Sorun olur mu?

Fight4freedom1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
4.544
4.942
Bizim alt kattaki kiracı bu ay evden çıkıyor. Eşimin arkadaşı ailesiyle yaşıyor. Annesine aşırı düşkün. Annesi babasının kalp hastalığı falan var. Adam kendi işini yapıyor. Bizim ev onun iş yerine daha yakın. Geçenlerde de annesine değişiklik için ev bakıyordu. Bizim alt kat boşalıyor şimdi. Ben eşime söylemedim birşey de. Şimdi arkadaşı alt katımıza taşınırsa kötü olur mu? Eşim adamla çok sıkı fıkı. Ailesi de rahatsız, birkaç kez annesini bana bıraktı. Şimdi alt kata gelince sürekli benden annesigile gitmemi falan rica eder mi bilmiyorum.Annesine alzehirmer teşhisi konulmuş. Birde eşim hergün iş çıkışı direk arkadaşının yanına gider, 2 saat takılır, öyle eve gelir. Bu kadar yakınlık kötü olur mu sizce? Annesi birkaç kez bize geldi. Kadın sessiz sakin kendi halinde. Bende yogunum. Sürekli rica ederse inip çıkamam çünkü.Gerçi ben eşime söylemedim ama eşim duydugunda hemen söyleyecek. Tutacak o da orayı. Kötü mü düşünüyorum bilemedim. Herkese uzak olma taraftarıyım ben herzaman. Bi de eşimle arkadaşı aşırı samimiler

Bizim alt kattaki kiracı bu ay evden çıkıyor. Eşimin arkadaşı ailesiyle yaşıyor. Annesine aşırı düşkün. Annesi babasının kalp hastalığı falan var. Adam kendi işini yapıyor. Bizim ev onun iş yerine daha yakın. Geçenlerde de annesine değişiklik için ev bakıyordu. Bizim alt kat boşalıyor şimdi. Ben eşime söylemedim birşey de. Şimdi arkadaşı alt katımıza taşınırsa kötü olur mu? Eşim adamla çok sıkı fıkı. Ailesi de rahatsız, birkaç kez annesini bana bıraktı. Şimdi alt kata gelince sürekli benden annesigile gitmemi falan rica eder mi bilmiyorum.Annesine alzehirmer teşhisi konulmuş. Birde eşim hergün iş çıkışı direk arkadaşının yanına gider, 2 saat takılır, öyle eve gelir. Bu kadar yakınlık kötü olur mu sizce? Annesi birkaç kez bize geldi. Kadın sessiz sakin kendi halinde. Bende yogunum. Sürekli rica ederse inip çıkamam çünkü.Gerçi ben eşime söylemedim ama eşim duydugunda hemen söyleyecek. Tutacak o da orayı. Kötü mü düşünüyorum bilemedim. Herkese uzak olma taraftarıyım ben herzaman. Bi de eşimle arkadaşı aşırı samimiler
Dertsiz başınıza dert mi ariyorsunuz?

Vallaha basiniza bela olacak bir konu gibi..sahsen istemezdim..
İşte arkadaşı annesi için bana ricada bulunacak eminim. Ve bize daha sık gidip gelecekler. Eşim evi hemen tut der. Eşime söyleyeyim mi baştan. Bana ricada falan bulunmayın. Ben öyle gidip gelmem diye. Mesela bazen babası evde olmuyor, annesını bıze bırakıyor falan

Basına bir sey gelse sorumlu siz olursunuz size güvenirler yardim.isterler başta evet dersiniz bu alışkanlık olur sonu kötü olur hiç sesinizi çıkarmayın

Basına bir sey gelse sorumlu siz olursunuz size güvenirler yardim.isterler başta evet dersiniz bu alışkanlık olur sonu kötü olur hiç sesinizi çıkarmayın
Eşime evin boşalacagını söylemeyecegim.umarım fark etmez. Adam sürekli eve git gel yapıyor. Bana ricada bulunacak eminim.Bizim karsı binayı tutacaklardı begenmedi. Burayı kesım tutar

İşte arkadaşı annesi için bana ricada bulunacak eminim. Ve bize daha sık gidip gelecekler. Eşim evi hemen tut der. Eşime söyleyeyim mi baştan. Bana ricada falan bulunmayın. Ben öyle gidip gelmem diye. Mesela bazen babası evde olmuyor, annesını bıze bırakıyor falan
Açıkçası ben asla istemem.cunku böyle durumlar bir süre sonra sizin görevinizmis gibi oluyor, annesini bırakmak istese,sizde olumsuz konussaniz,sanki onu yarı yolda bırakmış,zor zamanında yanında olmamışsiniz gibi tepki verirler, durduk yere insanın morali bozulur,ne gerek var ki kendinizi böyle bu duruma sokmaya. Ha eğer sizde isterseniz ücreti mukabilinde bakıcılık yaparsınız orası ayrı. Ama böyle zırt pirt rica minnet size getirirse ,çok zorlanırsınız.

O bazenden sık sık olur hic süpheniz olmasin. Bence hic o ise girmeyin söz hakkiniz varsa. Esinize kadini birakmadigina göre karari da o vermez. Yardimlasmaya evet ama benim sahit oldugum iyi niyet cok istismar ediliyor

Aynen dertsiz başına dert ariyorsan durma hemen söyle kocana
Yok söylemedim. Eşim sorarsa boş görünce tutulmuş diyecegim hatta. Arkadaşı gelince iyice vıcık vıcık olacaklar.Süreklı annesını alıp bıze gelecek. Evde yokken annemlere kahvaltı hazırlar mısın, inip bi bakar mısın dıyecek. Bılıyorum basıma gelecegı

Eşime evin boşalacagını söylemeyecegim.umarım fark etmez. Adam sürekli eve git gel yapıyor. Bana ricada bulunacak eminim.Bizim karsı binayı tutacaklardı begenmedi. Burayı kesım tutar
Eşine anlat ben yakınım da olmalrini istemiyorum de saklamak yerine burda olurlarsa şöyle şöyle problem olur sorun olur kötü oluruz dersin eşinde bunu anlayacak mantıktadir her halde

Bak bacim isten sonra 2 saat takilan adam sence alt katına taşınsa ne yapar?

Arada sirada anasini birakan dibindeyken ne eder?

Cok zor degil bunu öngörmek

Açıkçası ben asla istemem.cunku böyle durumlar bir süre sonra sizin görevinizmis gibi oluyor, annesini bırakmak istese,sizde olumsuz konussaniz,sanki onu yarı yolda bırakmış,zor zamanında yanında olmamışsiniz gibi tepki verirler, durduk yere insanın morali bozulur,ne gerek var ki kendinizi böyle bu duruma sokmaya. Ha eğer sizde isterseniz ücreti mukabilinde bakıcılık yaparsınız orası ayrı. Ama böyle zırt pirt rica minnet size getirirse ,çok zorlanırsınız.
Ben zaten çalışıyorum. Derslerım genelde ögle sonrası ama hergün ders çalışıyorum. Ben şöyle düşündüm. Eşim evi boş görünce tutulmuş diyecegim. Taşınırken görürse de kiracı hazırmıs dıycem.Zırt pırt edecek eminim buna. Bi kez annesini bıraktı. Aşırı sıkıldım annesi ile. Evet günah yazık ama herkesin kendine göre işi gücü var

Belki de alt katınız çoktan tutulmuştur. Ev sahipleri kiracı çıkmadan yenisini buluyor. Bazen çıkmadan içindeki kiracı çıkmadan kendisi yeni kiracı bulup çıkıyor.

Sonuçta o insanlara aman bu evi tutmayın diyemezsiniz. En fazla dediğiniz gibi eşinize haber vermeyeceksiniz. Ama olur da tutacak olurlarsa baştan eşinizle konuşmanız gerekir.

Bak bacim isten sonra 2 saat takilan adam sence alt katına taşınsa ne yapar?

Arada sirada anasini birakan dibindeyken ne eder?

Cok zor degil bunu öngörmek
O yüzden ben eşime söylemedim. Gelecek ay ev boşalacak. Eşim görürse vermişler evi diycem. Israrla arkadaşına söylerse kıyametı mı koparsam. Evde huzur kacacak söyleme dıycem duyarsa

Belki de alt katınız çoktan tutulmuştur. Ev sahipleri kiracı çıkmadan yenisini buluyor. Bazen içindeki çıkmadan içindeki kiracı yeni kiracı bulup çıkarıyor.

Sonuçta o insanlara aman bu evi tutmayın diyemezsiniz. En fazla dediğiniz gibi eşinize haber vermeyeceksiniz. Ama olur da tutacak olurlarsa baştan eşinizle konuşmanız gerekir.
Valaha eşim huyumu bılıyor. Ben zırt pırt gelen ınsana bıle kapıyı açmayan bırıyım. Şimdi arkadaşı da sürekli gelecek. Bızımde teras var. Sımdı haftada bır falan gelıyor. O zaman daha sık gelecek. Şimdilik bırsey demıycem. Duyarsa kıracı bulmuslar dıycem

X