­čś¬­čś¬S├╝t├╝m m├╝ yetmiyor bebe─čim mi emmiyor? ­čś¬­čś¬

TaeYang

Pop├╝ler ├ťye
Pro ├ťye
24 ┼×ubat 2013
6.791
9.880
Arkada┼člar kusura bakmay─▒n yazamad─▒m banland─▒─č─▒m i├žin. Biberonu burda yaz─▒lanlardan sonra tamamen ├ž─▒kard─▒m hayat─▒m─▒zdan, mama verirsem de ka┼č─▒kla veririm dedim ama herkes kilo konusunda iyi dedi─či i├žin mama vermeyi de kestim bakal─▒m nolcak diye. ─░lk g├╝n memede Bi emdi bi a─člad─▒ Bi emdi Bi a─člad─▒ ama vazge├žmedik 2.g├╝n daha az oldu a─člamas─▒. Memeyi daha fazla emdi d├╝n yar─▒m saatte bir 1 saatte bir emdi nerdeyse uykusu da ├žok g├╝zeldi hatta baya Bi uyudu normalde uyku sorunu da vard─▒ dalam─▒yodu ve k─▒sa uyuyodu fakat d├╝n t├╝m g├╝n uyudu nerdeyse ve s├╝rekli emdi. Fakat kakaa─▒n─▒ Bi 12 saat falan yapmad─▒. Mamay─▒ kesti─čim ilk g├╝n kalkas─▒ ├ži┼či yine ayn─▒ s─▒kl─▒kyayd─▒ fakat 12 saat es vererek bu gece 3 gibi kaka yapt─▒ ve geceden ┼ču saate kadar hala kaka yok. ┼×imdi naapmal─▒y─▒m? Emdi, uykusu g├╝zeldi ve deli deli a─člamad─▒─č─▒na g├Âre s├╝t├╝mle doydu mu demektir bu? Bi bebek a├ž olsa herhalde uyumas─▒ imkans─▒z olurdu fakat kakas─▒n─▒ neden yapm─▒yor? S├╝t yeterli gelmiyorsa kaka yapmaz vs diye yaz─▒lar g├Ârd├╝m ┼ču an Bi iyi Bi k├Ât├╝ d├╝┼č├╝n├╝yorum yard─▒m edin l├╝tfen
Bebe─činiz 1 aydan b├╝y├╝k oldu─ču i├žin art─▒k ├ži┼čli bez takibi yapacaks─▒n─▒z. 24 saat toplam─▒nda bir paket margarin a─č─▒rl─▒─č─▒nda oluyorsa doyuyordur

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 1833 g├╝n ge├žti.

Umpala

G├╝l k─▒z─▒m ­čî╣
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
23 Ocak 2019
582
816
Bebe─činiz 1 aydan b├╝y├╝k oldu─ču i├žin art─▒k ├ži┼čli bez takibi yapacaks─▒n─▒z. 24 saat toplam─▒nda bir paket margarin a─č─▒rl─▒─č─▒nda oluyorsa doyuyordur
├çi┼č mi bir paket margarin a─č─▒rl─▒─č─▒nda olmal─▒? Bug├╝n okadar olmu┼čtur fakat kaka yapmad─▒ hi├ž 17 18 saattir endi┼čelendim s├╝t├╝m doyurmad─▒ m─▒ acaba dedim

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 647 g├╝n ge├žti.

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 47 Kg. ile 64 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 160 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :84.7 Kg. ┼×imdiki Kilom :66.1 Kg.

TaeYang

Pop├╝ler ├ťye
Pro ├ťye
24 ┼×ubat 2013
6.791
9.880
├çi┼č mi bir paket margarin a─č─▒rl─▒─č─▒nda olmal─▒? Bug├╝n okadar olmu┼čtur fakat kaka yapmad─▒ hi├ž 17 18 saattir endi┼čelendim s├╝t├╝m doyurmad─▒ m─▒ acaba dedim
Evet toplam ├Âyle olmal─▒. 1 aydan sonra kakaya bak─▒lm─▒yor

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 1833 g├╝n ge├žti.

Aybarsin Annesi

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Kas─▒m 2018
350
372
30
L├╝tfen konum ta┼č─▒nmas─▒n, bebek beslenmesine yazd─▒m hi├ž d├Ân├╝t alamad─▒m ­čś¬­čś¬Arkada┼člar 1 ayl─▒k bebe─čim var. Mastit vs gibi pek ├žok sorunla u─čra┼čt─▒m hala aral─▒kl─▒ olarak u─čra┼č─▒yorum meme ucum Bi t├╝rl├╝ iyile┼čmedi. Bunlar emzirme mi etkiledi mi bilmiyorum fakat hippin stilteesini kullan─▒yorum, Bi s├╝re galactago kulland─▒m, her g├╝n incir ├╝z├╝m ho┼čaf─▒ i├žiyorum, her g├╝n bir ba─ča yak─▒n dereotu yiyorum, 4 litre den a┼č┼ča─č─▒ su i├žmiyorum, tahin pekmez yiyorum, hep et tavuk ya da bal─▒k yemeye ├žal─▒┼č─▒yorum, ye┼čil yaprakl─▒ sebzeler de dahil, rezene anason ├žay─▒ i├žiyorum, yetmedi bir de brewers yeast b12 sipari┼č ettim, s├╝t├╝m├╝n ┼čelaleler gibi akmas─▒ gerekir dimi? Bebe─čim emerken Bi k─▒sm─▒nda uyuyor Bi k─▒sm─▒nda da ne emerse i┼čte, acaba uyuyup fazla emmedi─či i├žin mi kilo al─▒m─▒ az oldu? 2 hafta ├Ânce doktora gitti─čimizde doktor kilo al─▒m─▒ az yar─▒ a├ž gibi mamay─▒ 4 ├Â─č├╝n ver dedi 4 ├Â─č├╝n verdik 1 ayda 2 haftas─▒ 4 ├Â─č├╝n mama olmak ├╝zere 1 kg ald─▒. (2haftal─▒k anne s├╝t├╝ emdi─či d├Ânemde ise 400 gr ald─▒) Fakat ┼čimdi emiyo emerken biraz ├žekip ba─č─▒r─▒yo bak─▒yorum s├╝t daml─▒yo ucundan ama ona m─▒ yetmiyo? Ya da biberon mu istiyor? Kafam ├žok kar─▒┼č─▒k moralim bozuluyor, hi├ž mama vermeyip emzirmeyi denedim a─čl─▒yo dayanam─▒yorum a├ž diye k─▒yam─▒yorum. ─░lk do─čum yapt─▒─č─▒m zaman mastit olmu┼čtum g├Â─č├╝sleri mi sa─č─▒p duruyordum bazen Bi g├Â─č├╝ste 60 cc falan ├ž─▒k─▒yordu ┼čimdi mama verdi─čim ├Â─č├╝nlerde g├Â─čs├╝m├╝ sa─čd─▒─č─▒mda 40cc, 50 cc anca ├ž─▒k─▒yor toplamda 2 g├Â─č├╝s 80 90 cc. Emzirdikten sonra sa─čd─▒─č─▒mda ise 3 seferdir Bi 30cc,bi 20cc,bi 10 cc geldi. ┼×imdi sizce benim s├╝t├╝m az m─▒? Napmam laz─▒m? Biraz da geriliyorum stres oluyorum s├╝t├╝m yok mu diye, bir de mardinde ya┼č─▒yoruz bebe─če burda kendim bakmak zorunday─▒m ailem uzakta biraz kolik Bi bebek e┼čim g├Âreve gitti─činde yaln─▒z napar─▒m diye de stres oluyorum s├╝t├╝m├╝ etkiler mi bu durum? Fakat stres yapmamay─▒ nas─▒l ba┼čar─▒cam bilmiyorum s├╝t├╝m arts─▒n ┼čelale gibi olsun f─▒┼čk─▒rs─▒n istiyorum l├╝tfen yard─▒m edin­čś¬­čś¬­čś¬­čś¬
Mrb eger mama veriyorsan─▒z mamay─▒ kesin s─▒k s─▒k emzirmeye ├žal─▒┼č─▒n 2 saatte bir kendisi uyuyorsa bile emzirip oyle yat─▒r─▒n. Emdik├že artacak s├╝t├╝n├╝z. Birde uyumunuzu tavsiye ediyorum. Uyumak dinlenmek ve biraz zor olacak ama stres yapmamak cok guzel s├╝t yapar besin anlam─▒nda herseyi yapm─▒┼čs─▒n─▒z her anne nerdeyse bu aylarda bu sorunu ya┼č─▒yor bende yasadim ak─▒┼č─▒na b─▒rak─▒n biraz bana doktorun bebekler kendisini ac b─▒rakmaz sen merak etme.demisti­čśë

aydingelini

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
5 ┼×ubat 2018
4.500
9.859
27
Arkada┼č─▒n dedi─či gibi can─▒m 40─▒ ├ž─▒kt─▒ktan sonra kakal─▒ bez yerine ├ži┼čli bezlere bak─▒l─▒r.
Mamay─▒ bu zamanlarda hayat─▒ndan ├ž─▒kartman ├žok iyi olmu┼č ileriki zamanlarda ├ž─▒kartman ├žok zor olurdu ve muhtemelen bebe─čin biberonu se├žerdi.