Suudi ateistler artık 'terörist' sayılacak

parkon

bence bitti
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2009
14.782
11.185
Suudi Arabistan'da yapılan yeni bir kanun değişikliğiyle ateistler artık terörist kabul edilecek ve 20 yıla kadar hapisle cezalandırılacak.

El Arabiya’nın haberine göre, Suudi Arabistan Kralı Abdullah tarafından kabul edilen kararla ateistler, El Kaide ve Suudi Hizbullah ’ı gibi terörist gruplarla aynı kategoride değerlendirilecek.

Bu çerçevede, “ateist düşünceyi savunanlar ve İslam dininin temellerini sorgulayanlar” terörle mücadele kanununa göre yargılanacak ve 20 yıl hapisle cezalandırılacak.

Yeni kanun, insan hakları kuruluşlarının tepkilerine yol açtı. (dha)

Adama bak sen..
Kral olasım geldi,canı öyle istemiş,ateistleri terörist saymış:KK14:

Sebebini anlayamadım, birilerinin kafasını bulandırmasınlar diye mi acaba? Böyle yasaklar görünce acaba neden korkuyorlar diye düşünüyorum istemsizce. Kendi adıma benim bir şeye kalpten inanmam için önce onu sorgulamam gerek, sorgulamadan bir insan nasıl kuvvetle bir şeye inanabilir, kapasitem yetmiyor.

orda ben ateistim diye ortaya çıkan akılsız var mı ki acaba ya, ha ben ateistim demişsin ha intihar etmişsin, hapis olayına hiç inanmadım yani:KK53::KK53:

Suudi Arabistan'da yapılan yeni bir kanun değişikliğiyle ateistler artık terörist kabul edilecek ve 20 yıla kadar hapisle cezalandırılacak.

El Arabiya’nın haberine göre, Suudi Arabistan Kralı Abdullah tarafından kabul edilen kararla ateistler, El Kaide ve Suudi Hizbullah ’ı gibi terörist gruplarla aynı kategoride değerlendirilecek.

Bu çerçevede, “ateist düşünceyi savunanlar ve İslam dininin temellerini sorgulayanlar” terörle mücadele kanununa göre yargılanacak ve 20 yıl hapisle cezalandırılacak.

yuh ya........................................

hiç şaşırmadım doğrusu nedense tanıdık bile geldi bana ülkemizde sol görüşte olanlar bile terörist ilan edilirken

Adamlar rahar durmuyor.....tipik ortadoğu ülkesi.........kafalarını başka şeyler çalıştırmaya gerek görmezler........iyi olan birşeyler için millet olarak uğraşmak yerine toplum düzenini sağlamak yerine sürekli bir hırgür itişme kakışma..........bizde de var aynıları......o ne giyer bu ne içer...yok şeriat gelsin diyen aklıevveller

Bana hiç yabancı gelmedi bu düşünce tarzı nedense.. Acaba nereden hatırlıyorum hmm.. :KK53:

Toplumu toplum olarak kendi inançlarıyla, bakış açısıyla kabul edip, günahınında sevabının da Allah ile kul arasında olduğunu, hükümetlerin kimsenin inancına düşüncesin karışma, yönlendirme yapamayacağını sadece ekonomik ve sosyal açıdan yönetme, düzenleme, ülkesini kalkındırma, alınan vergilerle ülkesine yatırım yapma görevi olduğunu ama asla halkı yönetme yetkisi olmadığını demokrasinin halkın kendi kendini yönetmesi olduğunu ne zaman öğrenecekler hiçbir zaman..

Son düzenleme:
X