Erkek İnfertilitesi Sperm testi üroloji

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

meltemriz

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2020
188
90
32
Merhabalar lütfen acillll bilgi verirmisiniz eşimek ıkı yıldır evlıyız 5 ay önce korunmayı bıraktık eşim üroloji dr gıttı spermıogram testı ıstedı dr yaptırdık sonuclara bakarak doğal yollardan çocugunuz olmaz deyıp tup bebek dene olmazsa gel amelıyat edecegım demiş ve tup bebek merkezının numaraısnı vermış ayrıca eşimin numarasınıda onlara vermış eşimi aradılar hemen gelın tedavıye baslayalım dedıler rapor hazırlamamız lazım dedıler raporlu 8000 tl raporauz olursa 14000 tl miz gıdermıs bıde benım eşim kÜçükken sağ testisi alınmış dr Yanı tek yumurta ilede cocuk sahıbı olabılrısn demiş dr lütfen koronadan dolayı cıkamıyoruz cok uzgunuz bır yol gosterırmsnz bıze

Eklentiler

• E45EBB91-17E0-4B0E-98A7-67E7CD7BDDA4.jpeg
    E45EBB91-17E0-4B0E-98A7-67E7CD7BDDA4.jpeg
    151,4 KB · Görüntüleme: 810
  • 0924F3AA-1730-48E0-9D84-1C6755049F84.jpeg
    0924F3AA-1730-48E0-9D84-1C6755049F84.jpeg
    107,4 KB · Görüntüleme: 628
  • B29D950F-66E4-40A2-973B-36304925E8EB.jpeg
    B29D950F-66E4-40A2-973B-36304925E8EB.jpeg
    61 KB · Görüntüleme: 511
  • DAF3081E-C965-4779-82F3-93CBEB5DD478.jpeg
    DAF3081E-C965-4779-82F3-93CBEB5DD478.jpeg
    101,9 KB · Görüntüleme: 644
Kardeşim tahlil sonucu malesef cok kötü ml de en az 15 milyon sperm gerekiyor sizde 3 4 tane var bence hic vakit kaybetmeyin zorlu süreç bu süreç bence ameliyat ve tüp bebek ile sonuç alırsınız inşallah

Merhabalar lütfen acillll bilgi verirmisiniz eşimek ıkı yıldır evlıyız 5 ay önce korunmayı bıraktık eşim üroloji dr gıttı spermıogram testı ıstedı dr yaptırdık sonuclara bakarak doğal yollardan çocugunuz olmaz deyıp tup bebek dene olmazsa gel amelıyat edecegım demiş ve tup bebek merkezının numaraısnı vermış ayrıca eşimin numarasınıda onlara vermış eşimi aradılar hemen gelın tedavıye baslayalım dedıler rapor hazırlamamız lazım dedıler raporlu 8000 tl raporauz olursa 14000 tl miz gıdermıs bıde benım eşim kÜçükken sağ testisi alınmış dr Yanı tek yumurta ilede cocuk sahıbı olabılrısn demiş dr lütfen koronadan dolayı cıkamıyoruz cok uzgunuz bır yol gosterırmsnz bıze
Canım eşinin spermi yok gibi duruyor bu tahlile bakınca. Azosperm tanısı koymuş doktor. Hangi doktora gideceksiniz? Maddi durumunuz özelde yaptırmaya müsaitse kesinlikle özele gidin. Çünkü sperm bulmada teknoloji gerekiyor. Öncelikle sakin olmanı öneririm. Panik yapma bu seni yanlış seçimlere iter. Sakin olun başka bir yerde testi yenilemede fayda var. Özel bir hastanede daha eşin meni testi versin. Sonuç aynı çıkarsa. Yaşadığın yerdeki veya Ankara, İstanbul gibi bu alanda daha iyi imkan sunan merkezleri araştır. Senin için laboratuvarı çok gelişmiş merkez gerekiyor.

Hormon testlerini yaptırdınız mu ? Eşiniz tek testise sahip ama tek testisle de normal sayıda spermi olanlar var bildiğim kadarıyla .Öncelikle hormon testlerini ve geneitk testleri yaptırın .Azospermde mikrotese denilen işlemle ameliyatla testislerden sperm alınır ve bu tüp bebekte kullanılır .Sizde kriptozoospermi olduğu için muhtemelen testislerde sperm olabilir ama kesin değil fakat bu işlem testise zarar verebilir diye okumuştum .Bizim de ilk başta böyle gibiydi fakat eşimde herşey normal çıktı biz doğal yollarla sperm sayısını biraz attırmıştık tüp bebek için yeterli seviyeye gelmesi için .

Mrblar 6 aydır cocuk sahibi olmak ıstıyoruz doktor kontrolunden spermiogram sonucları gonderdım sizlere acaba yorumlayabılırmısınız bu arada esim 15 gundur promotil men isimli ilacı kullanıyor bu ilacı kullananlar varmı acaba 🙏🙏🙏

Eklentiler

• IMG_20200504_021946.jpg
    IMG_20200504_021946.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 581
  • IMG_20200504_021914.jpg
    IMG_20200504_021914.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 511
Bizim özelde yaptırdığımız ilk tahlil böyleydi. Azosperm teşhisi kondu. 19 Mayıs tıp fakültesinde mikroskopla sayıldı tek tek. O şekilde 3 milyon sperm bulundu ama %3 canlı sadece. Muayenede de sağ testisi küçük dedi doktor aynı senin eşin gibi. Normal yolla imkansız moralini bozmak istemem ama. Vakit kaybetmeden tüp bebeğe başlayın. Ben ilk denemede hamile kaldım çok şükür. Darısı sen ve bütün isteyenlere.

Hormon testlerini yaptırdınız mu ? Eşiniz tek testise sahip ama tek testisle de normal sayıda spermi olanlar var bildiğim kadarıyla .Öncelikle hormon testlerini ve geneitk testleri yaptırın .Azospermde mikrotese denilen işlemle ameliyatla testislerden sperm alınır ve bu tüp bebekte kullanılır .Sizde kriptozoospermi olduğu için muhtemelen testislerde sperm olabilir ama kesin değil fakat bu işlem testise zarar verebilir diye okumuştum .Bizim de ilk başta böyle gibiydi fakat eşimde herşey normal çıktı biz doğal yollarla sperm sayısını biraz attırmıştık tüp bebek için yeterli seviyeye gelmesi için .
Ne kullandınız

Cevaplarınız ıcın cok tesekkur ederım kusura bakmayın donemedım sızlere zeynep kamıle gıtıtk gecen ay bu ay test vereceğiz gelışmelerı yazacagım sizlete bu arada ıkı aydır eşime ıncır kuru yedırıyorm sabahları aç karınla zeytınyagında bekletılmış ıncır yedırıyorum ve yanında keçiboynuzu özü. Arada kabak çekırdegı en son testımızı tekrarladık ce 15 adey canlı sperm bulundu ve medıcalde dondurduk yınede devlet hastanesınde tum testlerımızı yapacagız duruma gore tup bebek yapacagız

Merhabalar neler kullandını

Merhabalar ben geldım ilk testımızdı bu malesef çok kötuydu sonrasında bır test daha tekrarladık ve 15 adet sperm bulundu eşim çok düzensiz ce kötü beslenirdi onu nerdeyae hiçbişey yemezdi tavuk pılavla beslenırdı tavuğu hayatımızdan cıkardık ıncır ve zeytınyağı kürünğ her sabah aç karınla yedı yanında keçi boynuzu özüde kullandı. Folık asit kullandırttım ayrıca folbıol gunde 1 adet bunlar olmazsa olmazlarımız oldu sonrasında beslenmesıne dıkkat ettı ıkı ay sonra onbeşer gün arayla test yaptık ıkı adet bırı üçyüzbin diğerş dörtyüzbin çıktı doktorda şaşırdı hangı ılacı kuşlanıyorsunuz dedı yazdıklarımı soyledım genetık ve hormon testı verdı eşim sonuclar cıkınca iğne yada ilaç cerecegım dedı ıkı aylık surecek dedı belkı doğal yolla bıle gebe kaşmaşansınız olur dedi bu şekilde tüp bebek yapmayalım dedi yıne yazacagım sızlere cok tesekkurler

Merhabalar ben geldım ilk testımızdı bu malesef çok kötuydu sonrasında bır test daha tekrarladık ve 15 adet sperm bulundu eşim çok düzensiz ce kötü beslenirdi onu nerdeyae hiçbişey yemezdi tavuk pılavla beslenırdı tavuğu hayatımızdan cıkardık ıncır ve zeytınyağı kürünğ her sabah aç karınla yedı yanında keçi boynuzu özüde kullandı. Folık asit kullandırttım ayrıca folbıol gunde 1 adet bunlar olmazsa olmazlarımız oldu sonrasında beslenmesıne dıkkat ettı ıkı ay sonra onbeşer gün arayla test yaptık ıkı adet bırı üçyüzbin diğerş dörtyüzbin çıktı doktorda şaşırdı hangı ılacı kuşlanıyorsunuz dedı yazdıklarımı soyledım genetık ve hormon testı verdı eşim sonuclar cıkınca iğne yada ilaç cerecegım dedı ıkı aylık surecek dedı belkı doğal yolla bıle gebe kaşmaşansınız olur dedi bu şekilde tüp bebek yapmayalım dedi yıne yazacagım sızlere cok tesekkurler
Bu çok güzel 😍😍😍😍

Merhabalar arkadaşlar genetık testımızın bır tanesı cıktı bılgıaı olan varmı

Eklentiler

• A60F009D-65E5-42A4-8CCD-2248035F6C34.jpeg
    A60F009D-65E5-42A4-8CCD-2248035F6C34.jpeg
    80,6 KB · Görüntüleme: 275
Bunlarda hormon tahlılı sonucları

Eklentiler

• 75D26959-F6A2-417F-B507-FB72DE7DE977.jpeg
    75D26959-F6A2-417F-B507-FB72DE7DE977.jpeg
    50,6 KB · Görüntüleme: 238
  • 28D57303-372C-4DF6-832E-659F5EE59E53.jpeg
    28D57303-372C-4DF6-832E-659F5EE59E53.jpeg
    54,8 KB · Görüntüleme: 234
  • E9476A15-B9EB-4B2B-AF75-5844BAA23693.jpeg
    E9476A15-B9EB-4B2B-AF75-5844BAA23693.jpeg
    52,9 KB · Görüntüleme: 258
Merhabalar arkadaşlar genetık testımızın bır tanesı cıktı bılgıaı olan varmı
genetik ve hormon testleriniz güzel çıkmış. aynı durumdayız galiba. genetik test yaptırmadık biz. ama hormonlar falan hepsi normal. ama sperm çıkışı çok az 2-3tane. eylül sonu mikro tese olucak eşim. sperm bulunursa ben tüp bebek tedavisine b aşlayacağım. şimdiki doktor büyük ihtimal kanal tıkanıklığıdır dedi bize. sizin son durumunuz nedir acaba

genetik ve hormon testleriniz güzel çıkmış. aynı durumdayız galiba. genetik test yaptırmadık biz. ama hormonlar falan hepsi normal. ama sperm çıkışı çok az 2-3tane. eylül sonu mikro tese olucak eşim. sperm bulunursa ben tüp bebek tedavisine b aşlayacağım. şimdiki doktor büyük ihtimal kanal tıkanıklığıdır dedi bize. sizin son durumunuz nedir acaba
Merhabalar bızımde ılk testte 15 adet cıktı sonradan bişeyler kullandırttım eşime dörtyüzbin oldu doktorda hormon ve genetık test yapalım duruma göre tedavı verecegım dedı sperm çıkışı varsa arttırılıp doğal gebelık şansınızda olabılır dedı neden amelıyat oluyorsunuzkı 2-3 tane cıkmış sizdede

Kanal tıkanıklığı varsa yınemı tup bebek olacak

Merhabalar bızımde ılk testte 15 adet cıktı sonradan bişeyler kullandırttım eşime dörtyüzbin oldu doktorda hormon ve genetık test yapalım duruma göre tedavı verecegım dedı sperm çıkışı varsa arttırılıp doğal gebelık şansınızda olabılır dedı neden amelıyat oluyorsunuzkı 2-3 tane cıkmış sizdede
eğer tıkanıklık varsa bir süre sonra tamamen tıkanıcak ve hiç sperm çıkışı olmuycak dedi doktorumuz. açıkçası tedaviye hiç yanaşmadı hatta ağustos adetimde tüp bebek yaptırmamızı yada spermleri dondurmamız gerektiğini söyledi. sizde tedaviye başlıycaksanız şuanki spermlerini dondurun nolur nolmaz diye. biz ağustosta yaptıramıyoruz tüp bebek mecburen eylüle kaldı ama sperm çok az diye dondurmadık. ama bu 1ay için bizde ilaç kullanıcaz

Kanal tıkanıklığı varsa yınemı tup bebek olacak
tabiki. teseyler direk kanalın içinden sperm alıncak. kanal açma ameliyatına girmenize gerek yokç dedi doktorum. çünki o kadar çok ve ince ip gibi kanallar varmışki hangisinin tıkalı olduğunu bulmak aşırı zormuş

eğer tıkanıklık varsa bir süre sonra tamamen tıkanıcak ve hiç sperm çıkışı olmuycak dedi doktorumuz. açıkçası tedaviye hiç yanaşmadı hatta ağustos adetimde tüp bebek yaptırmamızı yada spermleri dondurmamız gerektiğini söyledi. sizde tedaviye başlıycaksanız şuanki spermlerini dondurun nolur nolmaz diye. biz ağustosta yaptıramıyoruz tüp bebek mecburen eylüle kaldı ama sperm çok az diye dondurmadık. ama bu 1ay için bizde ilaç kullanıcaz
Hiçbirsey denemeden sakın tese yapmayın derım bende ilaç kullanmadan nasıl hemen tese derki eşimin arkadaşı tese oldu hıcbısey cıkmadı bence başka doktora daha gıdın

X