Erkek İnfertilitesi Sperm dna hasarı kaan aydos

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
epey vakit olmuş konuya cevap yazılmayalı ama başka başlık yoktu.
bizde yeni gittik dna sonucu 0:%0, 1:%9, 2:%59...
klomeni gün aşırı verdi.Hocaya soramadım ama size sorayım
1)klomen aç karna tok karna nasıldı?
2) bizim fsh 2.25 lh:3.33, testesteron:2.26 çıkmış.bunlar düşük mü? normali kaçtır? yükselirse dna hasarında iyileşme kesin oluyor mu? bizde 2 tüp denemesinden sonra bulduk hocayı geçen vakti boşa sayıyorum şimdi.dna hasarının tüm olası etkilerini tüp bebekte gördük..döllenme oranı düşük kaldı, embriyolar 5. güne ulaşmadı, kimyasal gebelik oldu ilerlemedi.Doktorun sitesini okuyunca kendi hikayemi okur gibi oldum.Nitekim dna sağlam olanı %0 çıktı..Allah herkese nasip etsin..amin
Sizin mesaj çok uzun zaman önce yazılmış ama daha sonra denediginiz tup bebekte embriyonuz oluştu mu bizimde embriyo oluşmasında problem var 2 tup bebek denedik olumsuz ve bende kimyasal gebelik yaşadım ama esime dna hasari yapmadik o yuzden merak ettim

Sizin mesaj çok uzun zaman önce yazılmış ama daha sonra denediginiz tup bebekte embriyonuz oluştu mu bizimde embriyo oluşmasında problem var 2 tup bebek denedik olumsuz ve bende kimyasal gebelik yaşadım ama esime dna hasari yapmadik o yuzden merak ettim
Eşinize DNA hasarı yapmalısınız bizim de oluşmuyordu embriyolar hasar çıktı tedavi oldu eşim 2 sene önce

Benim eşim tüp bebeğe başlamadan önce 6 ay proxeed kullandı sadece ama bi işe yaramadı. Kaan hocanın verdiği emodex klomen ve benim hazırladığım kür işe yaradı 2 ay da ben bitkisel şeylerin ve beslenmenin çok önemli olduğuna inanıyorum. Spermler sonuçta vitaminlerden oluşuyor.
Emodexi gunde kac tane aliyordu

Dna hasarınız kaç cikti bizde bikac gün içinde yaptıracağız sonuç geç cikiyormus o sonucu almadan tekrar tup bebek denemeyeceğiz sizin dna hasarı ne kadar sürede düzeldi
%43 çıktı ama soermler 5 yönden incelenmişti toplamda hepsi maalesef çok kötüydü. 2. Ayda hamile kaldım hocanın dediği herşeyi uyguladık ve eşime ben kür hazırladım açtığım konularda bu da benim UMUT hikayem orada paylaştım kürü. Ben eşimin sonuçlarıyla tüp bebek merkezleri ile görüştüm yapılsa bile negatif sonuçlanacağını söylemişlerdi

Arkadaşlar konunun üzerinden çok zaman ama geçmiş inşallah cevap verirsiniz. Bizim de defalarca olumsuz tedavilerimiz oldu. DNA hasar testinden başka yaptırmamız gereken bir test var mı? Dna hasar paneli nedir mesela ikisini de yaptırmak gerekir mi?

Arkadaşlar konunun üzerinden çok zaman ama geçmiş inşallah cevap verirsiniz. Bizim de defalarca olumsuz tedavilerimiz oldu. DNA hasar testinden başka yaptırmamız gereken bir test var mı? Dna hasar paneli nedir mesela ikisini de yaptırmak gerekir mi?
Dna hasar testi yaptırıp yüksekse onu düşürecek siniz antoksidanlarla. DNA hasarı düşerken oksidatif stres de düşüyor ve gebelik oluşuyor. Hasarı düşürmeden yapılan tüp bebekler genellikle düşük yada negatif oluyormuş.

Dna hasar testi yaptırıp yüksekse onu düşürecek siniz antoksidanlarla. DNA hasarı düşerken oksidatif stres de düşüyor ve gebelik oluşuyor. Hasarı düşürmeden yapılan tüp bebekler genellikle düşük yada negatif oluyormuş.
Ankaraya gideceğiz test için öncelikle DNA hasar testini yaptıracağız oksidatif stres testini de yaptırmak gerekir mi acaba

Merhabalar bizimde dna hasarımız ve oksisatif stres braz yuksek cıktı ptesi hocayla mailleşcez ama burda okuduklarım umut oldu banada gercekten ilaçla tedavi edılıp düşüyormu

X