sosyal medyadan hakaret, aileyle konuşma, neden birisi yapar bunu

theworldisyou

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2019
17
5
31
Selam kızlar, bu konuyu ikinci üyelikle açıyorum.

Şöyle ki beni zor duruma düşürmek isteyen birisi var. Bu kişi babama sosyal medyadan benimle ilgili yalan yanlış şeyler söylüyor, kendisini beni önceden tanıyan birisi olarak söylüyor, benim hakkımdaki bir durum için siz bilmiyorsunuz falan diyor bazı şeylerle ilgili, babam da biz biliyoruz , sen kimsin diyor ama cevap yok.

sonra bana söylüyor bunu ailem, ben bakıyorum sosyal medyadan bu kişinin profiline, tanıdığım birisi değil, fake hesap. bana da bir kaç ay önce mesaj atmış 'merhaba' diye ama ben hiç cevap vermemişim, tanımadıklarımla konuşmuyorum.

bu olaydan sonra ben buna mesaj attım sen kimsin diye, bana hakaret etti, küfürler vs. ama hani ortada eski sevgili durumu falan yok. beni bilen tanıyan, gerçekten de hakkımda herkesin bilmediği şeyleri yazan birisi bana. ne kadar zorladıysam da kim olduğunu söylemedi, açık etmedi doğru düzgün. yani herkes olabilir gibi bakıyorum olaya artık, herkesten şüphe ettim.

benim gördüğüm bu her kimse, benim canımı yakmak, ailemle aramız bozmak istiyor. ben baya kıskançlık sezdim. bana öyle geldi yani. acaba diyorum birisinin birşeyine mi dokundum, canını mı yaktım, onda yoktu ben de vardı brşey de fırsatını mı kolladı?

ailemi bir hayli tedirgin etti. güvenleri noktasında sorun yok bana ama artık hep yanlarında olayım istiyorlar.

anlamadığım noktalar çok fazla. bu kim? benden ne istiyor? neden bana bi kaç ay önce mesaj atıp, üstünden zaman geçince de babama mesaj atıyor? zamanlama neye göre? bu sorulara cevap veremiyorum. öyle düşmanı olan da birisi değilimdir. kıskananlar olmuştur ama uzak dururum ben.

polise ihbar ettim. hem online olarak hem de direk gidip şikayette bulunarak, benimle olan bol küfürlü ( hep o küfreden ama ) konuşmaların ss ini almıştım, onları ekledim tutanağa. sonuç yok henüz bana dönen.

şu an herhangi bir mesaj falan yok. engelledim zaten o hesabı.

aklıma takılıyor ve zaman zaman beni de tedirgin ediyor açıkçası. kim olduğunu bilmiyorum çünkü. tahmin ettiğim kişilerin bazısı çok uyuyor profile ama bir yerden açık veriyor, yok ya o olmaz diyorum.

içimdeki olumsuz hissi nasıl atabilirim ve bu konuda ne yapabilirim? böyle bir şey yaşayanınız oldu mu? neden olabilir sizce?

okuduğunuz için teşekkür ederim. valla içime dert oldu. bulmazsam o kişiyi herkes gözümde bir şüpheli olacak ya.

Hm söyledikleri seyleri kimler biliyor? Bu belki ihtimalleri azaltir ... iyi düsün :KK58:
Bencede kesinlikle kiskanclik baska bir aciklamasi olamaz... akrabag olsa gerek :KK69:
Olumsuz hisler bir vakit sonra gecicektir henüz taze oldugu icin seni sarsmis ola bilir sonuc olarak güvendigin veya etrafinda olan biri olmali :KK64:

Engellemeden önce savcılığa bildireceğinizi söyleseydiniz bakın nasıl tutuşurdu paçası.. Yapmanız gerekeni yapmışsınız zaten. Kimse kim boşverin. Düşünüp kafanızı bulandırmayın.

Hakkında herkesin bilmediği şeyleri yazan birisiyse; oldukça sana yakın birisi.
Eski sevgililerinden biri olmadığına emin misin?
Yoksa kuzen, yakın dost, vs olabilir.
Başka bir ihtimal de yok.
Umarım kısa zamanda bir bilgi gelir.

O Ocimum basilicum Oeksuez Oeksuez kirmizigitar kirmizigitar

eski sevgili ve kuzen ihtimali neredeyse sıfır. aynı şehirlerde değiliz. yaşadığımız şehirle ilgili şeyler var mesajda, hani o kadarını bilemezler.

herkesin bilmediği şeyler de yani, birden çok kişi biliyor yine ama bazı şeyler varki çok kişi bilmesine rağmen beni yıllar önce tanıyanların bildiği şeyler, yeni tanıyanlar konusu geçmediği için bilmezler pek.

eski sevgili ve kuzen ihtimali neredeyse sıfır. aynı şehirlerde değiliz. yaşadığımız şehirle ilgili şeyler var mesajda, hani o kadarını bilemezler.

herkesin bilmediği şeyler de yani, birden çok kişi biliyor yine ama bazı şeyler varki çok kişi bilmesine rağmen beni yıllar önce tanıyanların bildiği şeyler, yeni tanıyanlar konusu geçmediği için bilmezler pek.
Eski bir dost tahminim o zaman ...

Çok ilginç gerçekten. Eğlence uğraş amaçlı öylesine yapılmış birşeyde olabilir bu.
Huzursuz etmek için, saplantı derecesinde yapılmış birşeyde olabilir.
Her iki durumda sıkıntılı.
Ailenizi huzursuz etmek ve arayı bozma maksatı var gibi.
Aileniz endişelenmekte haklı.
Hiç ummadığınız, şuan bile aranızın iyi olduğu, hiç şüphelenmediğiniz,
yaşıtınız dahi olmayan, akrabalardan komşulardan birisi bile olabilir.
Siz yine de dikkat edin.

Ilginç bir durum. Ama içinizi rahat tutmaya çalışın. Umarım bulursunuz kim olduğunu.

E şikayet edince bulunuyor
Bimer mi
Cimer mi ne
Bulmak istiyorsanız niye şikayet etmediniz haddini bildirmek için

Enteresan, şikayetiniz sadece polisle mi sınırlı? bir avukatla görüşüp daha kapsamlı bir şikayette bulunun.

Az biraz bu işlerden anlayan birine rica ediyorsunuz ya da emeğinin karşılığını veriyorsunuz şıp diye buluyor adresini. Şikayetlerinizi yapmışsınız zaten, kısa yoldan kim olduğunu bulmak için tek çözüm bu.

Çok yakın çevrenden biri bence

ben de öyle sanmıştım, hala şüpheliyim ama yanlış şeylerde var dedikleri arasında. gerçi o yanlışlarda benim hakkımda kötü şeyler, bile bile söylüyor da olabilir. mesela işten çıkma sebebim üzerine bana iftira atmış, beni tanıyanlar sorunsuz şekilde çıktığımı biliyor oysa.

Enteresan, şikayetiniz sadece polisle mi sınırlı? bir avukatla görüşüp daha kapsamlı bir şikayette bulunun.

evet sadece polisle. olmadı bir avukata danışacağım.

Yakın kız arkadasınızda olabilir

evet aklıma gelen bir isim var, yok değil ama emin de olamıyorum ki. Allah'ın gerizekalısı her kimse, niye takar ki bana bu şekilde, ne kadar zayıf karakterli birşey yaptığı.

Az biraz bu işlerden anlayan birine rica ediyorsunuz ya da emeğinin karşılığını veriyorsunuz şıp diye buluyor adresini. Şikayetlerinizi yapmışsınız zaten, kısa yoldan kim olduğunu bulmak için tek çözüm bu.

internetten kendim araştırdım biraz, bir şey çıkmadı. pek anlayan çevrem de yok. ücret karşılığı bulabilirsem başvuracağım artık, bildiğiniz duyduğunuz yerler varsa öğrenmek isterim.

Selam kızlar, bu konuyu ikinci üyelikle açıyorum.

Şöyle ki beni zor duruma düşürmek isteyen birisi var. Bu kişi babama sosyal medyadan benimle ilgili yalan yanlış şeyler söylüyor, kendisini beni önceden tanıyan birisi olarak söylüyor, benim hakkımdaki bir durum için siz bilmiyorsunuz falan diyor bazı şeylerle ilgili, babam da biz biliyoruz , sen kimsin diyor ama cevap yok.

sonra bana söylüyor bunu ailem, ben bakıyorum sosyal medyadan bu kişinin profiline, tanıdığım birisi değil, fake hesap. bana da bir kaç ay önce mesaj atmış 'merhaba' diye ama ben hiç cevap vermemişim, tanımadıklarımla konuşmuyorum.

bu olaydan sonra ben buna mesaj attım sen kimsin diye, bana hakaret etti, küfürler vs. ama hani ortada eski sevgili durumu falan yok. beni bilen tanıyan, gerçekten de hakkımda herkesin bilmediği şeyleri yazan birisi bana. ne kadar zorladıysam da kim olduğunu söylemedi, açık etmedi doğru düzgün. yani herkes olabilir gibi bakıyorum olaya artık, herkesten şüphe ettim.

benim gördüğüm bu her kimse, benim canımı yakmak, ailemle aramız bozmak istiyor. ben baya kıskançlık sezdim. bana öyle geldi yani. acaba diyorum birisinin birşeyine mi dokundum, canını mı yaktım, onda yoktu ben de vardı brşey de fırsatını mı kolladı?

ailemi bir hayli tedirgin etti. güvenleri noktasında sorun yok bana ama artık hep yanlarında olayım istiyorlar.

anlamadığım noktalar çok fazla. bu kim? benden ne istiyor? neden bana bi kaç ay önce mesaj atıp, üstünden zaman geçince de babama mesaj atıyor? zamanlama neye göre? bu sorulara cevap veremiyorum. öyle düşmanı olan da birisi değilimdir. kıskananlar olmuştur ama uzak dururum ben.

polise ihbar ettim. hem online olarak hem de direk gidip şikayette bulunarak, benimle olan bol küfürlü ( hep o küfreden ama ) konuşmaların ss ini almıştım, onları ekledim tutanağa. sonuç yok henüz bana dönen.

şu an herhangi bir mesaj falan yok. engelledim zaten o hesabı.

aklıma takılıyor ve zaman zaman beni de tedirgin ediyor açıkçası. kim olduğunu bilmiyorum çünkü. tahmin ettiğim kişilerin bazısı çok uyuyor profile ama bir yerden açık veriyor, yok ya o olmaz diyorum.

içimdeki olumsuz hissi nasıl atabilirim ve bu konuda ne yapabilirim? böyle bir şey yaşayanınız oldu mu? neden olabilir sizce?

okuduğunuz için teşekkür ederim. valla içime dert oldu. bulmazsam o kişiyi herkes gözümde bir şüpheli olacak ya.
Ya birinin kuyruguna bastin yada biri seni kafasina fena takmis...

Birbirinin kovanına çomak sokmuşsunuz büyük ihtimalle.

Ya birinin kuyruguna bastin yada biri seni kafasina fena takmis...

evet öyle gibi ama bu durum beni çok tedirgin ediyor. kim olduğunu bilememek yani, belki hep arkamda olacak, her hareketimi art niyetle göstermeye çalışacak aileme yine, hatta belki kendim konuşuyor olacağım kendisiyle, dibimde olacak . bu korkuya dönük tedirginliğimi nasıl atabilirim acaba?

X