Doğuma Hazırlık Suni sancı çekenler, deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

burko

Hoşgeldin minik kuzum
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
2.541
4
Gününü geçirip de doktoru suni sancı tavsiye eden arkadaşlar, neler yaşadınız? Suni sancı anlatıldığı kadar zor mu? Sonuçta normal doğum yapabildiniz mi yoksa sezeryana mı dönüldü? Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevineceğim

arkadaşım ben daha doğum yapmadım. ama çevremde çok yakınlarım ablamlar yani doğum yaptılar onların yorumlarını dile getireyim. normal sancı allah tarafından verilen bir acı ve allah insana çekemiyeceği bi yük vermez zaten. ama suni sancı adı üstünde berbat bişeymiş doğum bitiyomuş daha sancı devam ediyomuş. aslında doktorların hatası beklemeye üşeniyolar basıyolar suni sancıyı. bence sen sen ol yanındakilerede söle hiç bişekilde istemiyorum de yaygara çıkar zorla takmaya çalışırlarsa kaydirigubbakcemile3
ben eşimi tembihledim inşallah bi aksilik çıkmaz bütün hamileler en acısız şekilde doğum yaparlar... çok korkuyoruuuummm:bbo: ( gerçi sen günü geçenler demişin o konuda bilgim yok canımya)

benimde günümü doldurmama 2 gün kaldı, benimde suni sancı ihtimalim var ya da sezeryan, görümcem dedi ki suni sancı vereceklerine, sezeryan yapsınlar daha iyi dedi.

gerçekten çok berbat bişey olduğunu sölüyor benimde çevremdekiler...

persembe gunu gunum doluyo
ozamana kadar dogum yapmazzsam persembe gunu sunı sancı verıcekler normal dogum ıcın
ama oda olmassa sezeryan dedıler suyumda azmıs
çok üzülüyorum sunı sancı da ıstemıyorum ve sezeryanda ıstemıyorum
allahtan tek ıstegım saglıkla sıhatle mutlulukla normal dogumla bebegımı persembe gunu almayı nasıp eder bu arada bahcelıevler medıcal parkta olucam benım gıbı aynı hastanede olucak var mı ?

günüm dolduğu için suni sancıyla normal doğum yaptım 3 cm açıklığım vardı ama sancı yoktu
banada herkes çok zor dedi ama allaha şükür ben 3 satte kucağıma aldım kızımı allah herkese ve sizede kolay doğumlar nasib etsin

günüm dolduğu için suni sancıyla normal doğum yaptım 3 cm açıklığım vardı ama sancı yoktu
banada herkes çok zor dedi ama allaha şükür ben 3 satte kucağıma aldım kızımı allah herkese ve sizede kolay doğumlar nasib etsin

İyi hikayeler duymaya gerçekten ihtiyacımız var. Sağol canıma.s.

birazda inançla ilgili sanırım kızlar ben hamileliğim başından beri hiç doğumu düşünmedim
suni sancı için sancı odassına gidip yatağa uzanırken duamı ettim öyle yattım ve sürekli her sancıda
dua ve şükr ettim bu bana çok güç verdi

Bende suni sancıyla doğum yaptım ama abartıldığı kadar zor değil, sadece sancı aniden bastırıyor ve sık sık oluyor ama kısa zamanda doğum yapıyorsun....

az evvel doktordan geldim, sordum kendisine suni sancı hakkında ne düşünüyosunuz diye,

hiç tavsiye ettiğim bişey değil, güle oynaya geliyolar, yarım saat sonra duvarları tırmalıyolar dedi.

benimde çarşamba günü doluyo, şimdilik kızımın gelmye niyeti yok, 1 hafta daha beklicem, ama eğer gelmeyi yine düşünmezse sezeryan olucam direk, suni sancı istemiyorummmm...

az evvel doktordan geldim, sordum kendisine suni sancı hakkında ne düşünüyosunuz diye,

hiç tavsiye ettiğim bişey değil, güle oynaya geliyolar, yarım saat sonra duvarları tırmalıyolar dedi.

benimde çarşamba günü doluyo, şimdilik kızımın gelmye niyeti yok, 1 hafta daha beklicem, ama eğer gelmeyi yine düşünmezse sezeryan olucam direk, suni sancı istemiyorummmm...

canım yanlış anlama ama doktorun bu şekilde konuşması çok yanlış
neden korkutuyorki seni dirak sezeyana yönlendiriyor

canım yanlış anlama ama doktorun bu şekilde konuşması çok yanlış
neden korkutuyorki seni dirak sezeyana yönlendiriyor

bunu bana bu şekilde 2 dr. söyledi,

şu anda günümün dolmasına 2 gün var ve bekleyebildiğimiz kadar bekleyeceğiz, ama eğer gelmemekte ısrar ederse bebeğim o zaman sezeryan olacak.

bence doğruyu söylemesi daha güzel, bazı doktorlar gibi 40. hafta doldu diye hiç bişey yokken suni sancıyı dayayıp o kadar acıyı çektirmesinden daha iyi.

sonuçta benim iyiliğim için sölüyor bunu.

merhaba benim suyum önceden geldiği ve hiç acılma olmadığı için sunni sancı verdi dr abartılıyor bence cok ağrılı olmuyo sancı arada bir gelip gidiyo doğum anı yaklaşınca daha sık geliyo sancı sonunda bir meleğin geleceğini bildin için onada katlanıyosun Allah hepinize kolay ve doğumlar nasip etsin inşaallah

Gününü geçirip de doktoru suni sancı tavsiye eden arkadaşlar, neler yaşadınız? Suni sancı anlatıldığı kadar zor mu? Sonuçta normal doğum yapabildiniz mi yoksa sezeryana mı dönüldü? Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevineceğim

cnm iyiki açmışsın bu konuyu alkisalkisalkis

benim de bu pazar günüm geçti. bgn son kontrol için dr.a gittim herşey normal, açılma da var ama bizim ufaklıkta tık yok :umursamaz: nst'ye girdim sancılarım varış ama ben pek hissetmiyorum, yani ufak tefek kasılmalar oluyor.
çarşamba sabah gel dedi, suni sancı vericeklermiş bana da, normal doğum deneriz dedi eğer olmazsa mecburen sezeryan yaparız dedi.
ama ben hertürlü normal istiyorum, fakat suni sancıdan aynen ben de çok korkuyorum. şimdiye kdr da hiç iyi şeyler duymadım.
ama yazılanlara bakılırsa dua etmek ve bebişleri kucağımıza alacağımızı düşünmek acıları azaltıyor. buyrunnnnnnnnn
allah hepimize kolaylık versin kızlar..

arkadaslar ilk kızımı normal ve suni sancıyla doğurdum simdi ikinci bebişimi bekliyorum son iki günüm var persembeye kadar olmassa cuma sezeryan dedi doktorum çünkü ben kesinlikle istemedim suni sancıyı ben cok kötü olmuştum ve cok korkuyorum herkeste bir olmayabilir bu durum ama ben istemedim hayırlısı ALLAHIM yardım etsin hepimize.

benimde bu cuma günüm doluyo bakalım hayırlısı ile kendiliğinden gelir inşaallah minik prensesim bana 1 hafta önce dr açılman var heran doğum olabilir dedi ama hala bişi yok suni sancıdan bende çok korkuyorum ama sezeryan sonrasında da hemen hemen aynı sancıyı çekiceksin diyolar o yüzden çok kararsızım ama bünyeye göre de değişiyo galiba acı off kafam acayip karışık Rabbim hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin sağlıcakla bebişlerimize kavuştursun inşaallah nekadar zormuş meğer anne olmak daha yolun başındayız gerçi ama hayırlısı bakalım Allah ım hepimize hayırlı ebeveyn olmayı nasip etsin yavrularımıza da hayırlı evlat inşaallah.opuyorumnanaktan

ewet arkadasım bende cok kararsızım ve korkuyorum aynı seyleri banada söylüyorlar sonrası kötü diye ama ben normal doğumu yasadığım için ondanda korkuyorum hergün ağlıyorum psikolojim cökmüş durumda allah yardımcımız olsun hersey güzel olur inşlh.

Konuyu ben açmıştım ve 2 Eylül sabaha karşı doğum yaptımzemuszemusSancılarım kendiliğinden geldi ve açılmam yavaş gittiği için suni sancı verildi. Normal sancılar ve suni sancılar arasında fark hissetmedim. O kadar da korkulacak birşey değilmiş yaniyerimsenibenZaten ne kadar acı çekerseniz çekin o meleği kucağınıza aldığınız anda en ufak bir ağrı kalmıyor. Allah hepinize sağlıklı ve kolay doğum nasip etsin:Saruboceq:

arkadaşlar beınde persembe bıtıyor gunum ogune kadar yaptım yaptım sunı sancı verılecek cok korkuyorummmm ne olur dua edelım allah yardım etsın hepımıze daha hıç belıtı yok azıcık karnım agrısa tamam sancı başlıyor dıyorum gerısı yok offf

bende ilk doğumumda günüm 10 gün geçmişti sabah 8 de güle oynaya doktora gittim sunni sancı serumu taktılar ve hayatımın en kötü 9 saatini yaşadım kızlar yıllarca bu psikolojiden çıkamadım ikinci bebeği yapmaya bile zor karar verdim şimdi 30 haftalık hamileyim ve çok korkuyorum yine sancım gelmez diye ama doktorum bu sefer geleceğini söyleyip bana moral veriyor.az da olsa sancınız gelse yeter çünkü birden serumu taktıklarında neye uğradığınızı şaşırıyorsunuz.şimdi bile yazarken çok kötü oluyorum ama yavrunuzun yüzünü görünce yaşadığınız bütün acıları unutuyorsunuz buna inanın.allahım hepimizin yardımcısı olsun:Saruboceq:

suni sancı le doğum yaptım normal i nasıl bilmiyorum ama duvarları tırmalayıp bitsin kesin artık dedim

X