Erkek İnfertilitesi Sperm hareketliliği

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

siyahkelebek1420

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
63
28
25
Kızlar selamlar. 1 yıldır bebek düşünüyoruz fakat olmuyor ben doktora göründüm bi sorun yok dediler, eşim için gittik. Sperm sayısı yüksek normal insana göre çok iyi dedi doktor fakat gebelik için spermin hareketi konusunda ‘koşan’ sayısı yüksek olması gerekiyormuş. Yani bu yerinde hareketli falan diye çeşitleri varmış hamilelik için olanı düşük çıktı. Bi takviye verdi kullanması için. Böyle olup hamile kalan var mı aşılama tüp bebek vs. Olmadan ?

Kızlar selamlar. 1 yıldır bebek düşünüyoruz fakat olmuyor ben doktora göründüm bi sorun yok dediler, eşim için gittik. Sperm sayısı yüksek normal insana göre çok iyi dedi doktor fakat gebelik için spermin hareketi konusunda ‘koşan’ sayısı yüksek olması gerekiyormuş. Yani bu yerinde hareketli falan diye çeşitleri varmış hamilelik için olanı düşük çıktı. Bi takviye verdi kullanması için. Böyle olup hamile kalan var mı aşılama tüp bebek vs. Olmadan ?
Takviyelerle yükselir inşallah. Varikosel ve morfoloji bozukluğu yoksa hareketi çok dert etmeyin düzelir

Bizde de ileri hızlı hareket 5 ti hamileyim doktorlar hep normal diyordu sizin de normal demişlerse kafaya takmayın emin olun olur

İleri hızlı hareket mi düşük çıktı canım sizin?Doktora katılıyorum bizim de ileri hızlı 0 gerçekten de yüzücü sperm yoksa doğal gebelik zorlaşıyor maalesef😕 Ama inşallah olur yani bu işler yine de hiç belli olmuyor herkesin bünyesine göre değişebiliyor🥰

image.jpg
Kızlar bu değerlerle aşılama yapıldı 10. Günümdeyim adet belirtisi dışında bi belirtim yok sanırım tutmadı. Bizde de ileri hareketlilik 0 çıktı. Karamsarlaşıyorum 🤷🏻‍♀️

Merhaba arkadaşlar 1 yıllık evliyim pco teşhisi konuldu eşimdende spermiogram istendi sonuçlar çıktı ama doktora 1 hafta sonra göstereceğim anlayanlar yardımcı olabilir mi

Eklentiler

• Screenshot_20210826_013733.jpg
    Screenshot_20210826_013733.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 144
Merhaba arkadaşlar 1 yıllık evliyim pco teşhisi konuldu eşimdende spermiogram istendi sonuçlar çıktı ama doktora 1 hafta sonra göstereceğim anlayanlar yardımcı olabilir mi
Anladığım kadarıyla hız problemi yok gibi, morfoloji %3 çıkmış. Morfolojide minimum %4 üstünde olmasını istiyorlar. Benim eşimde de morfoloji sorunu var.

X