oynamadım pek konuşmadım müzik açtım ama 24 saatim oğlumda geçiyor aktivite yapmadım ama muhakkak her gün dışarı çıkardım yemeğine dikkat ettim abur cubur vermedim.Kimseye emanet etmedim aylık 2000 Euro kazanan ben işimi bıraktım çalışma saatlerim uzun ve izin ayda bir kez olduğu İçin.En iyi şeyleri aldım asla bağırıp şideet göstermedim.Ablam oğlumdan İçin çok zor sende çok sabır var ben bağırırdım diyor.Bir dakika yerinde durmuyor krem kapları mayonez ketçap şişeleri su şişeleriyle oynuyor sürekli değişik şeyler istiyor kahvaltı yemek yedirmiyor sürekli memede aşırı mız mız ağlıyor sürekli kucak istiyor.Akşama kadar iş yapmıyorum artık daha fazla ilgileniyorum biraz ilerleme var anni meme mama al ver İsmine söyleyince bakıyor gel deyince geliyor. Tv tamamen kapattım bunları yapıyoruz göz kontağımız var kovalama oynuyoruz.İkinci çocuk içinde kendimi suçluyorum oğlumu ihmal edeceğim diye.bir ay sonraya psikolog randevu verdi yine gideceğim.Vırdum duymaz bir anne olmak istiyorum bazen.kendime çok zarar veriyorum 😔psikolojide ne olarak geçiyor bilmiyorum.
Siz normal çocuğu hasta edersiniz.
psikolojik bir destek alın,çocuğu da rahat bırakın.

Ay okadr dru gezmeye usenmemis de ya🤦🏻‍♀️
Hayır bissy olsa zaten cocugun kendi dru yönlendirir.
Kafanıza göre su virüs ortamında dr dr gezdirmek nedir cocugu.
Valla benimki bütün cekmeceleri bosaltıyor mutfakta
Tencere tava neki?
Seslenince canı isterse bakıyır😂
Canı istemezse yürüyüp geciyor
10 aylık emekledi,12.ayda hafif yürüdü suan 13 aylık.
Hic umru degil yürümek falan.
Yarı yolda yorulup emekleyerek devam ediyor.
Hic dra götüreyim demek aklma gelmedi.
En fazla üsengec bu kız dedim😂

X