Sürekli aşağılayan hakaret eden baba :(

Abinle konuş canım beraber ev tutun ödeyin kirasını. Dayanamıyoruz deyin sizi anlar zaten kendisi de kaçmış. 3 kardeş yaşayıp gidin. O da yalnız kalsın bakalım anlasın biraz. Boşver varlığını falan bu mahluğun varlığı olmasa da olur. Kusura bakmayın "baba öyle denmez" diyemeyeceğim. Böyleleri biyolojik baba sadece. Allah anneciğine rahmet eylesin.
Bende ayni seyi soyleyecektim abinle bir eve çıkın en azından huzurlu sakin bireve kavuşursunuz canim Allah babanizi islah eylesin sizede sabır versin

Bende ayni seyi soyleyecektim abinle bir eve çıkın en azından huzurlu sakin bireve kavuşursunuz canim Allah babanizi islah eylesin sizede sabır versin

Ben de abimle Konuşmayı denedim ama abim de rahat yaşamaya alıştığı için bizi istemiyor, sorumluluk almaktan korktuğunu söyledi. Kendim yapıcam yani ne yaparsam :/

Ben de abimle Konuşmayı denedim ama abim de rahat yaşamaya alıştığı için bizi istemiyor, sorumluluk almaktan korktuğunu söyledi. Kendim yapıcam yani ne yaparsam :/
Keşke abinle yaşaybilseydin ama sen ve kız kardeşin tek başınızada yaşayabilirsiniz o azim ve gücün ikinizdede olduğuna inaniyorum canim Allah haytinizin her aninda yar ve yardımcınız olur inşallah

merhaba, abiniz babanızdan kaçmış olmasına ragmen sizi anlamak istememiş. kolay olanı secip ne haliniz varsa görün diyor. ona yarın bir gün bize sahip cıkmadığın için başımıza bi key gelirse sorumlusu sensin de. böylece hiç bi şey yap,adığı halde hayatınıza karışmaya calışmasın. ev tutarken de sahipsiz olduğunuzu kimseye belli etmeyin. yeni semtte annenizin öldüğünü komşularınızın bilmesine ihtiyacınız yok. sorana ben okuyordum kardesimde dershane için geldi annemler memlekette yaşıyor deyin. sahipsiz olduğunuzu düşünüllerse size işkence yaparlar insanlar öyledir. gerek sözle gerek davranışla. ev kiralamak içinse site tarzı bi yer secmenizi öneliyorum yada cok varoş olmayan bi böge. saygılar

ha birde o kazma sapı bıle olamayan abıne de ev tutarken yanınızda olsun.soranlara baska memlekette yasıyoz kardeslerım okuyacak yalanını desteklesın. bıde okulun bıttı mı senın.bıtmedıyse bıraz daha dayan. bu adam senı ılk gelene verıp evelebılır bıle.

Bahsettiginiz gibi biri cevremde olmadigi icin belkide tam kafamda canlandiramadim bilemiyorum. Babaniza da uzulduk size de. Ama o sizin babaniz. Belli ki psikolojisi ciddi sekilde bozuk. Dunyada bi basina birakmak yerine destek olsaniz tedavi olsa ne bileyim yok mu bir yolu ikna mi olmuyor. Allah hepinize sabir versin basiniz saolsun . Abinizle konustunuz mu bu fikirlerinizden haberi var mi ne diyor?

merhaba, abiniz babanızdan kaçmış olmasına ragmen sizi anlamak istememiş. kolay olanı secip ne haliniz varsa görün diyor. ona yarın bir gün bize sahip cıkmadığın için başımıza bi key gelirse sorumlusu sensin de. böylece hiç bi şey yap,adığı halde hayatınıza karışmaya calışmasın. ev tutarken de sahipsiz olduğunuzu kimseye belli etmeyin. yeni semtte annenizin öldüğünü komşularınızın bilmesine ihtiyacınız yok. sorana ben okuyordum kardesimde dershane için geldi annemler memlekette yaşıyor deyin. sahipsiz olduğunuzu düşünüllerse size işkence yaparlar insanlar öyledir. gerek sözle gerek davranışla. ev kiralamak içinse site tarzı bi yer secmenizi öneliyorum yada cok varoş olmayan bi böge. saygılar

Kesinlikle çok haklısın, güvenliğimiz için kimseye belli etmeyeceğiz bu durumu biz de aynı fikirdeyiz. Abim değil ama abi figürü oluşturmaları için erkek arkadaşım ve kuzeni bize yardım edecekler. En azından insanlar bulaşmaz bize böylelikle. Umarım hiç biriniz bu kadar baskı altında bi hayat yaşamazsınız. çünkü bir yerden sonra insanı paranoyaklaştırıyor. sürekli savunma gereği hissediyoruz kardeşim de ben de en ufak bişeyde olumsuz düşünmeye başlıyoruz. ama bu konuda kesin kararlıyız. Avcıları düşünüyoruz yaşamak için. Ya da beylikdüzü tarafı, oralar biraz daha çalışan ve okuyan insnalarla dolu en azından diye düşündüm. Sizin de öneriniz varsa dinleyebilirim arkadaşlar. Ve tek korkum polisin yerimizi babama söylemesi, ev adresini filan bulurlarsa iletme gibi bi hakları var mı biz istemediğimiz halde ? bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim. Gerçi babam hayırsız evlat hain evlat ne haliniz varsa görün' gözüyle yaklaşacağı için bize peşimize düşer mi bilmiyorum. Öte yandan kız çocuğuyuz ve lanet olası namus muhabbeti var. Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim ayrıca

en azından kızkardeşiniz de aynı kafadanmış bu sizin için bir şans benim böyle bir şansımda yoktu babam neyse annemde odur benim için ikisini de sevmem...
evet ayrılın o evden ağabeyiniz yapmış sizde yapabilirsiniz zaten çalışıyormuşsunuz, biraz çıtlatın senin yüzünden gidip ev kiralayıp yaşayacağız bu gidişle tek kalacaksın diye ki siz gidince şok geçirmesin kocaya kaçtığınız ihtimalinden önce bu gelsin aklına yahut ağabeyimin yanına gideceğiz diyin...
ben evlendim bir süre buz dolabının gürültüsünü bile babam küfür ediyor sanıp yataktan fırladığım oldu hala daha psikolojim düzelmedi...
2 yıldır gitmiyorum da görmüyorum onlarda gayet bilincinde birşey diyemiyorlar çünkü söylüyorum soğudum sizden diye ahhhh ahhhh hayırsız evlat derler işte sormazlar ki NEDEN?
Aynı sekıldeyım ve aynı seylerı yasadım.Hala da 4 yıl olacak ruyamda hergun aynı seylerı goruyorum yasıyorum.Onlar ıcınde uzuluyorum aslında.Evlendım ve 4 yıl ıcınde 2 kez aradı.Ihtıyacı oldugu ıcın o da..Dunyanın en zor seylerı boyle aılelere sahıp olmak cok sukur kı Ilahı adalet var.Bunu bılır bunu soylerım.Evlenmeden once ayrı ev gırısımım oldu ama 20 gun gecmeden babam gorusmek ıstedıgını soyledı.Acıdım ıcım sızladı aglıyordu cunku.Gorustugum gun benı komaya soktu.Cok buyuk dayak yemıstım.Bu olaydan bır sene sonra okulum devam ederken evlendım.Kımseler yoktu evlenırken yanımda.Dag gıbı yaslandıgım abımde evlenmeden 2 ay once vefat etmıstı.Herseyden vazgectıgımı sandıgım anda evlılık kararı aldım.Rabbım karsıma hayırlı bır ınsan cıkardı..Bu yuzden Allah ın adaletıne ınancım sonsuz.Okulumu da evlıyken bıtırdım.
Ben evlendıkten 3 ay sonra anne babam bosandılar.Sımdı ıkısıde ayrı sehırdeler annemse benımle aynı sehırde..Ve ıkısıde hıc o ınsanlar degıllermıs gıbı yaklasıyorlar.Benım beynım ve sınır sıstemımle oynuyorlar.Esımse ıyı nıyetlı bır ınsan ve anlayamıyor tepkılerımı.
Bende neye ne tepkı verecegım ısasırmıs olsam da , ıyı olmadıgımı bılıyorum.Ve onları gormenın seslerını duymanın bıle bana ıyı gelmedıgını cok ama cok ıyı bılıyorum.
Rabbım yardımcımız olsun

• Beğen
Reactions: nio
Siz o babaya rağmen eğitiminizi tamamlıyor, bir yandan da çalışıyorsunuz.
Kardeşiniz ise geleceğini kurma yolunda akıllı adımlar atmak istiyor.
Helal olsun diyorum, bunca yaşadığınız şeye doğru düzgün bir karakterde devam ediyorsunuz hayatınıza.
Eve çıkmanız konusunda endişelerim mevcut, pek doğru bir karar olduğunu sanmıyorum.
Tek düşündüğüm şu, siz bunca yıl böyle bir babaya rağmen hayatınızı kurmuş, kardeşinize kol kanat germişseniz, 1 yıl daha ikiniz de dayanabilirsiniz.
Üniversite tercihlerini başka bir şehirden yaparsa kardeşiniz, ikinizin beraber oraya yerleşmesi için bahanesi olur.
Hem de babanız size saçma sapan tehditler savurmaz, başka yaftalar yapıştırmaz.
Az daha sabır diyorum, yolunuz açık olsun.

Öncelikle size helal olsun.bunca şeye rağmen aklı başında güçlü bir genç olmayı başarmışsınız. Babanıza saygıda kusur etmemişsiniz, tedavi olmaya teşvik etmişsiniz, sabretmişsiniz...içiniz rahat olsun yapılacak herşeyi yapmışsınız. Artık pes etmek sizinde hakkınız. Bu hayat böyle geçmez. Evi ayırın yolunuza bakın. Güzel günleriniz olsun kardeşinizle sırt sırta verin sizden iyisi olmaz...

Arkadaşlar destekleriniz için teşekkür ederim. Daha dün yaşadığımız bi olayı da aktarmak istiyorum. Iki üç gün önce Kardeşimin kontörü olmadığı için babamdan beni aramış ben de müsait değildim işteydim açamadım. Daha sonra Msj Attı babamdan bana, abla aramana gerek kalmadı ben aramıştım diye. Babam bu Mesajı dün farketmiş ve sabahtan Akşama kadar bi beni bi Kardeşimi arayıp 'siz benim arkamdan ne iş çeviriyorsunuz siz ne yapmaya çalışıyorsunuz vs. Bir Sürü şey söyleyip durdu. Durumu anlatıyorum, yok bunda bi iş var niye aramana gerek Olmasın ne yapıyosunuz siz filan gibi paranoyakça yaklaşmaya başladı. Kontörü yokmuş senden aramış bişey yok yani normal gün içinde hep konuşup haberleşiyoruz zaten dedim ikna ettim bi sorun olmadığına. Akşam gidip evde Kardeşimi tekrar sıkıştırmış ne demek bu mesaj niye attın bunu filan diye. Ardından söylediği şu, kendi odanız var, bilgisayarınız var (geçen yıl kendim alım onu da, odadaki tüm eşyaları da biz aldık) duvara poster yapıştırmışsınız ben bunlar için size karışmıyorum istediğiniz gibi odanızda oturup yatabiliyorsunuz. Benim gibi bi babaya yapılmayacak Şeyler yapıyosunuz siz insan mısınız ve daha bir Sürü şey söylemiş çocuğa. Sanki hayır yapıyor Başkasına. Yani biz ne yapıcaz bilmiyoruz artık, para biriktirmeye çalışıyorum. Kardeşim de part time Çalışacak eve çıkınca. Umarım altından kalkabiliriz.

Allah yardımcınız olsun. nasıl baba, nasıl insan bu adam anlamak imkansız.

helal olsun size ve kardeşinize. Allah her işinizi rast getirsin inşallah. reşit olduğunuzdan polisin sizin yerinizi babanıza vereceğini sanmam ama yine de bilena rkadaşlar daha yardımcı olurlar ve benim aklıma bir şey söylemek geldi. 2 oda olmasın 1 oda olsun ya da balkonu, asansörü olması filan ama iyi bir muhit olsun eviniz. şöyle rahat girip çıkabileceğiniz, baskıcı insanların olmadığı bir yerde tutun evinizi.

Arkadaşlar merhaba,
çok hızlı bir şekilde konuya gireceğim. Biz üç kardeşiz 27 yaşında abim, ben 24 ve bir de 18ine yeni girmiş bir kız kardeşim var. Bundan 8 yıl önce annemizi kaybettik. Annem ölmeden önce babamla hiç muhattap olmamız gerekmezdi. Ama bu olaydan sonra babamla karşı karşıya geldik ve babamın ne kadar kötü bir insan olduğunu böylece öğrenmiş olduk. Ön yargılı olmayın hepsini yazıcam.
Annem öldüğünden beri babam bizden nefret ediyor. Sürekli hakaret aşağılama küfür ve hatta bizi sindirebileceğini düşündüğü zamanlarda vurmaya bile kalkıyor. Ve hep saçma sapan sebepler buluyor, balkonu düzgün yıkamadın diyip geçen yıl bana vurmaya kalktı bir hafta mormor bi kolla gezdim ki ben hem okuyan hem çalışan bi insanım bir çevrem var ve aklı başında insanlar olmaya çalıştık hep, düzgün çevreler edindik kardeşlerimle birlikte. Çevremdekilere bunu söylemekten çekiniyordum bir yere çarpmışım diyip geçiştirmiştim. Sürekli odamızın önünden geçerken babanın kızına söylememesi gereken şekillerde küfür ediyor. Hiç bir nedeni yok. Neden böyle yapıyorsun dediğimizde sizin allah belanızı versin sizin gibi evlat olmaz olsun geberin ya da ben gebereyim sizden kurtulayım gibi laflar söylemeye başlıyor. Çoğu zaman eve birşey almadığı oluyor. Bunları bulduğunuza da şükredin bi daha bulamazsınız diyip bize sanki sadaka veriyormuş sanki elalemin çocuğuymuşuz muamelesi yapıyor. 5 yıldır kardeşimin tüm ayakkabı mont kitap her türlü okul ihtiyacını ben çalışarak karşılıyorum keza kendikilerimi de. Hatta daha bu yıl bize bi yatak alabildim. Babam annemin ölmeden önce kardeşime aldığı yeni yatakta yatıyor. biz senelerce yorganları üst üste koyup yattık. Babama yatak lazım dediğimde 'var ya işte' dedi hep. Yazın ortasında yün yorganda uyuduk. Çoğu zaman işten gelirken kendi yemeğimizi alıyorum çünkü babam kendine göre bişeyler yapıp yemiş ve gitmiş oluyor. ona hep iyi yaklaşmaya çalıştık hatta maç bile izleyip sohbet etmeye çalıştım. Gol olduğunda sevindiğim zaman taşkın hareketler yapma maç sakince izlenir siz hayatı bilmiyorsunuz çok cahilsiniz dünyadan haberiniz yok vs gibi saçma sapan bir konuşma yaptı. Abime de yıllarca aynı baskılar ve aşağılayıcı tavırla yaklaştığı için abim 4 yıl önce evi terk etti, biz abimle görüşüyoruz ama babam istemiyor. O şerefsiz sizi kendisine uyduracak, gitmeyin yanına onunla görüşmeyin akıllı olun, ondan size hayır gelmez, o sizin karnınızı doyurmaz, o sizi pavyonlara düşürür gibi laflar ediyor ki abim de müzikle ilgilenen bi insan şimdiye kadar çok iyi şeyler yaptı, babam müzikten bile nefret ettiği için bunun çok yanlış bşey olduğunu insanı batağa götürdüğünü filan sanıyor o yüzden abimle görüşmemizi de istemiyor. Mesela okuduğumuz romanlar için atın bunları neye lazım ders kitabı değilse filan diyip odamızı karıştırmaya çalışıyor. Dolabımızı açmaya çalışıyor sonra iç çamaşırı görünce bize küfrediyor terbiyesiz şerefsizler diye. Kardeşimin hormonel olarak kilo problemi var ve ergenlikten beri bu böyle, çocukla ilgilenip doktora filan götğrmemişler şimdi biz kardeşimle kendimiz halletmeye çalışıyoruz. Kilolarından dolayı ona çok hakaret ediyor ki babam da kilolu bi insan. Daha dün akşam çocuk bir aydır ilk kez çikolata istedi bi günden bişey olmaz diye, hemen eve girer girmez babam hakaret etmeye başladı. Hayvan gibi oldun az ye bak ben dikkat ediyorum, ileride pişman olursun, yiyip yiyip yatma, bol şeyler giy çok çirkin pis gözüküyosun, pislik gibi gözüküyor vs saçma sapan laflarla çocuğun özgüvenini zedeliyor. kardeşim artık kıyafet bile almaktan nefret ediyor onun yüzünden. Sürekli kapanmamız konusunda baskı yapıyor. Kapanırsak dünyanın en müslüman babası olacağını sanıyor. İslamiyetten bile bizi soğuttu bir dönem. Çünkü sırf komşular onun hakkında iyi düşünsün diye bunları yapıyor. Gösteriş olsun diye. Bizden utandığını söylüyor sürekli. Saçlarım sarı benim mesela çünkü babam da sarışın yani genetik bi durum, kahve rengi yap ruslara benziyosun aynı ruslar gibi gözüküyosun, dışarıdan insanlar sana başka gözle bakar gibi laflar ediyordu bir gün dayanamayıp sen bana ne demeye çalışıyosun diye bağırdım kavga ettik. Ki kardeşimde ben de ne mini etek ne şort giyeriz sırf babam rahatsız olmasın diye hep kot pantolon tişört ama bu bile ona çok açık geliyor. Ne zaman kavga etsek eve yiyecek almayı kesiyor. Zaten ondan para almıyoruz vermiyor çünkü, ayda yılda bir istediğimizde de 10 lirayı suratımıza atıyor. Kendisine gidip 200 tl verip ayakkabı alıyor ama. Tamam çalışıp alsın kendi parası hiç gözümüz yok aksine mutlu oluyoruz çünkü hep parası olduğu halde ucuza kaçan bi insan sağlıksız ayakkabılar yüzünden yıllarca ayakları yara oldu. bir kaç yıldır kaliteli şeyler alıyor. Aynı zamanda şeker hastası. Vücudu çok hassaslaştı. Yaşı daha 55. Evlen diyoruz onu da kabul etmiyor bizim için evlenmiyormuş. Hayatımız zehir oldu. Arkadaşımıza gittiğimizde saat daha 5 de arayıp tüm günü mahvediyor ki eve geç giren insanlar değiliz en fazla 8- 8 buçuk. ne gereği var neye lazım gelin evinizde oturun vs laflar ediyor kendisi sürekli kahvede.
Velhasıl kelam biz artık dayanamıyoruz. Kardeşimin üniversite sınavına hazırlanması lazım ve benim tez yazmam lazım, evde her gün kavga çıkarmaya çalışan biri var ve tamamen geleneksel düşünen, bizden her gün cam silip komşularla çay içmemizi bekleyen bir adam. Ders çalıştığımızda sürekli gelip bölüyor izin vermiyor, bahaneler bulup konuşuyor tepemizde, baba ders çalışıyoruz sınavalrımız var dediğimizde de adam mısınız siz, sanki sizden bi adam olacak kendinizi ne zannediyorsunuz diyip bağırıp hakaret edip tüm moralimizi bozup içeri gidiyor. Biz kardeşimle sabaha kadar nasıl bundan kurtuluruz diye düşünüyoruz. Psikoloğa götürmeyi de denedik, baba doktora hep beraber gidelim annemden sonra zor zamanlar geçirdik diyoruz, evet siz kafayı yediniz iyice sizin gitmeniz lazım allahın izniyle ben çok iyiyim diyip kenara çekiliyor. Bazen kavga ettikten sonra (ki asla saygısızca davranmayız sadece kendimizi anlatmaya çalışıyoruz ama o bağırıp hakaret etmeye başlıyor) yanımıza geliyor ve aynen şöyle söylüyor 'canım kızlarım ben sizi çok seviyorum başka babalar olsa ağzınızı burnunuzu kırar darma dağın eder ben size hep iyi yaklaşıyorum haketmiyorsunuz ama ben de babayım işte fedakar olmak zorundayım'. bunları söyledikten sonra evin içinde dolaşıp sessizce bize saydırıyor, akla gelmeyecek küfürler ediyor, biz bilerek susuyoruz o cevap vermemizi karşı çıkmamızı istiyor çünkü, cevap verdiğimizde de vurmaya kalkıyor.
Şimdi ben işe başladım tekrar ve çok önemli bi yıl kardeşim ve benim için, huzurlu bi hayata ihtiyacımız var, eğitimimiz için bunu yapmak zorundayız. Biz kardeşimle ev tutup beraber geçinip gidebiliriz zaten yıllardır sadece kira ödemiyoruz o kadar onun dışında herşeyimizi kendimiz hallediyoruz. Maddi açıdan bir sıkıntımız olacağını sanmıyorum, olsa da huzurumuz olur bi iki gün aç kalırız sorun değil.
Benim korkum sürekli haberlerde gördüğümüz kadın cinayetlerinden birine kurban gitmek. Babam çok cahil bi adam bizi kolay kolay bulamaz, polis gelse bizi alamaz ikimiz de kocaman insanlarız ve kendi hayatımızı kuruyoruz sadece saçma sapan bir ortama da girmiyoruz. Ne yapabilirim nasıl yapabilirim biliyorum ama yine de doğruyu yaptığıma emin olmak istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim çünkü psikolojimiz gerçekten alt üst oldu en ufak bi ses duyduğumda babam küfrediyor yine bize diyip kalkıyorum yerimden. Acil yardım bir ay içinde eve çıkmamız lazım. Akıl verin

Tamam babanız kronik vakka, bildiğin psikolojik ruh hastası ama abinizde çok gamsızmış. Bu adamı bile bile sizi yanına almaması ilginç

X