Suni sancı ile doğum

minnosssk

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2021
262
171
1 cm açılma varken suni sancı verildi ilk gün sancım çok olduğu icin dinlenmek istedim ve suni sancıyı kestik. Ertesi gün tekrar takıldı akşamına doğum yaptım. suni sancıyı kesip sonra tekrar takan biri oldu mu acaba aranızda? Ya da suni sancıyla doğum hikayeniz nedir

Bana suni sanci takilinca dogum gerceklesene kadar cikartilmaz demislerdi ama sebebini bilmiyorum. Her sey yolundaysa demek ki yapilabiliyormus 🤷🏼‍♀️

Benim çok sık kasıldığı için bebek tehlikeye girebilir diye kestik sonra tekrar başladık saçma sapan bir doğum oldu. O günden beri kendimde değilim bebek oksijensiz kalmış sonradan ortaya çıkacak gibi geliyor. Öyle ise hakkımı helal etmeyeceğim o doktora

Ben 3 cm açıklıkla gittim suni sancı verildi 3 saat hiçbir işe yaramadı kesildi
Sonra rahme bir ilaç yerleştirildi
Ama Allah'in verdiği sancı çok çok insaflı suni sancı berbat

Benim çok sık kasıldığı için bebek tehlikeye girebilir diye kestik sonra tekrar başladık saçma sapan bir doğum oldu. O günden beri kendimde değilim bebek oksijensiz kalmış sonradan ortaya çıkacak gibi geliyor. Öyle ise hakkımı helal etmeyeceğim o doktora
Benim 2. Oglum da oksijensiz kaldi bir sure, iyi ama merak etmeyin. Umarim sizinkinde de bir sey yoktur 🙏🏻

Bende 39+2 de gebelik kolestazi şüphesiyle 0 sancı 0 açılma ile suni sanciyla doğuma aldılar ölüm gibi birşeydi. Acilmam çok güzeldi ama bebek inmedi muhtemelen zorladılar koprucuk kemiği kirildi ama bebek olduğu için kendiliğinden geçti saat 4 gibi sanırım verdiler 10 da dogum oldu acaba kendi sancimla yine böyle çok sancılı olur muydu resmen sezeryana alın diye yalvardim agladim

Bende 39+2 de gebelik kolestazi şüphesiyle 0 sancı 0 açılma ile suni sanciyla doğuma aldılar ölüm gibi birşeydi. Acilmam çok güzeldi ama bebek inmedi muhtemelen zorladılar koprucuk kemiği kirildi ama bebek olduğu için kendiliğinden geçti saat 4 gibi sanırım verdiler 10 da dogum oldu acaba kendi sancimla yine böyle çok sancılı olur muydu resmen sezeryana alın diye yalvardim agladim
Ben de ağlamıştım
Devlet hastanesiydi keyfi sezaryen de yok
İmza atarım dilekçe yazarım gönderin beni dedim
Ama gondermediler iyi ki de gondwrmemisler

Ben de ağlamıştım
Devlet hastanesiydi keyfi sezaryen de yok
İmza atarım dilekçe yazarım gönderin beni dedim
Ama gondermediler iyi ki de gondwrmemisler
Aynen benimde devletti doğum olduktan sonra dikisi bile hissetmedim san kim ruhum çekildi öyle bir rahatlık eşim diyor ki sanki dogum yapmamış gibi çıktın diyor birde bana sor dedim iyi çıktım çünkü o ağrı sanci bitmişti

1 cm açılma varken suni sancı verildi ilk gün sancım çok olduğu icin dinlenmek istedim ve suni sancıyı kestik. Ertesi gün tekrar takıldı akşamına doğum yaptım. suni sancıyı kesip sonra tekrar takan biri oldu mu acaba aranızda? Ya da suni sancıyla doğum hikayeniz nedir
Ben gece 4 cm açılma ile gittim saat 3 te. sabah 9 a kadar açılma 7 cm oldu kendi sancımla sonra suni sancı verdiler 1 saat içinde dogum yaptım suni sancı çok zor

Ilk defa duyuyorum doguma ara vereni. Benim doktorum su gelince bir an once cocugu cikarmak icin cabalamisti. Benim gece 12 gibi suyum geldi, sabah 7 gibi suniyi taktilar, kac cm idi hatirlamiyirum. Sonra saat 10:30 gibi 6cm aciklikta epidural takildi, saat 13te tam aciklikla sogumhaneye alindim, 13:36da da dogum yaptim. Kendi sancim hic olmadigi icin suni ile normal sanci karsilastirmasi yapamiyorum ama cok aciliydi. Hatta bende sonra panik atak gibi oldu, agda yaptirirken bile cok aci cekmeye basladim yani vucudumda aci oldugu her an sanki o aciyu eskiye nazaran daha fazla hisseder oldum.

Ben 3 cm açıklıkla gittim suni sancı verildi 3 saat hiçbir işe yaramadı kesildi
Sonra rahme bir ilaç yerleştirildi
Ama Allah'in verdiği sancı çok çok insaflı suni sancı berbat
Bunun sebebi kendi sancımızı yaşarken vücudumuz aynı zamanda o sancıyı az hissedilsin diye morfin gibi Bi hormon üretiliyor bu yüzden kendi sancımıza daha kolay dayanıyoruz suni sancı dışarıdan verilen bişey oldugu için vücut ona yeterli hormon üretim uyuşma saglayamıyo

Hayrı suni sancı çok zor ben gece 3 ten sabah 9 a kadar kendi sancımla gayet güzel dayandım son 1 saat suni verdiler yatakları parçalayasım geliyordu tepiniyordum agrıdan

Ilk defa duyuyorum doguma ara vereni. Benim doktorum su gelince bir an once cocugu cikarmak icin cabalamisti. Benim gece 12 gibi suyum geldi, sabah 7 gibi suniyi taktilar, kac cm idi hatirlamiyirum. Sonra saat 10:30 gibi 6cm aciklikta epidural takildi, saat 13te tam aciklikla sogumhaneye alindim, 13:36da da dogum yaptim. Kendi sancim hic olmadigi icin suni ile normal sanci karsilastirmasi yapamiyorum ama cok aciliydi. Hatta bende sonra panik atak gibi oldu, agda yaptirirken bile cok aci cekmeye basladim yani vucudumda aci oldugu her an sanki o aciyu eskiye nazaran daha fazla hisseder oldum.
Ay bende hastaneye kontrole gidince dogum için gelen birini görmüştüm kendi sancim aklıma gelip onun çekeceği acıyı düşününce ağlayacak gibi olmustum

X