Sözde nişanım olucak ama zerre hevesim yok :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BeyazKaranfil11

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Mart 2021
429
51
Merhaba öncelikle. 3-4 aydır yıllardır yaşadığım bir burukluğu dahada derinden yaşıyorum. 25 yaşındayım. 18 yaşımda ailemden farklı bir şehire taşındım üniversite için bu ilde teyzemler ve dayımlar da var. Babam devlet memuru çok naif bi insandı. Ama ailesiyle yer yurt davaları yüzünden yıllarca problem yaşadık babam yüzlerine hiçbişey söylemedi trip atar gibi kendini geri çekti ve elinde ev dışında hiçbişey kalmadı kardeşide ortak sükkanı devraldı evler arabalar aldı. Bunları kaldıramadı psikolojik olarak ben lisedeyken babamda aşırı derecede şüphe hastalığı başladı annemde eğitimsizlikten belki bunun bi hastwlık olduğunu 6-7 sene anlayamadı bizde çocuktuk. Ben üniversiteye geçtikten sonra babam istifa etmiş sebebsiz yere hastaneye yatırdık çıkınca 1-2 sene iydi sonra tekrar nüksetti. Okadar zor bi insanki hastalığını kabul etmedi emekliliğini zar zor ettirdik. 3 yıldır evde dahada beter oldu. Sürekli evde birilerinin ona zarsr vermeye çalıştığını kurdu herkese rezil olduk misafir çağıramaz olduk. Ne hastaneye götürebildik ne ilaçlarını kullandırwbildik varsa yoksa ailesi ona zarar vermeye çalışanlar. Şiddet eğilimli değildi ama sürekli trip atıyordu bize. Kardeşim geçen sene yanıma twşındı işe girdi. Annemde kaldıramadı bukadar yıldan sonra anneannemin yanındaydı 1 senedir Bu sırada emekli maaşına rağmen gidip çekmiyor ve okadar zayıflamış ve çökmüşki her gördüğümde ağlıyorum mahfolduk elimizden birşey gelmiyor. Bizde kardeşimle gidip mahkemeye başvurduk tekrar hastaneye yatırdık. Bu arada ciddi düşündüğüm biri var 4 yıldır ilişkim var ama babamın durumunun belirsizliğinden utandığımdwn hiç bişey söyleyemedim. Evlenme teklifi aldım geçen ay 2-3 ay sonrasına isteme planlıyorlar. Annem yaz için bizim yanımızdaydı ailesi kız görmesine geldi. Babamı hergün arıyorum düzelmiştir belki diye ama her aradığımda yalvarıyorum baba tamam kimse senle uğraşmayacak yanıma twşının burdw düzen kuralım sürekli devlet yapılanları telafi ederse biryerlere giderim yoksa asla gerekirse şehit olurum. İki gündür de açmadı galiba öğrendi bizim yatırdığımızı. Ben ne yapacağımı bilmiyorum. Herkesin çok normal bir şekilde geçirdiği süreci ben her gece ağlayarak geçiriyorum. Ben insanlara ne diyeceğim. Babam gelmeyecek ama neden ben ne yapayım okadar çaresizim okadar yalnızım ki sözlüm hep diyodu babanla niye konuşmuyosun niye hiç gelmiyor buraya seni merwk etmiyormu diye. Bende içine kapanık asosyal annemle konuşurken genelde konuşuyorum diyodum bazen iyi bazen kötüydü şuan en kötü halinde. Ne olur bana fikir verin insanlara ben ne diyeceğim. Sizin oğlunuz kardeşinizin evlenmek istediği kız gelip size benim babam istemede olmayacwk çünkü gelmek istemiyor evden dışarı çıkmıyor çünkü twkip edildiğini düşünüyor ben umrundw değilim mi demeliyim. Allah aşkına bana akıl verin. Öyle bunaldım ki bazen dua ediyorum Allahım madem şifa vermiyosun bari canını al insanlara bişey diyebileyim kardeşim ben annemde usandık bittik artık :KK43:

Düzeltme: Utanmak değil bir iyi bir kötüydü ben babama bugüne kadar birkere kötü kelime kullanmadım birkete kalbini kırmadım. Yeri geldi cebimde dinleme cihazı aradı. Daha neler neler çok yıprandık biraz empati ywpabilirsiniz. Ve bu hastalığı yaşamayan bilemez etrafındaki insanları nasıl yıprattığını.

Son düzenleme:
Babanız hasta, hastaneye yatırılacak kadar hasta, bunda utanılacak ne var? Yoksa onu delirmiş olarak mı görüyorsunuz bundan mı utanıyorsunuz anlayamadım. Mesela kanser olsa veya felç olsa gelemese bundan da mı utanırdınız? Sorun hastalığının psikolojik olması mı?
Söylemek için çok geç kalsanız da eşiniz olacak kişinin bunları bilmeye hakkı var, ki zaten ayıp bir şey de değil asla. Sorunu anlayamadım. Benim bir tanıdığımın kayinbabasının psikolojik sorunları vardı bunu onlara söylemeden karşı karşıya getirmişler kızın ailesiyle ve adam hakkında neler düşünmüşler meğer hastaymış.. keşke toplumumuz bu kadar sığ olmasa.

İnsan babasının hastalığından utanır mı ya? Şifa vermiyorsan canını al ne demek? Herkes evi terk etmiş adam kalmış hasta haliyle tek başına. Elame rezil etti bizi şimdi de nişanlım ve ailesine rezil olmayalım derdindesiniz de asıl rezil olan sizsiniz. Babanız hastalıkla sınanıyor siz de insanlığınızla.

Allahım madem şifa vermiyosun bari canını al insanlara bişey diyebileyim kardeşim ben annemde usandık bittik artık :KK43:
Durumu nişanlınıza detaylıca anlatın eminim anlayacaktır.
Babanız kolay şeyler yaşamamış ve hasta. Bir evlat olarak dilek ve temennilerinize dikkat etmenizi dilerim....

Adama çok üzüldüm. Kimse hastalığının ciddiyetinin farkında değil herkes onu yalnız bırakmış. Bu derecede paranoya yaşayan birini yalnız birakmayi içiniz nasıl elverdi? kızı "bugün düzelmiştir umuduyla arıyorum" diyor sanki adam keyfinden trip atıyor da bir günde geçecek, bekliyor geçmesini. Babanızın doğru dürüst bir tedavi görmesi lazım

İnsan babasının hastalığından utanır mı ya? Şifa vermiyorsan canını al ne demek? Herkes evi terk etmiş adam kalmış hasta haliyle tek başına. Elame rezil etti bizi şimdi de nişanlım ve ailesine rezil olmayalım derdindesiniz de asıl rezil olan sizsiniz. Babanız hastalıkla sınanıyor siz de insanlığınızla.
Nişanlısına rezil olmaktan korkuyor ama asıl rezillik babandan hasta olduğu için utanmak değil mi? Böyle biriyle nişanlı kalmak istemese hakkıdır

Babanız hasta farkında mısınız?
Sizin istemenizden daha önemli bir durumu var hatta ciddi durumda hasta.
Ne hastaneye götürebildik ne ilaçlarını kullandırwbildik varsa yoksa ailesi ona zarar vermeye çalışanlar. Şiddet eğilimli değildi ama sürekli trip atıyordu bize. Kardeşim geçen sene yanıma twşındı işe girdi. Annemde kaldıramadı bukadar yıldan sonra anneannemin yanındaydı 1 senedir
Ve siz ailesi olarak onu ihmal edip zamanında tedavisi ile ilgilenmemissiniz.
Karar çıkarıp şimdi yaptığınız gibi hastaneye yatırabilirdiniz
Babanızın hasta olduğunu evleneceğiniz kişiye çok rahat söylemeniz gerekir

Ya çok garip bir insansınız bir kere ‘aşırı şüphe etme hastalığı’ diye tanım yok.
Hastalık hastalıktır şeker hastalığı gibi tansiyon gibi bir hastalık bu
Tedavisini görüp ilacını alıp desteklenirse semptomlar azalır remisyona dahi girebilir(gerçi hastalığın adını tam bilmiyoruz ama)

Hastalık durumunu anlamayıp psikolojik bir hastalık diye kötü gözle bakacak aileyle ben akraba olmam
Öyle geri kafalı saçma adamlarla muhattap dahi olmam sümüğümü dahi atmam

Bunda utanılacak açıklanmayacak hiçbir şey yok.
Ben olsam babamın hayat kalitesi için ne yapabilirim nereye götürebilirim?
Siz 7/24 şüpheyle yaşamanın çok mu güzel olduğunu düşünüyorsunuz?

İnsanın çocuğunun hastalığın adını bilmemesi de garip ya troll ya hiç ilginiz yok

Merhaba öncelikle. 3-4 aydır yıllardır yaşadığım bir burukluğu dahada derinden yaşıyorum. 25 yaşındayım. 18 yaşımda ailemden farklı bir şehire taşındım üniversite için bu ilde teyzemler ve dayımlar da var. Babam devlet memuru çok naif bi insandı. Ama ailesiyle yer yurt davaları yüzünden yıllarca problem yaşadık babam yüzlerine hiçbişey söylemedi trip atar gibi kendini geri çekti ve elinde ev dışında hiçbişey kalmadı kardeşide ortak sükkanı devraldı evler arabalar aldı. Bunları kaldıramadı psikolojik olarak ben lisedeyken babamda aşırı derecede şüphe hastalığı başladı annemde eğitimsizlikten belki bunun bi hastwlık olduğunu 6-7 sene anlayamadı bizde çocuktuk. Ben üniversiteye geçtikten sonra babam istifa etmiş sebebsiz yere hastaneye yatırdık çıkınca 1-2 sene iydi sonra tekrar nüksetti. Okadar zor bi insanki hastalığını kabul etmedi emekliliğini zar zor ettirdik. 3 yıldır evde dahada beter oldu. Sürekli evde birilerinin ona zarsr vermeye çalıştığını kurdu herkese rezil olduk misafir çağıramaz olduk. Ne hastaneye götürebildik ne ilaçlarını kullandırwbildik varsa yoksa ailesi ona zarar vermeye çalışanlar. Şiddet eğilimli değildi ama sürekli trip atıyordu bize. Kardeşim geçen sene yanıma twşındı işe girdi. Annemde kaldıramadı bukadar yıldan sonra anneannemin yanındaydı 1 senedir Bu sırada emekli maaşına rağmen gidip çekmiyor ve okadar zayıflamış ve çökmüşki her gördüğümde ağlıyorum mahfolduk elimizden birşey gelmiyor. Bizde kardeşimle gidip mahkemeye başvurduk tekrar hastaneye yatırdık. Bu arada ciddi düşündüğüm biri var 4 yıldır ilişkim var ama babamın durumunun belirsizliğinden utandığımdwn hiç bişey söyleyemedim. Evlenme teklifi aldım geçen ay 2-3 ay sonrasına isteme planlıyorlar. Annem yaz için bizim yanımızdaydı ailesi kız görmesine geldi. Babamı hergün arıyorum düzelmiştir belki diye ama her aradığımda yalvarıyorum baba tamam kimse senle uğraşmayacak yanıma twşının burdw düzen kuralım sürekli devlet yapılanları telafi ederse biryerlere giderim yoksa asla gerekirse şehit olurum. İki gündür de açmadı galiba öğrendi bizim yatırdığımızı. Ben ne yapacağımı bilmiyorum. Herkesin çok normal bir şekilde geçirdiği süreci ben her gece ağlayarak geçiriyorum. Ben insanlara ne diyeceğim. Babam gelmeyecek ama neden ben ne yapayım okadar çaresizim okadar yalnızım ki sözlüm hep diyodu babanla niye konuşmuyosun niye hiç gelmiyor buraya seni merwk etmiyormu diye. Bende içine kapanık asosyal annemle konuşurken genelde konuşuyorum diyodum bazen iyi bazen kötüydü şuan en kötü halinde. Ne olur bana fikir verin insanlara ben ne diyeceğim. Sizin oğlunuz kardeşinizin evlenmek istediği kız gelip size benim babam istemede olmayacwk çünkü gelmek istemiyor evden dışarı çıkmıyor çünkü twkip edildiğini düşünüyor ben umrundw değilim mi demeliyim. Allah aşkına bana akıl verin. Öyle bunaldım ki bazen dua ediyorum Allahım madem şifa vermiyosun bari canını al insanlara bişey diyebileyim kardeşim ben annemde usandık bittik artık :KK43:
Bir 10 yıl sonra şu cümleleri kurmazsın aynı durumda, yaşına veriyorum düşündüklerini. Evet üzülebilirsin ama babanın durumuna sadece. İsteneceksin, nişan olcak, rezil olcam falan … insanlar bu yüzden evleniyor, kimseye anlatamadığını anlatmak, o yükü hafifletmek, hayatı birlikte sırtlamak için.. bunları anlatamaya neden utanasınız? Hayat arkadaşını olacak o insan. Ailesi de azıcık halden anlıyorsa zaten yargılamaz ki hastalık bu nesi yargılanacak.

Nişanlısına rezil olmaktan korkuyor ama asıl rezillik babandan hasta olduğu için utanmak değil mi? Böyle biriyle nişanlı kalmak istemese hakkıdır
Nişanlım ve ailesinin babalarına böyle muamele yaptıklarını öğrensem anında terk ederdim.

Sizin oğlunuz kardeşinizin evlenmek istediği kız gelip size benim babam istemede olmayacwk çünkü gelmek istemiyor evden dışarı çıkmıyor çünkü twkip edildiğini düşünüyor ben umrundw değilim mi demeliyim.
Evet?? Bu kadar detaya girmeye ne gerek var babanızın hasta olduğunu rahatsız olduğunu söyleyin yeter. İnsan olan zaten bu durumda garip bir şey görmez veya karşı tarafı rezil bulmaz. Umarım karşı taraf sizin kafa yapinizda değildir yoksa vay halinize

Canım benim babam hasta diyeceksin oldu bitti , bu kadar kasma canına yazık...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X