spiral hakkında yardım

nur_84

meleğim geldi
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
9.167
1.673
Arkadaşlar
yarın spiral taktıracam
sizce doğru bi korunma yöntemimi birde taktıran arkadaşlar takılırken ve takıldıktan sonra ağrı yapıyor mu?:uhm:uhm:

merhaba canım
ben neredeyse her yöntemi denedim
valla en rahatı spiral
10 senelik taktırdım
çok rahatım
takılırken azıcık acıyor
ama anlık yani
doğumun yanında hiç geliyor insana
biraz kanamam arttı hepsi bu çok rahat hiç düşünme ve bekleme hemen taktır

merhaba canım
ben neredeyse her yöntemi denedim
valla en rahatı spiral
10 senelik taktırdım
çok rahatım
takılırken azıcık acıyor
ama anlık yani
doğumun yanında hiç geliyor insana
biraz kanamam arttı hepsi bu çok rahat hiç düşünme ve bekleme hemen taktır

çok teşekkürler canım bende 3 ay önce doğum yaptım ve çok korkuyorum çünkü bi 6-7 sene bebek istemiyorum

tam zamanıdır kanaman varsa hiç kaçırma
sende benim gibi çok memnun kalırsın inşallah

bende niyetlenmiştim tam taktırmaya karar vermişken bazı insanlardan spiralin kaydığını nunun sonucu halime kaldığını adet düzensizliklerini ve adet günü değilken olan kanamaları duyunca vazgeçtim..
umarım sen sorun yaşamazsın..

ben taktırdıktan 1 ay sonra çıkarttırdım hem ağrı yaptı hemde akıntı hiç bitmedi
üstelik kaymış kayma riski var ve siz ona güvenerek korunmasız ilişkiye giriyorsunuz

bende taktırdım takılırken çok hafif bir ağrı oluyor ama karşılığında on sene rahat ediyorsunuz. ayrıcı bu kayma olayı demişsiniz kişiden kişiden kişiye spirale uygunluk değişir tabiki dr 1 ay sonra kontrole çağırıyorki herhangi bir sorun varmı yerindemi diye. daha sonrada yıllık kontollere gitmek gerekiyo.
ama şunu belirteyim spiral yüzde yüz korumuyor. yüzde 98 koruyuculuğu var. yani yüz kişiden 2 si spiralle hamile kalıyor. ama risk almadan da olmuyor. ben çok rahatım ve tavsiye ederim

arkadaşlar.ben cuma günü taktırdım.takılırken çok acıyo.bağırmamdan dışardaki kadınlar korktu kaçtı.ben normal doğum yaptım.genede onun acısı taktırıken çok fazla.takıldığı gün ağrım ve kanamam oldu.3 gündür hiç bişeyim yok.sadece içimde yabancı bir cisim olduğunu düşünmek beni rahatsız ediyor.psikolojiktir muhakkak geçer diye düşünüyorum.kayarmı,düşermi,çıkarmı,hamile kalırmıyım gibi korkularım var.tecrübesiz olduğum içindir belki.zamanla alışırım.1 ay sonra kontrolüm var inşallah böyle sancı çekmem bir daha.bilerek gidin diye anlattım.sizi korkutmak için değil.bana annem söylememişti bu kadar acıcanı.taktıracaklar hazırlıklı gitsin nelerle karşılaşacanızı bilin.

bende 42 günlükken taktırdım hiç acımadı yeni doğum yapmıştım zaten kanamam vardı ondan sonrada 53.üncü güne kadar sürdü kanamam arada yine az az leke şeklinde kanamalar oldu ama o benim doğumumla alakalı sanırım çok zor olmuştu birde üsütne eşim düşmediği için kürtaj olmuştum birde rahimde yırtık vardı ona rağmen taktırdım 1 ay sonrada kontrole gittim herşey normaldi kimisinin bünyesi hemen kabül etmiyor ama 1 ay sonra kontrole git ozaman dr sana söyler ne durumda çok rahat tavsiye edrim o zınk diye kaymıyor zaten kontrolde belli olur sana oturdumu oturmadımı kayanların çoğu kontrollere gitmediğini söylüyor

ben doğum yapalı 2.5 ay oldu adet olmadım doktorum adet olmadanda takabiliriz dedi am korkuyorum yarın taktırsammı karar veremedim. nur _84 sen taktırdın mı acıma oluyor mu aydınlatırsan sevinirim

Adetliyken taktırın daha az acıyor diyorlar. Bende taktırmak istiyorum ama korkuyorum

ben doğumdan sonra 4 ay adet görmedim.spirali ilk adetimin bittiği gün taktırdım..benim doktorum adet olmadan takılmaması gerektiğini söylemişti.acıyor mu diye soruyorsanız bence acıyor..ki ben 6,5 saat suni sancı almış biri olarak bu kadar canım acımamıştı :) güvenilirliğine gelince sadece umarım diyebiliyorum :)

Burada spiral yontemini katolikler uygulamiyor. Bir nevi erken kurtaj oldugu icin. Yani binde bir ihtimalle bile olsa yumurta dollendikten sonra atiyor. O yuzden bazen kanamalar fazla olabiliyormus. Ben de 2 sene once bebegim 1 yasindayken doktoruma sormustum, ayni seyleri soyledi, urperdim. Cunku tr de tanidigim bircok kisi boyle korunuyordu.. Sonra bir tanidigim diyanete mesaj atmis, cok az bir ihtimal olsa bile dinimiz buna izin vremez diye bir mesaj gondermisler... . Eger oyle bir ihtimal var ise, din buna izin verse bile ben razi gelemem. Ben de spiral den vazgecmistim

ben doğumdan sonra 4 ay adet görmedim.spirali ilk adetimin bittiği gün taktırdım..benim doktorum adet olmadan takılmaması gerektiğini söylemişti.acıyor mu diye soruyorsanız bence acıyor..ki ben 6,5 saat suni sancı almış biri olarak bu kadar canım acımamıştı :) güvenilirliğine gelince sadece umarım diyebiliyorum :)

Nasıl yani doğum sancısı gibi birşey mi? Ben çatı muayenesi gibi bişey die düşünmüştüm

Nasıl yani doğum sancısı gibi birşey mi? Ben çatı muayenesi gibi bişey die düşünmüştüm

yok doğum sancısı gibi demeyelim de çatı muayenesinden biraz daha acıyor..çünkü spiral takılırken direk rahime dokunuyor ve rahimi biraz açması gerekiyor.spiralin ucu tırtıklı biraz o yüzden can acıtıyor..gözünü korkutmak için yazmadım onu..acıdığını bil ama doğum acısını hangimiz hatırlıyoruz ki şuanda..o da öyle bişey taktırdıktan sonra acısı kalmıyor..sadece biraz kanama oluyor..

bende bir takdırdım bir senedir çok rahatım çok az reglımde artma oldu ama onun harıcınde hiç bir sıkıntım yok bu ay kontrole gideceğim...
çok ağrılı olmuyor canım...

anesteziylede taktırabılırsın..ben oyle yaptım..bi iğne yapıyolar..iki dkkada ayılıyosun işlem bitiyo..

3.5 ay sonra taktırdım,
acı ağrı göreceli,ağrılı bir adet sancısı gibi,1-2 dk. süren bişey,
ama döllenmiş embriyonun tutulmadan atlıması ile koruyor,bu kafama yatmadı ama yüksek oranda güvenilir işte..

X