Tanidigimizin kizi cok uzun. Reglden sonra kiziniz kac cm daha uzadi?

umuthepolmaliaslinda

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2014
679
432
Merhaba,
Tanidigimizin kizinin boyu babasina çekmiş. Cok uzun boylu. Dogdugundada uzundu. Suan 13 yasinda ve 172 cm. 1 sene once regl i geldi yanılmıyorsam ondan sonra 2-3 cm daha buyudu. Hep sinifin en uzunu olmus Belirli peridlarda endokrobolije gidip kontrol ettiriyormus Sizin çocuklarınız regl den sonra kac yaşına kadar ve kac cm uzadi? Teşekkürler

Boy uzaması 18 yaşına kadar falan devam etmiyor mu? Niye reglden sonra uzamasın.. hele Şimdiki çocuklar erken regl oluyor. Eee 11-12 yaşlarında boy uzamalari dursun mu?

Merhaba,
Tanidigimizin kizinin boyu babasina çekmiş. Cok uzun boylu. Dogdugundada uzundu. Suan 13 yasinda ve 172 cm. 1 sene once regl i geldi yanılmıyorsam ondan sonra 2-3 cm daha buyudu. Hep sinifin en uzunu olmus Belirli peridlarda endokrobolije gidip kontrol ettiriyormus Sizin çocuklarınız regl den sonra kac yaşına kadar ve kac cm uzadi? Teşekkürler
Kiz cocuklari genelde adetten sonra 2 5 cm arasi uzuyor diye biliyorum. Ben ortaokulda 1.65 falandim şuan 1.68im. ama ailesinde cok uzun insanlar varsa genetik daha da uzayabilir.

Ben de 13-14 yaşında o boylardaydim. Birinci sınıftan itibaren sınıfın en uzunu okulun da en uzun 4 kızından biriydim. Bunu milli günlerde okul yürüyüşlerinde dordumuzu en öne koymalrindan biliyorum:)18 yaşıma kadar 1.78 oldum sonra durdu. Neden takildiniz bu konuya?

Bazi çocuklar reglden sonra baya uzar bazilarida 1 2 cm uzar
Mesela ben her zaman sinifin en küçük en çelimsiz enn zayif öğrencisiydim
En yakin arkadaşımın omuzuna gelirdim
Arkadaşim yaklaşik 9 yada 10 yaşında regl oluyordu bende 12 yaşimda falan oldum olduktan sonrada benim boyum onun boyunu geçti şuan aramizda 3 yada 5 cm fark vardir
Yine aynk şekilde okulun en uzun boylu kizlari hemen hemen olduklari gibi kaldi benden kisa olanlar çok
Uzun olanlarda çok kişiden kişiye değişir genetik bir durum

Ben de 13-14 yaşında o boylardaydim. Birinci sınıftan itibaren sınıfın en uzunu okulun da en uzun 4 kızından biriydim. Bunu milli günlerde okul yürüyüşlerinde dordumuzu en öne koymalrindan biliyorum:)18 yaşıma kadar 1.78 oldum sonra durdu. Neden takildiniz bu konuya?
Ben degilde tanidik cok takiyor daha doğrusu tanidigin annesi torunu icin endişeliymis 190 cm falan olurmu diye

X