Çocuk Hastalıkları Sürekli kusuyo yardımm lütfen

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
1.085
19
kızlar selam yine bunalımdayım kızım ne mama nede ek gıda yedirebiliyorum ayrıca ek gıdalarını yediririken çorba,yoğurt,muhanllebi falan ne olursa 3 kaşık yer yemez kusmaya başlıyo bu artık çok eziyet verici bi durum halini aldı kusmuk temizlemekten gına geldim tabi allah daha beterinden korusun ama acaba bi rahatsızlığımı var kustuğu için tabi kiloda alamıyo çok mu besliyorum diyorum ama az versemde kusuyo nolur deneyimlerinizi paylaşın

merhabalr öncelikle geçmiş olsun.kolik bebk annesi olarak forumdan takip ettiğim kadarıyla siz de koliktiniz değil mi?Sanırım o geçti şimdi de bu başladı.galiba sorunlar bitmeyecek.benim bebiko henüz 2,5 aylık olup kolikle mücadele ettiği için sizin sorununuz konusunda henüz tecrübemiz yok yardım edemeyeceğiz.sadece geçmiş olsun,bu süreci de çabuk atlatır önemli bişeyi yoktur diyebiliyorum sadece...

merhabalr öncelikle geçmiş olsun.kolik bebk annesi olarak forumdan takip ettiğim kadarıyla siz de koliktiniz değil mi?sanırım o geçti şimdi de bu başladı.galiba sorunlar bitmeyecek.benim bebiko henüz 2,5 aylık olup kolikle mücadele ettiği için sizin sorununuz konusunda henüz tecrübemiz yok yardım edemeyeceğiz.sadece geçmiş olsun,bu süreci de çabuk atlatır önemli bişeyi yoktur diyebiliyorum sadece...

teşekkürler tatlım anlaşılan senin derdin benimkinden büyük allah kolaylık versin

canım mama kaşığını birden dolu dolu ağzına verme ve kaşığı pek fazla ileriye kadar sokma
önce hemen ağzının ucuna az bişey vererek başla yedirmeye
benim kızımda bir ara kaşık dolusu verdiğimde midesini bulandırıp kusardıda
ben anlattığım gibi yaptım o aralar
birde mamalarını çok koyu hazırlama biraz sıvı bırak
koyu mamaları ağızlarında toparlayamayabiliyolar
belki yardımcı olabilmişimdir dene istersen.

kelebeğim doğru sölüyor ben bugün sebzeini koyu yaptım bir kaç kaşıktan osnra çıkardı sonradan aklımbaıma geldi tabi okadar koyu olunca zorlanıyolar azcık sıvımsı hazırla ek gıdaları

canım mama kaşığını birden dolu dolu ağzına verme ve kaşığı pek fazla ileriye kadar sokma
önce hemen ağzının ucuna az bişey vererek başla yedirmeye
benim kızımda bir ara kaşık dolusu verdiğimde midesini bulandırıp kusardıda
ben anlattığım gibi yaptım o aralar
birde mamalarını çok koyu hazırlama biraz sıvı bırak
koyu mamaları ağızlarında toparlayamayabiliyolar
belki yardımcı olabilmişimdir dene istersen.

arkadaşa aynen katılıyorum tam anlayamadım ama sanırın ek gıdalara yeni geçmişsin bebeyin kaç aylık yemeği az ve biraz sıvı ver çocuk tam yatık olmasın hafif yatar fozisyonda pusettin varsa ideal olur yeni başlamışsan çok ağır olmayan ve içinde süt olmayan gıdalar ver su ile yapılan muhallebi hafif sebze çorbası gibi et suyu koyma ilk etapta yemeklerine püreli olmasın ALLAH yardımcın olsun :emir_bebek: :ecrin_bebek:

arkadaşım diş çıkarıyor olabilir mi?neden dersen diş döneminde iştahsızlık olabiliyormuş.benimkinin dişi ağrıyorsa o sırada yedirmeye çalıştığım herşeyi dışarı atıyo ya da kabul etmiyor.yine de yanlış bi yönlendirme yapmıyim.Allah sıhhat versin tüm bebeklerimize...

canım pazar günleri trt1 de bebeklerle ilgili program var geçen haftanın konusu ek besin alan bebeklerin kusumasıydı eğer kusuyorsa verdiğiniz katı giıda biraz pütürlü geliyor olabilir demişerdi pütürsüz şeyler verin demişerdi meyve suyu gibi istersen o tür şeyler dene.ama yinede en kısa zamanda doktoruna sor derim

benim bebeğimdede aynı sorun var suluda hazırlasam aynı hele birde mama yedikten snra elini ağzına götürüp kusmuyormu çok üzülüyorum bu arada acaip şekilde çenesini ağzına çekip emiyor uyurken bile çenesini emiyor sizce ne yapabilirim kusma bi yandan çenesini emme bi yandan kiloda alamyor tabi emzik denedim onuda almadı bebişim erkek 6 aylık

bebeklerin belli bir aya kadar kusmaları normal mide girişindeki kapak daha gelişmediği için ama fişkırır tarzda kusuyorsa doktora gitmekte fayda var bazan mide reflüsü olabiliyor ilaçlı mama ile çekilen filmde belli oluyor

kızlar selam yine bunalımdayım kızım ne mama nede ek gıda yedirebiliyorum ayrıca ek gıdalarını yediririken çorba,yoğurt,muhanllebi falan ne olursa 3 kaşık yer yemez kusmaya başlıyo bu artık çok eziyet verici bi durum halini aldı kusmuk temizlemekten gına geldim tabi allah daha beterinden korusun ama acaba bi rahatsızlığımı var kustuğu için tabi kiloda alamıyo çok mu besliyorum diyorum ama az versemde kusuyo nolur deneyimlerinizi paylaşın

slm, benimde oğlum sürekli kusuyor iki kere ultrasonda baktırdım bişey cıkmadı allaha şükür ancak kilosu bu ay biraz durdu.. doktorumuz motilium adında bi şurup verdi şimdi ona başladık umarım iyi gelir.. bence sende doktoruna bi göster en azından için rahat eder

selam kızlar doktorumuza gösterdik tahlil faln yaptı çok şükür temiz ilaç falan vermedi çünkü tam bi ilaç düşmanı. ama allahtan bu aralar iyi sanırım gelişimiyle ilgili bi dönem geçirdik bi de bişley farekettim yoğurt yedirdikten sonra ne verirsem vereyim kusuyo sanırım yoğurt çabuk hazmedilemiyo o yüzden gece en son öğün olarakm yoğurdu vericem artık

X