Stephenie Meyer - Alacakaranlk, Yeniay, Tutulma, afak vakti... Kitap serisi

PrensesPeri

yepyeni bir yaşam :)
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2007
8.603
583
39
Birinci kitap - Alacakaranlık

Üç şeyden emindim. Birincisi Edward bir vampirdi. ıkincisi, ne kadar baskın olduğunu bilemesem de onun bu vampir yanı kanıma susamıştı. Üçüncüsü ise, koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona aşık olmuştum.

Isabella Swan Washington'ın, yağmurun hiç dinmediği küçük kasabası Forks'a taşınır. Bu şimdiye kadar aldığı en sıkıcı karar gibi görünmektedir. Fakat gizemli ve çekici Edward'la tanışması hayatını heyecanlı ve tüyler ürpertici bir hale sokar. Edward şimdiye kadar, içinde yaşadığı küçük toplulukta vampir kimliğini saklayabilmiştir. Ancak artık kimse güvende değildir, özellikle Edward'ın en çok değer verdiği insan olan Isabella… ıki sevgili kendilerini tutku ve tehlike arasında dengede duran bir bıçağın en keskin noktasında bulur.

Alacakaranlık içgüdülerimize meydan okumakla tutkularımızı tatmin etme boyun isteği arasındaki çatışmayı sorgulayan etkileyici bir kitap.

ikinci kitap - Yeniay

Edward ve Cullen Ailesi’nin diğer üyeleri Bella’nın doğum günü için bir parti verirler, fakat Bella ısrarla karşı çıkar. Çünkü ortada büyük bir sorun vardır; Edward sonsuza dek genç kalacaktır, peki ya Bella? Kâbuslar, sırlar, imkânsızlıklar, seçimler ve kararlar... Bella ve Edward’ı yine sorlu bir mücadele bekliyor.
Alacakaranlık’ın kahramanlarının aşk ve heyecan dolu macerası Yeniay’da hız kesmeden devam ediyor.

arka kapak

Çok garipti, ikimizin de ölümcül bir tehlike içerisinde olduğumuzun farkındaydım. Yine de kendimi iyi hissediyordum. Kalbim yerinden fırlayacak kadar hızlı atıyor, kanım damarlarımda sıcacık akıyordu. Ciğerlerim Edward’ın teninden gelen tatlı mayhoş bir kokuyla dolmuştu. Sanki göğsümde hiç delik olmamıştı. Harika hissediyordum, iyileşmemiştim ama sanki hiç yaralanmamış gibiydim…

üçüncü kitap - tutulma

arka kapak

Seattle bir dizi gizemli cinayetle çalkanırken ve hain bir vampir intikam peşinde koşarken, Bella yine kendisini tehlikenin tam ortasında bulur. Bütün bunların arasında, bir de Edward'a duyduğu aşk ve Jacob'la olan arkadaşlığı arasında seçim yapmak zorunda kalır. Vereceği kararın, vampirler ve kurt adamlar arasında yıllardır süregelen mücadeleyi körükleyeceğinin de farkındadır.
Mezuniyet günü hızla yaklaşırken Bella'nın vermesi gereken bir karar daha vardır: hayat ya da ölüm. Ama artık onun için bu iki kavram birbirine karışmıştır.

dördüncü kitap - şafak vakti

Bella ve Edward evlenirler ama balayları Bellanın hamile olduğunu farketmesiyle yarıda kesilir.Bellanın hamileliği hızlı ilerlemektedir ve bu da onu gücsüz yapmaktadır. Bella nın hayatını kurtarmak için Edward ın fetüsün çıkarılması gerektiği ile ilgili ısrarına rağmen Bella gittikçe daha da çok sevdiği bebeğini yerinde tutmaya kararlıdır. Sonra , Bella kızları Renesmee'yi dünyaya getirip ölmek üzereyken Edward ona zehrini enjekte edip vampire dönüstürür. ısmi Irına olan bir vampir Renesmee'yi görür ve onun 'ölümsüz cocuk' olması hakkındaki yanlısları ve vampir kurallarını ihlal eden yasamını görür onu Volturi'ye haber verir.Cullen'lar cocuğun ölümsüz cocuklardan olmadığını doğrulamak icin tanıklar toplarlar. Ve Volturi'yi Renesmee'nin
Vampirlere ve onların sırlarına karsı tehlike olusmayacağına dair onları ikna ederler ama huzurları kacmıstır.

Son düzenleme:
bence bütün serileri harika..2. kitabı biraz sıkıcı ama orada da acı çeken bir aşk hikayesi etkileyici bir şekilde anlatılıyor..şuan elimde 4. kitabı var ve bitmesini hiç ama hiç istemiyorum..

hem izlemeyen hem okumayan kalmamıştır galiba fantastik hikayelerden hoşlanmam normalde ama bu kitap serisini sevmiştim .

4.kitabını çok seviyorum !.. beğenerek okuduğum serilerden biri..
midnightsun hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar..

ilk çıktıklarında okumuştum ama abarttıkları kadar güzel bir seri değil illa vampir serisi okuycam diyorsanız gece evi serisi ve vampir akademisi serisi ondan çok daha güzel :KK70:

4.kitabını çok seviyorum !.. beğenerek okuduğum serilerden biri..
midnightsun hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar..

ilk 12 bölümü okuyabilirsin netten...
aslında çok ilginç şeyler olduğu söylenemez
devamını çok merak edeceğim bir kitap olmaz
olaylar edward ın ağzından dökülüyor
betimlemelerden hoşlananlar için güzel olabilir

bence tüm seri harika..4ünüde bi solukta okudum...midnightsun ı da suan okumaktayım edward ın ağzından bu hikayeyi okumakta ayrı bi güzell

X