Sperm bankasından çocuk sahibi olmak

esrslmc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2021
1
-1
44
Merhaba arkadaşlar,
Bir süredir çok düşündüğüm bir konu var.Ben 42 yaşındayım 11 ay önce ilk evliliğimi yaptım .Aşk evlilliği değildi uzaktan akrabamızdı ama hiç bir bilgimiz yoktu haklarında.Karşıma sevebileceğim biri de çıkmadı.Değer veriyor sorumluluk sahibi mert dürüst bir insan sandım evlendim bir çocuğum olsun çok istedim.Fakat evliliğimin 2.haftasında eşimin kendisi ile ilgili herşeyi farklı anlattığını öğrendim.ben bunları kabul etmeyince ailesi ile birlikte çevirmedikleri yalan dolan entrika kalmadı.karar verdim böyle bir adama ve böyle bir aileye çok istememe rağmen çocuk vermeyeceğim.zaten ilk başlarda gittiğimiz kontroller de benim bir sorunum olmadığını fakat eşimin sorunundan dolayı ancak tüp bebekle çocuk sahibi olabileceğimizi söylemişlerdi.ben şimdi boşanmayı düşünüyorum.bu saatten sonra biriyle tanışmam çocuğum olması zor zaten kimseye güvenim de kalmadı.fakat bir çocuğum olsun çok istiyorum.bir süredir doğru olup olmadığını çocuğun psikolojisi açısından sıkıntı olacağını hepsini düşünüyorum ama sperm bankasından çocuk Sahibi olma fikrini kafamdan atamıyorum.fikirlerinizi benimle paylaşırmısınız

Evlatlığın prosedürü çok fazla imiş.
kıbrıs’ta sperm dönoru oluyor. 50-60 bin kadar bir ücreti var sanırım. Bir tane oyuncu kadın seneler önce yapmıştı. Leyla Bilginer. Çocuğuyla dünyayı geziyor. Çocuk normal şartlarda da anneye ait. Boşanmalarda kaç çocuk babasında kalıyor. Siz kendiniz istiyor iseniz, maddi gücünüzde varsa neden olmasın?

Evlat edinin. Bebek ne idi belli olmayan siperm riskli .. hatta evlat edindiğiniz çocuğun aile geçmişi vs hakkında bilginiz olur bazi hastalıklar var kan bağı vs gerektiren olaki çocuğunuz hasta olur aileye ulaşırsınız muge anlida bi genc adam vardi kanser hastası ailesini arıyordu hastalığı için doner çıkar belki diye... kedi köpek değil sonuçta..

Herkese ters olarak şunu söyleyeceğim:
Evlat edinmek sizin kanınızı vererek taşıdğınız çocuğun yerini tutmuyor, bence. Bir çocuk sahibi olabilir, boşanabilir ve çocuğunuzun babaıyla ilişkisi de olmayabilir. Tabii, evlat edinmek çok güzel bir şey ama sperm bankalarında, spermi veren kişinin zaten belirli bir kalitede olması gerekiyor. Belirli bir analize tutuyorlar. O yüzden sağlıklı bir bireyden sperm alacağınıza güvenebilirsiniz.

İlla hamilelik dönemini geçirmeliyim veya illa benden bir parça taşımalı diyemi düşündünüz bu yüzden mi sperm bankası?

• Beğen
Reactions: H M
Merhaba arkadaşlar,
Bir süredir çok düşündüğüm bir konu var.Ben 42 yaşındayım 11 ay önce ilk evliliğimi yaptım .Aşk evlilliği değildi uzaktan akrabamızdı ama hiç bir bilgimiz yoktu haklarında.Karşıma sevebileceğim biri de çıkmadı.Değer veriyor sorumluluk sahibi mert dürüst bir insan sandım evlendim bir çocuğum olsun çok istedim.Fakat evliliğimin 2.haftasında eşimin kendisi ile ilgili herşeyi farklı anlattığını öğrendim.ben bunları kabul etmeyince ailesi ile birlikte çevirmedikleri yalan dolan entrika kalmadı.karar verdim böyle bir adama ve böyle bir aileye çok istememe rağmen çocuk vermeyeceğim.zaten ilk başlarda gittiğimiz kontroller de benim bir sorunum olmadığını fakat eşimin sorunundan dolayı ancak tüp bebekle çocuk sahibi olabileceğimizi söylemişlerdi.ben şimdi boşanmayı düşünüyorum.bu saatten sonra biriyle tanışmam çocuğum olması zor zaten kimseye güvenim de kalmadı.fakat bir çocuğum olsun çok istiyorum.bir süredir doğru olup olmadığını çocuğun psikolojisi açısından sıkıntı olacağını hepsini düşünüyorum ama sperm bankasından çocuk Sahibi olma fikrini kafamdan atamıyorum.fikirlerinizi benimle paylaşırmısınız
Milyarda bir ihtimal de olsa spermini aldığınız kişinin başka bir kadından çocuğu olması ihtimali, sizin çocuğunuzla o çocuğun yani iki kardeşin bir yerlerde tanışıp evlenme ihtimali size de korkunç gelmiyor mu?

Çocuğa bakmaya maddi ve manevi olarak hazırsanız bence güzel fikir. Sonuçta çocuk sahibi olmak sizin de hakkınız. Başkalarının dediklerine de bakmayın

Hiç etik bulmuyorum, çocuğun psikolojisi için de çok riskli olduğunu düşünüyorum. Her çocuk kökenini öğrenmek ister, özellikle ergenlik çağına geldiğinde bunu daha da çok merak eder. Bence annelik henüz doğmamış, belki de hiç doğmayacak olan çocuğunu bile düşünmektir, ben bu şekilde çocuk sahibi olmanın bencillik olduğunu düşünüyorum. Hayatta insanın başına her şey gelebilir, çok seversiniz mutlu bi evliliğiniz vardır ama eşinizi daha bebeğiniz doğmadan kaybedersiniz, ya da tecavüz sonucu dünyaya gelen bi bebek olabilir o koşullarda yine çocuk babasız büyür ama bu mecburiyettir, kaderdir, sizin yapacağınız bir şey yoktur ama bu şekilde gebe kalmak tamamen tercih. Bence sadece bir anlığına oturup bu şekilde dünyaya gelen bi çocuk olduğunuzu hayal edin ve neler hissederdiniz düşünün.

Yani şahsi fikrim hertürlü bana çok itici geliyor, özür dileyerek söylüyorm ama iğrenç bişe 🥺 bilmediğiniz bir adamın sperminden bir evlat dünyaya getirmek babasının kim olduğunu asla bilmeyeceksinz
Her türlü evlatlık daha mantıklı
tamamen bencillik.kendi nefsini tatmin etmek, annelik duygusunu evladı olma hissini, tahmin etmek kendin için yaptığın koca bir BENCİLLİK.dini boyutunu bahsetmiyorum bile.bunun hesabı ağır olur bana kalırsa.
ilk tüp denememiz de dr un bana söylediği bi kere daha deneyelim olmazsa kıbrısta donör önercem demişti.hayır hayır ben bir de bunun günahına giremem düşününce .ama evlatlık neden olmasın?

Annelik sadece doğurmakla hormonlarla değil sevgi vermekle buyutmekle de olur illa soyunuzun mu devam etmesi lazım evlat edinin bence hem bir çocuğun hayatını hem kendi hayatınızı değiştirmiş olursunuz diğer türlü dünyaya gelmeyi hiç kimse istemez bu o çocuğa haksızlık bencillikten başka bir şey değil.

X