takılarınızı nasıl saklıyorsunuz

G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gelecekkorkusu
bende cok taki var, kutulara koyuyorum ama hepsi birbirine karisiyor, aradigim zor buluyorum, siz nasil sakliyorsunuz? kolyeler birbirine giriyo kupeler de oyle ayrica karariyor bazilari zamanla

hepsini kendine özel kutuyla saklıyorum.
kutularını da ezberlediğim için sorun çıkmıyor..
gerçi benim öyle çok takım yok küpelerim oldukça fazla diğerleri altın.onları da aynı şekilde muhafaza ediyorum..

ben dolabımın ıcıne bı kac tane askılık taktırdım.Kolyelerımıı oraya asıyorum ve de cok rahat edıyorum bırbırlerıne hıc dolanmıyorlar.Yuzuklerımı de mucevher kutusunda saklıyorum.

Bir adet saat bir de alyansım var. ( Sevmiyorum takı, bazen annem söylenir düğünde o kadar şey takıldı sana bi tanesini tak bari...diye ehehe takmıycam işte)tatlicadiarzu Diğer değerli takılar evin dışında bir kasada, İstanbulda yaşıyoruz asla evde altın saklamam:1closedeyes:

boncuk takılarımı dolabın içine askılık taktım.hani kapı arkalarına asılanlardan ona takıyorum.altın ve gümüşleri kutularında muhafaza ediyorum.küpeler için de ben daha yapmadım ama yapmayı düşünüyorum,büyük boy kare şeklinde bir süngeri kumaş ile kaplayıp görünmeyen bir yere asıyorsun ve küpeleri ona geçiriyorsun.bunu tavsiye ederim.umarım yardımcı olmuşumdur.

ben de küpelerimi strafora taktım onu da astım çok rahat oluyo tek tek aramak zorunda kalmıyorum, kolyelerim de sandık gibi bi kutunun içinde aslında karışıyolar birbirlerine ama zaten takmadığım için çok problem olmuyor onu da strafora iğneler takıp onlara asıyolar ayrıca bardak askıları var ya onlara da takıyorlar bi de ikeada falan takılar için ağaç şeklinde bişey mevcut o da çok kullanışlı bi de bi yerde görmüştüm küçük bir tırmık sapını boyayıp asmışlar kolyeleri de dişlerine takmışlar çok dekoratif durmuş
bu konu daha önce de açılmıştı istersen bi püf noktaları kısmına falan bak ilginç fikirler olabilir

altın takılarımı ev için bozdurduk zaten sarı altını da pek sevmem ama gümüşlerime ayrı bir özen gösteririm çünkü hepsi takım halinde ve hepsinin ayrı kutuları var orada muhafaza ediyorum...

hep altın demissiniz de bende altın falan yok, kupeler bildiginiz kupe iste ne altin ne gumus...kopuk denen o beyaz seylere gecirmek mantikli da bulamam nerden bulcam onu :)

Canım benim kuzenim kurdeleye asıyor küpelerini çokta rahat oluyor bende yapıcam sende deneyebilirsin.istediğin boyutta kurdeleden kes tak küpelerini asıcak müsait duvarın yok ise dolaba koyarsın

dolabımın içindeki askıda valla çok rahat oluyo tavsiye ederim

Benimde hepsinin ayrı kutuları vardır. Karışma gibi bir sorunum olmuyor.:kahve:

yüzük kutum ayrı, küpe kutum ayrı, kolyelerim içinde sandığım var,dükkan açacak kadar çoktur bende de çok severim

bende kolyelerimi askiya takiyorum. Hani mutfakta kullanılanlar varya bardaklar asılıyor. Imitasyon olan tüm kolyelerim onlara takiyorum. Yüzüklerim ve küpelerimide mücevher kutusunda saklıyorum.Altinlarım bankada kasada zaten evde saklamam. Bitek günlük kullandığım 2 tane beyaz altın setım evde var onlarıda zaten kendi kutularında saklıyorum.

Şifonyerimin üstünde 4 tane sepetim var. Birine tokalarımı koydum, birine kolyelerimi, birine küpelerimi ve diğerine makyaj malzemelrimi koydum. Boncuklu kolyeler karışıyor ama yapcak bişey yok....

hihoyyytbenim eskiden altınlarım varken (ben bigün zenginkeen :)) asker kolyesi almıştım o cüzdan gibi olandan boynuma asıyodum onu at sütyenin içine oh mis :)burası istanbul hanımlar...

Takılarımın bır cogu evımızı almak ıcın bozduruldu.
Bır kac kunyem, saatım, yuzugum ve kolyem var.
Saatlerımı aynanın onune koyuyorum, her sabah uygun olanı takabılmek ıcın, kutudan cıkarmak zor oluyor cunku.
Kolyelerım ve kunyelerım kutularında.Onları pek kullanmıyorum.
Yuzuklerım ıse bır kacı mucevher kutusunda, ıkısıde parmagımda.

Takılarımın çoğunu biz de ev almak için bozdurduk.Setimi bankada kasada saklıyorum. Birkaç tane yüzük ve kolyem var, onları da saklamaya gerek duymuyorum.Üzerimde taşıyorum. Hepsi bu...

benimde askım var hiç dolanmıyo orda birbirine:jeyyar:

k.validemde duruyor ben değil o dert tasa etsın :))
sadece 4 künye,2 set ve yzuklerımı aldım onlarıda ara sıra takıyorum işte .. :KK66: nereye gıdersem onlarıda tasıyorum 5saatlık yollarda anneme yada k.valideme giderken.diğer zamanlar evde duruyor işte.

X