Sosyal medyada fotoğraf koyma endişesi

Size hak veriyorum. Çok kötü insanlar var. Örneğin 2 hafta önce hiç tanımadığım birisi twitterda profil resmimdeki mucevherlerimle alay etti. O kadar kötü insanlar var ki. Ben de sosyal medyayı kapatmak istiyorum. Ama kapatamiyorum. Bir sürü takipcim var vs vs. Hesabınız gizliyse çok takmayın derim çünkü insan düşüne düşüne hasta oluyor :KK43:

Gerçekten çok ilginç senelerdir kullanıyorum hesabım gizlidir yabancıları da kabul etmem fotoğrafımı da koyarım çalsa ne yapacak fotoğrafımla yani gereksiz endişe gibi düşünüyorum ben bunları seneler önce de şöyle oluyormuş böyle oluyormuş derlerdi ne hesabım çalındı ne şifrem kırıldı bilemiyorum yani

Gizli hesapları açan uygulamaları duyunca bende çok şaşırmıştım açıkçası daha da dikkat ediyorum artık bu yüzden, dediğiniz gibi bende arkam dönük yada yana bakarken bir fotoğraf koymayı düşünüyorum
Siz arkanız dönük fotoğraf da koysanız telefonunuza indirdiğiniz uygulamaların indirilirken kabul ettirdiği şeylere dikkat edin kamera mikrofon yazıyor artık pek güvenlik yok gibi bişey açıkçası kameramızı bile açabiliyorlar ben mesela duştan çıktıktan sonra yahut giyinirken tlfnumu ya yanımda bulundurmam ya da netimi kapatırım sosyal medyadaki fotoğraflardan çok korkmuyorum yani

Siz arkanız dönük fotoğraf da koysanız telefonunuza indirdiğiniz uygulamaların indirilirken kabul ettirdiği şeylere dikkat edin kamera mikrofon yazıyor artık pek güvenlik yok gibi bişey açıkçası kameramızı bile açabiliyorlar ben mesela duştan çıktıktan sonra yahut giyinirken tlfnumu ya yanımda bulundurmam ya da netimi kapatırım sosyal medyadaki fotoğraflardan çok korkmuyorum yani
Haklısınız dediğiniz gibi uygulamalara da dikkat etmek lazım eskiden ben dikkat etmezdim böyle şeylere ama artık bakıyorum

Size hak veriyorum. Çok kötü insanlar var. Örneğin 2 hafta önce hiç tanımadığım birisi twitterda profil resmimdeki mucevherlerimle alay etti. O kadar kötü insanlar var ki. Ben de sosyal medyayı kapatmak istiyorum. Ama kapatamiyorum. Bir sürü takipcim var vs vs. Hesabınız gizliyse çok takmayın derim çünkü insan düşüne düşüne hasta oluyor :KK43:
Haklısınız dediğiniz tarzda insanlar var maalesef, açıkçası benim hesabım şimdiye kadar çalınmadı ama arkadaşlarım olumsuz durumlar yaşadı ve o psikolojilerini gördüğüm için ister istemez etkilendim açıkçası, bir de onların yakınları yaptı onlara, adlarına açılan hesaplardan kurtuldular şikayet ettiler onları diye biliyorum, o arkadaşlarımla da zaten bağım koptu okul bitince bir daha konuşamadık sosyal medya hesaplarını falan silmişler çünkü

Sosyal medyadaki fotoğraflardan ziyade şurdaki kk daki yorumlarımdan daha çok tırsıyorum, hakkında atıp tutmadığım kimse kalmadı, kayınvalidem ailem ohoo 😎 Düzenim bozulur rahatım kaçar yeminle 😃

Merhaba herkese, uzun bir zamandır whatsapp ve ona benzer sosyal medya uygulamalarında kendi fotoğrafımı kullanmıyordum, bazı kişiler beni tanımamaya başladı galiba rehberlerinde benim adımdan birkaç kişi daha var anladığım kadarıyla, diger sosyal medya hesaplarında hiç tanımıyorlar zaten fotoğraf olmadığı için, geçmişimde maalesef bir çok olay gördüm yakın olduğum bazı arkadaşlarımın sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflar çalındı ve çalan kişiler ya eski sevgilileri çıktı ya da onlara gıcık olan insanlar yaptı gerçi birisinde en yakın arkadaşlarından birisinin de yaptığına şahit olmuştuk arkadaşımla, arkadaşlarımın o dönemde yaşadıkları durumu hep gördüğüm için etkisinde kaldım açıkçası, zor bela adlarına açılan hesapları kapattılar ve bazıları sosyal medyayı bir daha kullanmadı, günümüzde biliyorsunuz hepimiz nerdeyse sosyal medya kullanıyoruz instagram vb. olmasa bile whatsapp falan kullanıyoruz, bende tedirginim açıkçası ya benimde fotoğraflarım kullanılırsa diye, fotoğraf koymayınca tanımıyorlar yada hayatımda biri var sanıyorlar, yandan çekilen bir fotoğrafımı mı koysam bilemedim, görüşlerinizi merak ediyorum, okuduğunuz için ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ben kullanmıyorum sosyal medya. Kullandigim zamanlarda da kendi fotomu paylaşmıyordum. Çiçek böcek şiir falan paylaşıyordum. Anlamsız gelmeye başladı sonra bana

X