Spinal anestezi sezeryan

Mhrsprtl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2017
23
12
34
Merhabalar yardımınıza ihtiyacım war 2 ay önce sezeryanla doğum yaptım doğumdan sonra bi değişik oldum kulaklarımda dolmuşluk hissi başım bi tuhaf sanki ben ben değilim gözlerim yoruluyor çocuğumun yüzüne bile doğru düzgün bakamıyorum başımı eğemiyorum boynum tutuluyor namaz kılıyorum onun bile farkında değilim doktor piskolojik dedi ama ben piskolojik olduğuna inanmıyorum daha öncede hamilelikte kanamam oldu o kadar stres yaşadım piskolojim bozuldu hiç böyle şeyler yaşamadım ben spinal kaynaklı olduğunu düşünüyorum doktor spinal iki hafta sürer bu kadar uzun sürmez diyor aynı drumda olan warmı eski halime dönemeyecek gibiyim lütfen yardımcı olun moralimi düzeltecek güzel şeylere ihtiyacım war bebeğimin tadını çıkaramıyom hiç birşey yapamıyorum başımı yerden kaldıramıyorum bu ağrılardan piskolojim bozuldu :KK43:

Bende psikojik diye dusundum. Bende spinal oldum. 2 hafta sonra hersey normale donmustu. Belki bu sorunlar baska birseyden de kaynakli olabilir onun icin doktora gidin. Yoksa bu problemin spinal anestezitle bir ilgisi oldugunu sanmiyorum. Bambaska seyler cunku.

Ben de spinal oldum dikişim dışa atmasına rağmen şimdi çok iyiyim. 40 gün oldu nerdeyse eskisi gibiyim

Spinalin yan etkilerini araştırın maalesef yan etki kurbanı olmuşsunuz bu durum bir yıl da sürebilir bir hafta da. Kahve içmenizi öneririm. Türk kahvesi sütlü kahve filtre kahve artık zevkinize kalmış

İki dogumumu da spinal anestezi ile oldum.Tam anlamıyla toparlanmam iki haftayı geçmedi ikisinde de.Sizin iki aydır bu sıkıntıları yaşıyor olmanızın başka bir sebebi olmalı psikolojik olduğunu sanmıyorum.En kısa zamanda sağlığına kavuşursunuz inşallah, güle güle buyutun miniginizi...

Bende spinal oldum bir sene önce hiç bir belirti yaşamadım doğum anında kafanı hiç oynatma dedi doktorum

Sonrasinda bol bol su içtim ne baş ağrısı ne Başka bişey yaşamadım canım geçmiş olsun biran önce geçer inş

Son düzenleme:
Beyin cerrahi bölümüne gidin muayene olun.sipinal de omurilige ilac veriliyor.verilmeden once oradan verilecek ilac miktari kadar sivi alinir.ilac öyle verilir.eger fazla verilirse beyin omurilik sivi dengesi bozulur.kafa ici basinc artar diye biliyorum.siz mutlaka bir beyin sinir cerrahina gidin.gerekli tetkikleri yaptirin.gecmis olsun

Beyin cerrahi bölümüne gidin muayene olun.sipinal de omurilige ilac veriliyor.verilmeden once oradan verilecek ilac miktari kadar sivi alinir.ilac öyle verilir.eger fazla verilirse beyin omurilik sivi dengesi bozulur.kafa ici basinc artar diye biliyorum.siz mutlaka bir beyin sinir cerrahina gidin.gerekli tetkikleri yaptirin.gecmis olsun
Bencede beyin cerrahisine görünün.
Birde kulaklarda dolgunluk demişsiniz, bende de olmuştu ama doğumlarımla alakasız , kulak içi basınç artışı olmuş, işitmemi bile düşürmüştü, baş dönmesi de yapıyordu, bi kbb ye de görünün isterseniz

Merhabalar yardımınıza ihtiyacım war 2 ay önce sezeryanla doğum yaptım doğumdan sonra bi değişik oldum kulaklarımda dolmuşluk hissi başım bi tuhaf sanki ben ben değilim gözlerim yoruluyor çocuğumun yüzüne bile doğru düzgün bakamıyorum başımı eğemiyorum boynum tutuluyor namaz kılıyorum onun bile farkında değilim doktor piskolojik dedi ama ben piskolojik olduğuna inanmıyorum daha öncede hamilelikte kanamam oldu o kadar stres yaşadım piskolojim bozuldu hiç böyle şeyler yaşamadım ben spinal kaynaklı olduğunu düşünüyorum doktor spinal iki hafta sürer bu kadar uzun sürmez diyor aynı drumda olan warmı eski halime dönemeyecek gibiyim lütfen yardımcı olun moralimi düzeltecek güzel şeylere ihtiyacım war bebeğimin tadını çıkaramıyom hiç birşey yapamıyorum başımı yerden kaldıramıyorum bu ağrılardan piskolojim bozuldu :KK43:
Spinal yuzunden oldugunu zannetmiyorum. Psikolojik diyen ne doktoru size. Boyle herseye psikolojik diyerek ilaci dayayan doktorlara cok kiziyorum. Ablam yillar once hamileyken dusmus. Kime gittiyse psikolojik diyerek ilaci verip yollsmislar. Ablam ici bu ilaclari tabi. Denize dusen yilana sarilirmis misali. Hep uyku hali bitkinlik tabi yillarca. En sonunda bir doktor kesfediyor. Hamileyken dustugunde boyun kemiklerinden biri sivrilmis megerse butun sikayetleri o yuzdenmis. Iyice arastirin bencr altindan farkli bisi cikmasin
Cok gecmis olsun. Acil sifalat.

3 yil once spinal sezeryan oldum dunyam karardi resmen bas agrisi tansiyon yuksekligi kulaklarimda cinlama ayaga kalktigimda denge problemi doktorlar psikolojik dediler ve ben inanmadim cunku kendimi biliyordum biseyler oldugunu ve devlet hastaneleri bulamadi universite hast.norolojiye gittim muayene edildim emar cekildi ve basinç testi yapildi beyin omurilik sivisi azalmis BOS kacagi olusmus yani omurilik zarim fazla ilacdan dolayi yirtilmis normal insanda 8 ve 20 olmasi gereken sivi miktari bende 2 cikti hemen kan yamasi yapildi (benden alinan kani spinal yolla enjekte edildi)ve hala tedavim devam ediyor bence ihmal etmeyin bi gorunun isterseniz

arkadasim dogumdan bagimsiz olarak bu belirtileri gosterdi, onun kulaginda cinlama vardi ozellikle bi kulakta, acilen kulak burun bogaz ve ayni zamanda noroloji uzmanina gorunun.
arkadasimin durumu pek parlak degil malesef:KK43: anesteziye baglamayin durumu, kulak sivinizda sıkıntı olabilir

Bende spinal oldum 2 buçuk sene oldu doğumu yaptığım gün bile göstermedim bu belirtileri. İnşallah önemli bişey yoktur

Kbb ye gittim birşey yok dedi burda ki beyin cerrahisi piskolojik dedi sadece mr çekildim buna dayanarak istanbulda bi profa sordum oda bos kaçağı yada sıvı basıncı olmuş diyo eşimde çalıştığı bebeğimde daha çok küçük bırakamayacağım için orayada gidemiyorum hala piskolojik olduğunu düşünmüyorum çünkü yatınca kahwe içince ağrı kesici alınca biraz toparlıyorum piskolojik olsa bunlar fayda wermezdi die düşünüyorum

X