Spor yaparak vücudunda değişim yaşayan var mı?

imerve

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2022
57
27
26
Herekese Merhaba👋
Ben yaklaşık ay 4 önce kilo sorunumdan dolayı mideme balon taktırmıştım. Bununla birlikte diyette yapıyorum. Şuana kadar toplamda 16 kg verdim (hiç spor yapmadan) hedefim 11 kilo daha vermek. Vücudum zaten normalden sıkı olduğu için şuana kadar ciddi bir sarkma problemim olmadı ama etimin eskisine oranla yumuşak olduğunu hissediyorum. Özellikle iç bacaklar ve kollarda. Aranızda spor yaparken ciddi anlamda sonuç alan var mı sıkılaşmak ve vücudu şekillendirmek adına.
Bir de merak ettiğim bir konu daha var spordan önce mutlaka yürüyüş yapmalı mıyız? Aydınlatırsanız sevinirim 🫶

Son düzenleme:
Herekese Merhaba👋
Ben yaklaşık 4 önce kilo sorunumdan dolayı mideme balon taktırmıştım. Bununla birlikte diyette yapıyorum. Şuana kadar toplamda 16 kg verdim (hiç spor yapmadan) hedefim 11 kilo daha vermek. Vücudum zaten normalden sıkı olduğu için şuana kadar ciddi bir sarkma problemim olmadı ama etimin eskisine oranla yumuşak olduğunu hissediyorum. Özellikle iç bacaklar ve kollarda. Aranızda spor yaparken ciddi anlamda sonuç alan var mı sıkılaşmak ve vücudu şekillendirmek adına.
Bir de merak ettiğim bir konu daha var spordan önce mutlaka yürüyüş yapmalı mıyız? Aydınlatırsanız sevinirim 🫶

Spor salonuna düzenli gidildiğinde, ter akıtınca, vücut gerçekten toparlıyor. Düzenli dediğim de haftada 3 gün, 1-1.5 saat. Ben ilk 3 hafta hiç kilo vermemiştim tartıda bir değişiklik yoktu, kollarım ve bacaklarım 2 cm incelmişti 3 haftada, göbeğimin yoğun görüntüsü de azalmıştı. Sporda ben yürüyüş ve koşu yapmadan, salondaki aletlerle bölgesel çalışmıştım.

Herekese Merhaba👋
Ben yaklaşık 4 önce kilo sorunumdan dolayı mideme balon taktırmıştım. Bununla birlikte diyette yapıyorum. Şuana kadar toplamda 16 kg verdim (hiç spor yapmadan) hedefim 11 kilo daha vermek. Vücudum zaten normalden sıkı olduğu için şuana kadar ciddi bir sarkma problemim olmadı ama etimin eskisine oranla yumuşak olduğunu hissediyorum. Özellikle iç bacaklar ve kollarda. Aranızda spor yaparken ciddi anlamda sonuç alan var mı sıkılaşmak ve vücudu şekillendirmek adına.
Ben 1,5 aydır beslenmeme dikkat ediyorum. 15 gündür de 40dkya yakın evde spor yapıyorum. Kol sırt karın bacak egzersizleri. Spora başlamadan tartıda eksi gördüm ama aynada bir fark göremiyordum. Spora başladığımdan beri direkt gözle görülür bir sıkılaşma oldu. Ki 15günün her günü de yapmadım ona rağmen. Yeme içmeden daha etkili olduğunu düşünüyorum

Spor salonuna düzenli gidildiğinde, ter akıtınca, vücut gerçekten toparlıyor. Düzenli dediğim de haftada 3 gün, 1-1.5 saat. Ben ilk 3 hafta hiç kilo vermemiştim tartıda bir değişiklik yoktu, kollarım ve bacaklarım 2 cm incelmişti 3 haftada, göbeğimin yoğun görüntüsü de azalmıştı. Sporda ben yürüyüş ve koşu yapmadan, salondaki aletlerle bölgesel çalışmıştım.
En çok merak ettiğimde yürüşsüz yapılır mı sorusuydu. Evet artık benimde yapmam gerekiyor. Sarkmadım ama daha vereceğim epey bir kilo var hem vücudu şekillendirmek ve sıkılaştırmak için hemde daha hızlı kilo vermek için bi an evvel başlamam gerekiyor

Ben 1,5 aydır beslenmeme dikkat ediyorum. 15 gündür de 40dkya yakın evde spor yapıyorum. Kol sırt karın bacak egzersizleri. Spora başlamadan tartıda eksi gördüm ama aynada bir fark göremiyordum. Spora başladığımdan beri direkt gözle görülür bir sıkılaşma oldu. Ki 15günün her günü de yapmadım ona rağmen. Yeme içmeden daha etkili olduğunu düşünüyorum
Yeme içmeden daha etkili olduğu bünyeden bünyeye değişiyor bence:) Ama tabi yapılırda fit bir görünüm olursa ne ala..
Bu arada boyum 165 kilo olarak hedefimde 65 sizce daha mı çok vermeliyim balon takmışken yoksa ideal mi fikrinizi merak ediyorum

Ben sporla ciddi anlamda karın kası yaptım. Haftada 3 gün, 1 saat ağırlıklı olarak karın çalıştım 1 ay sonunda kaslar belirginleşmeye başlamıştı... Ama ben 47 kiloyum sıfıra yakın yağ var vücudumda öncesinde yağ yakmayla uğraşmadım o yüzden çabuk sonuç almış olabilirim.

Yeme içmeden daha etkili olduğu bünyeden bünyeye değişiyor bence:) Ama tabi yapılırda fit bir görünüm olursa ne ala..
Bu arada boyum 165 kilo olarak hedefimde 65 sizce daha mı çok vermeliyim balon takmışken yoksa ideal mi fikrinizi merak ediyorum
Evet tabii bünyeye göre değişiyor.
Benim boyum da 155 kilom 57 olmuştu, oranlara bakınca o kadar da fazla bir şey yok gibi kimisine göre ideal. ama görüntüm beni rahatsız ediyordu. Yağ oranım yüksekti. Daha fit görünmek istiyorum o yüzden spora başladım.
Sizin de oranlarınız aynı benimle, bence ideal 😅 ama aynadaki görüntü size fazla geliyorsa biraz daha verip sıkılaşılabilir. Yağdan vermek önemli galiba

1 aya yakın lesli 3 mil var onu yapmıştım.
Sonra 2 ay jullıan var 3 level 10 kilo verdım
Ama 20 kilo vermiş kadar ıncelmıstım
Jullıan cok etkılı ama spor gecmısınız yoksa
İlk bas ıcın cok zorlanırsınız

Evet tabii bünyeye göre değişiyor.
Benim boyum da 155 kilom 57 olmuştu, oranlara bakınca o kadar da fazla bir şey yok gibi kimisine göre ideal. ama görüntüm beni rahatsız ediyordu. Yağ oranım yüksekti. Daha fit görünmek istiyorum o yüzden spora başladım.
Sizin de oranlarınız aynı benimle, bence ideal 😅 ama aynadaki görüntü size fazla geliyorsa biraz daha verip sıkılaşılabilir. Yağdan vermek önemli galiba
Yok ben şuan oran olarak sizinle aynı değilim 165 cm 75 kiloyum :KK43: hedefim 65. Çevremdeki arkadaşlar vermişken 55-60 a kadar zayıfla diyorlar ama ben çok zayıf görünüm seven biri değilim. Off arkadaş ne zor birşeymiş bu kilo vermek:) Bide çevremizdekilerin yorumları tuz biber oluyor..

1 aya yakın lesli 3 mil var onu yapmıştım.
Sonra 2 ay jullıan var 3 level 10 kilo verdım
Ama 20 kilo vermiş kadar ıncelmıstım
Jullıan cok etkılı ama spor gecmısınız yoksa
İlk bas ıcın cok zorlanırsınız
Sporla hiç aram olmadığı için bu yazdıklarınızı ilk defa duyuyorum:)) yorumun için teşekkür ederim araştıracağım bunları

Yok ben şuan oran olarak sizinle aynı değilim 165 cm 75 kiloyum :KK43: hedefim 65. Çevremdeki arkadaşlar vermişken 55-60 a kadar zayıfla diyorlar ama ben çok zayıf görünüm seven biri değilim. Off arkadaş ne zor birşeymiş bu kilo vermek:) Bide çevremizdekilerin yorumları tuz biber oluyor..
Sormayın, milletin gıdın çıkmış, oo kollar mis, kilo mu aldın sen yorumlarından gına geldi. Ama dediğim gibi rakamlara takılmayın çok, aynada kendinizi iyi görmeye bakın. Kendi adıma öyle yapıyorum en azından. Her gün tartıya çıkıp almış mıyım vermiş miyim diye bakmıyodum. Bir gün aynaya baktım çok çirkin hissettim giydiklerim yakışmıyodu, makyajla falan da toparlayamıyordum. O zaman zayıflamam lazım biraz dedim ve tartıya çıktım. Ne göreyim 57 58e gidiyorum😪 sonra düzene sokmaya başladım

Sormayın, milletin gıdın çıkmış, oo kollar mis, kilo mu aldın sen yorumlarından gına geldi. Ama dediğim gibi rakamlara takılmayın çok, aynada kendinizi iyi görmeye bakın. Kendi adıma öyle yapıyorum en azından. Her gün tartıya çıkıp almış mıyım vermiş miyim diye bakmıyodum. Bir gün aynaya baktım çok çirkin hissettim giydiklerim yakışmıyodu, makyajla falan da toparlayamıyordum. O zaman zayıflamam lazım biraz dedim ve tartıya çıktım. Ne göreyim 57 58e gidiyorum😪 sonra düzene sokmaya başladım
Çok haklısınız, insanların diğer insanlar hakkında yorumları ve düşünceleri bitmez asla memnun olmazlar..
Bu aralar boyun fıtığım tutmuş bir iki güne ağrılarım hafifler hafiflemez başlayacağım.
Ve bu 16 kiloyu verirken belli bir beslenme düzenim vardı ona döneceğim. Günde 1 öğün yiyerek çok güzel kilo verdim yağlardan. Başladığım gün vücut ölçülerimi buraya yazarak başlayacağım, bir ay sadık kalarak kaç cm inceleceğimi çok merak ediyorum :)

Çok haklısınız, insanların diğer insanlar hakkında yorumları ve düşünceleri bitmez asla memnun olmazlar..
Bu aralar boyun fıtığım tutmuş bir iki güne ağrılarım hafifler hafiflemez başlayacağım.
Ve bu 16 kiloyu verirken belli bir beslenme düzenim vardı ona döneceğim. Günde 1 öğün yiyerek çok güzel kilo verdim yağlardan. Başladığım gün vücut ölçülerimi buraya yazarak başlayacağım, bir ay sadık kalarak kaç cm inceleceğimi çok merak ediyorum :)
Günde 1 öğün müü :KK70: Ay onu yapamıyorum sanırım. 2 ana öğün yiyorum arada çok acıkınca da uygun bir şeyler bulup yiyorum. Çok keskin kurallarım yok. 1 ayda 3,5kg vermişim bu sabah tartıldım. Yavaş ilerliyorum ama olsun en azından işe yarıyor diye mutluyum. Ölçüm yapmak güzel ya, keşke ben de yapsaydım aklıma gelmedi. Siz buradan yazın ben de takipte kalayım :)

Evet gerçekten çok zorlayıcı ama hem sağlık için hemde süper kilo verdiriyor. Zaten bünyem hızlı kilo veren bir bünye değil ancak bu şekilde zayıflayabiliyorum :KK43: yarın ölçülerimi buraya yazacağım ve başlayacağım, hatta yarın fotoğraf çekip bir ayın sonunda karşılaştırma yapıp burayada koyacağım bakalım nasıl sonuç vericek :)

Bugün başlıyorum günde 40-50 dakika egzersiz yapmaya
Kilo=75,3
Göğüs=100
Bel = 82
Kalça = 110 😭
Her hafta güncelleyeceğim..
Hadi bakalım başarılar ✌ Haftalık ölçülerini yazarken mesajımı yanıtlarsan ben de takip etmiş olurum 🤗

Merhaba spora yeni başlayanlar abana danisa bilirler .
Öncelikle türk fitnes kadınları ayşegül demirsoy
Ece bilgin
Dans atölyesi yağmur hanım
Fitinsane de iki kardeş karşıtları süper

Dantefitnes ise zenci biri hitt kardio kardio ve dübel serileri var... tüm vücut egzersizler...

Sonra growith jo
Biraz zoru seven growinganna
En zorluğu ise caroline gurban

Mervesennur instagramda mide ameliyatı olup fit olan bir kadın.
O uzun yıllar spor yapmış.
Vücudu değişmiş
Spor yapıp vücudu değişmeyen yok.
Sadece yağ oranımız %20 altında olunca kaslar çıkıyor
Benim %24 biraz yapılı duruyorum.. bende chole serisine basliyvam

X