­čś¬­čś¬S├╝t├╝m m├╝ yetmiyor bebe─čim mi emmiyor? ­čś¬­čś¬

sweet mom

ÔŁĄÔŁĄ­čĹĘÔÇŹ­čĹęÔÇŹ­čĹžÔÇŹ­čĹžÔŁĄÔŁĄ
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 ┼×ubat 2019
1.708
1.901
30
3325 do─čmu┼čtu, 2 hafta sonra gitti─čimizde 3750 gelmi┼čti ve doktor s├╝t├╝n├╝ yetmiyor ├žok az alm─▒┼č g├╝nl├╝k 30 40 gr civar─▒ almas─▒ gerekir dedi. Zaten o s├╝re├žte emziriyorum ve Uyuyakald─▒─č─▒ i├žin hah dedim s├╝t─č ememedi─či i├žin b├Âyle, fakat ┼ču iki g├╝nd├╝r de memeyi emip emip ba─č─▒r─▒nca acaba yetmiyor mu dedim. Mamay─▒ fazla vermeden ├Ânce de kaka ├ži┼č durumu ├žok iyiydi g├╝nde 10 kere bez de─či┼čtirdi─čim oluyodu kalkas─▒ da ne tam sar─▒ ne tam ye┼čil ikisinin aras─▒ Bi renkti sanki bol bol yap─▒yodu ama k─▒z─▒m ├žok a─čl─▒yordu biz de gaz sand─▒k hi├ž mama vermedik me─čer a├žm─▒┼č dokta g├Âre. Fakat ┼čimdi de doyduu─čunu mu bilmiyorum anlam─▒yorum emiyor emiyor upuzun emdi mi rahat oluyor fakat k─▒sa s├╝re emdi mi zaten biraz da ba┼č─▒nda uyuyunca extra mama istiyor a─čl─▒yor a├žl─▒─ča tahamm├╝l├╝ yok hi├ž. Moralim a┼č─▒r─▒ bozuk. Yazmay─▒ unutmu┼čum maltana da i├žiyorum 3 g├╝nd├╝r. Bir g├╝n hi├ž emzirmeyip ne kadar s├╝t├╝m geliyor sa─č─▒p sa─č─▒p ona baksam mant─▒kl─▒ olur mu sizce? Doktor ├žocuk yar─▒ a├ž deyince de bizde Bi durum oldu emzirdikten sonra a─čl─▒yorsa her t├╝rl├╝ mama yap─▒yoruz a├ž diye ne olucak bilmiyorum.
Hayir neden emzirmeyeceksin mama verdikten sonra ki surede bakabilirsin ama emzirmeyip de sutum ne kadar birikti diye bisey yok sut surekli devir daim yapan emdikce ureyen bisey ama biraz psikolojik olarak kendini rahatlat

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 1180 g├╝n ge├žti.

maydanozsuyu

My little sunshine­čî×
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 May─▒s 2019
3.483
6.244
28
Ya bu doktorlar ne istiyor ben anlamad─▒m.
2 haftada 400 gram ├žok iyi bir rakam.
Sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒ kriterlerine g├Âre bir bebek ayda 500 gram ald─▒ ise o bebek iyiy beslenen bebektir.
Bo┼čuna mama veriyorsunuz..
Mama Verirsen doyar doyarsa emmez emmez ise meme s├╝t ├╝retmez.
S├╝t ├╝retimi doldur bo┼čalt mant─▒─č─▒ ile ├žal─▒┼č─▒r
─░sterseniz deve yiyin meme Bo┼čaltma ise s├╝t ├╝retilmez.
Sadece su ve emzirme...
Facebooktaki emzirme akademisine ├╝ye olun.
Yard─▒m ederler

TaeYang

Pop├╝ler ├ťye
Pro ├ťye
24 ┼×ubat 2013
6.787
9.878
Memeyi al─▒p ba─č─▒rmas─▒ biberon ve varsa emzik y├╝z├╝nden. Muhtemelen biberonun rahat ak─▒┼č─▒n─▒ istiyor. Acilen biberondan kurtulun

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 1798 g├╝n ge├žti.

Umpala

G├╝l k─▒z─▒m ­čî╣
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
23 Ocak 2019
582
816
S├╝rekli sa─čsam art─▒┼č olur mu acaba? ┼×imdi sa─čd─▒m diyelim, bebe─čim uyand─▒, emzirsem s├╝t gelir mi sa─č─▒lm─▒┼č memeden? Yoksa meme bo┼č diye gelmez mi? Bu d├╝┼č├╝nce var bende o y├╝zden 1 2 kere anca sa─čabiliyorum her emzirmeden sonra direkt uyumuyo ├ž├╝nk├╝ bazen uyumad─▒─č─▒n da tekrar tekrar emzirmek zorunda kal─▒yorum ve sa─čma ya korkuyorum a├ž─▒k├žas─▒. Yoksa bu fikrin tam tersi meme bo┼č olsa bile Kanallardan s├╝t gelir mi yoksa s├╝t olmas─▒ i├žin 2 3 saate ihtiya├ž m─▒ vard─▒r?

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 612 g├╝n ge├žti.

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 47 Kg. ile 64 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 160 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :84.7 Kg. ┼×imdiki Kilom :66.1 Kg.

Umpala

G├╝l k─▒z─▒m ­čî╣
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
23 Ocak 2019
582
816
Hem de nas─▒l ba─č─▒rmak?! Asl─▒nda g├╝zel emiyordu ama son 2 g├╝nd├╝r baz─▒ vakitlerde emerken kendini itiyor elleriyle memeyi itiyor a─čl─▒yor da a─čl─▒yor, emzik de var biberon da. Emzik istemeyince at─▒yor ba─č─▒ml─▒ de─čilhen├╝z fakat biberondaki o rahatl─▒─ča bay─▒l─▒yor bence. Mememde ba─č─▒ran ├žocuk, acaba s├╝t├╝m m├╝ yok diye mama verdi─čimde ├Âyle i┼čtahl─▒ i┼čtahl─▒ i├žti ki. Ben de bunu aaa ger├žekten a├žm─▒┼č yordum ama bak─▒yorum s├╝t de geliyor ama insanlar─▒n f─▒┼čk─▒ran s├╝tlerini duyunca benimki geliyo heralde dedim

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 47 Kg. ile 64 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.

Parolaben

­čĺć
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Ocak 2018
5.176
13.075
3325 do─čmu┼čtu, 2 hafta sonra gitti─čimizde 3750 gelmi┼čti ve doktor s├╝t├╝n├╝ yetmiyor ├žok az alm─▒┼č g├╝nl├╝k 30 40 gr civar─▒ almas─▒ gerekir dedi. Zaten o s├╝re├žte emziriyorum ve Uyuyakald─▒─č─▒ i├žin hah dedim s├╝t─č ememedi─či i├žin b├Âyle, fakat ┼ču iki g├╝nd├╝r de memeyi emip emip ba─č─▒r─▒nca acaba yetmiyor mu dedim. Mamay─▒ fazla vermeden ├Ânce de kaka ├ži┼č durumu ├žok iyiydi g├╝nde 10 kere bez de─či┼čtirdi─čim oluyodu kalkas─▒ da ne tam sar─▒ ne tam ye┼čil ikisinin aras─▒ Bi renkti sanki bol bol yap─▒yodu ama k─▒z─▒m ├žok a─čl─▒yordu biz de gaz sand─▒k hi├ž mama vermedik me─čer a├žm─▒┼č dokta g├Âre. Fakat ┼čimdi de doyduu─čunu mu bilmiyorum anlam─▒yorum emiyor emiyor upuzun emdi mi rahat oluyor fakat k─▒sa s├╝re emdi mi zaten biraz da ba┼č─▒nda uyuyunca extra mama istiyor a─čl─▒yor a├žl─▒─ča tahamm├╝l├╝ yok hi├ž. Moralim a┼č─▒r─▒ bozuk. Yazmay─▒ unutmu┼čum maltana da i├žiyorum 3 g├╝nd├╝r. Bir g├╝n hi├ž emzirmeyip ne kadar s├╝t├╝m geliyor sa─č─▒p sa─č─▒p ona baksam mant─▒kl─▒ olur mu sizce? Doktor ├žocuk yar─▒ a├ž deyince de bizde Bi durum oldu emzirdikten sonra a─čl─▒yorsa her t├╝rl├╝ mama yap─▒yoruz a├ž diye ne olucak bilmiyorum.
Normalde 7.g├╝nde zaten kilo vermesi beklenir, ┼či┼čli─či indi─či i├žin. Yani 15 g├╝nde 400mgr gayet iyiymi┼č. Bence biberon da oldu─ču gibi h─▒zl─▒ akmad─▒─č─▒ i├žin emince a─čl─▒yor. Doymad─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yor.

Umpala

G├╝l k─▒z─▒m ­čî╣
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
23 Ocak 2019
582
816
Hayir neden emzirmeyeceksin mama verdikten sonra ki surede bakabilirsin ama emzirmeyip de sutum ne kadar birikti diye bisey yok sut surekli devir daim yapan emdikce ureyen bisey ama biraz psikolojik olarak kendini rahatlat
Bunu nas─▒l yap─▒cam bilmiyorum moralim ├žok bozuldu ├Âyle ba─č─▒rd─▒k├ža t├╝m g├╝c├╝m t├╝keniyo.

Ondokuzdokuzondokuz

├çekirdek ailem Kocam ve O─člum :)
├ťZG├ťN
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
5 Aral─▒k 2019
787
3.240
3325 do─čmu┼čtu, 2 hafta sonra gitti─čimizde 3750 gelmi┼čti ve doktor s├╝t├╝n├╝ yetmiyor ├žok az alm─▒┼č g├╝nl├╝k 30 40 gr civar─▒ almas─▒ gerekir dedi. Zaten o s├╝re├žte emziriyorum ve Uyuyakald─▒─č─▒ i├žin hah dedim s├╝t─č ememedi─či i├žin b├Âyle, fakat ┼ču iki g├╝nd├╝r de memeyi emip emip ba─č─▒r─▒nca acaba yetmiyor mu dedim. Mamay─▒ fazla vermeden ├Ânce de kaka ├ži┼č durumu ├žok iyiydi g├╝nde 10 kere bez de─či┼čtirdi─čim oluyodu kalkas─▒ da ne tam sar─▒ ne tam ye┼čil ikisinin aras─▒ Bi renkti sanki bol bol yap─▒yodu ama k─▒z─▒m ├žok a─čl─▒yordu biz de gaz sand─▒k hi├ž mama vermedik me─čer a├žm─▒┼č dokta g├Âre. Fakat ┼čimdi de ─▒ doyduu─čunu mu bilmiyorum anlam─▒yorum emiyor emiyor upuzun emdi mi rahat oluyor fakat k─▒sa s├╝re emdi mi zaten biraz da ba┼č─▒nda uyuyunca extra mama istiyor a─čl─▒yor a├žl─▒─ča tahamm├╝l├╝ yok hi├ž. Moralim a┼č─▒r─▒ bozuk. Yazmay─▒ unutmu┼čum maltana da i├žiyorum 3 g├╝nd├╝r. Bir g├╝n hi├ž emzirmeyip ne kadar s├╝t├╝m geliyor sa─č─▒p sa─č─▒p ona baksam mant─▒kl─▒ olur mu sizce? Doktor ├žocuk yar─▒ a├ž deyince de bizde Bi durum oldu emzirdikten sonra a─čl─▒yorsa her t├╝rl├╝ mama yap─▒yoruz a├ž diye ne olucak bilmiyorum.
bebeg─▒n─▒z bence oldukca ─▒y─▒ k─▒lo al─▒yor 1 ay 800 gr al─▒r 2 haftada 400 ald─▒ysa bence b─▒r sagl─▒k ocag─▒na g─▒d─▒n doktorlardansa sagl─▒k ocaklar─▒ daha ─▒lg─▒l─▒ ve daha dogru sek─▒lde s─▒z─▒ yonlend─▒r─▒yor. bebeg─▒n─▒zde sar─▒l─▒k var m─▒ sar─▒l─▒ktan uyuya kal─▒yor olab─▒l─▒r

Ondokuzdokuzondokuz

├çekirdek ailem Kocam ve O─člum :)
├ťZG├ťN
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
5 Aral─▒k 2019
787
3.240
S├╝rekli sa─čsam art─▒┼č olur mu acaba? ┼×imdi sa─čd─▒m diyelim, bebe─čim uyand─▒, emzirsem s├╝t gelir mi sa─č─▒lm─▒┼č memeden? Yoksa meme bo┼č diye gelmez mi? Bu d├╝┼č├╝nce var bende o y├╝zden 1 2 kere anca sa─čabiliyorum her emzirmeden sonra direkt uyumuyo ├ž├╝nk├╝ bazen uyumad─▒─č─▒n da tekrar tekrar emzirmek zorunda kal─▒yorum ve sa─čma ya korkuyorum a├ž─▒k├žas─▒. Yoksa bu fikrin tam tersi meme bo┼č olsa bile Kanallardan s├╝t gelir mi yoksa s├╝t olmas─▒ i├žin 2 3 saate ihtiya├ž m─▒ vard─▒r?
sagarak sut artm─▒yor pompa bebek memes─▒ne uyar─▒ verd─▒rm─▒yor ama bebek uyar─▒ verd─▒ryor doktor oyle soylem─▒st─▒

TaeYang

Pop├╝ler ├ťye
Pro ├ťye
24 ┼×ubat 2013
6.787
9.878
Hem de nas─▒l ba─č─▒rmak?! Asl─▒nda g├╝zel emiyordu ama son 2 g├╝nd├╝r baz─▒ vakitlerde emerken kendini itiyor elleriyle memeyi itiyor a─čl─▒yor da a─čl─▒yor, emzik de var biberon da. Emzik istemeyince at─▒yor ba─č─▒ml─▒ de─čilhen├╝z fakat biberondaki o rahatl─▒─ča bay─▒l─▒yor bence. Mememde ba─č─▒ran ├žocuk, acaba s├╝t├╝m m├╝ yok diye mama verdi─čimde ├Âyle i┼čtahl─▒ i┼čtahl─▒ i├žti ki. Ben de bunu aaa ger├žekten a├žm─▒┼č yordum ama bak─▒yorum s├╝t de geliyor ama insanlar─▒n f─▒┼čk─▒ran s├╝tlerini duyunca benimki geliyo heralde dedim
Meme reddi geliyor acilen o biberonu at─▒n ├ž├Âpe

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 1798 g├╝n ge├žti.

Ahtapot Anne

Allah'─▒m bizi cahil ve g├Ârg├╝s├╝zlerden koru.
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
15 Temmuz 2013
3.868
4.764
Benim k├╝├ž├╝k o─člum 3.5 aylikken birakmak icin memeyi ne taklalar atti. Ben de ayakta gezerek hoplaya ziplaya emzirmeye devam ettim 9 ay bitiyor hala emiyor siz3de tavsiye ederim

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 463 g├╝n ge├žti.

Chelzy

─░kiz o─član anas─▒
Pro ├ťye
20 Ocak 2008
13.985
28.503
Dpgum yapip emzirme olayina girisene kadar dunyanjn en basit eylemi sanardim emzirmeyi.Aliyosun bebeyi koyuyosun gogsune,dayiyosun memeyi.Nerdee.Hic te oyle degilmis.Bebeklerimden biri 45 gun meme ucumu alamadi silikon ucla verdim.Onu bulana kadar.yarim saat geciyodu.Sonunda alisti.Alisti da biberona alistigindan arada memeyi istememe basladi,hic bir zaman gogsumu blsaltamadim iki bebeyle bile.Simdi de tazyik sikintisi var bogazlarinda kaliyo, istemiyolar emmek,cekiyolar kendilerini avaz avaz aglayarak.Cidden cok zor ismis su emzirme isi.

Kirmizi pabuc

Nirvana
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
31 Aral─▒k 2017
12.130
32.185
33
Can─▒m sadece yemek i├žmekle s├╝t olsayd─▒ afrikadaki bebekler hi├ž s├╝t alamazd─▒ ├Âyle de─čil mi oysaki bir ├žo─ču sadece anne s├╝t├╝ ile besleniyor.fb da emzirme akademisine yaz durumunu bire bir ilgileniyorlar

Umpala

G├╝l k─▒z─▒m ­čî╣
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
23 Ocak 2019
582
816

Mngoli

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
17 Mart 2016
292
416
Ben bu doktorlar─▒n mama a┼čk─▒n─▒ anlayam─▒yorum. Benim bebe─čim hi├ž 1 kg almad─▒ Bazen 500 gr baz─▒ ay 200 gr ald─▒ ama doktorum hi├ž mama demedi. Anne s├╝t├╝yle ald─▒─č─▒ 100 gram─▒ mamayla ald─▒─č─▒ 1 kiloya tercih ederim dedi. ├çok a─čl─▒yordu ├žok emiyordu ben hi├ž a├žl─▒─ča yormad─▒m. Sa─č─▒m yan─▒lt─▒r Ben bir kere sa─čd─▒m 10 cc ├ž─▒kt─▒ bir daha da sa─čmad─▒m Bebe─čin ald─▒─č─▒ kiloya da tak─▒lmad─▒m 16 ayl─▒k hala emiyor ve kilosu ortalamada. Sizin bebe─činiz biberona al─▒┼čm─▒┼č A─čz─▒na dolu dolu gelsin yorulmas─▒n istiyor biberonu b─▒rakman─▒z laz─▒m bence

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 1166 g├╝n ge├žti.