Et Yemekleri Sultan Kebabı-Burcu Garnitür Sponsorluğunda

Harika olmuş ellerine sağlık olsun yarışmada başarılar diliyorum,bu yemeği hep denemek istedim mutlaka yapacağım bir gün .. :KK200: :KK68:
Teşekkür ederiiiimm deneyecek olursan mutlaka soğan, kızartılmış patates ve patlıcan da kullan ben gebelikten dolayı daha sadesini yaptım mide yanmalarim var bi de soğan sarımsaktan haz almıyorum bu aralar o yüzden çok sade oldu benimki, sen zengin içerikli haliyle denersen daha lezzetli gelecektir🤗🤗💜

Elinize sağlık çok güzel görünüyor ♥️
Teşekkür ederim 🤗🌸💜

Teşekkür ederiiiimm deneyecek olursan mutlaka soğan, kızartılmış patates ve patlıcan da kullan ben gebelikten dolayı daha sadesini yaptım mide yanmalarim var bi de soğan sarımsaktan haz almıyorum bu aralar o yüzden çok sade oldu benimki, sen zengin içerikli haliyle denersen daha lezzetli gelecektir🤗🤗💜

Teşekkür ederim 🤗🌸💜
Çok güzel olmuş ellerine sağlık olsun,içindeki malzemeler ble harika gözüküyor şimdiden.
Bunun birde macar kebabı diyorlar hem et hemnde tavukla yapıyorlar,ondada direk patlıcan var üzerinde beşamel sosu flan çok benziyor ikiside birbirine.
Başarılar diliyorum yarışmada :KK60::KK200:

Çok güzel olmuş ellerine sağlık olsun,içindeki malzemeler ble harika gözüküyor şimdiden.
Bunun birde macar kebabı diyorlar hem et hemnde tavukla yapıyorlar,ondada direk patlıcan var üzerinde beşamel sosu flan çok benziyor ikiside birbirine.
Başarılar diliyorum yarışmada :KK60::KK200:
Aa bilmiyordum ben de ona bi bakayım, teşekkür ederim 🤗🌸🌸

Merhabalaaaaar:KK25:
Yeni yarışmamızda Sultan Kebabı ile yer aldım belki de bir müddet uzak kalacağım diye buna katılmak istedim :KK22:
Malzemeler
2 adet yufka
Et(2 kişi olduğumuz için ben oldukça az miktarda kullandım 200-250 gr civarı)
Garnitür
Baharatlar
☆Bunun içine soğan, sarımsak, kızartılmış patates ve patlıcan da koyabilirsiniz çok güzel oluyor, ben soğan sarımsak yiyemiyorum bu aralar diye böyle sade yaptım☆
Beşamel sos için:
1.5 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı tereyağ
1.5 su bardağı süt
Tuz, karabiber
Üzeri için kaşar rendesi
Eki Görüntüle 2914759
Önce etimizi haşlayalım. Sonra tavaya biraz tereyağ alıp haşlanmış etleri tereyağda kavuşalım, garnitür ve baharatları ekleyip biraz daha karıştıralım ve ocağın altını kapatalım.
Eki Görüntüle 2914761
Yufkalarımızı 4 e bölelim(her iki parçadan bir porsiyonluk kebap elde edeceğiz)
Uygun küçüklükte bir kaseye 2 parça yufkayı yerleştirip içine harcımızı koyup kapatalım, kaseyi fırın tepsimize çevirelim.
Eki Görüntüle 2914762
Bir tavada tereyağ ve unu kavurup sütü ilave ederek beşamel sosumuzu hazırlayalım. Tuzunu ve karabiberini ekleyelim göz göz olunca altını kapatalım. Sosumuzu hazırladığımız bohçaların üzerine gezdirip 190 derece fırında üzeri kızarıncaya kadar pişirelim.
Kızarınca çıkarıp kaşar rendesi ekleyip tekrar fırınlayalım.
Eki Görüntüle 2914764
Eki Görüntüle 2914808
Şimdiii sunum zamanııııı:KK49::KK49:
Eki Görüntüle 2914809 Eki Görüntüle 2914810 Eki Görüntüle 2914811 Eki Görüntüle 2914812 Eki Görüntüle 2914813 Eki Görüntüle 2914816 Eki Görüntüle 2914817 Eki Görüntüle 2914818
Afiyet olsuuuuunnn:kk77::KK36::KK36::KK36:
Sultan ellere yakışır harika bir lezzet var karşımda bakisip duruyoruz.🥺. Uzaktan aşk yaşıyoruz resmen . Ellerine sağlık canım 💙 Yarışmada başarılar dilerim. Enfesssss😍🥰

Sultan kebabını hem çok severim hem de çok güzel yaparım. Ben muhakkak patates patlıcan ve havuç kızartması da koyarım, ben de soğan ve sarımsak koymam ve ben baharat da eklerim (pulbiber,karabiber biraz da kimyon) mmmhhh harika olur.
Ellerine sağlık, oyum sana 😍😍😍😍

X