Tam da bıçak sırtındayım.

İyi geceler. ☺️
Hayır ben geçici süreliğine akademik eğitim düşünmedim, üniversitede çalışmalar yapıp ders verabilecek kadar bilgi ve deneyim sahibi olmak amacım. Kendimi spesifik bir alanda geliştirmek istiyorum (şimdilik cinsiyet çalışmaları, kültürel çalışmalar ve İngiliz/Amerikan edebiyatı arasındayım, bunlardan birini seçeceğim). Fransa'da teyzem yaşıyor ve orayı daha önce ziyaret ettiğim için bu kez orada okuma planları yapıyorum. Ama yazdığım ilk iki alanın dersi Fransızca veriliyor. Bunun için önce dil öğrenmem gerekecek. Durumum böyle.
Zaten mezun olmadan önce de okullarla yazışıyordum. Fulbright bursuna başvurdum ama olumsuz sonuçlandı. Hâlâ arayış içindeyim.
Çalışma konusunda sıkıntı yoksa elbette yurt dışı, hem de hiç düşünmeksizin.. ancak dediğim gibi yurt dışında dilci olmak zordur ama imkansız değildir. Sormak istediğiniz bir husus olursa özelden yazarsanız yardımcı olabilirim özellikle Amerikan edebiyatı konusunda☺️ Başarılar diliyorum...

Çalışma konusunda sıkıntı yoksa elbette yurt dışı, hem de hiç düşünmeksizin.. ancak dediğim gibi yurt dışında dilci olmak zordur ama imkansız değildir. Sormak istediğiniz bir husus olursa özelden yazarsanız yardımcı olabilirim özellikle Amerikan edebiyatı konusunda☺️ Başarılar diliyorum...
Lisansımı Amerikan edebiyatı bölümünde okumuştum. Bu bölümde ilerlemeye karar verirsem aklımdasınız mutlaka. Çok sağolun. ☺️

X