Takibin kesinleşmesi

selcanevrenn20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2020
1.271
1.047
32
Merhaba iyi günler arkadaşlar
Daha önce ödenmeyen bir borç için takip kesinleştirmesini istemiş avukat.
bende bunu uyap sisteminden görmüştüm
Avukatı arayıp taksitle ödicem sorun yok dedim
2 aydır ödeme yapıyorum avukata
Aramızda anlaşmıştık.
Yalnız 1 hafta önce uyap sisteminden dosya için takip kararı kesinleşti diyor.
Ben avukata ödeme yapmama rağmen dosya için takip kararı neden kesinleşti?
Yarın avukatı arayıp soracağım.
Toplam borç 9.500 tl
Ben 2 ayda 3.000 tlsini ödedim bile...
Avukat sistemden birşeyi mi kaldırmayı unuttu acaba
Yoksa ben borcu taksiyle ödüyorum

avukatı arayıp konuşsanız ayrıca üstünüzde mal varlığı yoksa korkacak bir durum yok diye biliyorum ama emin değilim
Yok hayır ama ödeme yapıyorum her ay avukata düzenli. Zaten 2 aydır yapıyorum anlaştık diye
Dekontları da kendisine atıyorım
Ama maaş haczi falan gelir diyorlar
Ev haczi gelir diyroar
Ödediğim halde gelmez heralde

Takibe itiraz etmediğiniz durumda takip kesinleşir. Bu kanunen böyle size özel yapılmış bir şey değil.
Haciz gelmesi için avukatın haciz istemesi gerekir. Zaten borcu ödemeye başlamışsınız. Ama avukatı arayıp borcu ödemeye başladığınızı ve süreci nasıl devam ettireceginizi sorun içiniz rahatlasın.

Takibe itiraz etmediğiniz durumda takip kesinleşir. Bu kanunen böyle size özel yapılmış bir şey değil.
Haciz gelmesi için avukatın haciz istemesi gerekir. Zaten borcu ödemeye başlamışsınız. Ama avukatı arayıp borcu ödemeye başladığınızı ve süreci nasıl devam ettireceginizi sorun içiniz rahatlasın.
He
Anladım şimdi
Sistem otomatik yaptı öyleyse
Evet 3/1 ödedim bile
Avukat ödediğimi biliyor zaten
Dekontları ona atıyorum ödemeleri onun hesabına yapıyorum
Aramızda anlaşmıştık

Takibin kesinleşmesi yasal bir süreç, siz borcu anlaştığınız sürede ödediğiniz sürece sorun olmaz. Avukatı arayıp sözlü yaptığınız anlaşmayı yazılı hale getirebilirsiniz. Siz anlaşmaya uyup borcu öderken avukatın haciz istemez zaten. Ayrıca ödediğiniz miktarı icra dosyası üzerinden yatırıp dosyadan düşmesini sağlayabilir, ödeme belgelerinizi ve yaptığınız anlaşmanıj bir suretini dosyaya bir dilekçe ile sunabilirsiniz.

Takibin kesinleşmesi yasal bir süreç, siz borcu anlaştığınız sürede ödediğiniz sürece sorun olmaz. Avukatı arayıp sözlü yaptığınız anlaşmayı yazılı hale getirebilirsiniz. Siz anlaşmaya uyup borcu öderken avukatın haciz istemez zaten. Ayrıca ödediğiniz miktarı icra dosyası üzerinden yatırıp dosyadan düşmesini sağlayabilir, ödeme belgelerinizi ve yaptığınız anlaşmanıj bir suretini dosyaya bir dilekçe ile sunabilirsiniz.
Yorumlarınız için çok tşk ederim
Avukatın hesabına öderken açıklmaya dosya numarası da yazıyorum
Evet 3 ay da kapatıcsm demiştim
3/1 ödedim
Düzenli de ödeme yaptım
Yapıyorum da
Çok sağolun biraz rahatlafım
Korktum bir an

X