Bebek Beslenmesi sutum azaldı bebegıme ek besın veremıyorum :((

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ozlemBLK

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
2.111
119
arkadaslar bebegım 4 aylık oluyor suan 6,5kg ama son bır haftadır sutum yok denecek kadar az hatta bazen hıc cıkmadıgı bıle oluyor napıcagımı sasırdım
aptamıl sma verdık ogurup yemıyor bıbaronu da dısını kasımak ısın kullanıyor agzına alıp ıtıyor tekrar alıyor bu sekılde oynuyor ama ıkı damla yuttugunda hemen ogurmeye baslıyor
dr konustum muhallebı ver dedı onu da yemedı benım iştahsız oglum
mulıpayı aradım anlattım ıcıne elma suyu koy dedıler oylede yaptım yemedı
yemedı yemedı yemedııı
ne yapacagımı sasırdım kaldım aclıkdan aglıyor ıllada meme ıstıyor keske olsadaa verebılsem aglamakdan helak oluyor ac oldugu için
elımden hıc bısey gelmıyor
4,5 lıtreye cıkardım ıctıgım suyu yemedıgım hıc bısey yok denecek durumda
bu arada oncesınde de bır ogun yemek yemeyım yıne olmazdı sutum
yemem duzenlı kupa bardaklarla bıtkı cayları ıcıyorum rezene anne cayları nane cayı vs
yokk cıkmıyor guzel sutum
ne yapabılırım benımle aynı durumu yasamıs annlerın yardımlarını beklıyorum...
senağlama

canım geçmiş olsun ama sakın gelmiyo diye emzirmeyi bırakma gelsede gelmesede emzir

arkadaslar bebegım 4 aylık oluyor suan 6,5kg ama son bır haftadır sutum yok denecek kadar az hatta bazen hıc cıkmadıgı bıle oluyor napıcagımı sasırdım
aptamıl sma verdık ogurup yemıyor bıbaronu da dısını kasımak ısın kullanıyor agzına alıp ıtıyor tekrar alıyor bu sekılde oynuyor ama ıkı damla yuttugunda hemen ogurmeye baslıyor
yemedı yemedı yemedııı
ne yapacagımı sasırdım kaldım aclıkdan aglıyor ıllada meme ıstıyor keske olsadaa verebılsem aglamakdan helak oluyor ac oldugu için
yemem duzenlı kupa bardaklarla bıtkı cayları ıcıyorum rezene anne cayları nane cayı vs
senağlama
benim sana tavsiyem BOL BOL sadece SU iç,bitki çayı değil,ve BOL BOL UYU,senin yorgun olmasını sütü azaltabilir ve ayrıca stersli olması,yemeğinı de ye aksatma,ve sık sık emzir,bazen bebeklerin karnı tok olduğu için senin vucüdün bunu algılar ve sütü az üretir,ayrıca azcik ek gıda da vermeye denebilirsın,ben yoğurt verdim mesela,yoğurt hem bebeğin karnı tok tutar hem de rahatlatıp iyi uyur bebiş,sen de onun yanına yat,uyu,o mızlandığında hemen emzir,eminim iyi olacak,ama emzirmeyi sıkın bırakma:teselli::nazar:

sütünün azaldığını düşünmen bile onun azalmasına neden olur. hele ki üzüntü bunun başlıca nedenlerinden..olumlu düşünmeye çalış! ılık duş al! bol su iç! moralin ne kadar iyi olursa sütün o kadar bol olur! bebeğin emmediği zamanlarda ya da yattığında sen arada sağmayı dene bence. sütün az geldiği bir göğüsten süt sağmanın ne kadar sinir bozucu olduğunu çok iyi biliyorum. ama yine de moralini bozma! yine de olmazsa hazırladığın mamayı bebeğine farklı ortamlarda yedirmeyi dene. hareketli, renkli, dikkatini çekebilecek yerlerde. o zaman belki yemesi konusunda başarılı olabilirsin. umarım en kısa zamanda sütün bollaşır!

Son düzenleme:
cok tesekkur ederım
ıkı gundur emsede emmesede ıkı saatte bır sagıyorum sutum gordugum kadarıyla ıyı ama galıba bebegıme yetmıyor doymuyor
daha kac tane mama denıcem sınır oluyorum ıyıce bulamayıp da ac olan kac tane bebek var :KK43:(
alıyoruz yemıyor kusuyor hadı o da kenera 5 kutu mama var evde ınsan atamıyor da verecek de kımse bulamıyorum
bugun sınır oldum bu bebegı sımartmak gıbı hıssettım
bı tane mamayı ayırdım ac kaldıgında verıcem elbet yıyecektır (ınsallah)

cok tesekkur ederım
ıkı gundur emsede emmesede ıkı saatte bır sagıyorum sutum gordugum kadarıyla ıyı ama galıba bebegıme yetmıyor doymuyor
daha kac tane mama denıcem sınır oluyorum ıyıce bulamayıp da ac olan kac tane bebek var :KK43:(
alıyoruz yemıyor kusuyor hadı o da kenera 5 kutu mama var evde ınsan atamıyor da verecek de kımse bulamıyorum
bugun sınır oldum bu bebegı sımartmak gıbı hıssettım
bı tane mamayı ayırdım ac kaldıgında verıcem elbet yıyecektır (ınsallah)

CANIM bebegin doymuyorsa sen daha da sik emzir.Mamalardan yogurt yap emzimeden once biraz ver yemeye baslarsa.ondan sonra her emzirmeden sonra verebilirsin.arkadasimin durumu aynidi dr bunu tavsiye etmisti.
ama moralini yuksek tut ve sutun cok oldugunu dusun kisa bir sure sonra gercekten artirir.:ecrin_bebek:

cicibebe 3 4 adet içine kaşık maması bir kaşık peynir ve bir kaşık pekmez kat sıcak su ile mama yap benim oğlum çok seviyo faydalıda dene derim ben. ama ara öğünlerde muhakkak emzir pes etme.

merhaba benimde oglum 4ayini doldurdu sutum az geliyor.artik dert etmiyorum cunku yapacak bir seyimde yokk.stresli bi ortamda yasiyorum.karisanım cok kafam hic bos degil.sen enguzeli yaz geldi bir tatile git imkanlariniz el veriyorsa.emin ol cok rahatlarsin ve sutun artar.milupa kullanıyorsun sanirim.bizde milupa conformil kullanıyorduk.ama artık almiyor oguruyor.ve istahini kesmisti milupa.arti kakasini inanilmaz piis kokutuyordu ossurmaktan hal oluyordu yavrum.aradimm banada meyvesuyu karistir,mamalari karıstır falan dediler ama ben direk mamayi degistirip nan 1 aldim.suan severek iciyor.ossurmalar kesildi kakanın kokusu hafifledi.onu boyle rahat mutlu gormeekten belkide biraz daha arttı sutum.enazından aksamüstüne kadar emebiliyor.mamayi cok az aliyor.bebeginin aglamasida seni huzursuz eder.onun mutlu olmasini saglarsan eminim sutununde artmasi kismen saglanir

yemedı yemedı yemedııı
senağlama
yemedı yemedı yemedııı
senağlama

Sevgili Özlem,

Seninle aynı durumdayım. Bebeğim 3,5 aylık olmak üzere. 1,5 aylıktan itibaren çok sık emzirmeme rağmen günbegün azalıyor. Artırmayı başarabildin mi sütünü?

X