­čś¬­čś¬S├╝t├╝m m├╝ yetmiyor bebe─čim mi emmiyor? ­čś¬­čś¬

Umpala

G├╝l k─▒z─▒m ­čî╣
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
23 Ocak 2019
582
816
L├╝tfen konum ta┼č─▒nmas─▒n, bebek beslenmesine yazd─▒m hi├ž d├Ân├╝t alamad─▒m ­čś¬­čś¬Arkada┼člar 1 ayl─▒k bebe─čim var. Mastit vs gibi pek ├žok sorunla u─čra┼čt─▒m hala aral─▒kl─▒ olarak u─čra┼č─▒yorum meme ucum Bi t├╝rl├╝ iyile┼čmedi. Bunlar emzirme mi etkiledi mi bilmiyorum fakat hippin stilteesini kullan─▒yorum, Bi s├╝re galactago kulland─▒m, her g├╝n incir ├╝z├╝m ho┼čaf─▒ i├žiyorum, her g├╝n bir ba─ča yak─▒n dereotu yiyorum, 4 litre den a┼č┼ča─č─▒ su i├žmiyorum, tahin pekmez yiyorum, hep et tavuk ya da bal─▒k yemeye ├žal─▒┼č─▒yorum, ye┼čil yaprakl─▒ sebzeler de dahil, rezene anason ├žay─▒ i├žiyorum, yetmedi bir de brewers yeast b12 sipari┼č ettim, s├╝t├╝m├╝n ┼čelaleler gibi akmas─▒ gerekir dimi? Bebe─čim emerken Bi k─▒sm─▒nda uyuyor Bi k─▒sm─▒nda da ne emerse i┼čte, acaba uyuyup fazla emmedi─či i├žin mi kilo al─▒m─▒ az oldu? 2 hafta ├Ânce doktora gitti─čimizde doktor kilo al─▒m─▒ az yar─▒ a├ž gibi mamay─▒ 4 ├Â─č├╝n ver dedi 4 ├Â─č├╝n verdik 1 ayda 2 haftas─▒ 4 ├Â─č├╝n mama olmak ├╝zere 1 kg ald─▒. (2haftal─▒k anne s├╝t├╝ emdi─či d├Ânemde ise 400 gr ald─▒) Fakat ┼čimdi emiyo emerken biraz ├žekip ba─č─▒r─▒yo bak─▒yorum s├╝t daml─▒yo ucundan ama ona m─▒ yetmiyo? Ya da biberon mu istiyor? Kafam ├žok kar─▒┼č─▒k moralim bozuluyor, hi├ž mama vermeyip emzirmeyi denedim a─čl─▒yo dayanam─▒yorum a├ž diye k─▒yam─▒yorum. ─░lk do─čum yapt─▒─č─▒m zaman mastit olmu┼čtum g├Â─č├╝sleri mi sa─č─▒p duruyordum bazen Bi g├Â─č├╝ste 60 cc falan ├ž─▒k─▒yordu ┼čimdi mama verdi─čim ├Â─č├╝nlerde g├Â─čs├╝m├╝ sa─čd─▒─č─▒mda 40cc, 50 cc anca ├ž─▒k─▒yor toplamda 2 g├Â─č├╝s 80 90 cc. Emzirdikten sonra sa─čd─▒─č─▒mda ise 3 seferdir Bi 30cc,bi 20cc,bi 10 cc geldi. ┼×imdi sizce benim s├╝t├╝m az m─▒? Napmam laz─▒m? Biraz da geriliyorum stres oluyorum s├╝t├╝m yok mu diye, bir de mardinde ya┼č─▒yoruz bebe─če burda kendim bakmak zorunday─▒m ailem uzakta biraz kolik Bi bebek e┼čim g├Âreve gitti─činde yaln─▒z napar─▒m diye de stres oluyorum s├╝t├╝m├╝ etkiler mi bu durum? Fakat stres yapmamay─▒ nas─▒l ba┼čar─▒cam bilmiyorum s├╝t├╝m arts─▒n ┼čelale gibi olsun f─▒┼čk─▒rs─▒n istiyorum l├╝tfen yard─▒m edin­čś¬­čś¬­čś¬­čś¬

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 606 g├╝n ge├žti.

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 47 Kg. ile 64 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 160 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :84.7 Kg. ┼×imdiki Kilom :66.1 Kg.

sweet mom

ÔŁĄÔŁĄ­čĹĘÔÇŹ­čĹęÔÇŹ­čĹžÔÇŹ­čĹžÔŁĄÔŁĄ
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 ┼×ubat 2019
1.708
1.901
30
Ayyy canim Allah yardimcin olsun bebegin hayirli olsun gule gule buyut. Bebegin kilo alimiyla es degerde tabiki bu durum peki bebegin mama verince de agliyor mu? Kolay bulunan bisey soyleyeyim soktan maltana alabilirsin ben gunde iki kere iciyordum. Birde once emzirip mamayi ardindan ver kac ml iciyor doyuyorsa mamayi icmez ama bebek bu donemde doymayi bilmez icebildigi kadar icebilir. Umarim gonlunce emzirebilirsin

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 1174 g├╝n ge├žti.

Parolaben

­čĺć
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Ocak 2018
5.170
13.067
Bende yeni ikinci do─čumumu yapt─▒m. Bebe─čim 3.ay─▒na girecek.
├ľncelikle iki haftada m─▒ 400 gr ald─▒. E─čer ├Âyleyse iyi bir kilo imi┼č.

Bende ilk hafta mama verdim sar─▒l─▒k olmas─▒n diye, bakt─▒m s├╝t├╝m var ama biberondan geldi─či gibi gelmedi─či i├žin memeyi emmek istemiyor kendini geri ├žekip a─čl─▒yor, biberonu b─▒rakt─▒m, ilk g├╝n a─člad─▒. Ama sonra al─▒┼čt─▒. Kg al─▒m─▒ ├žok iyi ma┼čallah ┼ču anda.

S├╝t├╝n ne kadar oldu─čunu en iyi siz bilirsiniz. Bir g├Â─č├╝ste s├╝t bitmeden ├Âb├╝r├╝ne ge├žmeyin, ya─čl─▒ s├╝t sonraki s├╝t oluyor.

Bir de sa─č─▒nca emdi─činde ├ž─▒kan s├╝t kadar ├ž─▒km─▒yor.

Bir iki g├╝n sadece emzirmeyi deneyebilirsiniz.

sweet mom

Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 ┼×ubat 2019
1.708
1.901
30
Mesajlarini tekrar okudum da 2 haftada 400 gr anne sutu ile hic fena gelmedi

mutlusey

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
5 May─▒s 2016
3.998
5.439
37
L├╝tfen konum ta┼č─▒nmas─▒n, bebek beslenmesine yazd─▒m hi├ž d├Ân├╝t alamad─▒m ­čś¬­čś¬Arkada┼člar 1 ayl─▒k bebe─čim var. Mastit vs gibi pek ├žok sorunla u─čra┼čt─▒m hala aral─▒kl─▒ olarak u─čra┼č─▒yorum meme ucum Bi t├╝rl├╝ iyile┼čmedi. Bunlar emzirme mi etkiledi mi bilmiyorum fakat hippin stilteesini kullan─▒yorum, Bi s├╝re galactago kulland─▒m, her g├╝n incir ├╝z├╝m ho┼čaf─▒ i├žiyorum, her g├╝n bir ba─ča yak─▒n dereotu yiyorum, 4 litre den a┼č┼ča─č─▒ su i├žmiyorum, tahin pekmez yiyorum, hep et tavuk ya da bal─▒k yemeye ├žal─▒┼č─▒yorum, ye┼čil yaprakl─▒ sebzeler de dahil, rezene anason ├žay─▒ i├žiyorum, yetmedi bir de brewers yeast b12 sipari┼č ettim, s├╝t├╝m├╝n ┼čelaleler gibi akmas─▒ gerekir dimi? Bebe─čim emerken Bi k─▒sm─▒nda uyuyor Bi k─▒sm─▒nda da ne emerse i┼čte, acaba uyuyup fazla emmedi─či i├žin mi kilo al─▒m─▒ az oldu? 2 hafta ├Ânce doktora gitti─čimizde doktor kilo al─▒m─▒ az yar─▒ a├ž gibi mamay─▒ 4 ├Â─č├╝n ver dedi 4 ├Â─č├╝n verdik 1 ayda 2 haftas─▒ 4 ├Â─č├╝n mama olmak ├╝zere 1 kg ald─▒. (2haftal─▒k anne s├╝t├╝ emdi─či d├Ânemde ise 400 gr ald─▒) Fakat ┼čimdi emiyo emerken biraz ├žekip ba─č─▒r─▒yo bak─▒yorum s├╝t daml─▒yo ucundan ama ona m─▒ yetmiyo? Ya da biberon mu istiyor? Kafam ├žok kar─▒┼č─▒k moralim bozuluyor, hi├ž mama vermeyip emzirmeyi denedim a─čl─▒yo dayanam─▒yorum a├ž diye k─▒yam─▒yorum. ─░lk do─čum yapt─▒─č─▒m zaman mastit olmu┼čtum g├Â─č├╝sleri mi sa─č─▒p duruyordum bazen Bi g├Â─č├╝ste 60 cc falan ├ž─▒k─▒yordu ┼čimdi mama verdi─čim ├Â─č├╝nlerde g├Â─čs├╝m├╝ sa─čd─▒─č─▒mda 40cc, 50 cc anca ├ž─▒k─▒yor toplamda 2 g├Â─č├╝s 80 90 cc. Emzirdikten sonra sa─čd─▒─č─▒mda ise 3 seferdir Bi 30cc,bi 20cc,bi 10 cc geldi. ┼×imdi sizce benim s├╝t├╝m az m─▒? Napmam laz─▒m? Biraz da geriliyorum stres oluyorum s├╝t├╝m yok mu diye, bir de mardinde ya┼č─▒yoruz bebe─če burda kendim bakmak zorunday─▒m ailem uzakta biraz kolik Bi bebek e┼čim g├Âreve gitti─činde yaln─▒z napar─▒m diye de stres oluyorum s├╝t├╝m├╝ etkiler mi bu durum? Fakat stres yapmamay─▒ nas─▒l ba┼čar─▒cam bilmiyorum s├╝t├╝m arts─▒n ┼čelale gibi olsun f─▒┼čk─▒rs─▒n istiyorum l├╝tfen yard─▒m edin­čś¬­čś¬­čś¬­čś¬
Yaln─▒z.oki haftada 400 gr.cok normal ├ž├╝nk├╝ bebe─čin bir ayda 600 Gr almas─▒ beklenir ah bu doktorlar yanl─▒┼č yonlendiriyolar Tomris in emzirme notlar─▒n─▒ oku b├╝t├╝n sorular─▒n─▒n cvbini bulacaks─▒n
┼×elale gibi fiskirsin tarz─▒nda hayallere kap─▒l─▒p s├╝t├╝m yetmiyo diye d├╝┼č├╝nme her annenin b├╝nyesi farkl─▒d─▒r baz─▒lar─▒ a┼č─▒r─▒ ├╝retir baz─▒lar─▒ sadece bebegee yetecek kadar , ve sadece kilo al─▒m─▒na bak─▒l─▒r. Bebek surejli agliyo demek a├ž anlamina gelmez 1 ayl─▒k bebek 24 saat memede durur ztn normali bu. Mama.yiyip uyuyo diye mama verme sakin na├žizane tavsiyem

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 504 g├╝n ge├žti.

MadameBB

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 Nisan 2019
82
185
2 haftada 400 gr almas─▒ T├╝rkiye ┼čartlar─▒nda nas─▒l ama benim ya┼čad─▒─č─▒m ├╝lkede normal. Gaz─▒ oldu─ču ya da reflusu oldu─ču i├žin kendini ├žekiyor olabilir geriye benim de 3,5 ayl─▒k bebe─čim var o da kendini geriye ├žekiyor a─čl─▒yor gaz sanc─▒s─▒ geldi─činde. Pompayla ├žekti─činden daha fazlas─▒n─▒ emer bebek yani pompada 30cc ├ž─▒k─▒yorsa bebek ├ęminc├ę 50 60 cc gibi bir sut ├ž─▒k─▒┼č─▒ olabilir. Bende ilk hafta meme+mama yapmistim hastanede kal─▒rken, 3 saatte 1 30 cc mama ve ne kadar isterse s─▒n─▒rs─▒z sut demi┼čti ebe ama ben eve gelince b─▒rakt─▒m mamayi ├ž├╝nk├╝ a├žl─▒ktan de─čil gazdan a─čl─▒yordu, mamayi yeyince bir de─či┼čik uyusup uyuyordu. Benimki de kolik ve g├╝n i├žinde do─čru d├╝r├╝st birsey yiyemiyorum sadece i├žti─čim suya dikkat edebiliyorum. Emzirme s─▒kl─▒─č─▒ azald─▒k├ža gaz sanc─▒s─▒ da azald─▒ kendini geriye ├žekmeleri azald─▒. Sinir stres yapmay─▒n kendinize ben de yaln─▒z bak─▒yorum ama inan─▒n ge├žiyor bu g├╝nler ben 1 ayl─▒kken emzige de ba┼člad─▒m ├žok rahat ettim bazen a├žl─▒k sand─▒─č─▒m ┼čey ├žocu─čun emme d├╝rt├╝s├╝ de olabiliyor siz de kar┼č─▒ de─čilseniz deneyebilirsiniz bazen sadece emmek istiyorlar s├╝t istemiyorlar. Bu yazd─▒klar─▒m 2 haftada 400 gr dedi─činiz i├žin yeterli sutunuz oldu─čunu d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m icin

sweet mom

Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 ┼×ubat 2019
1.708
1.901
30
Bu arada 15-20 gun arasinda kolik donem basliyor bebegin bu sebeptende agliyor olabilir ac mi diye dusunmeyip s─▒k s─▒k emzirmeni tavsiye ederim

Diana Bishop

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
17 Haziran 2019
1.795
5.914
Yaln─▒z a┼č─▒r─▒ su i├žmek s├╝tun kalitesini azalt─▒yor ben ikinci bebe─čim de ├Â─črenmi┼čtim bunu. V├╝cut kilonuzun her 25 kilosuna 1 litre su i├žiyorsan─▒z bunu 1,3 litreye ├ž─▒karmak yeter.

nnazzoo

Pa┼ča o─člum,pamuk k─▒z─▒m ve k─▒v─▒rc─▒k babalar─▒ÔŁĄ´ŞĆ
Pro ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
28 Mart 2008
1.546
4.024
E─čer,yedi─čini hesaplayam─▒yorsan─▒z,bezini kontrol ederek doyup doymad─▒─č─▒n─▒ anlayabilirsiniz.
Kakas─▒ alt─▒n sar─▒s─▒ ise doyuyor,
Ye┼čil ise fazla yemi┼č,
Kestane gibi top top ise doymam─▒┼č a├ž kal─▒yor demektir.
Kolay gelsin. Koklayarak ├Âp├╝n benim i├žin mini─činizi. ­čą░

berlin8982

­čîŞ
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 Temmuz 2018
3.839
15.275
Can─▒m sa─č bi bak ne kadar geliyor s├╝t ? Doktorun ÔÇśazÔÇÖ demedi─či s├╝rece b├Âyle ┼čeyleri kafana tak─▒p , stres yapma . ─░┼čte o zaman etkilenir s├╝t├╝n.

; pardon neremle okuduysam , sa─čm─▒┼čs─▒n zaten :olamaz:

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileli─čimin 34. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 43 g├╝n kald─▒.

Bug├╝n bebe─činizin t─▒rnaklar─▒ parmak u├žlar─▒na ula┼čt─▒. T─▒rnaklar─▒ k├╝├ž├╝k olsalarda hala d├╝┼č├╝k kas kontolleri sebebiyle bebekler kendilerini ├žizebilirler. ├ľzellikle yataktan kalkarken posizyonunuzu yava┼č ve ├Âzenli de─či┼čtirin. D├╝zenli yemek yiyerek kan ┼čekerinizin ├žok d├╝┼č├╝k olmad─▒─č─▒ndan emin olun. ─░yi havaland─▒r─▒lm─▒┼č alanlarda bulunarak v├╝cut ─▒s─▒n─▒z─▒n uygun kalmas─▒n─▒ sa─člay─▒n.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 2200 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 45.1 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

kahvetelvesi

Nirvana
Kay─▒tl─▒ ├ťye
9 May─▒s 2011
11.984
22.872
Bunu g├╝vendi─činiz bir doktorla de─čerlendirseniz daha sa─čl─▒kl─▒ olur.
2 haftada 400 normal, az de─čil.
A─člamas─▒ a├žl─▒k a─člamas─▒ m─▒, emin misiniz?
Gaz olabilir, memede daha uzun durmak istiyor olabilir.
├çok s─▒k emmek isteyebiliyorlar, a├žl─▒k de─čil bu emme ihtiyac─▒.

Ahtapot Anne

Allah'─▒m bizi cahil ve g├Ârg├╝s├╝zlerden koru.
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
15 Temmuz 2013
3.858
4.731
Siz bol bol su icip emzirmeye devam edin. Sagdiginiz sute g├Âre kiyas yaparak yetiyor yetmiyor diye d├╝┼č├╝n├╝rseniz yan─▒l─▒rs─▒n─▒z. Bezine bak─▒n. Cisli bez sayisina, kakasina rengine ve kivamina bakin. Bebegin her aglamasi a├žl─▒ktan de─čil-dir . Gaz da olabilir. Fazla emdigi icin rahatsiz da olabilir ki o zaman kesik kesik kusar. Siz emzormeye d2vam edin. Mama verdi─činizdesut uretimi azalir cunku v├╝cut memede bekleyen s├╝t├╝n fazla ├╝retildi─čine kanaat eder siz mama verdikce de bu mastit durumu artar. Ben de 2. Bebegimde 3 kez mastit oldum. Sagmaktan emzirmekten baska careniz yok. Asla olumsuz d├╝s├╝nmeyin. Olumlu d├╝┼č├╝n├╝n. Bol s├╝tl├╝ g├╝nler dilerim:)

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 457 g├╝n ge├žti.

Umpala

G├╝l k─▒z─▒m ­čî╣
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
23 Ocak 2019
582
816
3325 do─čmu┼čtu, 2 hafta sonra gitti─čimizde 3750 gelmi┼čti ve doktor s├╝t├╝n├╝ yetmiyor ├žok az alm─▒┼č g├╝nl├╝k 30 40 gr civar─▒ almas─▒ gerekir dedi. Zaten o s├╝re├žte emziriyorum ve Uyuyakald─▒─č─▒ i├žin hah dedim s├╝t─č ememedi─či i├žin b├Âyle, fakat ┼ču iki g├╝nd├╝r de memeyi emip emip ba─č─▒r─▒nca acaba yetmiyor mu dedim. Mamay─▒ fazla vermeden ├Ânce de kaka ├ži┼č durumu ├žok iyiydi g├╝nde 10 kere bez de─či┼čtirdi─čim oluyodu kalkas─▒ da ne tam sar─▒ ne tam ye┼čil ikisinin aras─▒ Bi renkti sanki bol bol yap─▒yodu ama k─▒z─▒m ├žok a─čl─▒yordu biz de gaz sand─▒k hi├ž mama vermedik me─čer a├žm─▒┼č dokta g├Âre. Fakat ┼čimdi de doyduu─čunu mu bilmiyorum anlam─▒yorum emiyor emiyor upuzun emdi mi rahat oluyor fakat k─▒sa s├╝re emdi mi zaten biraz da ba┼č─▒nda uyuyunca extra mama istiyor a─čl─▒yor a├žl─▒─ča tahamm├╝l├╝ yok hi├ž. Moralim a┼č─▒r─▒ bozuk. Yazmay─▒ unutmu┼čum maltana da i├žiyorum 3 g├╝nd├╝r. Bir g├╝n hi├ž emzirmeyip ne kadar s├╝t├╝m geliyor sa─č─▒p sa─č─▒p ona baksam mant─▒kl─▒ olur mu sizce? Doktor ├žocuk yar─▒ a├ž deyince de bizde Bi durum oldu emzirdikten sonra a─čl─▒yorsa her t├╝rl├╝ mama yap─▒yoruz a├ž diye ne olucak bilmiyorum.

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 606 g├╝n ge├žti.

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 47 Kg. ile 64 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 160 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :84.7 Kg. ┼×imdiki Kilom :66.1 Kg.

Ahtapot Anne

Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
15 Temmuz 2013
3.858
4.731
3325 do─čmu┼čtu, 2 hafta sonra gitti─čimizde 3750 gelmi┼čti ve doktor s├╝t├╝n├╝ yetmiyor ├žok az alm─▒┼č g├╝nl├╝k 30 40 gr civar─▒ almas─▒ gerekir dedi. Zaten o s├╝re├žte emziriyorum ve Uyuyakald─▒─č─▒ i├žin hah dedim s├╝t─č ememedi─či i├žin b├Âyle, fakat ┼ču iki g├╝nd├╝r de memeyi emip emip ba─č─▒r─▒nca acaba yetmiyor mu dedim. Mamay─▒ fazla vermeden ├Ânce de kaka ├ži┼č durumu ├žok iyiydi g├╝nde 10 kere bez de─či┼čtirdi─čim oluyodu kalkas─▒ da ne tam sar─▒ ne tam ye┼čil ikisinin aras─▒ Bi renkti sanki bol bol yap─▒yodu ama k─▒z─▒m ├žok a─čl─▒yordu biz de gaz sand─▒k hi├ž mama vermedik me─čer a├žm─▒┼č dokta g├Âre. Fakat ┼čimdi de doyduu─čunu mu bilmiyorum anlam─▒yorum emiyor emiyor upuzun emdi mi rahat oluyor fakat k─▒sa s├╝re emdi mi zaten biraz da ba┼č─▒nda uyuyunca extra mama istiyor a─čl─▒yor a├žl─▒─ča tahamm├╝l├╝ yok hi├ž. Moralim a┼č─▒r─▒ bozuk. Yazmay─▒ unutmu┼čum maltana da i├žiyorum 3 g├╝nd├╝r. Bir g├╝n hi├ž emzirmeyip ne kadar s├╝t├╝m geliyor sa─č─▒p sa─č─▒p ona baksam mant─▒kl─▒ olur mu sizce? Doktor ├žocuk yar─▒ a├ž deyince de bizde Bi durum oldu emzirdikten sonra a─čl─▒yorsa her t├╝rl├╝ mama yap─▒yoruz a├ž diye ne olucak bilmiyorum.
Onu yicem bunu icicem diye kendinizo paralamayin. B├Âyle s├╝t yapan seyler ger├žek olsayd─▒ ineklere verirlerdi daha cok s├╝t alirlardi demisti doktorumuz :) as─▒l mesele emzirip olumlu dusunmek. Benim buyuk o─člum iri bebekti ayda 600 gr aldi. Ikincisi normal bi bebekti 1000 gr ald─▒. Vucut ihtuyqci kadarini al─▒r. Kaldi ki ilk bebegim hem kalkinca hem yatarken emerdi. Digeri sadece uyaninca emer 2 saat sonra o emdigiyle uyurdu. Doktorlarin mama a┼čk─▒ size bula┼čmas─▒n. Anne s├╝t├╝nden vazgecmeyiiiiin.

Ahtapot Anne

Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
15 Temmuz 2013
3.858
4.731
Normal beslenin dengeli ve sa─čl─▒kl─▒. Gerisini bosverin. 3 litre de su i├žiyormu┼čsunuz. Daha ne olsun ben de 4 5 litrr iciyordum. Simdi 3 e d├╝┼č├╝rd├╝m. K─▒┼č─▒n pek gitmiyor su malum. Mama biraz para isi. G├╝c├╝n├╝z olmasa mama alamasaniz ne yapacaktiniz surekli emzirecektiniz. Ben 2 sezeryan oldum. Ikincisinde ilk gece 4.5 saat uyumaksiizin emzirdim. Memeden cektigim an agliyirdu. Sonra da bir s├╝t├╝m├╝z oldu yetti de artti. Mama sizin kafanizi karistiriyor.