Suriyelilerin Atatürk Havalimanı'nda Bilet Oyunu

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
26.008
18.155
m.haberler.com/havalimaninda-suriyelilerin-bilet-oyunu-8258613-haberi/
Suriyelilerin Atatürk Havalimanı'nda
Bilet Oyunu
Suriyeliler, Atatürk Havalimanı'nda
"Türkiye'de bize zulüm ediyorlar."
diyerek Arap yolculara aldırdıkları
biletleri iade edip parasını alıyor.
Atatürk Havalimanı'nda sık sık boy
gösteren ve emniyet yetkililerin
devamlı uzaklaştırdığı Suriyeliler
'Türkiye'de bize zulüm ediyorlar.
Buradan gitmek istiyoruz bize bilet
alın' diyerek Arap yolcuların
kendilerine aldıkları biletleri geri
iade ederek para kazanıyorlar.
SURİYELİLER, ARAP YOLCULARIN
PEŞİNDE
Suriye'deki iç savaşın ardından
Türkiye'ye mülteci olarak yerleşen
ve yurdun çeşitli yerlerinde ikamet
eden bazı Suriyeli mülteciler
Atatürk Havalimanı'nda Arap
yolcuların peşini bırakmıyor. Arap
yolcuların geliş uçaklarını takip
eden ve onların havalimanını
çıkışını bekleyen Suriyeli mülteciler
ilginç bir yöntem geliştirdi.
Ellerinde Suriye pasaportlarıyla ve
çocuklarıyla birlikte Arap yolcuların
yanına yaklaşan Suriyeliler,
'Türkiye'de bize zulüm ediyorlar.
Biz Lübnan'a gitmek istiyoruz. Bize
para vermeyin bize bilet alın ve
kurtarın' sözleri üzeri sarf ediyorlar.
BİR BİLETTEN 370 EURO PARA
KALIYOR
Suriyelilerin sözleri üzerine bazı
Arap yolcular bilet satış ofislerine
giderek başta Lübnan olmak üzere
birçok Arap ülkesine gitmeleri için
yaklaşık 450 Euro değerinde bilet
alıyorlar. Suriyeliler uçuştan iki saat
önce bilet satış ofislerine giderek
uçuştan vazgeçtiklerini söylüyorlar.
Uçuştan vazgeçtikleri için yaklaşık
80 Euro'luk bilet geri iade cezasını
alan bilet satış ofisleri geri kalan
370 Euro'yu bilet sahibi olan
Suriyelilere teslim ediyor.

Arap ın Araptan intikamı gibi olmuş.. Arada kucak açan Türkiye harcanıyor.. Arapların hepsi nankör sonucına varılıyor buradanda..

Çok çirkin bir davranış. Yaptırım uygulansın diyeceğim ama nasıl ispat edilecek?
Duyuru filan yazılsa havaalanının girişine .
Kameralardan tespit edilebilir ki,hava alanına giriş çıkışları,ofislerin önündeki bilet iadeleri,Araplardan biletleri alırken görüntülerin hepsi kameralarla ispat edilebilir.Zaten bunun haberi yapıldıysa çoğu kişinin bildiği birşeydir bu.Yani ispat edilebilir.

Çoluk çocuklarını, kaldırımlarda ellerinde yazılar medet bekler hallerini, vatansız kalışlarını, hele Alabora olacağı besbelli olan botlarla kucaklarında bebeleriyle Yunan Ada'larına kaçmaya çalışırken öldüklerini duyunca gerçekten içim acıyor ama böyle haberleri okuyunca da ayıp size, yazık size diyesim geliyor.
İnsanlar Türkiye'de Suriye'lilere yardım için çırpındı durdu, devlet ayrı çırpındı, halk ayrı, bireysel yardımlar, kermesler, evlerini açanlar.
Kimi görsem yazık bu insanlara deyip herkes elinden geldiğince yardım etti.

Türkiye'de bize zulüm ediyorlar diyorsanız gerçekten, yazıklar olsun.

Çoluk çocuklarını, kaldırımlarda ellerinde yazılar medet bekler hallerini, vatansız kalışlarını, hele Alabora olacağı besbelli olan botlarla kucaklarında bebeleriyle Yunan Ada'larına kaçmaya çalışırken öldüklerini duyunca gerçekten içim acıyor ama böyle haberleri okuyunca da ayıp size, yazık size diyesim geliyor.
İnsanlar Türkiye'de Suriye'lilere yardım için çırpındı durdu, devlet ayrı çırpındı, halk ayrı, bireysel yardımlar, kermesler, evlerini açanlar.

Bugün olmazsa yarın olucaktı.
Kendi ülkelerinde görmediklerini burda gördüler.

soğuk deniz sularında can verenlerin ızdırabından kendine kar payı çıkaran adi varlıklar.....

Bugün olmazsa yarın olucaktı.
Kendi ülkelerinde görmediklerini burda gördüler.

Biz söyleniriz, dert yanarız ama hakikaten çok misafirperver bir milletiz.
Bizzat bildiğim bireysel yardımlar var, eşya, kıyafet, iş, aş, ev yardımı yapıldı.
Kalacak yer veren belediyeler var, ücretsiz sağlık hizmeti alıyorlar, daha birçok olanak sağlandı hepsine, ki kendi vatandaşımızın ücretsiz yararlanamadığını hizmetleri bile onlara sunuyoruz, ülkemize sığınan tüm Suriye'liler böyle deyip genelleyemem fakat eğer havaalanında böyle oyunlar yapılıp Türkiye'de bize zulmediyorlar deniyorsa nankörlüktür bu.

Biz söyleniriz, dert yanarız ama hakikaten çok misafirperver bir milletiz.
Bizzat bildiğim bireysel yardımlar var, eşya, kıyafet, iş, aş, ev yardımı yapıldı.
Kalacak yer veren belediyeler var, ücretsiz sağlık hizmeti alıyorlar, daha birçok olanak sağlandı hepsine, ki kendi vatandaşımızın ücretsiz yararlanamadığını hizmetleri bile onlara sunuyoruz, ülkemize sığınan tüm Suriye'liler böyle deyip genelleyemem fakat eğer havaalanında böyle oyunlar yapılıp Türkiye'de bize zulmediyorlar deniyorsa nankörlüktür bu.
Bende bundan bahsediyorum işte.Dediğiniz gibi " kendi vatandaşımızın bile görmediği "imkanlardan faydalanıyorlar.
Bulunduğum şehirde o kadar çok var ki nerdeyse hepsi istihdam edilmiş durumda.
Ben bu konuda biraz katıyım.Kendi açın varken başkasına padişah sofrası kurmak bana ters geliyor.

Bende bundan bahsediyorum işte.Dediğiniz gibi " kendi vatandaşımızın bile görmediği "imkanlardan faydalanıyorlar.
Bulunduğum şehirde o kadar çok var ki nerdeyse hepsi istihdam edilmiş durumda.
Ben bu konuda biraz katıyım.Kendi açın varken başkasına padişah sofrası kurmak bana ters geliyor.
Bende sizle hemfikirim, bizimde işsiz insanımız, garibanımız çok, yardım edilmiyor mu evet belediyeler yardım ediyor ama bu yardımlar hepsine ulaşmıyor.
Bizim gençlerimiz istihdam edilmezken onlar işsiz kalmıyor, yapılsın elbette, onlarda işsiz kalmasın, evlerini geçindirsin lakin önce bizim canlarımız.

Öte yandan eleştirdiğim bir başka unsurda kontrolsüz olarak neredeyse her şehre yerleşmiş olmaları, mesela Ege'ye ne amaçla geldikleri belli, Yunan Ada'larına geçmek için geliyorlar vs.
Hepsinin kayıt altına alındığını düşünmüyorum, bir olaya karışsalar sarı çizmeli Mehmet ağa.

Bende sizle hemfikirim, bizimde işsiz insanımız, garibanımız çok, yardım edilmiyor mu evet belediyeler yardım ediyor ama bu yardımlar hepsine ulaşmıyor.
Bizim gençlerimiz istihdam edilmezken onlar işsiz kalmıyor, yapılsın elbette, onlarda işsiz kalmasın, evlerini geçindirsin lakin önce bizim canlarımız.

Öte yandan eleştirdiğim bir başka unsurda kontrolsüz olarak neredeyse her şehre yerleşmiş olmaları, mesela Ege'ye ne amaçla geldikleri belli, Yunan Ada'larına geçmek için geliyorlar vs.
Hepsinin kayıt altına alındığını düşünmüyorum, bir olaya karışsalar sarı çizmeli Mehmet ağa.
Ben Akdeniz bölgesindeyim.Burda da sayıları azımsanmıyacak kadar çok.
Asayiş bakımından da bu kadar içiçe olmamız beni ürkütüyor.
Geçen bir yorum yapmıştım "kızımı tek başına biryere gönderemiyorum " diye
Hemen birisi"tecavüz mü etcekler" dedi.
Etmiyeceğinin garantisi var mı?
Genellemiyorum ama bu durum gitgide içinden çıkılamaz birhal alıcak diye düşünüyorum.

Ben Akdeniz bölgesindeyim.Burda da sayıları azımsanmıyacak kadar çok.
Asayiş bakımından da bu kadar içiçe olmamız beni ürkütüyor.
Geçen bir yorum yapmıştım "kızımı tek başına biryere gönderemiyorum " diye
Hemen birisi"tecavüz mü etcekler" dedi.
Etmiyeceğinin garantisi var mı?
Genellemiyorum ama bu durum gitgide içinden çıkılamaz birhal alıcak diye düşünüyorum.

Haklısınız, biz kendi sapık, gaspçı, pedofilimizden endişe duyarken yenilerinin eklenmiş olma ihtimalini düşünmemiz ve endişe etmemiz çok normal.
Sokakta yanımıza yaklaşan kendi insanımıza bile şüpheyle yaklaşırken tıynetlerini, kültürlerini, yaşamlarını bilmediğimiz bu insanlara temkinli yaklaşmamız yadırganamaz.
Benimde 20 yaşında bir kızım var, arkadaşlarıyla buluşmaya gönderiyorum ama 40 tembihle, telefonu biraz geç açsa kıyamet koparıyorum, korkuyorum çünkü, bu da çok insani bir duygu.

Son düzenleme:
körler sağırlar birbirini ağırlar diyesim gelsi.. sevemedim bu milleti :KK12:

Bunlar daha iyi günler Mune
Bu adamlardan çok şey göreceğiz
Bir sürü teröriste yataklık yapıp içeri soktu bu arsızlar
Çoluğa çocuğa herkes gibi acıdım, açlık, çaresizlik, vatansızlık çok can yakıcı hepsi
Etrafımda çok var suriyeli, inan hak etmiyorlar, bugün yardım ediyorsun yarın seninle kavga ediyorlar
İlk zamanlar; psikolojileri bozuk, zor durumdalar, dil bilmiyorlar iz bilmiyorlar dedim hep ama değil bedavacı ve arsızlar Mune, çocukları, bebekleri ayrı tutuyorum ama inan değecek insanlar değiller. Eğitimli olanların çoğu Avrupa'ya kaçtı zaten, bazen gözlerime inanamıyorum hiç şehir görmemiş gibi yaşıyorlar, medeniyetsiz ve kaba

Bunlar daha iyi günler Mune
Bu adamlardan çok şey göreceğiz
Bir sürü teröriste yataklık yapıp içeri soktu bu arsızlar
Çoluğa çocuğa herkes gibi acıdım, açlık, çaresizlik, vatansızlık çok can yakıcı hepsi
Etrafımda çok var suriyeli, inan hak etmiyorlar, bugün yardım ediyorsun yarın seninle kavga ediyorlar
İlk zamanlar; psikolojileri bozuk, zor durumdalar, dil bilmiyorlar iz bilmiyorlar dedim hep ama değil bedavacı ve arsızlar Mune, çocukları, bebekleri ayrı tutuyorum ama inan değecek insanlar değiller. Eğitimli olanların çoğu Avrupa'ya kaçtı zaten, bazen gözlerime inanamıyorum hiç şehir görmemiş gibi yaşıyorlar, medeniyetsiz ve kaba
Valla ne diyeceğimi bilemedim ATTRAENTE, insan bir yandan üzülüyor, bir yandan kızıyor, bunun vicdanla, merhametle de alakası yok, gördüğümüz bir takım gerçekleri yazıp dile getirdiğimizde onlara da günah deniyor, tamam günah, Allah kimseyi vatansız bırakmasın lakin tam birine üzülürken öte yandan bir haber, çalıştığı işyerinin sahibini öldüren Suriye'li, evini kiralamak istemeyen ev sahibinin evine molotof attı haberi vb. bir sürü şey duyuyoruz, kimine bizzat şahit oluyoruz.

Sokaklarda adım başı, hatta marketlerin girişlerinde ben Suriye, yardım yazılı kağıtlarla ailece duran insanlar görüyorum, üzülüyorum ama adım başılar hangi birine yetişeyim, yetişelim, çalışabilirler, ülke şartlarına uyum sağlayabilirler.
Bir yanda da ellerinde, kucaklarında minicik bebeler, burada doğmuşlar belli, ben bu ülkenin vatandaşıyken geleceğini nasıl inşa ederim endişesiyle tek çocuk doğurdum, 2. ye cesaret edemedim, ama onlar meçhul bir geleceğe birçok çocuk doğuruyorlar, sonra duyuyorum Avrupa ülkelerine kaçarken boğulmuş o minik bedenler.

Valla ne diyeceğimi bilemedim ATTRAENTE, insan bir yandan üzülüyor, bir yandan kızıyor, bunun vicdanla, merhametle de alakası yok, gördüğümüz bir takım gerçekleri yazıp dile getirdiğimizde onlara da günah deniyor, tamam günah, Allah kimseyi vatansız bırakmasın lakin tam birine üzülürken öte yandan bir haber, çalıştığı işyerinin sahibini öldüren Suriye'li, evini kiralamak istemeyen ev sahibinin evine molotof attı haberi vb. bir sürü şey duyuyoruz, kimine bizzat şahit oluyoruz.

Sokaklarda adım başı, hatta marketlerin girişlerinde ben Suriye, yardım yazılı kağıtlarla ailece duran insanlar görüyorum, üzülüyorum ama adım başılar hangi birine yetişeyim, yetişelim, çalışabilirler, ülke şartlarına uyum sağlayabilirler.
Bir yanda da ellerinde, kucaklarında minicik bebeler, burada doğmuşlar belli, ben bu ülkenin vatandaşıyken geleceğini nasıl inşa ederim endişesiyle tek çocuk doğurdum, 2. ye cesaret edemedim, ama onlar meçhul bir geleceğe birçok çocuk doğuruyorlar, sonra duyuyorum Avrupa ülkelerine kaçarken boğulmuş o minik bedenler.

Hala da çocuk yapmaya devam ediyorlar, hangi suriyeli kadını görsem hamile
Nice el kadar çocukları orada burada ziyan ettiler, sorumsuzlar, evlada kıymet verdikleri yok, verseler böyle olmaz
Yavaş yavaş acıma duygumu yitiriyorum ve öfkeliyim de
Son dönemlerde artan terör olayları, sınırlarda yaşananlar ister istemez kalbime bir öfke bıraktı
Bir de şunu düşünüyorum ; bu bizim başımıza gelseydi bizi kimse almazdı Mune
Türkler olarak ne Suriye'ye ne de başka bir ülkeye gidemezdik inan
Bizler ekmeğimizi hiç düşünmeden paylaştık onlarla ancak onlar mecburmuşuz gibi bir havaya girdiler
Bu şekilde yerleşmelerine izin vererek çok büyük hata yaptı devlet
Mülteci kamplarından çıkarılmamaları gerekiyordu ki, bir zaman sonra dönsünler geldikleri yere
Şu durumda vatanlarında sular durulsa bile dönmeyecekler, çünkü burada bedava yaşıyorlar
Bakıyorum genç, delikanlı adamlar burada ne işleri var anlayamıyorum
Biz olsak bu vatanı bırakıp gitmezdik, kendi toprağına, namusuna sahip çıkamayan adamlar burada bizim aslan gibi evlatlarımızın rızkını yiyor, bir yandan tonla duygu sömürüsü, artık fazla geliyor

X