Sütten kesme tavsiyeleri

Nayinom19o7

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2020
4
0
31
Merhabalar oğlum 20 aylık gece gündüz sadece emiyor ne kendi uyuyor beni uyutuyor resmen bağımlı oldu ayrıca hala sütüm çok geliyor kesmeli miyim ve sabır taşını deneyen var mi

Merhabalar oğlum 20 aylık gece gündüz sadece emiyor ne kendi uyuyor beni uyutuyor resmen bağımlı oldu ayrıca hala sütüm çok geliyor kesmeli miyim ve sabır taşını deneyen var mi
Sabır taşı ne hiç bilmiyorum. Ben size naçizane bi kaç tavsiye verebilirim
- öncelikle bağımsız uyumasını sağlayın yani emerek uyumamasi gerekir
- gece emmelerini bitirmelisiniz
- gündüz daha fazla ek gıda verip anne sütünü kademeli olarak azaltmalisınız.
Tüm bunları yapmadan direkt kesmek çocukları aşırı hircinlastiriyo ve anne ile arasında kurulan güven bağını sarsıyo. Ne çocuğunuza ne de kendinize bunu yaşatın. Ayrıca azaltarak bırakırsanız sütünüz de azalır ve gogsunuzde kitle vs oluşma riski de azalır

Sabır taşı ne hiç bilmiyorum. Ben size naçizane bi kaç tavsiye verebilirim
- öncelikle bağımsız uyumasını sağlayın yani emerek uyumamasi gerekir
- gece emmelerini bitirmelisiniz
- gündüz daha fazla ek gıda verip anne sütünü kademeli olarak azaltmalisınız.
Tüm bunları yapmadan direkt kesmek çocukları aşırı hircinlastiriyo ve anne ile arasında kurulan güven bağını sarsıyo. Ne çocuğunuza ne de kendinize bunu yaşatın. Ayrıca azaltarak bırakırsanız sütünüz de azalır ve gogsunuzde kitle vs oluşma riski de azalır
Teşekkürler deneyecegim

Bir kaç aya yayarak kademeli kesin derim. Bebeği tiksindirme travmatik bir ayırma yöntemi. Bazı anneler salçayla yara bandıyla tiksindirip, korkuttuklarını ve bebeklerinin de çok kolay memeden ayrıldığını söylüyor. Fakat memeden ayrılırken oluşan travma ille de kısa vadede ortaya çıkacak diye bir durum söz konusu değil. Bebek tepkisiz memeden ayrilabilor ama yaşadığı travma uzun vadede kişiliğe yansıyan olumsuz davranışlara sebep olabilir.

Benim tavsiyem önce gündüz emzirme sayısını zamanla azaltıp bir ay sonunda, bebek çok direnç gösterirse 2 ay sonunda gündüz emzirmeyi tamamen kesin. Ardından gün içinde zaman zaman memede süt azaldı diye duyurun. Bir hafta sonra memede süt çok az kalmış galiba bitecek diye duyurmaya başlayın. Bir hafta sonra memede süt bitiyor, azıcık kalmış, tamamen bittiğinde sana geceleri su verecegim demeye başlayın. Bir hafta sonunda sutten tamamen keseceginiz gün geldiğinde gün içinde gogsunuzu yoklayıp aaa memede süt bugün bitmiş, içi bomboş, bu gece sana susadiginda su verecegim deyin bir kaç kere. Bunların hepsini kaygısız, neşeli görünerek söyleyin.

Memeden tamamen ayıracağınız gun gelmeden önce gece su vermek için ozel bir bardak, suluk alın ve bunu süt bitince kullanacağız diye anlatın son haftanızda. Çok heves ederse öncesinde de kullanabilir tabi.

Sutten tamamen kesme günü geldiğinde asla geri adım atmayın. Sabırla ve çok sevecen, sevgi dolu yaklaşın. Emmeyi özlediğini biliyorum ama merak etme yarın daha az ozleyeceksin, sonraki gun daha da az ozleyeceksin, sonra hiç ozlemeyeceksin. Ben sana hep boyle sarılacağım, çok seveceğim, saçlarını okşayacağım gibi sözlerle sakinleştirmeye çalışın. Ten temasını en üst seviyede tutmaya çalışın. Kolayliklar dilerim.

kesinlikle eksilterek bırakmalısın..kızımda meme bağımlısıydı..önce gündüzleri azalttım istediğinde parka vs götürdüm..gündüz tamamen bitti uyurken emiyordu sadece...sonra son kez emerken onunla konuştum artık büyüdüğünü söyledim süt artık bitti dedim tamam dedi..tabi öncesinde de bilinç altına keseceğimi yerleştirmiştim sürpriz olmadı..ondan sonra emzirmedim bir iki kez ağladı istedi mutlu olacağı başka şeylere yönelttim..göğsümde hiç birşey olmadı sağmadım..azaltarak kestiğim için kendi kendine terbiye oldular..kolay gelsin

X