Sosyal medyada iş hayatı

Smoother

zamanın en deli hanımefendisi :))
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2016
467
197
Bu konuyu nereye yazacagimi bilemedim yetkililer tasirsa sevinirim.
Arkadaslar ben sosyal medya uzerinden butik sayfasi acmak istiyorum. Ama kiyafetleri nereden alicam hangi fiyatla veriyolar nasil oluyor hic bilgim yok yardimci olur musunuz butik disinda basja bir seyde olabilir fikriniz varsa yazin lutfen..

Sen aldığın fiyatın üstüne kar ekleyeceğin için
daha ucuza almak varken neden senden alsın ? Sorusu geldi aklıma ...
Kendi tasarımın dikimin yada toptancın olması lazım.
Normal bir mağzadan alıp netten satmakla olmaz .
Toptancıdan aldığın fiyatın üstüne kanunlara uygun bir kar koyman lazım :)

Sen aldığın fiyatın üstüne kar ekleyeceğin için
daha ucuza almak varken neden senden alsın ? Sorusu geldi aklıma ...
Kendi tasarımın dikimin yada toptancın olması lazım.
Normal bir mağzadan alıp netten satmakla olmaz .
Toptancıdan aldığın fiyatın üstüne kanunlara uygun bir kar koyman lazım :)
Toptanci nerden bulabilirim? Ve oraya ne kadar oduyoruz mesela

Merhaba bir yakınım bu işi yapıyor isin ehli değilim ama bildiğim kadarıyla artık bu işin denetimi çok fazla vergi dairesinden tabela vs çıkarıp yasal sayfa olmaniz lazım. Çünkü artık hesaba para giriş çıkışları cok sıkı denetleniyor. Dediğim sayfa tesettür kıyafeti satıyordu sanırım Bayrampaşa Eminönü gibi toptancılardan temin ediliyor.Tabi ne kadar inandırıcı olursanız o kadar güven sağlarsınız. İnstagramda 30 liraya + kargo ücreti satılan bluzu 15 liraya bir dükkanda bulmuşlugum var. :)

Toptanci nerden bulabilirim? Ve oraya ne kadar oduyoruz mesela

Canım nete yazınca çıkıyor .
Bazı markaların hani az hasarlı yada elde kalmış ürünleri kendi mağazalarından satılıyor oradan da bakabilirsin .
Bayrampaşa ; Eminönü ; Fatih ;Mahmut.... bir yer vardı :KK70:
Piyasayı bilmiyorum .
Arayıp konuşursan yardımcı olurlar :)

Canım nete yazınca çıkıyor .
Bazı markaların hani az hasarlı yada elde kalmış ürünleri kendi mağazalarından satılıyor oradan da bakabilirsin .
Bayrampaşa ; Eminönü ; Fatih ;Mahmut.... bir yer vardı :KK70:
Piyasayı bilmiyorum .
Arayıp konuşursan yardımcı olurlar :)

Mahmuttan sonrası benim de aklıma gelmedi :) Mahmutpaşa sanırım Tahtakale var. Valla gormedim ama bakırköy pazarından 10 liraya alıp 50ye satanlar varmış. Bu işlerin bir prosedürü olmalı aslında kactan tuttururlarsa satıyorlar

Mahmuttan sonrası benim de aklıma gelmedi :) Mahmutpaşa sanırım Tahtakale var. Valla gormedim ama bakırköy pazarından 10 liraya alıp 50ye satanlar varmış. Bu işlerin bir prosedürü olmalı aslında kactan tuttururlarsa satıyorlar

Devlet güya şu Hanife midir nedir o kadından sonra yasa getirecekti ama
yasanın işleye bileceğini düşünmüyorum
İnstagram dan satış olduğu için vergide vermiyorlar çünkü ...

Devlet güya şu Hanife midir nedir o kadından sonra yasa getirecekti ama
yasanın işleye bileceğini düşünmüyorum
İnstagram dan satış olduğu için vergide vermiyorlar çünkü ...

Konuyu suistimal etmek istemiyorum ama o kadar haklisiniz ki. Konu sahibi sizin için demiyorum kalitesi düşük ürünleri o programlardakilere gönderiyorlar fahis fiyatlara satıyorlar. Ayakkabin x butik esarbim y butik ayakkabim z ayakkabı art arda görmüyor musuz gibi on tane hashtag. Okuduğum bölüm olduğu icin bu tarz şeyleri inceliyorum. Bir tanesini kestim kumasinin boyası çıktı.kuzenimin oyuncak bebegine bir şeyler diktik yıkanmasına rağmen boya olduğu gibi çıktı kalite boya testi vs yaptıklarını sanmıyorum. Kârı yüksek olsun diye sağlıkla oynayanlar var.

Çok güzel tarz kıtafet,kaban,ceket olmadıkça insanlar neden oralardan alır ki anlamam..
Sıradan gömlek ,kot,ceket ne kadar uygunsa da almam ..
Bu işi çok iyi yapan kendi toptancısı olan adresler var zaten .Dene ama elinde kalır.5tl kar için kargomargo zımpırtısıyla uğraşmak zor..
Umarım yüzümü ksra çıkarırsın yinede

Ben mutfak esyalarini nerden aliyorlar onu merak ediyorum .
Instagramdan en cok o satiliyor bilen var mi ?

Biliyorsan yazsana bana :KK70:

Yok firma adı filan verecek kadar bilmiyorum:-)
Ama giyimden daha kolay bulunan bir sektör olduğunu biliyorum ...
Ondan yazdım zaten :KK25:
Ama bu işte öyle pis insanlar var ki
Bu ucuzlukta satılan çakmaları gerçek fiyatına satıyor :KK20:

Kız sende işini beğenmeye beğenmeye nelere sarcan ya :KK70: :KK70:

Bu işe mi girmeyi planlıyorsun ?

Yok firma adı filan verecek kadar bilmiyorum:-)
Ama giyimden daha kolay bulunan bir sektör olduğunu biliyorum ...
Ondan yazdım zaten :KK25:
Ama bu işte öyle pis insanlar var ki
Bu ucuzlukta satılan çakmaları gerçek fiyatına satıyor :KK20:

Gecen tekzen e gittim orda 10 liralik bi urunu
Instada 35 liraya satiyolardi :KK66:

Kendi tasarımlarınızı satacaksanız güzel bir iş olabilir ama siz de alıp üstüne kar yapmaya çalışacaksanız olması zor. Zaten her sayfada aynı şeyler var artık. İnternetten gördüğüm bir kıyafeti dışarıda resmen önümüze atıyorlar alalım diye. Tutması zor

Bi arkadaşım iç giyim firması yanılmıyorsam Anıl ındı İnternetten satıl Hakkı'nı aldım diye sevinmişti. Fantezi iç giyim korse aklına ne gelirse artık hepsini satıyordu. Sadece 1 kereye mahsus 300-500 gibi Bi şey ödemişti

Orgu isi satmayi dusundum kendim yapip ama onlarada ilgi yok malesef

X