Stiletto vurma problemi

eftelya2015

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2015
6.822
6.987
Kızlar bugün süet bir stiletto aldım normalde ayağım 39 numara doğum sonrası büyüdü öncesi 38 idi. 37,5 numara stiletto aldım sol ayak hemen giriyor rahat sağ ayak zorla giriyor ve 3. Parmak üstünden vuruyor azıcık ama çorapsız girmiyor ne yazıkki. Sizce ne yapsam açılır? En kötü 38 ini alacağım ama onda da sağ ayak arkadan boşluk kalıyor bu sefer...
Tavsiyelerine açığım acil yardım lütfen ayakkabıyı kuzenimin nişanında giyeceğim.

Ama giydikçe bollaşma durumu da var ve sol ayak tam oluyor, ayakkabı zaten aslında 38 numara kalıp ile yarım numara küçültülmüş öne konan kalıplar var ya onlarla...

Ayakkabi sıkarsa dunya ne kadar genis olsa da senin dunyan dar olur. 38 numarasiyla degistirirdim. Ayakkabinin kalibi da dar olabilir. Bir gun genisleyebilir umuduyla giyemeyecegim ayakkabiyi evimde tutmazdim. Dar ayakkabi ayak seklini de bozar. Genis gelene care var, ayakkabicilar altina destek koyuyorlar. Ancak dar ayakkabinin caresi yok.

Direkt ayakkabiyi degistirsen? Ben rahat stilettoya hic denk gelmedim ayak yapisiyla da ilgili tabi. Benim tarakli ayaklarim bi kac saat giysem mahveder beni mesela.
Dolgu topuk yada kalin topuklu çok şık ayakkabilar var ayagina gore onlardan denesen?

Kalıbı mı büyük ondan mı 37.5 aldın
Tekini buzluğa falan koy ,oylemiydi ya?
Youtubedan bak işte çarelere
İllaki açılıyorlar ben her ayakkabıda yaşıyorum bunu...

Normal de 38 numara olan ayak 39 olmuş ama siz 37 buçuk numara ayakkabı kullanmak istiyorsunuz, ayaklarınız zarar görebilir, bir yerde okumuştum yeni aldığınız ayakkabının içini doldurup buzluğa koyarsanız azda olsa açılabilirmiş

Kızlar bugün süet bir stiletto aldım normalde ayağım 39 numara doğum sonrası büyüdü öncesi 38 idi. 37,5 numara stiletto aldım sol ayak hemen giriyor rahat sağ ayak zorla giriyor ve 3. Parmak üstünden vuruyor azıcık ama çorapsız girmiyor ne yazıkki. Sizce ne yapsam açılır? En kötü 38 ini alacağım ama onda da sağ ayak arkadan boşluk kalıyor bu sefer...
Tavsiyelerine açığım acil yardım lütfen ayakkabıyı kuzenimin nişanında giyeceğim.

genelde açılır, markaya göre de değişiyor ayakkabının kalıbı.
stiletto tarzı ayakkabılar zaten şekil itibariyle rahatsızlardır aslında insan ayak yapısına uygun değil:)
ben iş ortamımda sürekli stiletto vb. topuklu giydiğim için rahatsızlığına bile alıştım artık rahat ayakkabıyla rahat edemiyorum:))

X