sütü çok azalmışken arttırmayı başaran var mı

evet ya benim kzıda eskisi gibi sık emmek istemiyor.. ama bu ara aç kar yavrum. demin 100 cc mamamyı lüplettii. hlbuki yeni emmişti:KK43:ama yetmedi demekki sütüm:KK43:(

hanimlar ben kizimi 2 bucuk yasina kadar emzirdim. SIK SIK emzirmek ise yariyo sut azalmiyo
benim kiizm çok fazla emiyordu buyudukce guclu çektikce sut çogaliyordu. birakmasam daha emecekti nerseyde. 2 yasindan sonra sut dogrusu yaramiyor ardik..
birde tv de ikbal gurpinar dan duydm sutu artirmak için soyle diyordu.
"hanimlar sutunuz bol gelmesini istiyorsananiz un kurabiyesi yeyin ustune bol su için bakin fosur fosur sutunuz olacakdir" ben ins dogacak olan bebegim içiin kullanicam bu metotu: ))

un kurabiyesinide denedim.. bende pek fark etmedi.. sanırsam beğin emiş gücüyle ve emmesi ile ilgili.. sanki benimki isteksiz emiyor gibi ondan belkide azaldı bu ara..

ya benimki çok hareketli gün içinde 10-15 dk sabit durup emmek istemiyo sürekli oynamak istiyor ondan emmeye emmeye azaldı süt

Canim benimde cok azalmisti, ben her 2-3 saatte bir sagarak artirdim. Sik sik emzirirsen artacaktir yada sagabilirsen sag, ama saatleri kacirmadan sagman lazim, sagdiktan sonra sutun bitse gelmese bile sagmaya devam et. Bu sekilde sut uretimin artacaktir.

Canim sutun azaldiysa bu sekilde sadece yenilen seylerle artmasi guc. Dedigim gibi ya sik sik emzirmen gerekiyor yada sik sik sagman lazim. Cunku gogsunu ne kadar cok bosaltirsan, vucudun o sutu yerine koymak icin o kadar cok calisacaktir ve sut uretimin artacaktir. Bak benim ilk ay sutum cok iyiydi sonra bir sebepten dolayi azaldi ve artirmak icin bir kitap okudum ve gercekten ise yaradi. O kadar arttiki, sutum bebegimin ihtiyacindan bile fazla oldu. Yoksa sadece rezene ic, sunu ye bunu ye ile sutun artmaz. Deneyimle sabittir.

Süt konusuna takmis biri olarak, en iyi süt arttirma yöntemlerini söyle siralayayim.

Öncelikle emzirmeyi cok istemek gerekiyor ve bu konuda strese girip olumsuz düsünmek yerine, bebeginizi ne kadar cok sevdiginizi ve emzirmenin ne kadar müthis birsey oldugunu düsünün. Bebeginizin tenine temas edin emzirmeden önce. Bir Annenin psikolojik olarak emzirmeye hazir olmasi cok önemli.

"Sütüm az diye kaygilanip, hemen mamaya siginmayin."

Süt bebek ne kadar emerse, o oranda artan birsey. Pompaladiginizda sütünüzün az gelmesinden endise duymayin, en iyi pompa bence bebektir. Denenmistir ve sabittir. Benim pompayla yarim saatte sagip onca strese girdigim sütü, oglum 5 dk da fazlasiyla emiyor. Bazi kadinlarin maalesef sütü olmuyor ya da cok az oluyor. Ama bu bence istisnai bir durum. Bazilarida, "sütüm yok yok diyerek sütünü azaltiyorlar." Evham yapmayin ve emzirmek konusunda sonuna kadar direnin.

Dogadaki diger memelileri, özellikle inekleri arastirmis biri olarak; diyebilirim ki, durum onlar icinde ayni. Ama az sütün aslinda bazen makbul oldugunu söyleyeyim. Bir kitapta, sütü az ama vitamin degerleri cok cok yüksek olan bir kadinin bebeginin, kilo aliminda bir azalma olmadigini, normal seyrinde sürdügünü okumustum. Sütünüzün kalitesini test ettirin eger bu konuda endiseniz varsa.

Bol bol dinlenmek, alabildiginiz kadar sivi almak, bazi gidalari tüketmekte cok önemli tabiki. Özellikle, Malt bira gercekten süt arttiran birsey. Sonra hurma, incir, kuru kayisi, havuc suyu, fistikli baklava, emzirme caylari, Dereotu, ilik suyla ya da masaj yaglariyla gögüslere masaj ise yariyor. Dengeli beslenmekte cok önemli. Sicak corbalar ve salatalar olmali mutlaka menüde. Haftada en az 1 kere taze balik, protein acisindan cok önemli. "Kilo aliyorum" diye endiseye kapilmayin! En az 6 ay kilolarinizla ilgilenmeyin, cünkü bebeginiz icin cok önemli bir görev üstlendiniz ve bunun keyfini sürün...

Gelgelelim bana: Tüm bunlari yapmama ragmen, oglum emmekte sorun yasiyor. Cok az emiyor ve oynamak istiyor sonra. Öyle stresli günlerim oluyor ki, "neden emmiyor" diye oturup agliyorum bazen. Hemen sütüme yansiyor. Sonra stresten arinip olumlu düsününce, toparlaniyorum. Böyle böyle 4,5 ayi neredeyse devirdik. Kilo alimi iyi gidiyor ama sütümün bir kismida hepsini emmedigi icin heba oluyor maalesef:çok üzgünüm: Yine de emzirmek müthis bir duygu. Hepimize bol sütlü günler dilerim.

Süt konusuna takmis biri olarak, en iyi süt arttirma yöntemlerini söyle siralayayim.

Öncelikle emzirmeyi cok istemek gerekiyor ve bu konuda strese girip olumsuz düsünmek yerine, bebeginizi ne kadar cok sevdiginizi ve emzirmenin ne kadar müthis birsey oldugunu düsünün. Bebeginizin tenine temas edin emzirmeden önce. Bir Annenin psikolojik olarak emzirmeye hazir olmasi cok önemli.

"Sütüm az diye kaygilanip, hemen mamaya siginmayin."

Süt bebek ne kadar emerse, o oranda artan birsey. Pompaladiginizda sütünüzün az gelmesinden endise duymayin, en iyi pompa bence bebektir. Denenmistir ve sabittir. Benim pompayla yarim saatte sagip onca strese girdigim sütü, oglum 5 dk da fazlasiyla emiyor. Bazi kadinlarin maalesef sütü olmuyor ya da cok az oluyor. Ama bu bence istisnai bir durum. Bazilarida, "sütüm yok yok diyerek sütünü azaltiyorlar." Evham yapmayin ve emzirmek konusunda sonuna kadar direnin.

Dogadaki diger memelileri, özellikle inekleri arastirmis biri olarak; diyebilirim ki, durum onlar icinde ayni. Ama az sütün aslinda bazen makbul oldugunu söyleyeyim. Bir kitapta, sütü az ama vitamin degerleri cok cok yüksek olan bir kadinin bebeginin, kilo aliminda bir azalma olmadigini, normal seyrinde sürdügünü okumustum. Sütünüzün kalitesini test ettirin eger bu konuda endiseniz varsa.

Bol bol dinlenmek, alabildiginiz kadar sivi almak, bazi gidalari tüketmekte cok önemli tabiki. Özellikle, Malt bira gercekten süt arttiran birsey. Sonra hurma, incir, kuru kayisi, havuc suyu, fistikli baklava, emzirme caylari, Dereotu, ilik suyla ya da masaj yaglariyla gögüslere masaj ise yariyor. Dengeli beslenmekte cok önemli. Sicak corbalar ve salatalar olmali mutlaka menüde. Haftada en az 1 kere taze balik, protein acisindan cok önemli. "Kilo aliyorum" diye endiseye kapilmayin! En az 6 ay kilolarinizla ilgilenmeyin, cünkü bebeginiz icin cok önemli bir görev üstlendiniz ve bunun keyfini sürün...

Gelgelelim bana: Tüm bunlari yapmama ragmen, oglum emmekte sorun yasiyor. Cok az emiyor ve oynamak istiyor sonra. Öyle stresli günlerim oluyor ki, "neden emmiyor" diye oturup agliyorum bazen. Hemen sütüme yansiyor. Sonra stresten arinip olumlu düsününce, toparlaniyorum. Böyle böyle 4,5 ayi neredeyse devirdik. Kilo alimi iyi gidiyor ama sütümün bir kismida hepsini emmedigi icin heba oluyor maalesef:çok üzgünüm: Yine de emzirmek müthis bir duygu. Hepimize bol sütlü günler dilerim.
a.s.

çok teşklr.. çok doğru şeyler yazmışsınız..

benimki 10 aya kadar gayet güzel emiyordu sonra azalttı bakalım sağmayı deneyeceğim bir de yoksa emmeye emmeye kesilecek iyice, sadece gece güzel emiyor ama sabaha karşı bitiyor süt bu seferde erkenden uyanıyor

kızlar bende aynı durumdayım bebeğim 9 aylık ve nerdeyse hiç sutum yok artık önceden nerde fazlalıktan akardı goguslerimden cogu zaman sagar saklardım bile bebeğimde masallah cok guzel emerdi ama cocuk siimdide emmmek istiyo ama boski göğüsler napcamı sasırdım valla

benim sütüm kızım 1 bçk aylııkken azalmaya başladı 3 aylıkken yok sayılacak haldeydi
şuan 4. aya giriyoruz ve hala aynı sıkıntı
kim ne dediyse yedim içtim deli gibi ne duyarsam yaptım nedense fayda etmedi
humana çayı içiyorum biraz fayda etti gibi ama oda çok etkili olmadı
çok kafaya taktım sütüm gelsin diye yapmadıgım kalmadı
ama artık takmayaya çalışıcam çünkü ruh sağlıgım bozuluyor ve düzelen bişeyde yok
size çok fayda eden birşey olursa paylaşırsanız sevinirim

merhaba anneler.ben de aynı durumdan muzdaribim.bebişim daha altı aylık ama sütüm inanılmaz azaldı.bebişim de zorla emiyor.ek gıdaya 5.5 aylıkken başladm.fazla birşey de vermiyorum ki beni bıraksın.sabahları anne sütü içine cicibebe bakıcıya bırakıyrm,meyve suyu,püresi,2 günde bir yoğurt.şimdi dünden beri 2 saatte bir sağıyorm artsın diye faydası olacak gibi.normalde 20 cc zor çıkıyordu.şimdi 110 cc falan çıkıyor okuldan gelince.inş olumlu sonuç alırsam sizlerle paylaşacğm...

kesinlikle su içmelisin .inanılmaz arttırıyor.birde çocuk emdikçe fazlalaşır demişlerdi.benim bebişim 7,5 aylık bende uzun zaman emzirmek istiyorum. umarım azalmaz.

bana vişne suyu iç dediler sütün artması için. bakalım deniyorum umarım bir artış olur.

en önemli olan sey yeterli beslenmke bol sıvı tüketmek öğün atlamamk ve bol bol emzirmek kalan ı da boşaltmak ben 40 cc den 120 cc ye cıkardım saga saga varın gerisini siz düşünün

X