Tam bir baş belasısın

1ogretmen

Queen
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2016
2.613
5.591
Bu kış farenjit oldum covid olayı çıkınca iş yerim tatil oldu eve döndüm ailemin yanına. Boğazım sürekli yara oluyordu tam olarak da iyileşmiş sayılmam. Doktor önce 1000 mg penisilin antibiyotik verdi o da ağır halsizlik iştah kaybı mide bulantısı yaptı onu bıraktım farklı bir antibiyotik yazdı ama ilk antibiyotik beni yerden kalkamaz yapınca bende ilaç içme korkusu oluştu. Parol dışında önceden kullandigim ağrı kesicileri bile yan etki görecegim diye içemiyorum . Bu durumda olan var mı öncelikle nasıl atlattınız??
Onun dışında arada şiddetli baş ağrısı oluyor, geçen tuttu ilaç icmediğim için afedersiniz 2 kere kustuktan sonra kendime geldim. Ayrıca bu ayki reglim çok ağrılı geçti. Anlacağınız bu yil benim için çok sağlıklı geçmedi. Hal böyle iken ailemin yanındayım ve ağrılarıma acılarıma şahit oluyorlar. Ben regl ağrısından kivranirken annem offlayarak tam bir baş belasısin dedi açıkçası bu benim çok zoruma gitti. Ailemden başka sığınacak kimim var ki. Napim ağrılarımı içimden mi yaşayayım ağrım varken yok gibi mi davranayım gercekten hem sinir oldum hem üzüldüm. Bugün şaka ile karışık böyle dedin zoruma gitti dedim öyle mi dedim gerçekten falan dedi gülerek cevap verdi fazla mi alınganlık yapıyorum. ?

Bu kış farenjit oldum covid olayı çıkınca iş yerim tatil oldu eve döndüm ailemin yanına. Boğazım sürekli yara oluyordu tam olarak da iyileşmiş sayılmam. Doktor önce 1000 mg penisilin antibiyotik verdi o da ağır halsizlik iştah kaybı mide bulantısı yaptı onu bıraktım farklı bir antibiyotik yazdı ama ilk antibiyotik beni yerden kalkamaz yapınca bende ilaç içme korkusu oluştu. Parol dışında önceden kullandigim ağrı kesicileri bile yan etki görecegim diye içemiyorum . Bu durumda olan var mı öncelikle nasıl atlattınız??
Onun dışında arada şiddetli baş ağrısı oluyor, geçen tuttu ilaç icmediğim için afedersiniz 2 kere kustuktan sonra kendime geldim. Ayrıca bu ayki reglim çok ağrılı geçti. Anlacağınız bu yil benim için çok sağlıklı geçmedi. Hal böyle iken ailemin yanındayım ve ağrılarıma acılarıma şahit oluyorlar. Ben regl ağrısından kivranirken annem offlayarak tam bir baş belasısin dedi açıkçası bu benim çok zoruma gitti. Ailemden başka sığınacak kimim var ki. Napim ağrılarımı içimden mi yaşayayım ağrım varken yok gibi mi davranayım gercekten hem sinir oldum hem üzüldüm. Bugün şaka ile karışık böyle dedin zoruma gitti dedim öyle mi dedim gerçekten falan dedi gülerek cevap verdi fazla mi alınganlık yapıyorum. ?
Penisilin cok güçlü bir karışım bir kez vuruldum çocukken ve beni öldürüyordu sonrasinda yazacak olduklarında yazdırmıyorum. Eger yan etkileri devam ediyorsa lutfen doktora görünün çünkü ciddi anlamda etki eden bir ılac. Ayrıca anneniz sadece takılmış belki siz hastasiniz ve kirilganlik esiginiz düşmüş olabilir. Anne bu sonuçta kizarda severde annem bana neler neler diyor ama bi sarılınca hersey bitiveriyor. Bu yüzden kendinizi üzmeyin derim.

Penisilin cok güçlü bir karışım bir kez vuruldum çocukken ve beni öldürüyordu sonrasinda yazacak olduklarında yazdırmıyorum. Eger yan etkileri devam ediyorsa lutfen doktora görünün çünkü ciddi anlamda etki eden bir ılac. Ayrıca anneniz sadece takılmış belki siz hastasiniz ve kirilganlik esiginiz düşmüş olabilir. Anne bu sonuçta kizarda severde annem bana neler neler diyor ama bi sarılınca hersey bitiveriyor. Bu yüzden kendinizi üzmeyin derim.
Evet sanırım benim de bünyem kaldırmadı. Çok güçlü bir ilaç ama çok oldu bu dedigim. 1 hafta neredeyse kendime gelemedim

Evet malesef anne diye hep merhametli sevecen falan olmuyorlar,haklisiniz ama yapacak bisey de yok.
Kendi annem dahil boyle konusanlar icin bugunlerin yarinlari oldugunu unutuyorlar diye dusunuyorum..
Sanki hic yaslanmayacak gibi davraniyorlar.

Neyse,ilac konusunda da bende boynumda tiroid nodulleri,sismis lenf bezleri ciktiktan sonra buyuk ilac icemez oldum.
Yutamiyorum,agzima atarken kusuyorum.
Sadece minik ilaclari icebiliyorum.

Size de cok gecmis olsun.

Yeri gelmişken anlatayım .

Ben söğüt ağacı çok severim.

Eşim her gördüğü yerde "nonnu bak senin ağacın" diye gösterir. Ben yoksam fotoğrafını çeker.

Geçen gün motosikletle bi yere gidiyoruz. Önümüzde bi söğüt ağacı gördük.

Eşim dediki : nonnu bak senin ağacından. (Esimin bana hitabı nonnu)

Ben de dedim ki: evet yamacan çok güzel. (Benim eşime hitabım yamacan)

Sonra aklima geldi birden.

Dedim ki ; ben ölsem sen bu ağaçları her gördüğünde beni hatırlarsın artık.

O da diyo ki; evet onu ben de düşündüm mezarına bundan alip dikeceğim, serin olur bunların altı efil efil yatarsın 🤣🤣🤣 diyo manyak .

Motosikletin üstünde gülme krizine girdim.

Böyle küçük şeylere takılmayın. Şaka yapıştır diye düşünün.

Bi de ağrım var diye çok sızlamayın.

Geçmiş olsun 😊

Son düzenleme:
Yeri gelmişken anlatayım .

Ben söğüt ağacı çok severim.

Eşim her gördüğü yerde "nonnu bak senin ağacın" diye gösterir. Ben yoksam fotoğrafını çeker.

Geçen gün motosikletle bi yere gidiyoruz. Önümüzde bi söğüt ağacı gördük.

Eşim dediki : nonnu bak senin ağacından. (Esimin bana hitabı nonnu)

Ben de dedim ki: evet yamacan çok güzel. (Benim eşime hitabım yamacan)

Sonra aklima geldi birden.

Dedim ki ; ben ölsem sen bu ağaçları her gördüğünde beni hatırlarsın artık.

O da diyo ki; evet onu ben de düşündüm mezarına bundan alip dikeceğim, serin olur bunların altı efil efil yatarsın 🤣🤣🤣 diyo manyak .

Motosikletin üstünde gülme krizine girdim.

Böyle küçük şeylere takılmayın.

Bi de ağrım var diye çok sızlamayın.

Geçmiş olsun 😊
Teşekkür ederim sizin de mutluluğunuz daim olsun😁

Bence kötü niyetle söylememiştir . Aksine halinize gerçekten üzüldüğü ve elinden bişey gelmediği için çaresiz hissetmiştir ve ona istinaden sizi ne kadar zor büyüttüğü aklına gelmiş olabilir. İnanın annelerimizin bizleri nasıl nelere göğüs gererek büyüttüğünü görsek onları başımızın üzerinde tasirdik. Ben 8 buçuk aylık bi anneyim hamilelikteki zorlujlariyla birlikte 17 buçuk aydır neler yaşadığımı bir ben bir Allah bilir. Anneleeinize böyle şeyler için alınganlık yapmayın . Bizler de duygularımızı ifade ederek her zaman doğru kelimeleri bulamayabiliyoruz anneniz de bulamamış kendini öyle ifade etmiş.

Hiç kötü niyetle söylemiştir söylememiştir diyemeyeceğim orasını siz bilirsiniz en iyisi, ama anneler de insan sonuçta... sıkılmış olabilir... ha haklı mı derseniz, bence bir temiz sövmeyi hak etmiş :))) lafa gelince anneyim ben, işine gelince öf pöff... bence hiç takmayın :))) şifa diliyorum acilen...

Çocukken bir kere penisilin ignesinden zehirlendim uzun süre kullanmadım ama akut faranjitim var sürekli tekrarlayan, uzun yıllar sonra antibiyotik olarak penisilin kullandım kutunun ortasında tekrar alerji yaptı daha sonra dayanılmaz ağrılı çekilmesi gerekli olan dişim için penisilin içerikli başka bi antibiyotik kullanmak zorunda kaldım yine ciddi bi alerji oldum bu alerjilerib hepsi acillik yaptı beni o günden beri antibiyotik kullanmak zorunda kalırsam doktora hemen penisilin alerjimi söylüyorum ona göre yazıyorlar antibiyotiği yanında ne olur olmaz diye alerji ilacı da kullanıyorum ama yıllarca faranjit için antibiyotik kullanmadım faranjit olduğumda içtiğim bi bitkisel karışım var onu kullanıyorum çok iyi geliyor ama kendinize eziyet etmeyin bir doktora görünüp alerjiniz olduğunu soylerseniz ona göre reçete yazarlar size ,annenizinde bir türlü iyilesemediginiz için canı sıkılmıştır ilaçta kullanmadiginiz için sitem etmiştir sadece

Çocukken bir kere penisilin ignesinden zehirlendim uzun süre kullanmadım ama akut faranjitim var sürekli tekrarlayan, uzun yıllar sonra antibiyotik olarak penisilin kullandım kutunun ortasında tekrar alerji yaptı daha sonra dayanılmaz ağrılı çekilmesi gerekli olan dişim için penisilin içerikli başka bi antibiyotik kullanmak zorunda kaldım yine ciddi bi alerji oldum bu alerjilerib hepsi acillik yaptı beni o günden beri antibiyotik kullanmak zorunda kalırsam doktora hemen penisilin alerjimi söylüyorum ona göre yazıyorlar antibiyotiği yanında ne olur olmaz diye alerji ilacı da kullanıyorum ama yıllarca faranjit için antibiyotik kullanmadım faranjit olduğumda içtiğim bi bitkisel karışım var onu kullanıyorum çok iyi geliyor ama kendinize eziyet etmeyin bir doktora görünüp alerjiniz olduğunu soylerseniz ona göre reçete yazarlar size ,annenizinde bir türlü iyilesemediginiz için canı sıkılmıştır ilaçta kullanmadiginiz için sitem etmiştir sadece
Faranjit için bitkisel karışımınızı özelden yazar mısınız aylardır çekiyorum belki şifa olur

Çok geçmiş olsun. Ben senede iki kez farnajit olmaya başlamıştım bundan dört sene evvel. Bir yıl üçüncü farenjitimde artik doktor antibiyotik vermek istemedi. Bu üç olmus yazık vücuduna sabret dedi. Benim farenjitim de antibiyotiksiz mümkün değil geçmiyordu. Sonra araştırdım günlük ağacı sakızını kesfettim. Aktardan alip çiğniyorsunuz acı bir tadı var onu yutuyorsunuz. Ilk zamandan rahatlatmaya başlıyor ama tamamen geçmesi on günü buluyor.
Üstelik ne zaman sesim gidecek gibi olsa hemen çiğnemeye başladım. Dört sene hic faranjit olmadım ta ki bu yil başına kadar.
On beş tatilde çok kötü hasta oldum. Faranjit geldi yine. Doktor bu sefer alerji hapı verdi ama maalesef geçmedi hatta tonsillite çevirdi. Yeniden antibiyotik kullandım. O günden beri de sindirim sistemim hala düzelmedi ne yazikki. Once günlük sakızı deneyebilirsiniz.
Antibiyotikten sonra azalsa da geçmemişti bende tıpkı sizin gibiydim.
Bir şey sormak isterim. Faranjit olmadan önce içinizde biriken bir şeyler var miydi ? Soylemek isteyip soyleyemediginiz? Haksızlığa uğradiginizi düşünüp yine de sustuğunuz vs?

Son düzenleme:
Bende boğazımdan çok çekiyorum. Penisilin hap vermişti birkere dr, çok daha kötü oldum. Deneyimine güvendiğim başka bir uzman penisilin alerjin yoksa iğne olarak vurduğunda etkisini gösterir, hapının etkisine güvenmem demişti. Alerjiniz yoksa iğne daha etkili, korkmuyorsanız söyleyin doktorınuza daha hızlı iyileşirsiniz. Anlattığınız süreçte ailenizde olsa insanların yorulması çok normal. Dile gelmeseymiş iyiymiş ama konuyu uzatmamış anneniz. Sonrasında gülmüş demekki geçmiş gitmiş. Sizde boşverin.

milletçe ağzımızın yerini bilmiyoruz maalesef. kırılmakta haklısın valla ne diyeyim. ama şunu da söyliyim, annem bana bunu söylese söylediğine pişman ettirecek kadar kavga eder başına kakardım :KK45:annen şanslı ki bunu yapmayan bir kızı var. bence kıymetini bilmeli.

X