Sonum iyi değil😔

Ayrintılıya girdim gayet içi çıktı üç seçenek sundu Nift testi ama kesin sonuç değilmiş amniyosentez oda riskliymiş ve 19.haftada tekrar ayrıntılı ultrason.Amniyosentezi doktorum önermedi Nift yapalım dedi ama oda bana pek akıllıca gelmedi yaptıranlardan sonra kesin sonuç değilmiş.Ayrıntılıyı bekliyorum tekrar.İnşallah sağlıklı doğar bebeğim.
Genelde bu durumlarda kalpte parlaklık ense kalinligi vs gibi bulgularda cikiyor usg de sadece ikili taramada risk ciktigi halde sapasaglam dogan bebekler var Allah buyuktur bizim de gelisim geriligi icin amniyosentez onerdiler ben yaptirmadim olsa dahi aldirmayacaktim en fazla kafamda soru isaretleri olurdu dogana kadar

Nereden başlasam bilmiyorum Kendimi çok kötü bir anne olarak görüyorum nefret ediyorum.ama bilinki sizin yazdığınız her şey benim için çok önemli.Bir bebeğim var 18 aylık olduk doğumumdan beri depresyondayım ve düzenlemiyorum.İlk önce Bebeğimin bir şeyi yokken alerjisi var diye takmıştım kuzenimin oğlunda alerji vardı ondan etkilenmiştim doktor doktor gezmiştim hiç bir şey yokken Alerji diyeti yapmıştım.Oğlumun doğumundan beri yalnızdım ve korkuyordum.Onu atlattım derken oğlum 5.ayında dönmüyordu elinden çekince kendini ileri atmıyordu bir sayfa gördüm instagramda doktor kesinlikle normal olmadığını yazıyordu.Yine doktor doktor gezdim nörülojiye git dedi bulunduğum yerde yoktu neyseki doktorum izinden döndü ve gerek yok gayet normal dedi.Bu kez başka emeklemiyor diye kafama taktım bir şeyler yolunda değil dedim sürekli bunalımla yaşadım oğlumun ayındakiler emekliyor hatta yürüyordu.Oğlım 1 yaşında emekledi 14 aylık yürüdü bunu atlattım derken bu kez boyu ayına göre kısaydı onu da kendimde buldum hep suçladım kendimi.Kola içtim abur cunur yedim sütün mü vitaminsiz o yüzden mi uzamadı diye.Şimdi 18 aylık anne mama meme diyor parmakla gösteriyor.Her şey aktivite sayfasına yazmamla başladı oğlum tencere tava seviyor oyuncaklarla oynamıyor diye bir kaç kişi benimkide öyle demiş bir kaç kişi pedagog görsün normal değil yazmış ondan sonra kafaya taktım çünkü kuzenimin oğlu otizmli.İnternete baktığımda çoğu şey uyuyordu. Oğlımda herşeyi ona yordum adıyla sesleniyorum bakmıyor tencere tavayla oynuyor vs vs uyku yok ve üstüne hamileyim plansız ve istemeden hamile kaldım ikili testim de down sendromu riski çıktı bu da beni depresyona soktu.Önce kreşe götürmek istedim oğlumu kreş hocası 27 yıldır özel çocuklarla çalışıyorum dedi oğluma seslendi oğlum geldi elinden telefon almaya çalıştı gayet iyi dedi kafanıza takmayın ama içiniz rahat değilse psikolog önerdi çocuklarla çalışan.Psikologa gittim kendini suçlama ne anneler var dedi bir sürü vaka anlattı.Oplumu kontrol etti gayet iyi dedi o gün iyiydim iki gün sonra yine internete bakınca otizm vs diyibce kafayı yedim eşim bana kızdı sabırlı bir insandır aslında .Ben hep kendimi suçladım Oğlumla oyun oynamadım pek konuşmadım müzik açtım ama 24 saatim oğlumda geçiyor aktivite yapmadım ama muhakkak her gün dışarı çıkardım yemeğine dikkat ettim abur cubur vermedim.Kimseye emanet etmedim aylık 2000 Euro kazanan ben işimi bıraktım çalışma saatlerim uzun ve izin ayda bir kez olduğu İçin.En iyi şeyleri aldım asla bağırıp şideet göstermedim.Ablam oğlumdan İçin çok zor sende çok sabır var ben bağırırdım diyor.Bir dakika yerinde durmuyor krem kapları mayonez ketçap şişeleri su şişeleriyle oynuyor sürekli değişik şeyler istiyor kahvaltı yemek yedirmiyor sürekli memede aşırı mız mız ağlıyor sürekli kucak istiyor.Akşama kadar iş yapmıyorum artık daha fazla ilgileniyorum biraz ilerleme var anni meme mama al ver İsmine söyleyince bakıyor gel deyince geliyor. Tv tamamen kapattım bunları yapıyoruz göz kontağımız var kovalama oynuyoruz.İkinci çocuk içinde kendimi suçluyorum oğlumu ihmal edeceğim diye.bir ay sonraya psikolog randevu verdi yine gideceğim.Vırdum duymaz bir anne olmak istiyorum bazen.kendime çok zarar veriyorum 😔psikolojide ne olarak geçiyor bilmiyorum.
Valla uzman değilim ama kv mi gördüm size ve ben kendisini bu konuda paranoyak olarak nitelendiriyorum. Çocuğu psikologa goturmenize gerek yok kendiniz için gidin

Neden otizm diye taktınız kafaya . Tamam kötü bir hastalık ama otizmli olsa ne olacak hayatı bu kadar kendinize zehir etmeye gerek var mı?. Çocuğunuz gayet normal siz destek almalısınız.

Çocuk gayet normal siz çok kaygılısınız internetten her hareketini araştırmayın bakmayın.
Kartlar var renkler hayvanlar alın onlardan hem daha cabuk konuşur hemde dikkatini çekersiniz.

Çocuk için değil de kendiniz için bir psikoloğa mı gitseniz.

Nereden başlasam bilmiyorum Kendimi çok kötü bir anne olarak görüyorum nefret ediyorum.ama bilinki sizin yazdığınız her şey benim için çok önemli.Bir bebeğim var 18 aylık olduk doğumumdan beri depresyondayım ve düzenlemiyorum.İlk önce Bebeğimin bir şeyi yokken alerjisi var diye takmıştım kuzenimin oğlunda alerji vardı ondan etkilenmiştim doktor doktor gezmiştim hiç bir şey yokken Alerji diyeti yapmıştım.Oğlumun doğumundan beri yalnızdım ve korkuyordum.Onu atlattım derken oğlum 5.ayında dönmüyordu elinden çekince kendini ileri atmıyordu bir sayfa gördüm instagramda doktor kesinlikle normal olmadığını yazıyordu.Yine doktor doktor gezdim nörülojiye git dedi bulunduğum yerde yoktu neyseki doktorum izinden döndü ve gerek yok gayet normal dedi.Bu kez başka emeklemiyor diye kafama taktım bir şeyler yolunda değil dedim sürekli bunalımla yaşadım oğlumun ayındakiler emekliyor hatta yürüyordu.Oğlım 1 yaşında emekledi 14 aylık yürüdü bunu atlattım derken bu kez boyu ayına göre kısaydı onu da kendimde buldum hep suçladım kendimi.Kola içtim abur cunur yedim sütün mü vitaminsiz o yüzden mi uzamadı diye.Şimdi 18 aylık anne mama meme diyor parmakla gösteriyor.Her şey aktivite sayfasına yazmamla başladı oğlum tencere tava seviyor oyuncaklarla oynamıyor diye bir kaç kişi benimkide öyle demiş bir kaç kişi pedagog görsün normal değil yazmış ondan sonra kafaya taktım çünkü kuzenimin oğlu otizmli.İnternete baktığımda çoğu şey uyuyordu. Oğlımda herşeyi ona yordum adıyla sesleniyorum bakmıyor tencere tavayla oynuyor vs vs uyku yok ve üstüne hamileyim plansız ve istemeden hamile kaldım ikili testim de down sendromu riski çıktı bu da beni depresyona soktu.Önce kreşe götürmek istedim oğlumu kreş hocası 27 yıldır özel çocuklarla çalışıyorum dedi oğluma seslendi oğlum geldi elinden telefon almaya çalıştı gayet iyi dedi kafanıza takmayın ama içiniz rahat değilse psikolog önerdi çocuklarla çalışan.Psikologa gittim kendini suçlama ne anneler var dedi bir sürü vaka anlattı.Oplumu kontrol etti gayet iyi dedi o gün iyiydim iki gün sonra yine internete bakınca otizm vs diyibce kafayı yedim eşim bana kızdı sabırlı bir insandır aslında .Ben hep kendimi suçladım Oğlumla oyun oynamadım pek konuşmadım müzik açtım ama 24 saatim oğlumda geçiyor aktivite yapmadım ama muhakkak her gün dışarı çıkardım yemeğine dikkat ettim abur cubur vermedim.Kimseye emanet etmedim aylık 2000 Euro kazanan ben işimi bıraktım çalışma saatlerim uzun ve izin ayda bir kez olduğu İçin.En iyi şeyleri aldım asla bağırıp şideet göstermedim.Ablam oğlumdan İçin çok zor sende çok sabır var ben bağırırdım diyor.Bir dakika yerinde durmuyor krem kapları mayonez ketçap şişeleri su şişeleriyle oynuyor sürekli değişik şeyler istiyor kahvaltı yemek yedirmiyor sürekli memede aşırı mız mız ağlıyor sürekli kucak istiyor.Akşama kadar iş yapmıyorum artık daha fazla ilgileniyorum biraz ilerleme var anni meme mama al ver İsmine söyleyince bakıyor gel deyince geliyor. Tv tamamen kapattım bunları yapıyoruz göz kontağımız var kovalama oynuyoruz.İkinci çocuk içinde kendimi suçluyorum oğlumu ihmal edeceğim diye.bir ay sonraya psikolog randevu verdi yine gideceğim.Vırdum duymaz bir anne olmak istiyorum bazen.kendime çok zarar veriyorum 😔psikolojide ne olarak geçiyor bilmiyorum.
Ayy sizde yani.
Psikolojide adı nası geçer bilmiyorumda evhamlı,pimpirikli,hastalık hastası gibi tanımlar olabilir.
Yani siz şimdi her internette gördüğünüz şeye inanıp cocuğunuzu elinize canta edip doktor doktor dolaşacaksanız işiniz iş sizin. birisi cocuğunuzda problem var mı demesini istiyorsunuz şükredin mutlu olun ki evladınız sağlıklı sürekli acaba hasta mı bi sıkıntısı mı var şeklinde baktığınız gözlerinizi çekin yavrunun üstünden cocukta bi nefes alsın.
Allah korusun sakınan göze çöp batar bi sakin bi relax ya
Not: Destek alması gereken kişi çocuğunuz değil sizsiniz.

Oğlunuz değilse siz doktora gidin.
Bu durum ileri de daha da ağır bı şekil alır.

Ben kesinlikle internetten hiç birşeye bakmıyorum, oğlum istediği gibi ev içinde oynar, ister oyuncak ister başka bişey asla müdahale etmem.
Bizimle devamlı annelerimiz mi oynadı Allah aşkına.
Benim oğlum 83 cm halinle bizi elinde oynatıyor. Ben hiç şöyle böyle yoruldum vs gözüyle bakmıyorum.
Canı sagolsunda.
Ayrica oğla kızıyorum yapma etme vs de diyorum. Kuralda koyuyorum. Kural koyduğumda ağladığında oralı olmuyor.
Cunku bu dünyada kafasına göre hareket edemez, kendi
alanı dışında.

Her çocuk bir değil ki benim oglum bana çekmiş 8 aylık yürüdü vs vs.
Geç yürüyen bı çocukta sorun olduğu anlamına gelmiyor ki.
İlle her bebek herseyi şu ayda bu ayda yapmak zorunda mı?

Çocuğu doktor doktor gezdirene kadar kendiniz gidin doktora normal olmayan sizsiniz. Valla ben bu konularda katıyım malesef bi çocuk bile ayarınızı bu kadar bozmuşken ona yetemeyip doyurdum ama müzik açtım napayım diyorsanız ikinci çocuk yapma lüksünüz yok. Kazara falan hamile kalamazsanız yani gidin tüplerinizi mi bağlatıyorsunuz bağlatın. Çocuğu da salın. Mesleğiniz var galiba işe dönün çalışın çocuğu da kreşe verin.
okumadınız sanırım birde katıyım demişsiniz dilerim sizde ileride bu veya benzeri şekilde bir bunalıma girmezsiniz.Öyle yazmışsınız ki sanki çocuk istismarı var sürekli oğlumlayım zaten ne sesimi yükseltirim ne başka bir şey.Bu konudan anlamadığınız çok belli tüpler Doğum sırasında bağlatılıyor kimse doğum sonrası ne yaşayacağını Bilemez.Spirale rağmen hamile kaldım ne yapmalıydım sizin çözümünüz aldırmalımıydım.Ben zaten kendime eleştiri yaptım destek aldığımı söyledim.Siz ve sizin gibi kişileri anlamıyorum kalamazsınız yapamazsınız buna siz mi karar veriyorsunuz.Bu beyliğinizi çocuk istismarı yapan döven söven analar babalar İçin harcayın.Ben orada kendimde sorun olduğunu söyledim zaten.Psikoloğum kötü bir anne olsaydın gelmezdin ben ne istismar vakaları gördüm kendini suçlama dedi.Zamanınaa büyük konuştum ablam minik kızını kreşe verdi diye benim başıma daha farklı bir bunalım geldi.Kimşn ne olacağı belli olmaz.Annemisiniz bilmiyorum ama.Ben oğlumu düşünmesem güzel kazandığım paralı
İşimi bırakmam oğlumu bakıcılara emanet ederim 2000 Euro aldığım işimi bıraktım oğlum İçin.Çok anne gördüm çocuğuna işini tercih eden çocuğuna dadı tutup yurtdışına tatile giden.Biriyle böyle konuşmasam evvel o kişinin hayatını ne yaşadığını bilmeden konuşmak çok kolay.

Acilen tedavi olun. Cocugu heder etmeyin. Onun ne sucu var? Gidip tedavi olun, lutfen lutfen.

size yemin ederim daha dün gece bir bebek bir üzerine binilen atlar varya ondan bir tanede bul tak aldık..ama o ne yaptı gidip market poşetlerini karıştırdı..mutfak dolaplarının içine girdi hatta babası daha yeni oyuncak aldık niye onlarla ilgilenmiyosunda bunlarla uğraşıyosun dedi..bide bizde şöyle bişey var ne telefon ne tv bakmıyor asla bakmıyor hemde..beni endişelendiren kısım bu hiç telefın vermedim eline ama tv açık yani onada bakmıyor..sanırım hiperaktiflik var bütün gün evin içinde dolaşıyor ve dolap çekmece karıştırıyor..bence keşfediyorlar..bi tanıdığımız demişti benim bebeğim küçüktü oyunca oynardı komşumuzun ki dolapları karıştırırdı..bence otizmle alakalı bi durum değil boş yere canınızı sıkmaya değmez
Anne olanın halini anne anlar sanırım teşekkür ederim pozitif yorumunuz için.Ben zaten üzülüyorum birde bana kötü yorum yapıyorlar.İnsan yakınında yaşayıp görünce daha bir evham yapıyor sanırım.İkisi de benim kuzenimdi birinde alerji var hala devam ediyor 3 yaşında diğeri 7 yaşında otizm var en yakın arkadaşımın çocuğunun kolunda bir sorun var oynatamıyor.Anne olunca fazla evhamlı oluyor insan kendime çektiyorum bu acıyı malesef.

Genelde bu durumlarda kalpte parlaklık ense kalinligi vs gibi bulgularda cikiyor usg de sadece ikili taramada risk ciktigi halde sapasaglam dogan bebekler var Allah buyuktur bizim de gelisim geriligi icin amniyosentez onerdiler ben yaptirmadim olsa dahi aldirmayacaktim en fazla kafamda soru isaretleri olurdu dogana kadar
Şükür bir sıkıntı yok gayet iyi dedi ayrıntılıyı yapan doktor.Şimdi nasıl çocuğunuz?Ben her şeyden çok etkileniyorum sanırım sma lı çocukları görünce ağlıyorum sürekli 😔

Neden otizm diye taktınız kafaya . Tamam kötü bir hastalık ama otizmli olsa ne olacak hayatı bu kadar kendinize zehir etmeye gerek var mı?. Çocuğunuz gayet normal siz destek almalısınız.
Çünkü kuzenimin çocuğunda vardı ve ne kadar zor bir süreç atlattılar gözlerimle gördüm malesef.Ben destek alıyorum evet bir ay sonra tekrar gideceğim.
lütfen siz psikolog ya da psikiyatriste gidin.
bu kaygıyla çocuk büyütmek asıl evladınıza kötülük..
evet ben gidiyorum bir ay sonra seansım kendimde sıkıntı görmesem destek almam kesinlikle farkındayım ama kendime engel olamıyorum sonra saçmalama diyorum böyle bir döngü işte

Doktora kendin için gitmelisin. Çocuk için değil. Ben bunaldım okurken. Sen hasta olduğunun farkında değil misin?
Evet zaten diyorum kendimi suçluyorum okumadınız mı?Burwda hep kendimi suçladım psikoloğa da gidiyorum bir ay sonra bir dahaki seansım umarım iyi gelir.

tamam
Çünkü kuzenimin çocuğunda vardı ve ne kadar zor bir süreç atlattılar gözlerimle gördüm malesef.Ben destek alıyorum evet bir ay sonra tekrar gideceğim.

evet ben gidiyorum bir ay sonra seansım kendimde sıkıntı görmesem destek almam kesinlikle farkındayım ama kendime engel olamıyorum sonra saçmalama diyorum böyle bir döngü işte
tamam zaten burada başlıyor. kendinizdeki sağlıksız durumu fark ettiniz çare arıyorsunuz, dilerim çözümü de bulursunuz. yalnız tedavi sürecinde de kaygınızı azaltacak hızlı pratik çözümler üretmelisiniz.

Oğlunuz değilse siz doktora gidin.
Bu durum ileri de daha da ağır bı şekil alır.

Ben kesinlikle internetten hiç birşeye bakmıyorum, oğlum istediği gibi ev içinde oynar, ister oyuncak ister başka bişey asla müdahale etmem.
Bizimle devamlı annelerimiz mi oynadı Allah aşkına.
Benim oğlum 83 cm halinle bizi elinde oynatıyor. Ben hiç şöyle böyle yoruldum vs gözüyle bakmıyorum.
Canı sagolsunda.
Ayrica oğla kızıyorum yapma etme vs de diyorum. Kuralda koyuyorum. Kural koyduğumda ağladığında oralı olmuyor.
Cunku bu dünyada kafasına göre hareket edemez, kendi
alanı dışında.

Her çocuk bir değil ki benim oglum bana çekmiş 8 aylık yürüdü vs vs.
Geç yürüyen bı çocukta sorun olduğu anlamına gelmiyor ki.
İlle her bebek herseyi şu ayda bu ayda yapmak zorunda mı?
Evet sorun yok ama instagram da bir doktor var muhakkak doktora gidin yazınca bende telaşa kapıldım.Sizin çocuğunuz kaç aylık ?

Anne olanın halini anne anlar sanırım teşekkür ederim pozitif yorumunuz için.Ben zaten üzülüyorum birde bana kötü yorum yapıyorlar.İnsan yakınında yaşayıp görünce daha bir evham yapıyor sanırım.İkisi de benim kuzenimdi birinde alerji var hala devam ediyor 3 yaşında diğeri 7 yaşında otizm var en yakın arkadaşımın çocuğunun kolunda bir sorun var oynatamıyor.Anne olunca fazla evhamlı oluyor insan kendime çektiyorum bu acıyı malesef.
İş yerimde bi arkadaşımın çocuğu otizm anlattım sizin çocuğu ve kendiminkini ben olduğunu düşünmüyorum hiç bi belirti yok diyor..bi sürü şey saydı gerçektende hiç biri yok

Bence kesinlikle sizin psikiyatriste gitmeniz lazım. Uzmanların normal dediği çocuğu, psikolog pedagog gezdirmeyi bırakın. Sorun sizde ve farkındasınız ama kendiniz yerine hala çocuğu tedavi ettirmeye çalışıyorsunuz.

Destek alacak birileriniz varsa biraz kendinize zaman ayırın. Eşinizle biraz kafa dağıtın. Önemli olan çocuğun mutlu olması. Kendinizi mutsuz edip çocuğa yansıtmayın.

X