Sürpriz yapmayan erkek?

Ecclicious

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2010
162
75
29
Evet kizlar basliktan anlamissinizdir. 2 yildir cikiyoruz, genelde ilk yilimizda surprizler yapardi, gecen sene dogum gunumde gizli dogum gunu partisi duzenlemisti, kavga ettigimizde veya beni kirdiginda mutlaka en sevdigim cikolata ve cicekle gelir.Sorun su ki biz hem sevgililer gununde hemde yildonumumuzde kavgaliydik ve kutlamadik. Dun de dogum gunumdu erkek arkadasim yurtdisindan gelmisti ve bana dogum gunu hediyesi olarak iki gun tatile goturcekti. Denize gidicektik ama otobuslerde hic bos yer yoktu sormaya gittik birlikte. Olmayinca da dogum gunumde bi aksam yemegi yicez diye anlastik ama ben bu yemek disinda da bi surpriz beklemistim ama olmadi. Uyaninca aradi dogum gunumu kutladi sonra yanima geldi baya gec uyandik ikimizde oglen saat 3 gibi. Ne cicek ne hediye yok. Sonra ben surat asmaya basladim tabi solemedim nedenini o bugun cok aceleye gelcek hediyeni yarin alirim dedi ben bozuldum acikcasi zaten senede sadece bir gun bana ozel ve diger ozel gunlerimizdede kavgaliymisiz insan bi cicekle gelir hediye de istemiyorum bir jest yapar. Benim bozuldugumu anlayinca gitti apar topar bana gumus bi kolye almis gelmis. Sonra bildiginiz onceden benim secmis oldugum restoranta gittik ve yemek yedik. Cok siradan bir gun gibiydi kendimi ozel hissetmek istedim o gun ama hic beklemedigim halde hic bisey yapmadi. O da farkinda ozur diledi ama ben nasil haftalarca oncesinden guzel bi surpriz hazirliyorsam o da hazirlamaliydi. Hediye aldi almasina ama verme sekli okadar siradandi ki insan az da olsa bi surpriz yapar. icinden mi gelmiyor anlamadim. eski sevgilisine zamaninda yapmis oldugu surprizleri gordum cunku ve bana yapmamis olmasi cok uzdu beni.

"Değer" algısı da farklı tabi...

Boş yere dert edinmişsin.

Paragrafı okuduğumda baştan aşağıya, düşündüğüm tek şey 'alışılmışlık sorunsalı' oldu.
Zira bu çocuk seni böyle hediye sürprizlere alıştırmasaydı, böyle düşünmeyecektin. İnsanoğlu hep daha fazlasını ister.

Örneğin ben,kendimden örnek vereyim, bundan beş altı ay evvel bir adet gül aldı sevgilim bana. Ambalajı ile kutumda saklıyorum. Çürüyüp paramparça olana kadar saklıycam dediğimde gülümsüyor bana mesela sevgilim. Ama mutlu da oluyor buna.

Hediye,çiçek çikolata birer sevgi göstergesi değildir zira.

Bence beklentinizi falan azaltmayın çünkü yatlar katlar beklemiyorsunuz bir doğum günü bir yıldönümü yılda iki defa bırakalımda en azından o günlerde hoş sürprizler yapılsın dimi bu maddi beklenti değil manevi beklenti

Bekletigin seyi adam nasil supriz yapar gibi versin bende o kismi anlamadim k bakmayin.
Zaten sizin surat asmalarinizdan sonra gidip almis adam yani bekliyodunuz supriz yapar gibi verse siz beklemiyormus gibimi acicaktiniz paketi :KK45:

Yaa o değil de, siz surat astiniz diye gidip kolye almış ya... o kolyeyi zorla aldı biliyorsunuz değil mi? İçinden gelmemisti aslinda ve sizin suratinizi çekmemek için aldi. Her taktiğinizda bu dedigimi hatirlayin.

Evet kizlar basliktan anlamissinizdir. 2 yildir cikiyoruz, genelde ilk yilimizda surprizler yapardi, gecen sene dogum gunumde gizli dogum gunu partisi duzenlemisti, kavga ettigimizde veya beni kirdiginda mutlaka en sevdigim cikolata ve cicekle gelir.Sorun su ki biz hem sevgililer gununde hemde yildonumumuzde kavgaliydik ve kutlamadik. Dun de dogum gunumdu erkek arkadasim yurtdisindan gelmisti ve bana dogum gunu hediyesi olarak iki gun tatile goturcekti. Denize gidicektik ama otobuslerde hic bos yer yoktu sormaya gittik birlikte. Olmayinca da dogum gunumde bi aksam yemegi yicez diye anlastik ama ben bu yemek disinda da bi surpriz beklemistim ama olmadi. Uyaninca aradi dogum gunumu kutladi sonra yanima geldi baya gec uyandik ikimizde oglen saat 3 gibi. Ne cicek ne hediye yok. Sonra ben surat asmaya basladim tabi solemedim nedenini o bugun cok aceleye gelcek hediyeni yarin alirim dedi ben bozuldum acikcasi zaten senede sadece bir gun bana ozel ve diger ozel gunlerimizdede kavgaliymisiz insan bi cicekle gelir hediye de istemiyorum bir jest yapar. Benim bozuldugumu anlayinca gitti apar topar bana gumus bi kolye almis gelmis. Sonra bildiginiz onceden benim secmis oldugum restoranta gittik ve yemek yedik. Cok siradan bir gun gibiydi kendimi ozel hissetmek istedim o gun ama hic beklemedigim halde hic bisey yapmadi. O da farkinda ozur diledi ama ben nasil haftalarca oncesinden guzel bi surpriz hazirliyorsam o da hazirlamaliydi. Hediye aldi almasina ama verme sekli okadar siradandi ki insan az da olsa bi surpriz yapar. icinden mi gelmiyor anlamadim. eski sevgilisine zamaninda yapmis oldugu surprizleri gordum cunku ve bana yapmamis olmasi cok uzdu beni.
süpriz yapmayan erkek de mi varmış allah allah

hediye de istemiyorum bir jest istiyorum demişsin
hediye ile gelmediği için bozulmuşsun
garip
hayat dizilerdeki doğum günleri gibi değil
boşver ya zaten herkes senin kutladığın şekilde kutluyor
diğerleri istisna

tatile gideceğiniz için başka bi hediye düşünmemiştir. madem bu kadar çok önemli senin için, niye surat asıp huzur bozuyosun, o günü mahfediyosun.

Su an okudugum bazi yorumlara inanamiyorum. Ben sadece birlikte oldugum adam dan daha sicak birseyler isterdim ki bunu her kiz ister. Hediyeyi almamis olmasi degildi sorun ben hediye pesinde degilim sorun verme sekliydi. Surat yapmaktan da trip atmisim gibi algilanmis. Beklenti azaltmak vs guluyorum alt tarafi sevgiliniz 5 tl bi cicek alip yanima gelirken o gunun onun icin de en biseyler ofade ettigini gormek istememdi. Bunu da her kiz ister,her gun cicek bocek mi istemisim? Tum ozel gunlerim berbat aglayarak gecmis zaten yil icinde olanlar en azindan dogum gunumde bu kadar onemsiz olmamaliydi diye dusundum ama siz demek ki bu tarz beklentileri kesmissiniz eslerinizden veya sevgililerinzden ki size bu cok gelmis. Ben bir kadinim neden boyle bisey istemeyeyim. Ne onu uzcek ne utandircak bisey yapmisim kendimce bazi seyleri hakettigimi dusunuyorum. simdi siz bu lafimi da maddiya da cekersiniz. Benim beklentim maneviyata dayali birseydi. Maddiyat hediyeler degil.

:)
Adam yapinca iyi yapmayinca kotumu oluyor? Erkekler iste boyle yapinca iyi yapmayinca kotu okduklaro icin "en bastan hic alistirmayayim" moduna giriyorlar. Sürekli bekleyenler yuzunden bizimde basimiz yaniyor :))))

Ne beklemisim ben ya pirlanta mi? Altin mi? :KK70: aynen canim ya bi kiz dogum gununde cicek ister mi hic ne alakaya yani ne gerek var alt tarafi dogmussun iste. Alistirmayalim erkekleri hic ne gerek var ama dimi. Haklisiniz bende para avcisiymisim kendini acayip simarikloklara alistirmisim sevgilimden bunu beklemem lazimdi cunku eger sicak bi kutlama bekliyosam simarik ben oluyorum aynen. :KK70:

insan beklio tabiki sevgi göstergesi değil ama kendini değerli hissetmek istiyo bnde eşime doğumgününde özel kutu hazırlamştım hediyemin haricinde yani.. o beni magzaya götürdü istedini sec dedi öle oldu yani bnde ona bi daha ki doğum gününde sadece pasta aldım hediyesini secmesi içinde bi mağzaya götrdüm öle yani genede seviyorum kocamıı:KK36:

kızın ilişkiden beklentisi bu kendisi sevgilisine karşı öyle aynı şeyi beklemesi çok mu abest neden bu kadar tepki veriyonuzki

Afedersiniz ama saçma buluyorum ben bu sürpriz merakını.Mutluysan sorun yok karşındaki insanın seni sevdiğini de sürprizden falan anlamazsın.Hareketleri sözleri kendini ele verir zaten yok bana hediye alsın yok şu yok bu.Tamamiyle gereksiz bana göre.Ben kadınım falan diyorsunuz da ben de kadınım kimseden bir şey beklemiyorum çok şükür ne özel bir arkadaşımdan ne de diğer arkadaşlarımdan.Size tavsiyem evet beklentilerinizi azaltın hayatın gerçeği bu çünkü kimse sizi sizin kendinizi düşündüğünüz kadar düşünmeyecek hiçbir zaman.

X