Sorum annelere

Anne sütü alan bebeğin suya ihtiyacı yok der doktorumuz vermedim. 22 aylik ortanca, isterse veriyorum yoksa aklima bile gelmiyor. Diğeri 6aylik su vermiyorum. Ilk cocuguma da 18 aya kadar vermemiştim.
Vermediğiniz dönemde ek gıdaya başlamış mıydınız? 18 ay uzun bir süre gibi geldi şaşırdım o yüzden

Zaten sağarsanız göreceksiniz ilk beş dk gelen süt su gibi şeffaf. Önsüt bebeklere çorba gibi başlangıç sunuyor. Sonra da kalorili yağlı süt geliyor ana yemek ♥️♥️♥️
(sağlıkla gelsin bebeğiniz)
Alakasız olacak ama size birşey sormak istiyorum.. Doğum yapmadan önce mesela doğuma bir hafta kala falan süt artırıcı özel birşey yaptınız mı? Veya benim almam veya yapmam gerekir mi? Sütüm gelmezse diye korkuyorum..

Alakasız olacak ama size birşey sormak istiyorum.. Doğum yapmadan önce mesela doğuma bir hafta kala falan süt artırıcı özel birşey yaptınız mı? Veya benim almam veya yapmam gerekir mi? Sütüm gelmezse diye korkuyorum..
Sütün gelmesi için tek yapmanız gereken şey olumlu düşünmek 😂 bilmem inanır mısınız böyle şeylere ama olumsuz düşünce çok etkiliyor.

Ben mesela doğum yaptım süt damla damla sarı şekilde geldi (kolostrum). İlk birkaç gün böyleydi. Ve zaten kiraz kadar mideye yetiyordu o miktar. Çevredekilerin söylediklerini takmadan var mı yok mu demeden bolca emzirince gelir merak etmeyin.

Sütün gelmesi için tek yapmanız gereken şey olumlu düşünmek 😂 bilmem inanır mısınız böyle şeylere ama olumsuz düşünce çok etkiliyor.

Ben mesela doğum yaptım süt damla damla sarı şekilde geldi (kolostrum). İlk birkaç gün böyleydi. Ve zaten kiraz kadar mideye yetiyordu o miktar. Çevredekilerin söylediklerini takmadan var mı yok mu demeden bolca emzirince gelir merak etmeyin.
Pozitif düşünceye çok inanan biriyim. Ama şimdiden bana diyorlar ki "inşallah sütün gelir de mamaya gerek kalmaz, bakalım sütün gelecek mi bebeğin sarılık olmasa bari" çok takmıyorum aslında araştırma yaptım baya bi.. Sizin dediğiniz gibi doğru emzirme ve bol emzirme ile süt zaten geliyormuş. Bir de bol su içmek gerekliymiş. ama ister istemez endişeleniyorum yaaa o yüzden sormak istedim.. Cevapladığınız için teşekkür ederim.. 😍😊

Yeğenim var, daha 5 aylık sadece anne sütü emiyor daha ek olarak birşey vermiyoruz, suda vermiyoruz, anne sütü su içeriyormuş bir doktorun yazısından yengem, öyle okumuş ne kadar doğru bilmiyorum , çocuğa su vermediğimizi duyunca insanlar, şaşırıyor doğduğundan beri çocuğa, hiç su vermediniz çocuğun, bağırsaklarını kurutucaksınız diyorlar endişenlenmeye başladık ne yapalım su vermeye başlasa mı annesi, sizler ne zaman su vermeye başladınız? HANIMLAR YANLIŞ ANLAMIŞSINIZ BEN YENGEME GÜVENMEDİĞİM İÇİN DEĞİL, KENDİSİ BU KONUYU AÇMAMI İSTEDİ, DİYE SİZLERE SORDUM.
Eğer idrari turuncu rebkte ise kalin giydirip terletmis olabilirsiniz, öyle ya da böyle su kaybi oldugundan turuncu renk idrar yaptiklarinda uya ihtiyac duyarlar. O zaman su deneyin belki icer belki icmez..

Vermediğiniz dönemde ek gıdaya başlamış mıydınız? 18 ay uzun bir süre gibi geldi şaşırdım o yüzden
Ben biraz çılgınım bu konuda. Mümkün olduğunca ek gidaya gec geçme taraftariyim. Calisan bir anneyim. Evde olsam daha da zorlardim sartları :)

Bazen var ya şu dış seslerin ağzına şöyle bir vurasım geliyor😠
Kim niye karışır milletin çocuğuna, çocuğuna nasıl baktığına?
Ah herkes bir işine baksa..
Arkadaşım ek gıdaya başlamadan bebeğe su verilmez.
Anne sütü ve formül mamaların içinde zaten su vardır.
Hem anne sütü sıvı değil mi nasıl çocuğun bağırsakları kuruyormuş?
Maddenin katı ya da sıvı halinden haberleri yok, bağırsağın haline yanıyorlar.
Dinlemeyin efendim şu koca karı safsatalarını.😒

Ben biraz çılgınım bu konuda. Mümkün olduğunca ek gidaya gec geçme taraftariyim. Calisan bir anneyim. Evde olsam daha da zorlardim sartları :)
Bende sizin gibi düşünüyorum aslında. Bebeğim şuan 2 buçuk aylık. İhtiyacı olmadığını hissedersem 8-9 aya kadar sadece emzirebilirim diye düşünüyorum. 18 ayı ilk defa duyduğum için şaşırdım yalnızca :)

Bende sizin gibi düşünüyorum aslında. Bebeğim şuan 2 buçuk aylık. İhtiyacı olmadığını hissedersem 8-9 aya kadar sadece emzirebilirim diye düşünüyorum. 18 ayı ilk defa duyduğum için şaşırdım yalnızca :)
Hic vazgecmeyin. Emzirirken motive ediyorum kendimi bol.bol süt bol süt diye :) iyi dusunmek isin en büyük kısmı sonrasi beslenme ve eraberinde sıvı alımı. Ilk cocugumda acemiydim 9. Aya kadar ek gida vermedim ve çalışıyordum gitmeden 1 biberon süt sağdım bıraktım. Ikinci çocuğum 7 aylikken tekrar hamileydim 11. Aya kadar emzirdim cok halsiz kaldigim icin ucumuze yetemedigim icin once sagdigim sutleri verdim bitince hazır sütle ek gidaya basladim sonra sonra corba vs. Simdi ucuncuyle devam ediyoruz, çok şükür. Hic vazgecmeyin.

Pozitif düşünceye çok inanan biriyim. Ama şimdiden bana diyorlar ki "inşallah sütün gelir de mamaya gerek kalmaz, bakalım sütün gelecek mi bebeğin sarılık olmasa bari" çok takmıyorum aslında araştırma yaptım baya bi.. Sizin dediğiniz gibi doğru emzirme ve bol emzirme ile süt zaten geliyormuş. Bir de bol su içmek gerekliymiş. ama ister istemez endişeleniyorum yaaa o yüzden sormak istedim.. Cevapladığınız için teşekkür ederim.. 😍😊
Rica ederim 🌺

X