Sorun 'Benim'

polarisss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2015
1.134
1.618
İyi geceler herkese. Kafam o kadar karışık ve yoğun ki umarım derdimi anlaşılır biçimde yazabilirim. Bu konuda gerçekten tavsiyeye ihtiyacım var ve ne yapacağımı bilmiyorum. Psikolog ile görüşmek istiyorum ancak malum salgın durumu ve evde iki çocuk ile çok zor.
Uzatmadan başlayayım. Öncelikle altı yıllık evliyim, iki çocuğum var. Eşimle mutluyuz, birbirimizi seviyoruz. Ancak son zamanlarda belki son altı yedi aydır ya da daha fazla bende aşırı derecede cinsel isteksizlik var. O kadar ki akşam olunca yatağa girmek istemiyorum, eşime sarılmaya ya da onu öpmeye korkuyorum sonu ilişkiye gider diye. Eşim ise bu konuda fazla istekli. Hal böyle olunca aramızda soğuk rüzgarlar esiyor geceleri. Oldum olası cinsellik benim için önemsiz hatta sevimsiz bir şeydi, ancak artık çekilmez oldu. Bilmiyorum belki eskiden eşim üzülmesin diye isteksizliğimi saklıyor muydum ama bu kadar kötü değildi durumum. Artık haftada bir bile fazla geliyor ve ağlaya zırlaya tecavüze uğrar gibi hissediyorum. Ben böyle olunca eşim bırakıyor o da üzülüyor. Sorun bende biliyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum.

Çok detay veremedim ancak eşim ilişkide uzun uzun ön sevişme kısmını yapar, öper koklar sarılır... Beni biraz olsun etkilemek için debelenir ancak ben hiç etkilenmiyorum. Şöyle ki sanki kadın değilim bir cinsiyetim bir zevk alma merkezim yok gibi... Bir de doğum kontrol hapı kullanmaya başlamıştım yaklaşık sekiz ay önce ondan mı diye düşünüyorum ama onu da bırakmak istemiyorum.

Çocuklarınız kaç yaşında?
Yeni doğum falan mı yaptınız?
Pandemi dolayısıyla hep evde iş güç çocuklar, çok yoruluyorsanız akşam pert oluyorsunuzdur.
Ama ekstra bir isteksizlk de var gibi.
Neden olabilir acaba😐

Çocuklarınız kaç yaşında?
Yeni doğum falan mı yaptınız?
Pandemi dolayısıyla hep evde iş güç çocuklar, çok yoruluyorsanız akşam pert oluyorsunuzdur.
Ama ekstra bir isteksizlk de var gibi.
Neden olabilir acaba😐
Biri dört buçuk diğeri iki buçuk. Evet çok yoruluyorum, ev işleri,çocuklar, işimi de evden online yapıyorum... Eşim akşam gelince elinden geldiğince yardımcı oluyor ama işin büyük kısmı bende tabii ki.

İyi geceler herkese. Kafam o kadar karışık ve yoğun ki umarım derdimi anlaşılır biçimde yazabilirim. Bu konuda gerçekten tavsiyeye ihtiyacım var ve ne yapacağımı bilmiyorum. Psikolog ile görüşmek istiyorum ancak malum salgın durumu ve evde iki çocuk ile çok zor.
Uzatmadan başlayayım. Öncelikle altı yıllık evliyim, iki çocuğum var. Eşimle mutluyuz, birbirimizi seviyoruz. Ancak son zamanlarda belki son altı yedi aydır ya da daha fazla bende aşırı derecede cinsel isteksizlik var. O kadar ki akşam olunca yatağa girmek istemiyorum, eşime sarılmaya ya da onu öpmeye korkuyorum sonu ilişkiye gider diye. Eşim ise bu konuda fazla istekli. Hal böyle olunca aramızda soğuk rüzgarlar esiyor geceleri. Oldum olası cinsellik benim için önemsiz hatta sevimsiz bir şeydi, ancak artık çekilmez oldu. Bilmiyorum belki eskiden eşim üzülmesin diye isteksizliğimi saklıyor muydum ama bu kadar kötü değildi durumum. Artık haftada bir bile fazla geliyor ve ağlaya zırlaya tecavüze uğrar gibi hissediyorum. Ben böyle olunca eşim bırakıyor o da üzülüyor. Sorun bende biliyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum.
Buna ne çözüm olabilir acaba duygusal anlamda nasl bakıyorsunuz eşinize hislerinizde azalma var mı.. çocuklar belkide sizi çok yoruyor veya çok sorun yaptığınız konular var kafanızda .

Mutlaka bir doktora görünün belki hormonlarınızla alakalı bir durumdur bir rahatsızlıktır eğer hersey yolundaysa bu sefer psikologa gitmeyi denersiniz evlisiniz kardeş gibi yasayamazsinizki illa bir yerde sorun çıkmaya başlar sevgiler.

Buna ne çözüm olabilir acaba duygusal anlamda nasl bakıyorsunuz eşinize hislerinizde azalma var mı.. çocuklar belkide sizi çok yoruyor veya çok sorun yaptığınız konular var kafanızda .
Evliliğimizin ilk beş yılı sorunlu geçti açıkçası. Sonrasında biz de evliliğimiz de olgunlaşmış olmalı ki o sorunları çözdük. Daha dingin daha huzurlu daha isteksiz...

Çok detay veremedim ancak eşim ilişkide uzun uzun ön sevişme kısmını yapar, öper koklar sarılır... Beni biraz olsun etkilemek için debelenir ancak ben hiç etkilenmiyorum. Şöyle ki sanki kadın değilim bir cinsiyetim bir zevk alma merkezim yok gibi... Bir de doğum kontrol hapı kullanmaya başlamıştım yaklaşık sekiz ay önce ondan mı diye düşünüyorum ama onu da bırakmak istemiyorum.

Dogum kontrol haplarin yan etkilerinden biri cinsel isteksizlik, bosalamama gibi durumlar. Bence doktorunuz ilk bir danisin. Belki hormonlarda bir dengesizlik olustu

Biri dört buçuk diğeri iki buçuk. Evet çok yoruluyorum, ev işleri,çocuklar, işimi de evden online yapıyorum... Eşim akşam gelince elinden geldiğince yardımcı oluyor ama işin büyük kısmı bende tabii ki.
Eh tabii yorulursunuz. Vızır vızır geziyordur çocuklar evde, tam o zamanlar.
Yorucu geçiyordur günler.
Benim de küçük çocuklarım anlayabiliyorum.
Ama yine de sizde farklı bir durum mevcut, bu gerçek.
Adam elinden geleni yapıyor madem,hani ne kadar yorgun da olsanız kendinizi onun kollarına - sevdiğiniz adamın kollarına- bırakmak, birlikte mutlu olmak cezbetmiyor mu sizi?

Online terapiler var Internette bi arastirin Fiyat olarak daha uygun olabilir
Birde cinsel istegi arttirici urunleri arastirsaniz belki faydasini gorursunuz
Aklıma geldi aslında ama evde bu konuyu çocuklar varken nasıl konuşabilirim akşam olsa eşim evde, mahremiyet olmayacak.

İçimdeki korku da bu. Ya ayrılacağız ya da mutsuz bir evlilikte bocalayıp duracağız.
Doğumdan sonra eşim bir müddet cinsellik ile ilgili isteksizlik yaşadı ayrılacaktım biraz süre tanıdım kendiliğinden bikaç ay sonra düzeldi ama terapi gibi destek alırsanız daha çabuk etki eder gibime geliyor ya da Allah korusun aldatır falan o ne güzel istekli iken çözüm bulmaya çalışın bir evde kardeş gibi yaşamak kimse istemez

Doğum kontrol hapı etkiliyor olabilir diyeceğim ama baştan beri zevk alma durumu yokmuş sanırım sizde. Eşiniz için de koti bir şey bu tabii. Karşımda benim isteğimle ters orantılı biri olsa sürekli çıldırırım bir yerde. Bence online terapi deneyin..zayen şu an öyle çok yapan var.

Eh tabii yorulursunuz. Vızır vızır geziyordur çocuklar evde, tam o zamanlar.
Yorucu geçiyordur günler.
Benim de küçük çocuklarım anlayabiliyorum.
Ama yine de sizde farklı bir durum mevcut, bu gerçek.
Adam elinden geleni yapıyor madem,hani ne kadar yorgun da olsanız kendinizi onun kollarına - sevdiğiniz adamın kollarına- bırakmak, birlikte mutlu olmak cezbetmiyor mu sizi?
Hayır maalesef. Bana sarılsın istiyorum mesela ama şefkatle ya da safça öpsün, ilerisi olmasın. İlk günlerimizdeki gibi...

X