Tanışma + Kız İsteme + Söz + Nişan HEPSİ BİR ARADA ! Napıcam ben :(

psikologg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2012
337
78
Arkadaşlar selamlar. Erkek arkadaşımla 8 aydır beraberiz. 7 Nisanda Nişan yapmayı planladık.

Annesi ve babası vefat etmiş. 2erkek kardeşi 1 ablası var. İstemeye gelirken dayısı ve yengesini getirecekmiş beni istesinler diye, ablası ve eniştesi, belki diğer erkek kardeşiyle eşi de gelir.. Ben erkek kardeşiyle dışarıda bir çay içimlik ayak üstü tanışmıştım, ablasına da kahvaltıya gittik o sekilde tanıstım. Annemle hiçbirisi tanışmadı henüz. Annem sadece erkek arkadasımı tanıyor.

O kadar çok sorum var ki nereden başlasam bilemedim..

1) Erkek arkadaşımla aramda 16 yas fark var. Ve önceki evliliğinden 15-16 yasında bir kızı var. Bu arada ben 28 yasındayım, erkek arkadasım 44 yasında. Bu duruma annem kızıyor, sadece yaş faktörü de değil, eğitim, maddi durum vs her konuda ben üstün durumdayım. Annemin pek tasvip etmediği bir durum ama bana hiçbir zaman karışmaz, sadece yorum yapar, üzülürsün der, yaşa tecrübe et der. Geçen gün kız kuzenime de erkek arkadasımın yasından ve kızı olduğundan bahsettim "Deli misin kızım sen" dedi.. Çok moralim bozuluyor... Annem diyor ki istemesinler gidip direkt evlenin, istemiyorum benden gelip istemelerini dul çocuklu adama diyor. Git erkek kuzenini çağır ondan istesinler diyor. Öyle olsa da erkek kuzenim yani abimle erkek arkadaşımın yaşları birbirine yakın, soracak yaşını, kuzenim bozulacak muhtemelen. OOOOFFF OFFFF ! İsteme esnasında bizim aileden birisi ters bir hareket ter bir söz kullanacak diye çok korkuyorum, geriliyorum.

2) Tanışma, kız isteme, söz, nişan hepsi bir arada halletmek istiyoruz çünkü biz nikah günümüzü alalı 3 ay oldu. Kısmetse 7 temmuzda evleniyoruz. 7 nisanda da nişan yapalım dedik. Şimdi sorum şu; nişan öncesi ya da sonrası fotoğraf çekimi yapacağız anı kalsın diye, ben lacivert bir abiye aldım, sonuçta fotoğraf çekimi yapılırken ve yüzükler takılırken basit birşey giymek istemiyorum. Aşırı abartı bir kıyafet değil ama evde giyilecek gibi de değil sanki. Kuyruklu tuvalet sonuçta.. Evde kahve dağıtırken nasıl giyeceğim bilmiyorum. Acaba geldiklerinde karşılarken ve kahve dağıtma sırasında farklı kıyafet olsa, onlar beni isterken ben gidip üstümü değiştirsem de yüzük takma, nişan pastası kesme olayları sırasında bahsettiğim abiyemi giysem nasıl olur sizce ? Bir arkadaşım öyle yapmıştı, acaba ben de mi öyle yapsam. Erkek arkadaşımın ailesi biraz daha mutasıp. Kıyafetimde yırtmaç olması, kıyafetin biraz ağır kaçması falan onları etkiler mi bilemedim. Gerçi erkek arkadaşım kıyafeti gördü ama birşey söylemedi, gerçi üzerimdeyken görmedi.. Hatlarımı çok belli ediyor ya bilemedim...

3) Erkek arkadaşımın yaşı ve daha önce evlenmiş boşanmış, çocuklu olması dolayısıyla çekiniyorum hem kıyafet hem nişan masası ve süslemesi konularında.. Saçma olabilir diye düşünüyorum.

4) Gidişat nasıl olacak bilmiyorum. Gelecekler içeriye buyur edip salona alacağız, sonra heralde tanışırlar bir fasıl.. Sonra kahve mi dağıtılacak, yoksa önce isteme mi olacak. Ardından isteme sırasında ben orada olacak myım bilmyorum. Orada olmasam iyi olur çünkü yüzük öncesi kıyafet değiştirmek istiyorum. Yüzükler takıldıktan sonra mı nişan pastası keseriz onu da bilmiyorum...

Düşünceleriniz nedir? Siz olsanız ne yapardınız?

Kıyafetim bu kızlar

33593996_0.JPG

ayakkabımda bu

lacivert-cam-kirigi-platform-acik-ayakkabi-5098-10-O.jpg

Öncelikle merhaba simdiden hayirli olsun. Bence tanisma, isteme, söz ve nisan bir arada olmasi bana göre fazla. Öncesinde kesinlikle tanisma olmali. Bizde öyle oldu ki aileler uzaktan yakindan tanisiyordu. Keske nisandan öncede tarih almasaydiniz anneniz bunada üzülmüs ve alinmis olabilir.

1. niye herne olursa olsun erkek arkadasiniz arkasinda duramiyorsunuz? Demek ki sizinde bir takim soru isaretleri ve icinnize sinmeyen seyler var?

2. Dedigim gibi tanisma öncesinde olmasi sansi yokmu? Bence isteme, söz ve nisan bir arada olur ama tanismaya gelinen aksam nisan takilmasi uygun degil gibi. Bizim nisanimizda evde oldu ve ben aynen arkadasiniz gibi iki kiyafet giydim. Ilk kiyafetim baskasinin dugunundede giyilecek tarzda bir kiyafetti. Kapida ben karsiladim sonra sanirim mutfaga gecip kahveleri yaptik. Isteme damat adayi kahvesinden bir yudum aldiktan sonra baslarmis :). Biz sadece erkeklere verdik kahve. Ev nisani idi ve kalabalikti. Erkeklere kahveleri kuzenim dagiti ben sadece nisanlima verdim. Ben istemede icerdeydim ama kalabaliktan kabinin esiginde. Isteme olduktan sonra kiyafetimi degistirip abiye giydim. Sonra pasta kestik ki burada bir yanlislik oldu normalde yuzükten sonra kesilir. Sonra yüzüklerimiz takildi. Magnetlerimiz dagitildi. Ikramlar dagitildiktan sonrada evde fotograf cekildik ve bitti :). Benim vaktim az oldugu icin fotografci falan ayarlanmadi. Kiyafet güzel ama bana göre fazla acik :)

3. ben öyle instagramdaki masalardan hazirlamadim biraz daha sadeceydi.

4. bunu 2. yazmisim

5. takiyi bilmem ama bir tektas takmasi gerekli

UZun uzun cevap yazdığIn için teşekkür ederim.
evet içime sinmeyen baZı şeyler var mantıken, ama duygusal hareket ediyorum daha çok :KK43:
Öncelikle merhaba simdiden hayirli olsun. Bence tanisma, isteme, söz ve nisan bir arada olmasi bana göre fazla. Öncesinde kesinlikle tanisma olmali. Bizde öyle oldu ki aileler uzaktan yakindan tanisiyordu. Keske nisandan öncede tarih almasaydiniz anneniz bunada üzülmüs ve alinmis olabilir.

1. niye herne olursa olsun erkek arkadasiniz arkasinda duramiyorsunuz? Demek ki sizinde bir takim soru isaretleri ve icinnize sinmeyen seyler var?

2. Dedigim gibi tanisma öncesinde olmasi sansi yokmu? Bence isteme, söz ve nisan bir arada olur ama tanismaya gelinen aksam nisan takilmasi uygun degil gibi. Bizim nisanimizda evde oldu ve ben aynen arkadasiniz gibi iki kiyafet giydim. Ilk kiyafetim baskasinin dugunundede giyilecek tarzda bir kiyafetti. Kapida ben karsiladim sonra sanirim mutfaga gecip kahveleri yaptik. Isteme damat adayi kahvesinden bir yudum aldiktan sonra baslarmis :). Biz sadece erkeklere verdik kahve. Ev nisani idi ve kalabalikti. Erkeklere kahveleri kuzenim dagiti ben sadece nisanlima verdim. Ben istemede icerdeydim ama kalabaliktan kabinin esiginde. Isteme olduktan sonra kiyafetimi degistirip abiye giydim. Sonra pasta kestik ki burada bir yanlislik oldu normalde yuzükten sonra kesilir. Sonra yüzüklerimiz takildi. Magnetlerimiz dagitildi. Ikramlar dagitildiktan sonrada evde fotograf cekildik ve bitti :). Benim vaktim az oldugu icin fotografci falan ayarlanmadi. Kiyafet güzel ama bana göre fazla acik :)

3. ben öyle instagramdaki masalardan hazirlamadim biraz daha sadeceydi.

4. bunu 2. yazmisim

5. takiyi bilmem ama bir tektas takmasi gerekli

UZun uzun cevap yazdığIn için teşekkür ederim.
evet içime sinmeyen baZı şeyler var mantıken, ama duygusal hareket ediyorum daha çok :KK43:

akilda soru isaretleri varken, icine sinmeyen bazi seyler varken böyle ciddi bir adim atmak ne kadar mantikli. Biraz erteleyin diyecegim ama tarih almissiniz bile. Hakkinda hayirlisini dilerim.

Bacım çıldırdın mı sen ? Yaş felan bir kenara dursun ona takılmazdım ben ama adam evlenmiş boşanmış hadi onuda geç kocaman çocuğu var. Çok zorlanırsın üvey anne olmak kolay değil gençliğini yakarsın adam daha bi tektaş alamıyor sana kendi çocuğuna ve ilerde olursa ikinizin çocuğuna nasıl bakacak ? 44 yasında adam hiç mi birikimi yok ? Genelleme yapmak istemiyorum ama hiçbir kadın kocasını durduk yere keyfiyen boşamaz. İyi düşün.

Arkadaşlar selamlar. Erkek arkadaşımla 8 aydır beraberiz. 7 Nisanda EVDE Nişan yapmayı planladık. 3 gün öncede alyanslarımızı aldık.

Annesi ve babası vefat etmiş. 2erkek kardeşi 1 ablası var. İstemeye gelirken dayısı ve yengesini getirecekmiş beni istesinler diye, ablası ve eniştesi, belki diğer erkek kardeşiyle eşi de gelir.. Ben erkek kardeşiyle dışarıda bir çay içimlik ayak üstü tanışmıştım, ablasına da kahvaltıya gittik o sekilde tanıstım. Annemle hiçbirisi tanışmadı henüz. Annem sadece erkek arkadasımı tanıyor.

O kadar çok sorum var ki nereden başlasam bilemedim..

1) Erkek arkadaşımla aramda 16 yas fark var. Ve önceki evliliğinden 15-16 yasında bir kızı var. Bu arada ben 28 yasındayım, erkek arkadasım 44 yasında. Bu duruma annem kızıyor, sadece yaş faktörü de değil, eğitim, maddi durum vs her konuda ben üstün durumdayım. Mesela ben 2 üniversite btirdim, üstüne yüksek lisans yaptım, erkek arkadaşım ilkokul mezunu. Annemin pek tasvip etmediği bir durum ama bana hiçbir zaman karışmaz, sadece yorum yapar, üzülürsün der, yaşa tecrübe et der. Geçen gün kız kuzenime de erkek arkadasımın yasından ve kızı olduğundan bahsettim "Deli misin kızım sen" dedi.. Çok moralim bozuluyor... Annem diyor ki istemesinler gidip direkt evlenin, istemiyorum benden gelip istemelerini dul çocuklu adama diyor. Git erkek kuzenini çağır ondan istesinler diyor. Öyle olsa da erkek kuzenim yani abimle erkek arkadaşımın yaşları birbirine yakın, soracak yaşını, kuzenim bozulacak muhtemelen. OOOOFFF OFFFF ! İsteme esnasında bizim aileden birisi ters bir hareket ter bir söz kullanacak diye çok korkuyorum, geriliyorum. Ailemden birilerini nişana çağırmaya korkuyorum erkek arkadaşımı eğitimsiz, cahil bulacaklar, yaşını büyük bulacaklar, çocuğu olduğunu öğrenip durumdan hoşlanmayacaklar diye nişana sadece arkadaşlarımı çağırıcam gibi görünüyor.

2) Tanışma, kız isteme, söz, nişan hepsi bir arada halletmek istiyoruz çünkü biz nikah günümüzü alalı 3 ay oldu. Kısmetse 7 temmuzda evleniyoruz. 7 nisanda da nişan yapalım dedik. Şimdi sorum şu; nişan öncesi ya da sonrası fotoğraf çekimi yapacağız anı kalsın diye, ben lacivert bir abiye aldım, sonuçta fotoğraf çekimi yapılırken ve yüzükler takılırken basit birşey giymek istemiyorum. Aşırı abartı bir kıyafet değil ama evde giyilecek gibi de değil sanki. Kuyruklu tuvalet sonuçta.. Evde kahve dağıtırken nasıl giyeceğim bilmiyorum. Acaba geldiklerinde karşılarken ve kahve dağıtma sırasında farklı kıyafet olsa, onlar beni isterken ben gidip üstümü değiştirsem de yüzük takma, nişan pastası kesme olayları sırasında bahsettiğim abiyemi giysem nasıl olur sizce ? Bir arkadaşım öyle yapmıştı, acaba ben de mi öyle yapsam. Erkek arkadaşımın ailesi biraz daha mutasıp. Kıyafetimde yırtmaç olması, kıyafetin biraz ağır kaçması falan onları etkiler mi bilemedim. Gerçi erkek arkadaşım kıyafeti gördü ama birşey söylemedi, gerçi üzerimdeyken görmedi.. Hatlarımı çok belli ediyor ya bilemedim...

3) Erkek arkadaşımın yaşı ve daha önce evlenmiş boşanmış, çocuklu olması dolayısıyla çekiniyorum hem kıyafet hem nişan masası ve süslemesi konularında.. Saçma olabilir diye düşünüyorum.

4) Gidişat nasıl olacak bilmiyorum. Gelecekler içeriye buyur edip salona alacağız, sonra heralde tanışırlar bir fasıl.. Sonra kahve mi dağıtılacak, yoksa önce isteme mi olacak. Ardından isteme sırasında ben orada olacak myım bilmyorum. Orada olmasam iyi olur çünkü yüzük öncesi kıyafet değiştirmek istiyorum. Yüzükler takıldıktan sonra mı nişan pastası keseriz onu da bilmiyorum...

5) Takı konusu, bohça konusu... Biz birbirimize bohça yapmadık, yapmayı da sormadık bile. Bana göre gereksiz masraf... Zaten maddi durumlarımız pek iyi değil. Ama takı bence önemli. Kıza ve ailesine verilen değerin bir göstergesi ve güzel bir hediye olur nişan takısı. Ama erkek arkadaşım takmayacak. Yüzüklere bile para zor yetişti. Daha tektaş almadı, maaşını alınca alacak, zaten 400-600 tl arası birşey olur, pırlanta falan değil.... Ama en azından nişanda bir bilezik takmalı diye düşünüyorum. Annem ve eğer ailemden çağırdığım birileri olursa onlar da bozulacaklar birşey takılmayınca.... Annem diyor zaten, 44lük kart adam 28 yasında genç kızla evleniyor bir de birşey takmıyor diye. of iyice gerildim ya :KK43:

Düşünceleriniz nedir? Siz olsanız ne yapardınız?

Kıyafetim bu kızlar

33593996_0.JPG

ayakkabımda bu

lacivert-cam-kirigi-platform-acik-ayakkabi-5098-10-O.jpg
Yürek mi yediniz? Siz de bu işten emin değilsiniz çok belli yazdıklarınızdan.

Şimdi size yapılmayan her şey birkaç yıl sonra eşinizin kızı için yapılacak, eşiniz belki şimdi girmediği borçlara kızı için girecek biliyorsunuz değil mi? Evlat çünkü başka bir şey benzemez.

Eşimin ikinci eşiyim, çocuğu olsa dönüp bakmazdım bile. Yapabilene saygım sonsuz ama ben o kadar gelişmiş, özverili olamamaktan korkardım.

Ben isteme-söz-nişan-nikah aynı gün yaptım, size uygun olan şekil en doğrusudur bu işlerde ama şu an sizi kollarınızdan tutup sarsmak istiyorum.

Kamikaze dalışı bu, başka izahı yok.

Bacım çıldırdın mı sen ? Yaş felan bir kenara dursun ona takılmazdım ben ama adam evlenmiş boşanmış hadi onuda geç kocaman çocuğu var. Çok zorlanırsın üvey anne olmak kolay değil gençliğini yakarsın adam daha bi tektaş alamıyor sana kendi çocuğuna ve ilerde olursa ikinizin çocuğuna nasıl bakacak ? 44 yasında adam hiç mi birikimi yok ? Genelleme yapmak istemiyorum ama hiçbir kadın kocasını durduk yere keyfiyen boşamaz. İyi düşün.

Kızı Aksaray’da yaşıyor (şehir Aksaray). Yani erkek arkadaşımla yaşamıyor. Evet maddi konuda çok haklısınız zorluk çekeriz gibi görünüyor. Birikimi Yok sanırım. Benim bildiğim Yok

Yürek mi yediniz? Siz de bu işten emin değilsiniz çok belli yazdıklarınızdan.

Şimdi size yapılmayan her şey birkaç yıl sonra eşinizin kızı için yapılacak, eşiniz belki şimdi girmediği borçlara kızı için girecek biliyorsunuz değil mi? Evlat çünkü başka bir şey benzemez.

Eşimin ikinci eşiyim, çocuğu olsa dönüp bakmazdım bile. Yapabilene saygım sonsuz ama ben o kadar gelişmiş, özverili olamamaktan korkardım.

Ben isteme-söz-nişan-nikah aynı gün yaptım, size uygun olan şekil en doğrusudur bu işlerde ama şu an sizi kollarınızdan tutup sarsmak istiyorum.

Kamikaze dalışı bu, başka izahı yok.
Biraz öyle canım evet. Benim de Aklıma ileride kızını evlendirirken yapacakları geldi moralim bozuldu

X