Gebeliğe Hazırlık Sperm Hareketliliği ve morfoloji için öneriler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

gizlinefes

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2018
98
46
Merhaba,

Eşimde hareketli sperm sayısı az bunun için bir öneriniz var mı. Bitkisel veya ilaç olarak.
Morfolojide düşüktü ama biraz düzeldi fakat hareketlilik aynı yine . Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum :KK43:

Eczacı tavsiyesiyle Keçiboynuzu ...
L-arginine
E vitamini olarak bir süre ...3-5ay

Belli bir aradan sonra

Daha sonra dr tavsiyesiyle
pregna care isimli bir multivitamini eşli olarak kullandık ...

Bayağı olumlu sonuç aldık

Çakşır suyu + keçiboynuzu özü +organik beslenme + eşli hacamat (kuyruk sokumuna) canım bizim ileri hareketlilik %1 di 2buçuk ay düzenli kullanım sonunda çok şükür güzel haberi aldık

L-arginine

Belli bir aradan sonra

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sizce hangisi daha çok etki etti dersiniz.

Biz şuan keçi boynuzu özü, kestan balı ve omega 3 kullanıyoruz. omega 3 ü kadın doğum dr um vermişti morfoloji düzelmişti ama hareketlilik de bir değişiklik yok. Vakit de kaybetmek istemiyorum.

Çakşır suyu + keçiboynuzu özü +organik beslenme + eşli hacamat (kuyruk sokumuna) canım bizim ileri hareketlilik %1 di 2buçuk ay düzenli kullanım sonunda çok şükür güzel haberi aldık
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Hacamatı bende duymuştum. Çakşır suyunu da. acaba hacamat acıtıyor mu? hangisi daha etkili dersiniz :)

Ben de dün burda okudum, bi arkadaş Bursa'da bi ebeye gitmiş.

Erkekler için her akşam 1 bardak sıcak süte 1 adet bıldırcın yumurtası kırıp çırpın içirin kocişlere. bir de sabah akşam 3 yaprak roka yedirin. o arkadaş da hamileydi :))

unuttum, bayanlar için de 1,5 şu bardağı kaynayan suya 1 tatlı kaşığı anason, 1 kibrit çöpü kadar pelin otu koyup 1 şu bardağına inene kadar kaynatıp içiyoruz .Adetin ilk gün başlayıp 1 hafta içiyoruz hatunlar

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Hacamatı bende duymuştum. Çakşır suyunu da. acaba hacamat acıtıyor mu? hangisi daha etkili dersiniz :)
İkisinde çok etkili hacamat anında şifa veren bi nimet çakşır suyu da uzun vadede şifa olan bir nimet ikisinde yap derim :) rica ederim bu arada .. hacamat acıtmıyor sinek ısırığı ya da hafif gıdıklanma şeklinde oluyo :)

Canım neler yaptınız anlatır mısın benim çok ihtiyacım var . bende iki seferdir ovülasyon denemesinde başarısız olunca eşim doktora gitti eşimde 16 milyon sperm varmış %30 hareketli %70 hareketsizlik çıktı klomen trental hap verdi birde proxymen ben hemen bir tarif buldum iki kavanoz yaptım eşime de her gün sabah akşam çakşır suyu içiriyorum doktor bu değerlerle düşük ihtimal de olsa hamile kalabileceğimi söyledi üç ay sonra yine gideceğiz varikosellik hiçbir şeyin yok dedi

Canım neler yaptınız anlatır mısın benim çok ihtiyacım var . bende iki seferdir ovülasyon denemesinde başarısız olunca eşim doktora gitti eşimde 16 milyon sperm varmış %30 hareketli %70 hareketsizlik çıktı klomen trental hap verdi birde proxymen ben hemen bir tarif buldum iki kavanoz yaptım eşime de her gün sabah akşam çakşır suyu içiriyorum doktor bu değerlerle düşük ihtimal de olsa hamile kalabileceğimi söyledi üç ay sonra yine gideceğiz varikosellik hiçbir şeyin yok dedi
Canım biz çakşır suyu keçiboynuzu özü çiğ kabak çekirdeği ceviz badem fındık fıstık yedik hacamat yaptırdık eşimle ikimiz kuyruk sokumuna ve bele...ilkte ikimizden de kan pıhtısı geldi hacamatta sonra kan akışkanlaşmaya başladı ve hamile kaldım hacamatı mutlaka öneririm... bide kıyafetler dar olmamalı çok etkiliyo o da

Benim eşimin değeri de aynı böyle nasil kullandınız peki

L-arginine

Belli bir aradan sonra

Merhaba işe yaradı mı gerçekten. Çocuğunuz oldu mu bu takviyeler sayesinde. Bir akrabamda hareketlilik yavaş onlar için araştırıyorum bu sıkıntı iki çocuktan sonra oldu.

Ya eşim sperm testi yaptırdı ama hala doktora gidip sonucu soramadı. Testten 1 ml 48 milyon sperm ileri hareketlilik yüzde 50 çıkmış. Sizce nasıl?

X