Erkek İnfertilitesi Spermiyogram testi bakar mısınız

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Svgidrmzz

Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2021
473
236
29
Kızlar bir yıldır hamile kalamiyorum eşimin spermiyogram testi sizce bu şekilde doğal yolla zor mu varikosel var bir de

Eklentiler

• Screenshot_2022-05-04-13-31-35-27_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg
    Screenshot_2022-05-04-13-31-35-27_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg
    27,8 KB · Görüntüleme: 124
Bana doktorlar morfoloji önemli değil demişti.O yüzden beklemeye devam ettim. Olmamaya devam edince morfolojiyi araştırdım ve takviye kullanmaya başladık.Buradan okuduğum kadarıyla düzeltebilen hamile kalmış 😇
Canım biz de 3 aydır her şey yapıyoruz ama olmuyor

Takviyeler sonrasındaki sonuç mu ? Neler yaptınız canım?
Yok canım bu cumartesi tekrar vercek işte bu ilk yaptığımız test sonucu Şubat ayı o kadar takviye kullandı eşim bende klomen kullandım kolaylık sağlasın diye ama olmadı iste bu 3 ay içinde hafta sonu test verecek tekrardan

Yok canım bu cumartesi tekrar vercek işte bu ilk yaptığımız test sonucu Şubat ayı o kadar takviye kullandı eşim bende klomen kullandım kolaylık sağlasın diye ama olmadı iste bu 3 ay içinde hafta sonu test verecek tekrardan
Hangi takviyeleri kullandı peki ? Sonuç güzel çıkar umarım morfoloji de olumlu bi değişim olursa yazar mısın ? Bizler de faydalanalım 😇 Doktorunuz morfoloji için bi şeyler dedi mi ? Olumlu olumsuz ? Benimkiler garip bi şekilde önemsemiyor

Hangi takviyeleri kullandı peki ? Sonuç güzel çıkar umarım morfoloji de olumlu bi değişim olursa yazar mısın ? Bizler de faydalanalım 😇 Doktorunuz morfoloji için bi şeyler dedi mi ? Olumlu olumsuz ? Benimkiler garip bi şekilde önemsemiyor
Bizim doktorumuz da hiç onemsemedi hatta vitamin felan biz istedik de yazdı. Ayrıca Instagramdan çoğu doktora yazdık felan hepsi olur diyor. Tabi yazarım inşallah Rabbim bize yardım eder de şu morfoloji az da olsa düzelmiş olsa.

Kızlar benim eliminde te
Kızlar bir yıldır hamile kalamiyorum eşimin spermiyogram testi sizce bu şekilde doğal yolla zor mu varikosel var bir de
canım bizim de tek sorun morfoloji % 2 varikosel var ama doktor ne ameliyat önerdi nede vitamin verdi ve pek önemsemedi önemli mi değil mi bu morfoloji anlamadım ya kafam çok karışık gerçekten

Kızlar benim eliminde te

canım bizim de tek sorun morfoloji % 2 varikosel var ama doktor ne ameliyat önerdi nede vitamin verdi ve pek önemsemedi önemli mi değil mi bu morfoloji anlamadım ya kafam çok karışık gerçekten
Sizin sayı kaç canım ve kaç senedir bekliyorsunuz

Sizin sayı kaç canım ve kaç senedir bekliyorsunuz
Canım bizim total sayı 305 milyon hareket ileri hareket %43 ama.Ya açıkcası biz çocuk yapmayı denemedik daha yeni evliyiz varikoseli de tesadüfen öğrendik eşimin agrısı olunca o yüzden sanırım pek dikkate almıyor doktorlar hiçbişey vermiyor ilk önce 1 yıl deneyin diyorlar

Canım bizim total sayı 305 milyon hareket ileri hareket %43 ama.Ya açıkcası biz çocuk yapmayı denemedik daha yeni evliyiz varikoseli de tesadüfen öğrendik eşimin agrısı olunca o yüzden sanırım pek dikkate almıyor doktorlar hiçbişey vermiyor ilk önce 1 yıl deneyin diyorlar
Ama ben biraz korkuyorum denemeye başlasak mı bir yandan yeni evliyiz daha kafam karışık yani yaş kaç sizin

Bence deneyin canım sonra isteyince olmayınca insan çöküyor moralmen gerçekten bide morfoloji düşük olunca şansımız biraz daha düşük oluyor
Demi çünkü morfoloji olma süresini uzatıyor.Ya ama anlamadığım doktorlar neden önemsemiyor bu morfolojiyi bariz önemsenmiyor ama sizin gibi kaç örnek okudum şu kadar zamandır deniyorum diyen aklım almıyor.Ben bizzat testi yaptırdığımız tüp bebek merkezi embrologuna yazdım sayı ve hareket iyiyse morfolojinin önemi yok dedi yani gerçekten anlam vermesi güç.Birde ameliyatla da kolay kolay düzelmiyor sanırım ki ameliyat önermiyorlar tek sıkıntı morfolojiyse genelde

Demi çünkü morfoloji olma süresini uzatıyor.Ya ama anlamadığım doktorlar neden önemsemiyor bu morfolojiyi bariz önemsenmiyor ama sizin gibi kaç örnek okudum şu kadar zamandır deniyorum diyen aklım almıyor.Ben bizzat testi yaptırdığımız tüp bebek merkezi embrologuna yazdım sayı ve hareket iyiyse morfolojinin önemi yok dedi yani gerçekten anlam vermesi güç.Birde ameliyatla da kolay kolay düzelmiyor sanırım ki ameliyat önermiyorlar tek sıkıntı morfolojiyse genelde
Bizim sayı iyi hız iyi tek morfoloji kötü %2 . Hiç gebelik yaşamadım.Benden sonra evlenen herkes hamile .Morfoloji kesinlikle çok önemli aşılama oldum 2 kere o da tutmadı. Yumurtlama problemi yaşayan arkadaşlarım bile hamile kaldı.

Bizim sayı iyi hız iyi tek morfoloji kötü %2 . Hiç gebelik yaşamadım.Benden sonra evlenen herkes hamile .Morfoloji kesinlikle çok önemli aşılama oldum 2 kere o da tutmadı. Yumurtlama problemi yaşayan arkadaşlarım bile hamile kaldı.
Canım peki morfoloji krugere göre mi bakıldı ? Ve anormaliniz nerede fazla mesela baş anormalisi kaç ?

Birde ne kadardır deniyorsunuz canım

Evet canım baş anormalisi daha zormuş direk yumurtayı dölleyemediği için daha zor diyorlar mesela diğer anormalileri dölledikten sonra yumurta onarabiliyormus ama başta döllenme olmadığı için sıkıntıymış falan filan bende hepsini burdan öğrendim 😂 ya zor bir durum gerçekten Allah yardım etsin bize🤲🏻 Peki takviye kullanıyor musunuz ?

X