Spiral-Rahim içi Araç (RIA) Genel Paylaşım Alanı

angelsem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2007
41
3
45
Spiral bir doğum kontrol yöntemidir..
Spiral hakkında bilgi paylaşımda bulunmak isteyenlerin, taktıranların,taktırmak isteyenleri!!Deneyimleriniz,tecrübeleriniz,şikayetleriniz!!

Son düzenleyen: Moderatör:

mutfakperisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2006
12
0
cariyem spiral çıkartılırkende takıldığı gibi genelde adetin 3 veya 4. günü çıkartılıyor canım çünkü o zaman daha rahat oluyor

sbl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2007
899
7
arkadaşlar ben 1 sene önce taktırmıştım.her adet zamanı ağrılı geçiriyordum.dün kontrole gittim doktor spiralin bu ağrıları yapmasının normal olduğunu söyledi.ben sağlık ocağında taktırmıştım. eczanede daha ufakları varmış onlardan alıp taktırırsam ağrılarımın azalacağını söyledi ve bendekini çıkardı.
aranızda eczaneden alıp taktıran varmı? ne farkı var diğerleri ile

EKXIXNOKS

»-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-»
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2007
584
0
Arkadaşlar Ben çok Memnun Kalmiştim çikarttirdim çikartacağin Zaman Adetin çok Kanamali Zamaninda çikart Ben 3 Aylik Iğne Yaptirdim Temmuz Başinda Ve Hala Regli Olamadim Yani Size önermem Arkadaşlar Ilk Zaman Aylik Iğne Vurduruluyormuş Bilen Varsa Ekimde Olamassam Ne Yapmam Gerekiyor

melissa78

Guru
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
616
186
selam kizlar benim bilgim yok ama eltimi doktora ben götürmüstüm adet olurken taktilar ve cok cani yandi neredeyse aglayacakti,cikarirkende adetli gitti ve hic acimamis

E

EU1

Ziyaretçi
ben 5 senedir mirena spiral kullaniyorum cikmasi gerekiyor ama orkuyorum daha once de doktorum rahmetli gulay ozcan hanim(rahmetle aniyorum kendisini)takmisti 5 sene kalmisti cok zor cikmisti kaynamisti rahime sanki. bunu da korkuyorum cikartmaya
.:1no2::çok üzgünüm:

MBST

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
9
0
42
ben 5 senedir mirena spiral kullaniyorum cikmasi gerekiyor ama orkuyorum daha once de doktorum rahmetli gulay ozcan hanim(rahmetle aniyorum kendisini)takmisti 5 sene kalmisti cok zor cikmisti kaynamisti rahime sanki. bunu da korkuyorum cikartmaya
.:1no2::çok üzgünüm:

a.s.Hiç korkma ben geçen ay çıkarttırdım ve hiç canım yanmadı adetinin en yoğun günleri genelde 3.veya 4.günü git anlamayacaksın bana güven.:1hug:

sbl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2007
899
7
arkadaşlar ben 1 sene önce taktırmıştım.her adet zamanı ağrılı geçiriyordum.dün kontrole gittim doktor spiralin bu ağrıları yapmasının normal olduğunu söyledi.ben sağlık ocağında taktırmıştım. eczanede daha ufakları varmış onlardan alıp taktırırsam ağrılarımın azalacağını söyledi ve bendekini çıkardı.
aranızda eczaneden alıp taktıran varmı? ne farkı var diğerleri ile

??????????

iremre80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2007
96
0
ben spralimi eczaneden almıştım büyüklüğü ve küçüklüğü konusunda bir bilgim yok fakat bana daha sağlıklı olacağını söylediler herangi bi şikayetim yok taktıralı 2 sene oldu ama korkumdan hiç kontrole gitmedim bi sorun olsa beni rahatsız eder heralde yinede cesaretimi toplayıp bir gün gidecem ben sana eczaneden al derim daha iyi olur şimdiden geçmiş olsun kolay olur umarım

iremre80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2007
96
0
bayanlar spral kullanan biliyodur sizde akıntı oluyomu benim belli zamanlarda oluyo fakat bi sorunmu var diye korkuyorum bilgisi olan yazarsa sevinirim kontrole gitmeye korkuyorum kontrolün bir zorluğu varmı acaba of kadın olmak ne zor bişe ya neyse yazarsanız sevinirim

bigsize83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2006
1.133
12
38
mrb kızlar 3 ay önce doğum yaptım ve spiral taktırmak istiyorum.netten araştırdığıma göre kısa süreli bi işmiş.ama merak ettiğim takıldığı sırada acı hissediliyomu,kanama falan yapıyormu?cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim

onuseviyorum

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2008
1.437
9
ya canım ben taktırmadım ama
yakın zamanda eltim taktırdı.ondan biliyorum
bana acımadıını çok kolay olduğunu söylemişti.

E

EU3

Ziyaretçi
ben taktırdım canım ve hiç acı hissetmedim.ama dr unu çok ii araştır ve de kontrollerini ihmal etme.birde ben korunmayı bıraktıktan sonra 1,5 yıl oldu hamile kalamıyorum...nedenini bilmiyorum ama şimdiki aklım olsa eşimin korunmasını isterdim o konuda çok pişmanım...ama sen karar verdiysen canım acı konusunda hiç endişelenme..acı yok:))))

deniz_gunes

Hayat devam ediyor...
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2007
17.106
11.215
Acı olmuyor da tatlım, nasıl desem sonuçta vajinanın içine bir alet takılıyor ve bu işlemler yapılırken de refleks olarak kasılıyorsun, tuhaf hissediyorsun, 10 dk sürüyor ortalama, acı kanama vs. olmaz.

Büyütülecek birşey değil..Normal doğum yaptıysan vız gelir sana ..