Sürekli birbirimize gelip gitmiyoruz diyen akraba. Yeter artık insanları darlamayın ya

mamamio

Tüm mal varlığım, çevremdeki malların varlığıdır😏
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2015
1.848
2.013
Bu bir iç dökmedir. Eger aranızda bu şekilde davrananlar varsa belki insanları darlamaktan vazgeçer.

Bekarlıgimdan beri öyle çok komsu/akrabalar arası sürekli birilerine gıdım birileri bana gelsin modunda olmadım. İşleri düşerse elbette seve seve yardımcı olurum ama sürekli gelelim gidelim isteği niye? Gorustugum birkaç kuzenim ve uzun yıllardır hayatımda olan birkaç dostum bana yetiyor daha fazlasını istemiyorum neden anlaşılamıyorum.

Özellikle şu aralar yaşadigim baskı yaklaşık 1 buçuk sene önce tasinmamizla başladı. Eşimin işyerine yakın bir muhite taşınmak için bir akrabamin ablası aracı oldu Allah razı olsun. Kira cazip geldi evde yeni tadilat edilmiş temizdi hemen böyle güzel bir ev bulunca kaçırmak istemedik ama aracı kişiyle aynı binada oturuyoruz 🥺 ilk başlarda alışık olmasamda çat kapı gelip gidiyorduk sonra ben evden çalışmaya başlayınca bu gelip gitme azaldı. Şu aralar tamamen kesildi.

Sonra hamileliğim başladı büyük oğlumda anaokuluna başlayınca gün bana yetmemeye başladı. Ne ara akşam oluyo ne ara sabah oluyo cidden anlamıyorum. Geceleri sürekli bir uykusuzluk halindeyim mide yanması bulantısı yatakta dönüşe dönüşe en sonunda yorgunluktan uyuyorum haliyle gunduz oğlanı okula bırakip gelincede öğleye kadar uykum sıkıştırmışken uyuyorum. Bu arada tabi adım rahatada çıktı çok uyuyormusum. Hamileyim zorlanıyorum anlayın artık insanın halini eleştirmekten vazgeçin ya.

Cocuk okula başlayınca sürekli oda bende bir hastalik halindeyiz. Ev işlerine yetişemiyorum bu aralar bazen mutfağı 2 gün toplayamadigim oluyor. Evim bu şekildeykende kimse gelsin gitsin istemiyorum 2 gün sonra akrabalardan aa mamiomun evi şöyle pismis böyle daginikmis kulağıma laf gelsin istemiyorum.

Hayatım böyle ilerlerken bide bu aracı abla sağolsun her gördüğünde ben seni kızım yerine gördüm gelmiyorsun gitmiyorsun diye diye sürekli sürekli beni darlamasi cidden çok bunaldım. Annemlere diğer buyuklerime gelmiyor diye beni şikayet etmesi. Diyorum bu aralar vakit bana bile yetmiyor gelmek istiyorsan buyur gel yok illa ben gitcekmişim. İçimden gelmiyor kendi dünyamda mutluyum beni artık rahat bırak diye illa suratına haykirmam mi gerekiyor? Biliyorum ben gelsem sende çat kapı geliceksin ve bu devamlı hale gelip önünü alamicam ama ben böyle birşey istiyorum. Sürekli iç içe olup herşeyimi bilmeni istemiyorum. Biliyorum ki sadece geldiğinde yediğin bir yemek içtiğin bir kahve olmicak tüm hayatımı inceleyeceksin neler yapıyorum neler ediyorum diye.

Bayağı uzun yazmışım ama birileri okuduysa lütfen her insan bir olmak zorunda değil. Ben kendi evimde vakit geçirmekten kendi halime olmaktan mutluyum bu benim anormal ya da sorunlu olduğum anlamına gelmez.

Taşınma gibi bir luksumuzde malesef kiralar böyle uçup gitmisken yok. Yani ben gitmemeye oda her gördüğünde gelmiyorsunuz diye şikayet etmeye devam edecek. Ama buraya yazarak biraz olsun içimi dökmek istedim. Okuyan herkese teşekkür ederim...

Takmayın kafanızı bence.
Kusura bakmayın ben iyi hissetmiyorum,dinlenmem gerekiyor cocuğum küçük ,hamileyim gelemem deyip geçin.
Bende sevmem cat kapı geleni,kimseye de o şekilde gitmem zaten en yakınım olsa bile. Ayrıca mecburda degilsiniz,bazıları sever gider gelir ama sevmeyebilirsiniz bu şekilde görüşmeyi hakkınız bu da. Kimseyi ilgilendirmez.

Takmayın kafanızı bence.
Kusura bakmayın ben iyi hissetmiyorum,dinlenmem gerekiyor cocuğum küçük ,hamileyim gelemem deyip geçin.
Bende sevmem cat kapı geleni,kimseye de o şekilde gitmem zaten en yakınım olsa bile. Ayrıca mecburda degilsiniz,bazıları sever gider gelir ama sevmeyebilirsiniz bu şekilde görüşmeyi hakkınız bu da. Kimseyi ilgilendirmez.

Ben mi sorunluyum acaba diyodum millet niye bu kadar gelip gitmeye meraklı diye tek olmadığıma sevindim☺️ Ama her gördüğünde aynı şeye dile getirmesi gelen giden eşe dosta bunu anlatması beni rahatsız etmeye başladi. Açıklama yapmamda yetmiyor anlamamakta o kadar ısrarcı bende açıklama yapmiyorum artik. Desteğiniz için teşekkür ederim🌺

Hiç sevmem bu kadar gelinip gitmesini açıkçası. Vaktim yok de geç ev sahibin değilmiş sonuçta
Sorunda orda işte halimi anlatıyorum anlamamak için direniyor. Annemden bile 9-10 yaş büyük yaşıt değiliz ben her dakika ne paylasabilirim ki seninle di mi. Her gördüğünde bunu dile getirmesi rahatsız etmeye başladı beni. Halimi hatrimi sor geç gördüğünde sürekli bu konuyu gündeme getirip insanı taciz etmek niye. Desteğiniz için teşekkürler bu arada🌺

Rahatsızım bu aralar diyin hamilelik zor geçiyor, iş güç vakit bulamıyorum diyin. Her sorduğunda aynı şeyi söyleyin. Kapıda pencerede görürseniz güler yüzünüzü eksik etmeyin ama istemiyorsanızda gidip gelmeyin. Takmayın kafanıza valla

Ben çok mıç mıç ilişkiler sevmiyorum tarzım değil böyle mutluyum diyin. Hala konuşmaya devam ederse seni de sevmiyorum diyin 🙄 şu kızım yerine koydum olayından da hiç hoşlanmıyorum. Koyma ya koyma. Bana sordun mu yeni bir anne daha istiyor musun diye. Açık konuşun bence. Tarzım değil işim gücüm var benim hem öyle içli dışlı olmak bana göre değil kendinize başka evlatlık bulun diyin 😁

Sorunda orda işte halimi anlatıyorum anlamamak için direniyor. Annemden bile 9-10 yaş büyük yaşıt değiliz ben her dakika ne paylasabilirim ki seninle di mi. Her gördüğünde bunu dile getirmesi rahatsız etmeye başladı beni. Halimi hatrimi sor geç gördüğünde sürekli bu konuyu gündeme getirip insanı taciz etmek niye. Desteğiniz için teşekkürler bu arada🌺
Bazen bazı insanlara çevrem yakınlarım ne der ne düşünür diye kafa yormadan dümdüz söylemek gerekiyor.
Mesela bir komşum var daha taşındığımız gün yolda ayaküstü hoşgeldiniz dedikten sonra ben komşuluk sevmem, gelinip gidilmesini istemem dedi, fikrini açıkça söylemesi çok hoşuma gitti, bende zırt pırt kimseyi rahatsız etmeyi, rahatsız edilmeyi sevmem, hele aileye şikayet olacak iş değil, benim kendime göre düzenim var, her dakika gelip gidilmesini sevmiyorum diye açık açık söyleyin.

Böyle yaşça büyük, çoluğu çocuğu savmış ev hanımları günümüzü nasıl geçirsek, nerede gezsek bugün… bunları düşünüyorlar daima. Çalışan çocuklu insanların durumunu anlamaları mümkün değil. Annen dememiş mi hamile kadın, işten geliyor yoruluyor diye…

Bende gidip gelmeyi sevmiyorum. Prensip olarak birinin evine girsem bir gözüm kör, bir kulagim sagir ve dilsiz girip cikiyorum. Ev toplanmamis, camasir sepeti dolu olur felan beni ilgilendirmez. Yeter ki beraber zaman gecirelim. Ama maalesef bizim toplumda gelip gitmek dedikodu icin malzeme vermekten farksiz oluyor. O yüzden bende gitmiyorum ve davet de etmiyorum kafam rahat. Halbuki sosyal biriyim, ama tecrübelerim bu konuda sabit.
Bir yerde okumustum: Kadinin biri gittigi evin temiz olup olmadigini kontrol etmek icin hep banyo dolaplarini acip icini karistirdigini yazmisti. Ruh hastalari cok 🤣

Bayağı uzun yazmışım ama birileri okuduysa lütfen her insan bir olmak zorunda değil. Ben kendi evimde vakit geçirmekten kendi halime olmaktan mutluyum bu benim anormal ya da sorunlu olduğum anlamına gelmez.
Sadece alintiladigim kısım değil her cumlenize ayrı ayrı katiliyorum.Tek çocuğum yalnız doğdum yalnız büyüdüm.Yalnizligima aşık biri bile olabilirim.Evlenince kalabalık bir eş ailesine düştüm ama onlarla anlaştim,insanların sınırlarına saygı duyan insanlar hiç sıkıntılı değiller.Evlenene kadar akraba neyim bilmezken kendi akrabalarimin önünü arkasını alamadım,yeni evliydim kiramadim da, toyluk zamanlarım,çat çaya kahveye,çat kahvaltıya kahvaltı gelince öğlen cayinida kaliyorlar çocuk uyku nedir bilmiyor zaten sabahliyorum bunuda biliyorlar ama asla anlayış yok sıfır yani, sabah 8 de ararlardi ee napalım sana kahvaltıya gelelim dedik,iyimisin kötümüsün,varmıdır,yokmudur evinde bişey değil gelicez biz illallah ettim inanın nefret geldi bana insanlardan artık.Sonra bir sekilde mesafe koydum oh be dedim.Ama kendileri evlendi etti doğum mevlüt dışında bı çağırma yok , aslada istemem zaten gitmek gelmek sevmiyorum çünkü,yada bizim torun uyumuyor kız yoruluyor benim anam ağladı birde akıl verdiniz üstten üstten uzun yazdım bu konuda çok dertliyim inanın,oyüzden hiç yüz vermeyin işi olmayan gidecek yer arıyor kendine her daim,ne evladinizin zamanından çalın ne hamile halinizle strese girin.Kendileri öyle oldukları için herkesi öyle zannediyorlar iyi anlamda da düşünceler sınırlara bı saygilari yok.

Bende gidip gelmeyi sevmiyorum. Prensip olarak birinin evine girsem bir gözüm kör, bir kulagim sagir ve dilsiz girip cikiyorum. Ev toplanmamis, camasir sepeti dolu olur felan beni ilgilendirmez. Yeter ki beraber zaman gecirelim. Ama maalesef bizim toplumda gelip gitmek dedikodu icin malzeme vermekten farksiz oluyor. O yüzden bende gitmiyorum ve davet de etmiyorum kafam rahat. Halbuki sosyal biriyim, ama tecrübelerim bu konuda sabit.
Bir yerde okumustum: Kadinin biri gittigi evin temiz olup olmadigini kontrol etmek icin hep banyo dolaplarini acip icini karistirdigini yazmisti. Ruh hastalari cok 🤣
Ben bu dediğinizi yaşadım yeni evlendim ozamanlar 20 günlük filan gelindim galiba anne evinde doğru dürüst temizlik yapmisligim yoktur, okula git ders çalış sonrası iş hayatı, annem de bişey beklemezdi temizlik yemek adına,iyi kötü yine temizledim evi misafirlerim gelicek diye ev büyük pencere çok ama inanın hiç aklıma gelmedi orası gitmiş pencerelerin önündeki taşı parmaklamis,bak burayı unutmuşsun toz vardı, iyiki ben farkettim başkası olsa laf eder sonra, olabilir dedim ben bile unutmuşum işte abla senin ne işin vardı ki dedim bazıları saf kötülük mü bilmiyorum.

Ben mi sorunluyum acaba diyodum millet niye bu kadar gelip gitmeye meraklı diye tek olmadığıma sevindim☺️ Ama her gördüğünde aynı şeye dile getirmesi gelen giden eşe dosta bunu anlatması beni rahatsız etmeye başladi. Açıklama yapmamda yetmiyor anlamamakta o kadar ısrarcı bende açıklama yapmiyorum artik. Desteğiniz için teşekkür ederim🌺
Rica ederim.
Gerçekten seveni de vardır öyle gidilsin gelinsin zırt pırt ama sevmeyen de eminim çoktur.
Ben evlenip taşınınca evime,herkesle sadece merhaba,iyi günler şeklinde bir ilişki yürüttüm,zaten çalışıyordum sabah gidip akşam geliyordum eve,gidip gelme olayı olmadi haliyle,sonra kızımı doğurup ona bakmaya başlayınca komşulardan biri ile karşılaşmıştım,demişti bana "gün yapıyoruz şunlarla(bizim binadaki kadınların büyük kısmının isimlerini saydı)sende gelsene evde sıkılıyorsundur"
,"hiç sevmem ben gün mevzusunu,zaten sıkılmaya vaktim de yok "demiştim. Bir daha sormadı bana. Yalanda değildi söylediğim zaten. Ne gün severim, ne de sıkılıyordum,sıkılsam alır çocuğumu çıkarım evden bir yerlere gezerim yani gün mü benim sıkılmama çözum olacak. Birde zorunluluk yani girdin bitene kadar çıkamazsın,belki hoşlanmayacağım ortamdan. Ha başkası sosyalleşmek isteyebilir gidebilir bu da gayet normal.

Bazen bazı insanlara çevrem yakınlarım ne der ne düşünür diye kafa yormadan dümdüz söylemek gerekiyor.
Mesela bir komşum var daha taşındığımız gün yolda ayaküstü hoşgeldiniz dedikten sonra ben komşuluk sevmem, gelinip gidilmesini istemem dedi, fikrini açıkça söylemesi çok hoşuma gitti, bende zırt pırt kimseyi rahatsız etmeyi, rahatsız edilmeyi sevmem, hele aileye şikayet olacak iş değil, benim kendime göre düzenim var, her dakika gelip gidilmesini sevmiyorum diye açık açık söyleyin.
Dayımın karısının ablası senelerdir çok yakından olmasada tanıdığım biri. İşte malesef kalp kırmak istemiyorum bide ev ararken aracı oldu😕

Böyle yaşça büyük, çoluğu çocuğu savmış ev hanımları günümüzü nasıl geçirsek, nerede gezsek bugün… bunları düşünüyorlar daima. Çalışan çocuklu insanların durumunu anlamaları mümkün değil. Annen dememiş mi hamile kadın, işten geliyor yoruluyor diye…
Şuan çalışmıyorum işi bıraktım. Annemde diyor mamamio genelde kendi haline takılır sana özel değil bu davranışı yok anlamıyor. Gerçekten colugu çocugu evlendirmiş bana sardı sanırım 😕

Dayımın karısının ablası senelerdir çok yakından olmasada tanıdığım biri. İşte malesef kalp kırmak istemiyorum bide ev ararken aracı oldu😕
Siz bilirsiniz ama bugün bana da ev sorsanız istediğiniz kriterlere uygun bir ev biliyorsam söylerim, bu bana katlanmanız için bir sebep değil🤷‍♀️
Aracı oldu tamam ama kiranızı mı ödüyor faturalarınıza mı destek oluyor veya kendisine ait bir evde sizi ücretsiz mi oturtuyor?
Kimseye vefa borcunuz yok.

Iyi de komsu bunu bana daha ona gitme adina hic bi girişimim olmamisken soylese, ben sanki bayiliyodum senin meymenetsiz suratina diye bi cvp duyardi benden. Kabalik bu bence, niye hosuna gitti anlamadim ki ben hxhxhxh

X