Taciz, hakaret, sulh ve sükuneti bozma ve psikolojik baskı davası açacağım ama nasıl ilerleyeceğini bilmiyorum

ciddiikiz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
200
99
27
Eski sevgilim 5 yıl boyunca beni taciz etti. Kapımın önüne kadar gelip beni zorla arabasına bindirmeye bile kalktı. Ayrıldığımızı hiç kabullenemedi. Elimde delilleri var bu yaptıklarının. Beni bir zaman darp da etti. Onun kanıtı yok ne yazık ki. Ve son olarak yeni kız arkadaşına hakkımda namusuma karşı iftirada bulunmuş. Bakın iftira olmasa dahi hakkımda konuştuğu şey gerçekten inanılmaz onur kırıcıydı. Kız arkadaşı da hava atar gibi sen busun der gibi yüzüme vurmaya kalktı. Ben de bana yalvarmalarını ve tacizlerini (kızla beraberken de bana yazdığı şeyler ) Kıza gönderdim. Dolayısıyla eski sevgilim olacak şahıstan benliğime, aileme, namusuma karşı ağza alınmayacak küfürler işittim. Sonuç itibariyle bana yaşattığı kocaman beş seneyi omuzlarımda taşıyamayacağımı fark ettim. Bugün kadınlar günü. Kadınlar değerlidir, kadınlar özeldir diyen birçok erkek başka bir kadına sözlü ve fiziksel şiddette bulunuyor. Ayrılığımızı kabullenemediği için ve sürekli arayıp mesaj attığı için sulh ve sükuneti bozma, taciz ve zorbalık suçundan; ettiği küfürler için hakaretten ve bana beş yıldır korku yaşattığı, sıkıntı verdiği için psikolojik baskı davası açacağım. Tüm bunları büyük bir zevkle yapacağım. Ama sorunum şu ki, işlerin nasıl ilerleyeceğini pek bilmiyorum. Şikayette bulunduğumda kapıma kadar gelip (ailesini göndermek de dahil) bana zarar verebilir mi ? Ben kızı da erkeği de ayırmıyorum ikisini de dava edeceğim bu iş için avukat tutmam gerekir mi ?

Savciliga gidin. Elinizdekiler gayet tacize, iftiraya ve ozel hayat saldiriya kanit
Evet öyleler. Sorun şikayet etmem değil işin aslı sonrasını düşünüyorum bir de. Ben kendimi nasıl korumaya alabilirim ? Tüm bunları para cezasına dönüştürebilir mi ?

Ve arkadaşlar acaba çok mu ileri giderim bu kadar çok şeyden şikayet ederek diye düşünür oldum. Bu benim yasal hakkım olmasına rağmen yaptıklarının hesabını soramayacak bir vicdana sahip olmak benim zaafım mıdır ? Sonuçta bir insanın hayatını mahvedeceğim. O bana acıdı mı hayır. Ama bilmiyorum ben hala yaşıyorum ve dışarıdayım. Oysa belki hapse bile girebilir. Lütfen bana doğru yolu gösterin

Elinizdeki kanıtların içeriğini bilemiyorum fakat sonunda bir ceza almasını beklemeyin.

Elinizdeki kanıtların içeriğini bilemiyorum fakat sonunda bir ceza almasını beklemeyin.
Neden?
Ceza sadece hapis olarak verilmiyor ki?
Paraya çevirilebiliyor ceza.

Haklisin hakli olmasina ama, o manyagin sevgili bulup pesini birakmasina sukredip sen de hayatina devam et bence. Sen muhatap oldukca kurtulamazsin
Ben buna 1 sene önce inan çok sevinmiştim. Sonra o kızdan ayrılıp tekrar bana yazdı. Sonra yine o kızla barıştılar ve bugün bana sözlü şiddet uyguladı. Anlattığım şeyler bugün yaşandı aslında. Küfürlü konuşmalar vs.

Öncelikle yaşadıklarınız için çok üzüldüm. Tehdit içerikli mesajlar ile koruma talep edebilrisiniz o zaman size yanaşamaz. Zorlama hapsine alınabilir belki o zaman para cezasına falan da çeviremez. Bilemiyorum bu ülkede adalet sistemi çok karışık, siz en iyisi bir avukata danışın
Ayrıca bu ve bunun gibi bütün pislikler umarım hak ettiğini bulurlar..

Öncelikle yaşadıklarınız için çok üzüldüm. Tehdit içerikli mesajlar ile koruma talep edebilrisiniz o zaman size yanaşamaz. Zorlama hapsine alınabilir belki o zaman para cezasına falan da çeviremez. Bilemiyorum bu ülkede adalet sistemi çok karışık, siz en iyisi bir avukata danışın
Ayrıca bu ve bunun gibi bütün pislikler umarım hak ettiğini bulurlar..
Umarım hak ettiklerini bulurlar. Avukata danışırdım aslında ama ne yazık ki danışmanlık ücretleri çok dolgun ve ben henüz öğrenciyim. Tehditlerine dayalı elimde delilim yok ne yazık ki

Umarım hak ettiklerini bulurlar. Avukata danışırdım aslında ama ne yazık ki danışmanlık ücretleri çok dolgun ve ben henüz öğrenciyim. Tehditlerine dayalı elimde delilim yok ne yazık ki
Ailenizin bu durumdan haberi var mı peki? Onlarla beraber yürütseniz bu işi?

Ailenizin bu durumdan haberi var mı peki? Onlarla beraber yürütseniz bu işi?
İşin aslı anneme suç duyurusunda bulunacağımı söyledim. O da sonuna kadar haklısın dedi. Ama bir babaya bu türde bir meseleyi açmak çok zor. Çünkü zaten kendine ailesini korumak gibi bir görev üstlenmiş hem de babam biraz fevri. Olaylar çok çabuk karışabilir. Bunun olmamasını istiyorum. Aslında annemin de şikayet edeceğimden haberi olmayacak. Ben her şeyi gizli kapaklı halletmek istiyorum. Kimseyi bu işe bulaştırmamak istiyorum. Şimdilik sadece bir düşünce olarak biliyor annem de

Ya kızlar, ben korkuyorum galiba biraz. Daha büyük bir zarara uğramaktan korkuyorum.

İşin aslı anneme suç duyurusunda bulunacağımı söyledim. O da sonuna kadar haklısın dedi. Ama bir babaya bu türde bir meseleyi açmak çok zor. Çünkü zaten kendine ailesini korumak gibi bir görev üstlenmiş hem de babam biraz fevri. Olaylar çok çabuk karışabilir. Bunun olmamasını istiyorum. Aslında annemin de şikayet edeceğimden haberi olmayacak. Ben her şeyi gizli kapaklı halletmek istiyorum. Kimseyi bu işe bulaştırmamak istiyorum. Şimdilik sadece bir düşünce olarak biliyor annem de
Siz de haklısınız tabi ancak hukuk ve yargı süreci çok uzun bir mesele. Hele ki karşı tarafın savunması güçlü ise. Belki 1 yıl belki daha fazla sğrebilecek olan davalar bunlar. Kaybetmeniz durumunda size de karşı dava açabilirler belki. Sonuçta siz de bu işleri pek bilmiyorsunuz. Hata yapmanız olası. Bir savaşa giriyorsanız tamamen hazırlanıp gitmelisiniz ki galip gelesiniz, gizli saklı şeyler, yetersiz hukuk bilgisi vs.. Ki adalet sistemimzin çok iyi işlemediğini de varsayarsak.. Elbetteki yasalar sizin tarafınızda ancak aile ile beraber bir avukat eşliğinde bu süreci yürütmek sizin için çok daha iyi olur. İnşallah size ne yaşattılarsa 10 mislini yaşarlar..

Siz de haklısınız tabi ancak hukuk ve yargı süreci çok uzun bir mesele. Hele ki karşı tarafın savunması güçlü ise. Belki 1 yıl belki daha fazla sğrebilecek olan davalar bunlar. Kaybetmeniz durumunda size de karşı dava açabilirler belki. Sonuçta siz de bu işleri pek bilmiyorsunuz. Hata yapmanız olası. Bir savaşa giriyorsanız tamamen hazırlanıp gitmelisiniz ki galip gelesiniz, gizli saklı şeyler, yetersiz hukuk bilgisi vs.. Ki adalet sistemimzin çok iyi işlemediğini de varsayarsak.. Elbetteki yasalar sizin tarafınızda ancak aile ile beraber bir avukat eşliğinde bu süreci yürütmek sizin için çok daha iyi olur. İnşallah size ne yaşattılarsa 10 mislini yaşarlar..
Allah ın adaletine güveniyorum fakat işimi şansa bırakmayacağım. Karşı dava açmak için elinde hiçbir delil olmadığına eminim. ama varsa da ben bugünleri düşünerek hamlemi yaptım her zaman. hukuki yönden korkum yok. Benim korkum sivil hayat

Neden hakkını aramayacaksın? Vicdan meselesi değil bu bence.anlatayım sana ve hiç korkmana gerek yok önce bulunduğun ilin savcılığına gidip şikayet dilekçesi yazıp şikayetçi oluyorsun istediğin konulardan daha sonda içerisinde şiddet geçiyorsa zaten 24 saat içinde sana mahkeme koruma kararı çıkarıyor en fazla 6 ay en az 30 gün 1 ay Verse bile gidip uzatmak istiyorum dediğinde uzatıyorsun.
O karar varken onun sana yaklaşması veya telefon ile araması bile “para cezasına “ çevrilmeksizin direk 10/30 gün arası hapis cezası.
Diğer meselelere gelince elinde ne kadar delil varsa o kadar iyi olur senin için.
Geçmiş olsun.

Neden hakkını aramayacaksın? Vicdan meselesi değil bu bence.anlatayım sana ve hiç korkmana gerek yok önce bulunduğun ilin savcılığına gidip şikayet dilekçesi yazıp şikayetçi oluyorsun istediğin konulardan daha sonda içerisinde şiddet geçiyorsa zaten 24 saat içinde sana mahkeme koruma kararı çıkarıyor en fazla 6 ay en az 30 gün 1 ay Verse bile gidip uzatmak istiyorum dediğinde uzatıyorsun.
O karar varken onun sana yaklaşması veya telefon ile araması bile “para cezasına “ çevrilmeksizin direk 10/30 gün arası hapis cezası.
Diğer meselelere gelince elinde ne kadar delil varsa o kadar iyi olur senin için.
Geçmiş olsun.
cok tesekkur ederim. Cok aciklayici bir gorüs olmus. Biz otelde kalmıştık beni onunla tehdit etmesinden aileme söylemesinden cok korkuyorum. Stresten midem yanıyor artık. Ne onurum ne gururum kaldı. Sinirlerim çok bozuk. Dava actigimda yuzlerini bile gormek istemiyorum. Bir sey daha soracagim size ayriyetten ben psikolojik baskidan dolayı adli rapor almaya kalksam mahkeme karari disinda alabiliyor muyum ? Ne kadar sürede elime ulasir bu rapor ?

X