Taksici ve terbiyesizliği ya cezası?

melekmis

Guru
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2013
309
120
Merhabalar kızlar
Bugün başıma gelen olayla ilgili bilgi sahibi olan yada yol gösterecek kişilerden destek beklemekteyim .
Bugün annem oğlum ile birlikte büyüğümüzü ziyarete gittik taksi ile ordan çıkınca da taksi ile eve dönmek için durağı aradım taksi geldi . Allah biliyor ya annem taksinin gelişinde meymenet yok hayırlısı deyip bindik .
Adam son sürat apartman kapısının önüne getirdi ücret 13.50 kr tuttu . 100 tl uzattım adama . Adam ben bunu bozamam edemem deyip sinirlendi parayı fırlattı. Bana haber verseydiniz yolda bozdururdum vs dedi ( 1. Sorum siz taksiye binerken benim şu kadar param var bozabilir misin diyormusunuz .? )

O anın paniği ile cep cuzdan ne varsa talan ettik bozuklukları çıkartmaya başladık tam net 13.50 kr cikti ama adam taksimetreyi kapamamış ve ücret 15 tl olmuş. Sonra adam 100 tl yi bozmak için cüzdanından 80 tl uzattı al şunu uzatma dedi . Adama bozukluğu verip burda 13. 50 kr var dedim . Adam o parayı da fırlattı. Adama dediğim şey 13 . 50 tl tuttu ve al şu parayı dedim . Tavrına binayen ki yaptığı son derece terbiyesizlikti . Yüzüme yüzüme para atması... neyse
Adam birden küfretmeye başladı ve cevap bile vermeden taksinin kapısını kapadık ve bina önüne 2 adım attık . Adam cami açtı ve başladı küfretmeye ama öyle böyle küfür değil para bi tarafına girsin çoluk çocuktan çıksın. Bilmemne yaparım seni gibi gibi gibi ama o an zaten kan beynime sıçradı. Ben taksiye doğru dönünce adam bastı gaza tam giderken işlik çaldım o an ki refleks ile o da durdu o an resmen hafızam ile plakanın resmini çektim ve hemen durağı arayıp su su plaka sizin mı dedim onlarda doğruladı. Şoförün adını sordum adını hemen söyledi ama soyismini söylemedi o sinirle adama tüm dediklerini yaptıklarını anlattım adam başkana aratacam dedi kapadı .
Velhasıl kelam bunu kendime yetiremedim ki ben bu yüzden boşandım ( hakaret özellikle namus şeref olunca kaldıramam) ve direk en yakın karakola gidip şikayetçi oldum tabi ifademi verdim ve annemde verdi ifadesini . Şahit olarak tüm sokak sakinleri mevcut ve annemde bunların birtanesi ...
Karakolda başkan denen adam aradı hemen ordan çık şikayet etme işten kovar ben cezasını veririm dedi ama tamamen palavra o an telefonu hoparlöre verdim yanımdaki 3 polise dinlettim . Aynen durum şu sen ordan çık gel durağa konuşalım sakın şikayetçi olma iş açma dedi ama polis duyuyor bunları. Adama sen istediğini yap yada yapma ben şikayetimi geri çekmem dedim konuşamayınca allah razı olsun polis aldı telefonu karakola gel neden çağırıyorsun dedi adam bisi diyemedi tabi . Adamın tüm bilgileri ve allahtan bindiğimiz yerde indiğimiz yerde kamera vs var ama ses olmadığı için sadece bekleme sürecince belki birşey kafasını camdan çıkartıp konuştuğu gözüküyor.
1. Hakaretten küfürden şikayetçi oldum ama yaptığı şey resmen tacize girmiyor mu ? Onu o anki sınır ve öfke ile soramadim . Anca kendime geldim yavaş yavaş oturuyor biseyler kafama .
2. Bu adam kapı önünde indiğimiz için evimizi biliyor acaba birşey yaparmı korkusu ki 2 yaşında evlâdım var allah muhafaza korktum açıkçası...
3. Bu adamın sonu ne olur ...
Yanlış yada yazım yanlışı için affola inanın hala elim ayağım titriyor .
Isteyen olur ise şikayetimi gönderebilirim.
Hayırlı geceler

Birşey yapar mı bilmem de pislik çok dengesizmiş!
Ne kadar esrarcı hapçı varsa resmen taksici olmuş. Benim arkadaşımın abisini bıçakladı bir taksici çocuk öldü daha 18 yaşındayken. Yani dikkatli olmak lazım çok mecbur kalmadıkça taksiye binilmemeli.
Şikayet etmekle iyi yaptınız ama muhtemelen sadece para cezası yiyecek hakaretten dolayı.
Malesef başka birşey yapmıyorlar.

Ćok geçmiş olsun.Belli ki taksici ağır vaka.
İyi ki hakkınızı aradınız bu yaptığı terbiyesizliğin bir bedeli olmalı olmalı ki bir daha kimseye yapamasın.

Siz yine de kendinize evinize girip çıkarken dikkat edin.

Vay pislik çok sinirlendim gerçekten iyiki karakola gitmişsiniz. Ve iyiki onlar aradığında polise dinletmissiniz . Merak etmeyin size hicbisey yapamaz. Korkmayın. Kafasini gözünü kırmak lazımya bu tiplerin ahhhh ah

en iyisini yapmışsınız, ben de tam olarak böyle davranırdım. hiçbir şey yapamaz polise gitmeniz bile bu kadar korkuttuğuna göre. ama siz yine de tedbiri elden bırakmayın. böylelerine sustukça arttılar iyice. taksici olmanın da bi edebi olmanı. elini sallayanın arabasına mı binicez

Karakol ile evim arası 2 sokak var ve yaklaşık 5 dk mesafe var olmadi tekrar gidip endiselendigimi dile getirebilirim .
Apartmanda 9 amca ve hepsinin aslanlar gibi yeğenlerim var ve inan duysalardı daha kötü olur du durum .
Ben 8 senelik evliliğimi elimin tersi ile ittim ki bu adama ne gerekiyorsa yaparım hassas tahammül edemedigim nokta ne olursa olsun şahsıma özellikle yakisik alınmayacak bir durumda bırakılması hiç ama hiç gelemem inanın annem babam olsa kesinlikle onlarada aynını yaparım inandım biliyorum kendimi .
Internette arattırdım ama tazminat felan yazıyor bunu kabul etmemekle birlikle çeksin cezasını diyorum sapına kadar çeksin . Benim annemin çocuğumun yanında mahalle ortasında bunları demesini aklıma gelince cildiriyorum

Merhabalar kızlar
Bugün başıma gelen olayla ilgili bilgi sahibi olan yada yol gösterecek kişilerden destek beklemekteyim .
Bugün annem oğlum ile birlikte büyüğümüzü ziyarete gittik taksi ile ordan çıkınca da taksi ile eve dönmek için durağı aradım taksi geldi . Allah biliyor ya annem taksinin gelişinde meymenet yok hayırlısı deyip bindik .
Adam son sürat apartman kapısının önüne getirdi ücret 13.50 kr tuttu . 100 tl uzattım adama . Adam ben bunu bozamam edemem deyip sinirlendi parayı fırlattı. Bana haber verseydiniz yolda bozdururdum vs dedi ( 1. Sorum siz taksiye binerken benim şu kadar param var bozabilir misin diyormusunuz .? )

O anın paniği ile cep cuzdan ne varsa talan ettik bozuklukları çıkartmaya başladık tam net 13.50 kr cikti ama adam taksimetreyi kapamamış ve ücret 15 tl olmuş. Sonra adam 100 tl yi bozmak için cüzdanından 80 tl uzattı al şunu uzatma dedi . Adama bozukluğu verip burda 13. 50 kr var dedim . Adam o parayı da fırlattı. Adama dediğim şey 13 . 50 tl tuttu ve al şu parayı dedim . Tavrına binayen ki yaptığı son derece terbiyesizlikti . Yüzüme yüzüme para atması... neyse
Adam birden küfretmeye başladı ve cevap bile vermeden taksinin kapısını kapadık ve bina önüne 2 adım attık . Adam cami açtı ve başladı küfretmeye ama öyle böyle küfür değil para bi tarafına girsin çoluk çocuktan çıksın. Bilmemne yaparım seni gibi gibi gibi ama o an zaten kan beynime sıçradı. Ben taksiye doğru dönünce adam bastı gaza tam giderken işlik çaldım o an ki refleks ile o da durdu o an resmen hafızam ile plakanın resmini çektim ve hemen durağı arayıp su su plaka sizin mı dedim onlarda doğruladı. Şoförün adını sordum adını hemen söyledi ama soyismini söylemedi o sinirle adama tüm dediklerini yaptıklarını anlattım adam başkana aratacam dedi kapadı .
Velhasıl kelam bunu kendime yetiremedim ki ben bu yüzden boşandım ( hakaret özellikle namus şeref olunca kaldıramam) ve direk en yakın karakola gidip şikayetçi oldum tabi ifademi verdim ve annemde verdi ifadesini . Şahit olarak tüm sokak sakinleri mevcut ve annemde bunların birtanesi ...
Karakolda başkan denen adam aradı hemen ordan çık şikayet etme işten kovar ben cezasını veririm dedi ama tamamen palavra o an telefonu hoparlöre verdim yanımdaki 3 polise dinlettim . Aynen durum şu sen ordan çık gel durağa konuşalım sakın şikayetçi olma iş açma dedi ama polis duyuyor bunları. Adama sen istediğini yap yada yapma ben şikayetimi geri çekmem dedim konuşamayınca allah razı olsun polis aldı telefonu karakola gel neden çağırıyorsun dedi adam bisi diyemedi tabi . Adamın tüm bilgileri ve allahtan bindiğimiz yerde indiğimiz yerde kamera vs var ama ses olmadığı için sadece bekleme sürecince belki birşey kafasını camdan çıkartıp konuştuğu gözüküyor.
1. Hakaretten küfürden şikayetçi oldum ama yaptığı şey resmen tacize girmiyor mu ? Onu o anki sınır ve öfke ile soramadim . Anca kendime geldim yavaş yavaş oturuyor biseyler kafama .
2. Bu adam kapı önünde indiğimiz için evimizi biliyor acaba birşey yaparmı korkusu ki 2 yaşında evlâdım var allah muhafaza korktum açıkçası...
Hayırlı geceler
Hiç korkmayin hicbirseycik yapamaz en iyisini yapmissiniz ki ben olsam o an daha oracikta kiyametleri koparir hemen polis cagirirdim.Ne hakla ya gercekten bende taksicilerden cok cektim Allah bunun gibi pisliklerin bin belasini versin.Kuçuk cocuk varmis birde yaninizda.Hic korkmayin o simdi kuyrugunu kistirmis sizden birileri ona birsey yapar diye korkuyordur.

Boyle bir taneye komşumuz denk gelmişti ustune oglunu dovmeye calismis o da bir kat dayak atmisti taksiciye. Sizinkini okuyunca ben sinirlendim elinizin ayaginizin titremesi normal.. Ama helal olsun peşine düşmüşsunuz :super: bu korku bile ona yeter. Siz mumkunse birkac gun uzaklasin evden gidebileceginiz bir yer varsa hem kafaniz rahat eder..

Bu şikayetten birşey çıkmaz.. türkiye burası...olay anımda hemen 155 i arayıp polis çağırsaydınoz belki ozaman birşeyler olurdu...

Annem uğraşma boşver allahın dan bulsun dedi ama işte sessiz kalınca azıtıp kendilerini birşey sanıp şehir eskiyası gibi ortada dolanıyorlar. Normalde sessiz ve sabırlı tavrım vardır ama tahammül edemedigim nokta coktur. Yaşımız kaç olursa olsun bir kadına bunu yapanın da peşine düşerim. Dövme sövme elimden gelir gelmez değil ama bu sorun çözümü olmayacaktı. Yemin ederim mahallemizdeki kasap bile olaya şahit oldu o an su uzattı yanındaki adama sert kayaya çarptı melekmis hakkını verir dedi ki büyüdüğüm sokak hemen hemen tüm esnaf tanır bilir . Bi de sürekli alışveriş yaptığımız yerdekiler tüm sülalemi bilir . Yarın muhtemelen tüm herkez bilecek .
Evliliğim bittiği zaman bile tüm sülale bu sebepten biter mi dedi ama abarttığımi düşünmüyorum. Bu benim şahsıma yapılan iğrenç şeyler.

Bu şikayetten birşey çıkmaz.. türkiye burası...olay anımda hemen 155 i arayıp polis çağırsaydınoz belki ozaman birşeyler olurdu...
O an aradım telefonumda 7 tane aradığıma dair kaydım var ama iletişim sağlayamadım mecbur koştur koştur gittim karakola gerekirse avukat bile tutabilirim harcayacağım meblağ hiç ama hiç önemli değil ki ben devam ettirsem hakim ne yapar . Gerçi bayan polis mahkemeye çıkacaksınız sikayetciyseniz dedi . Eğer öyle birşey olup hiç birşey olmamış gibi olur ise kahrimdan olurum

Karakol ile evim arası 2 sokak var ve yaklaşık 5 dk mesafe var olmadi tekrar gidip endiselendigimi dile getirebilirim .
Apartmanda 9 amca ve hepsinin aslanlar gibi yeğenlerim var ve inan duysalardı daha kötü olur du durum .
Ben 8 senelik evliliğimi elimin tersi ile ittim ki bu adama ne gerekiyorsa yaparım hassas tahammül edemedigim nokta ne olursa olsun şahsıma özellikle yakisik alınmayacak bir durumda bırakılması hiç ama hiç gelemem inanın annem babam olsa kesinlikle onlarada aynını yaparım inandım biliyorum kendimi .
Internette arattırdım ama tazminat felan yazıyor bunu kabul etmemekle birlikle çeksin cezasını diyorum sapına kadar çeksin . Benim annemin çocuğumun yanında mahalle ortasında bunları demesini aklıma gelince cildiriyorum
tam bir pislikmis 200 de verseniz bozdurmak zorunda! ne demek para firlatmak... cok ama cok iyi yapmissiniz plakayi cekmekle sikayet etmekle size hicbirsey yapamaz davanizin sonuna kadar gidin cebinden para cezasida olsa ciksin dagda mi yasiyor bu adam.bende bir keresinde bindim 12 tl tuttu 100 tlm vardi birde 10 tl’m adama 100 vericem dedim sonra 10 liramda var dedim 10 tl ver abla farketmez dedi. size kotusu denk gelmis ama cezasiz kalmamali

O an aradım telefonumda 7 tane aradığıma dair kaydım var ama iletişim sağlayamadım mecbur koştur koştur gittim karakola gerekirse avukat bile tutabilirim harcayacağım meblağ hiç ama hiç önemli değil ki ben devam ettirsem hakim ne yapar . Gerçi bayan polis mahkemeye çıkacaksınız sikayetciyseniz dedi . Eğer öyle birşey olup hiç birşey olmamış gibi olur ise kahrimdan olurum
Mahkemeye çıkarsınız.. sonra hiç birşey olmaz.. orta da darp falan hiç birşey yok .. keşke en azından adama para cezası verilse

Melekmis, geçmiş olsun. Hukuki yolu kullanmakla çok iyi bir şey yapmışsın. Bir şey çıkmaz, ceza vermezler dememek lazım. Böyle böyle eğitilecek bu davarlar. Bir dahaki sefere adımını denk atar. Gerçekten çok sinirlendim.

Merhabalar kızlar

Hayırlı geceler
Sorusturma acilir.. Delilleri isiginda ya dava acilir ya da kovusturmaya yer olmadigi karari verilir.. Bence bu bile yeterli. En azindan tepkisiz kalmayacaginizi gormus oldu. Hatta bir de savciliga can guvenliginizden endise duydugunuzu bildiri bir dilekce de verebilirsiniz. Tehdit vs ederse diye onlem amacli olarak.

Canim hapis cezası almaz sabikasi yoksa ya da hagb si veya ertelemesi. Ama uzlasma teklif ederlerse parasini al. Boylelerine cok büyük ders. 2 lira icin bunu yapan adam 10000 lirasi gidince ne yapacak. Ayrıca siz simdi ceza davasi acmissiniz. Bu kadarla kalmayın özel mahkemlerde tazminat davasi acin.

X